Firmy wykonawcze ze Śląska

Uwagi inwestorów na temat firm wykonawczych
darecki33
Posts: 3
Joined: Thu 08 Feb, 2007
Location: Jaworzno

Firmy wykonawcze ze Śląska

Post by darecki33 » Thu 08 Feb, 2007

Witam serdecznie Panie Wojtku.
Dzisiaj odwiedziłem tę stronę poraz pierwszy.Czy mogę tutaj uzyskać informację na temat firm budujących na Śląsku solidne i w rozsądnej cenie "kanadyjczyki"?Jeżeli ma Pan firmy godne polecenia bardzo proszę o informację.Myślę o budowie domu przy w współpracy z firmą Ibud z Pszczyny ale po przeczytaniu różnych opinii na temat proponowanych przez nich materiałów zaczynam się zastanawiać.
Pozdrawiam.


FRONTWERK
Posts: 1
Joined: Sat 10 Feb, 2007
Location: Częstochowa

Post by FRONTWERK » Sat 10 Feb, 2007

Panie Wojciechu,
Także prosił bym o przesłanie na adres frontwerk@tlen.pl, namiarów na rzetelne firmy
wykonujące budowy domów szkieletowych w woj. Ślaskim (dokładnie Częstochowa). Interesuje mnie dom do 100m pod klucz.
Wiele nasłuchałem się i czytałem o firmie GRAND DLL (rozmawiałem z właścicielem, oglądałem domy). Dużo pozytywy ale także i błędy budowlane.
Nie wiem do końca co o tej firmie myśleć.

Wdzięczny bym był za namiary na inne firmy.

darecki33
Posts: 3
Joined: Thu 08 Feb, 2007
Location: Jaworzno

Post by darecki33 » Wed 28 Feb, 2007

Panie Wojtku
Ponawiam prośbę o wysłanie namiarów na solidne firmy wykonawcze ze Śląska bo moja ostatnia prośba gdzieś ugrzęzła :) .Z góry bardzo dziękuję.
Jednocześnie chciałbym zapytać co sądzi Pan o budowie domu w "Systemie Kronopol" i czy zna Pan firmy które budują w tym systemie.
Pozdrawiam Darek

Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Wed 28 Feb, 2007

Odpowiedź poszła na priva, a w poczcie - namiary na najbardziej solidną firmę budującą domy szkieletowe na Śląsku, a także wskazanie jednej z dwóch, firm posiadających autoryzację Kronopolu na budowę domu w ich systemie.

Powodzenia

thatismy
Posts: 1
Joined: Thu 12 Apr, 2007

Post by thatismy » Thu 12 Apr, 2007

Witam !
Tego lata pragnę wybudować domek - do 100 m2. Czy mogę prosić o wskazania firm z okolic Częstochowy ?
Z ciekawości - dlaczego takie informacje tylko na prv ?
pozdrawiam,
Marcin

omkaro
Posts: 2
Joined: Tue 10 Apr, 2007

firmy ze śląska

Post by omkaro » Sat 14 Apr, 2007

Poszukuję opini o firmach ze śląska, solidnych i budujących za rozsądną cenę. Śledzę to forum już od kilu miesięcy i zastanawiałam się pomiędzy firmami Wolf i Ibud ale może jest jeszcze coś ciekawego, jeśli nie może ktoś ma doswiadzczenia z budowy??? Proszę o pomoc
komandor@wp.pl

luczak
Posts: 1
Joined: Wed 23 May, 2007

Post by luczak » Wed 23 May, 2007

Planuję na przyszły rok wybudować dom w technologii szkieletowej na śląsku, poszukuję sprawdzonej firmy z okolicy, proszę Panie Wojtku o ile to nie problem o pomoc. Widziałem że przesyłał Pan już komuś namiary w tym wątku, proszę o przeforwardowanie:)
Pozdrawiam:
Łukasz

sylwia_em
Posts: 1
Joined: Thu 24 May, 2007

Re: Firmy wykonawcze ze Śląska

Post by sylwia_em » Thu 24 May, 2007

[quote="darecki33"]Dzisiaj odwiedziłem tę stronę poraz pierwszy.Czy mogę tutaj uzyskać informację na temat firm budujących na Śląsku solidne i w rozsądnej cenie "kanadyjczyki"?Jeżeli ma Pan firmy godne polecenia bardzo proszę o informację.Myślę o budowie domu przy w współpracy z firmą Ibud z Pszczyny ale po przeczytaniu różnych opinii na temat proponowanych przez nich materiałów zaczynam się zastanawiać.[quote]
ja rowniez jestem tu po raz pierwszy
prosze o podanie mi solidnej firmy na slasku z ktora bede mogla wybudowac swoj wymarzony dom.
z tego co zdazylam sie zorientowac niewiele kobiet na forum.
ja rowniez zastanawialam sie nad firma ibud ale jest kilka negatywnych opinii na jej temat. co pan sadzi o tej firmie? czy w ogole pan ja zna?
z gory dziekuje za odpowiedz
pozdrawiam :lol:

wat999
Posts: 7
Joined: Fri 08 Jun, 2007

Re: Firmy wykonawcze ze Śląska

Post by wat999 » Fri 08 Jun, 2007

darecki33 wrote:Witam serdecznie Panie Wojtku.
Dzisiaj odwiedziłem tę stronę poraz pierwszy.Czy mogę tutaj uzyskać informację na temat firm budujących na Śląsku solidne i w rozsądnej cenie "kanadyjczyki"?Jeżeli ma Pan firmy godne polecenia bardzo proszę o informację.Myślę o budowie domu przy w współpracy z firmą Ibud z Pszczyny ale po przeczytaniu różnych opinii na temat proponowanych przez nich materiałów zaczynam się zastanawiać.
Pozdrawiam.
Ja również przyłanczam sie do pytania i proszę o ifo na priv lub poczte i mam pytanko o firmę kubex-euro-drewno z tarnowskich gór i drewbud również z TG

saljac
Posts: 1
Joined: Thu 14 Jun, 2007

Post by saljac » Thu 14 Jun, 2007

Witam
Panie Wojtku jestem zainteresowany projektem domu JAN 95 z garażem lub bez (oto adres pod którym można znaleźć opis: http://www.appa.biz.pl/jan95_2.html ). Posiadam działkę budowlaną: 22x40 m. Proszę napisać co myśli Pan o tym projekcie, i jaką firmę ze śląska poleciłby Pan do wybudowania "pod klucz".
Z góry dziękuję i pozdrawiam.

gosiawroclaw
Posts: 1
Joined: Mon 18 Jun, 2007
Location: Wrocław

Post by gosiawroclaw » Mon 18 Jun, 2007

Witam,
Ja także bardzo proszę o polecenie solidnej firmy. Jestem z Wrocławia - firma może być z Dolnego lub Górnego Śląska. Mój e-mail goletter@synergo.pl. Dziękuję!
Pozdrawiam
Gosia/Wrocław

kemot
Posts: 1
Joined: Wed 27 Jun, 2007
Location: Śląsk

Post by kemot » Wed 27 Jun, 2007

Witam
Też prosił bym o namiary jakiejś firmy ze śląska. Planuje dom do 100 metrów. Myślałem o firmie I-Bud co Pan o niej myśli. Z góry dziękuje

jacek72
Posts: 1
Joined: Wed 25 Jul, 2007

Post by jacek72 » Wed 25 Jul, 2007

Wojciech Nitka wrote:Odpowiedź poszła na priva, a w poczcie - namiary na najbardziej solidną firmę budującą domy szkieletowe na Śląsku, a także wskazanie jednej z dwóch, firm posiadających autoryzację Kronopolu na budowę domu w ich systemie.
Powodzenia
Witam serdecznie.
Proszę również o informacje j/w polecanego przez Pana wykonawcy na perlinskijacek@poczta.onet.pl . Mój projekt to "Tukan" z Archetonu w technologii szkieletowej.
Pozdrawiam
Jacek

arianna
Posts: 1
Joined: Thu 16 Aug, 2007

firmy wykonawcze ze śląska

Post by arianna » Thu 16 Aug, 2007

Witam,
Ja także bardzo proszę o polecenie solidnej firmy. Jestem z Wrocławia - firma może być z Dolnego lub Górnego Śląska. Mój e-mail: ara1313@buziaczek.pl. Dziękuję!
_________________
Pozdrawiam
arianna

dario2
Posts: 1
Joined: Mon 17 Sep, 2007
Location: śląsk

Re: Firmy wykonawcze ze Śląska

Post by dario2 » Mon 17 Sep, 2007

darecki33 wrote:Witam serdecznie Panie Wojtku.
Dzisiaj odwiedziłem tę stronę poraz pierwszy.Czy mogę tutaj uzyskać informację na temat firm budujących na Śląsku solidne i w rozsądnej cenie "kanadyjczyki"?Jeżeli ma Pan firmy godne polecenia bardzo proszę o informację.Myślę o budowie domu przy w współpracy z firmą Ibud z Pszczyny ale po przeczytaniu różnych opinii na temat proponowanych przez nich materiałów zaczynam się zastanawiać.
Pozdrawiam.
....TO SAMO MNIE DRĘCZY.
Bardzo proszę o pomoc, poniewasz jestem przed spisaniem umowy z firmą Ibud.

mentasyn
Posts: 3
Joined: Mon 20 Aug, 2007
Location: Okolice Bielska

Prośba

Post by mentasyn » Tue 18 Sep, 2007

Witam panie Wojtku,
Bardzo proszę o przesłanie również do mnie rekomendowanej przez pana firmy ze Śląska. Czyli dołączam się do prośby moich przedmówców. Będę bardzo wdzięczny za wszelkie wskazówki.
Pozdrawiam serdecznie,

jeyan
Posts: 1
Joined: Sun 07 Oct, 2007

Re: Firmy wykonawcze ze Śląska

Post by jeyan » Sun 07 Oct, 2007

Panie Wojciechu,
także prosiłbym o przesłanie na adres jeyan@op.pl - namiarów na rzetelne firmy wykonujące budowy domów szkieletowych w woj. ślaskim lub opolskim. Interesuje mnie dom do 100m. Czy poleciłby Pan firmę Danmar?

smolek77
Posts: 1
Joined: Tue 23 Oct, 2007
Location: Katowice

Post by smolek77 » Tue 23 Oct, 2007

witam Panie Wojtku!!!!!!!
prosze o polecenie firmy ze Śląska!!! chce w przyszłym roku rozpocząc moją przygode z budową szkieletu dom ma miec około 100 m2 z poddaszem!!!
z góry dziękuje

NataliaP
Posts: 2
Joined: Sun 16 Sep, 2007

Post by NataliaP » Sun 28 Oct, 2007

Też proszę o namiary na kilka rzetelnych firm ze śląska. n.piotrowicz<at>gmail.com

alek
Posts: 700
Joined: Fri 14 Sep, 2007

Post by alek » Sun 02 Dec, 2007

Witaj
Wizualnie wyglada niezle - moze troche informacji o nim? To niedaleko ode mnie. Jak sie spisali? Czy jestes zadowolona? Dom byl "pod klucz"? Ile budowali? Ile wyszlo za mkw?
Sam teraz namierzam firme, ale nie chce DLLa. Mam dzialke miedzy Piaskiem a Mokrzesza :-)
Pozdrawiam

angiee
Posts: 10
Joined: Tue 11 Jul, 2006

Post by angiee » Mon 03 Dec, 2007

co moge powiedziec, ma 124,5 m2, jest to projekt beskid 117 po modyfikacjach, jak jest zbudiwany to spokojnie wyczytasz na stronie www.ibud.com.pl
nie budowalismy pod klucz, jedynie stan surowy zamkniety, bez drzwi wejsciowych i wyszlo okolo 900 zl/m2, budowali okolo poltorej miesiaca, szlo sprawnie

alek
Posts: 700
Joined: Fri 14 Sep, 2007

Post by alek » Wed 05 Dec, 2007

Czy mozesz sie ustosunkowac do takich zarzutow ze strony niektorych forumowiczow, jak to, ze buduja z drewna pradopodobnie niesuszonego komorowo i skladowanego pod golym niebem?
Czy drewno dla Twojego domu posiadalo oznaczenia typu K27?

angiee
Posts: 10
Joined: Tue 11 Jul, 2006

Post by angiee » Wed 05 Dec, 2007

jesli chodzi o oznaczenie, o ktorym mowisz to nie wiem bo to meza dzialka, za doplata jest dostepna impregnacja cisnieniowa drewna

lucy79
Posts: 1
Joined: Wed 05 Dec, 2007
Location: gliwice

Post by lucy79 » Thu 13 Dec, 2007

Witam, zdecydowaliśmy się z mężem na budowę drewnianego domku. Odwiedziliśmy jak na razie firme WOJTKE z Sośnicowic i wszystko byłoby fajnie tylko, że pierwszy wolny termin budowy maja na maj 2009!! A my chcielibyśmy już powoli zaczynać:)

Zastanawiamy się nad IBUD-em.... Co wy możecie polecić??
Panie Wojtku czy moge prosić o polecenie rzetelnej firmy ze śląska?? lucysias@o2.pl

haniec
Posts: 1
Joined: Tue 15 Jan, 2008

Post by haniec » Tue 15 Jan, 2008

UWAGA. NIE BUDUJCIE Z IBUDEM. BRAK JAKIEJKOLWIEK FACHOWOŚCI. DREWNO MOKRE (RZEKOMO ZAMOKŁO W TRAKCIE TRANSPORTU). JEŚLI SIĘ JUZ ZDECYDUJECIE BADŹCIE PRZY BUDOWIE CAŁY CZAS NAJLEPIEJ Z PROJEKTEM W DŁONI. NIE DOTRZYMUJA TERMINÓW. JESTEM NIE ZADOWOLONY, BO JAKO INWESTOR WYOBRAZAŁEM TO SOBIE ZUPELNIE INACZEJ. WŁAŚCICIEL DZWONI TYLKO WTEDY, GDY MA WYSTWIĆ FAKTURE. NIC GO NIE INTERESUJE. NIE SA PRZYGOTOWANI NA ZŁE WARUNKI METEO. GDY POSTAWICIE SZKIELET, A ZACZNIE PADAĆ TO ZALEJE GO DO" SZPIKU KOŚCI" I JEŚLI SAMI GO SOBIE NIE ZABEZPIECZYCIE TO TZM. BERET. DODATKOWO BELKI NIE TRZYMAJA WYMIARÓW, POJAWIA SIĘ NA NICH CZARNY NALOT ( U MNIE). NA ODWAL SIĘ, NA SZYBKO, NIE DOKŁADNIE: TO POWINNA BYĆ ICH DEWIZA. POZDRAWIAM SZKIELETOWCÓW.

alek
Posts: 700
Joined: Fri 14 Sep, 2007

Re: Firmy wykonawcze ze Śląska

Post by alek » Tue 15 Jan, 2008

Nie polecam firm, ktore nie maja niezaleznych od siebie opinii zadowolonych inwestorow, choc moga tez miec male niedociagniecia...
Chyba teraz najwiekszym problemem obok rzetelnosci jest brak wykwalifikowanej sily roboczej i tu mozna "wtopic"...

goldi1981
Posts: 1
Joined: Mon 28 Jan, 2008

Post by goldi1981 » Mon 28 Jan, 2008

Prosiłbym o przesłanie namiarów na firmy wykonawcze. Jestem z Myszkowa. interesują mnie firmy ze śląskai małopolski !

raafaael
Posts: 2
Joined: Wed 30 Jan, 2008
Location: Katowice

kontakt do solidnego wykonawcy ze śląska

Post by raafaael » Wed 30 Jan, 2008

Witam was wszystkich, jestem tu nowy i również bardzo bym prosił o podanie jakiegos solidnego, rzetelnego wykonawcy ze śląska, który postawi dom z takich materialów jakie obiecuje w ofercie. Osobiście juz prawie byłem zdecydowany na Ibud ale po przeczytaniu kilku postów mam pewne wątpliwości.
Panie Wojciechu proszę o kontakt do kogoś komu można zaufać.
Chciałem również pochwalić pomysł powstania tego forum, gdyż dla wielu osób opinia fachowców i osób które uczyły się na swoich błędach jest dla forumowiczów bardzo istotna, przecież wkładamy często w nasze domy oszczędności całego życia lub spłacamy kredyt hipoteczny a ludzie tak potrafią oszukiwać.

Pozdrawiam
Rafał

anka_l1
Posts: 2
Joined: Sun 10 Feb, 2008

Post by anka_l1 » Sun 10 Feb, 2008

Witam,
ja również jestem zainteresowana kupnem domku Wencel 8 firmy Wojtke z Trachów. Niestety nie słyszalm na razie żadnych opini na temat tej firmy.
Prosze o poradę oraz udostępnienie innych rzetelnych wykonawców z okolic Katowic

pozdrawiam

alek
Posts: 700
Joined: Fri 14 Sep, 2007

Post by alek » Mon 11 Feb, 2008

Wojtke. S.j. Międzynarodowy przewóz zwłok
tel. 0 32 238 75 13, adres: 44-153 (p-ta Sośnicowice), Trachy, Nowowiejska 8, woj. śląskie

Podwójna działalność?

anka_l1
Posts: 2
Joined: Sun 10 Feb, 2008

Post by anka_l1 » Wed 13 Feb, 2008

Oj nie wiem. Adres sie zgadza, tylko telefon nie. Byc moze jest to firma rodzinna.Jednakze ja jestem zainteresowana domkami z drewna. Czy ktos budowal z nimi albo slyszal jakies opinie na temat tej firmy?
Z gory dziekuje za odpowiedz

helaq2
Posts: 1
Joined: Thu 14 Feb, 2008

Firmy wykonawcze z okolic częstochowy.

Post by helaq2 » Fri 15 Feb, 2008

Witam Pana.
Proszę bardzo o podanie firm z okolic Częstochowy. Jeśli jest to możliwe to wraz z opiniami na ich temat.
Z góry dziękuję.

alek
Posts: 700
Joined: Fri 14 Sep, 2007

Post by alek » Fri 15 Feb, 2008

Jest na tym forum sporo opinii na temat, ktorego szukasz.
Sam jestem z Cz-wy, udalem sie na spotkania z wlascicielem, ale tez na place bodow i tyle moge powiedziec, ze nie bede budowal z firma z Cz-wy, czy najbl. okolicy.

gosia00
Posts: 11
Joined: Thu 08 Mar, 2007
Location: Sosnowiec

Post by gosia00 » Fri 29 Feb, 2008

Witam :)
U mnie dom stawia firma "Wubud". Jestem zadowolona jak narazie. Stan surowy już prawie zakończony. Właściciel jest na budowie prawie codziennie, pilnuje wszystkiego. Oczywiście nie jesteśmy znawcami, ale mam nadzieję, iż czas pokaże że nasz wybór dot, Firmy był słuszny :)
Pozdrawiam

alek
Posts: 700
Joined: Fri 14 Sep, 2007

Post by alek » Fri 29 Feb, 2008

Masz opcje - dom pod klucz?
Ile placicie za metr kw.?

gosia00
Posts: 11
Joined: Thu 08 Mar, 2007
Location: Sosnowiec

Post by gosia00 » Fri 29 Feb, 2008

Nie wybraliśmy stanu "pod klucz", ponieważ wiadomo że wówczas koszty są podwójne. Do stanu zerowego, sam dom bez fundamentu to kwota ok. 1500 zł/m2

gosia00
Posts: 11
Joined: Thu 08 Mar, 2007
Location: Sosnowiec

Post by gosia00 » Fri 29 Feb, 2008

Oczywiście kwota zależy również od standardu typu: jakie okna, drzwi, dach, różne opcje dodatkowe, impregnacja ciśnieniowa,itd.
Za to wszystko dodatkowo się płaci. Firmy jeśli podają kwotę za m2 to jest to z regóły wykończenie standardowe.

zmitrukiewicz
Posts: 1
Joined: Sun 02 Mar, 2008

Post by zmitrukiewicz » Sun 02 Mar, 2008

Witam serdecznie, jak wielu forumowiczów jestem tu pierwszy raz. Planuję budowę domu całorocznego, parterowego drewnianego z bala lub w innym systemie. Działka budowlana jest szerokości 42m x 70 do tego działka rolna ok 6000 m. Poszukuję architekta specjalizującego sie w projektach parterowych domów z bali + projekt terenu wraz ze stawem, zielenią ipt oraz co najważniejsze solidnej firmy z okolic Częstochowy lub innych. Jeśli możecie mi pomóc będę ograomnie wdzięczna :cry:

Bob Budowniczy
Posts: 1
Joined: Tue 15 Apr, 2008
Location: Żory

Post by Bob Budowniczy » Wed 16 Apr, 2008

Witam
Jestem nowa na tym forum i dołączam do Państwa na samym początku podobno ciężkiej drogi jaką jest budowa domu. Mam 3 prośby:
1. Proszę o namiary firm budowlanych, które budują w Kronopolu i maja autoryzacje tej firmy - dom miałby powstać w okolicach Pszczyny. Jakie zagrożenia kryje ta technologia?
2. Dom drewniany czy murowany? Ile tańszy jest dom drewniany? Czy w ogóle jest tańszy? Na świecie na pewno i dlatego dostępniejszy jest przez masy w Polsce natomiast ten koszt równa sie kosztowi domu murowanego, albo?
3. JAK WYGLĄDA dom murowany na rynku wtórnym, jak jest chodliwy? Czy jest jakis problem by go sprzedać biorąc pod uwagę uprzedzenie co do nowatorskich technologii budownictwa?
Wiem, że wszyscy sa ogromie zapracowani ale proszę o pomoc Państwa i Pana Wojciecha
Pozdrawiam
Magdalena
madyia@interia.pl

owoss
Posts: 1
Joined: Wed 28 May, 2008
Location: Śląsk

Post by owoss » Wed 28 May, 2008

Witam wszystkich w tym w szczególności Pana Wojtka i jak wiekszość w tym temacie prosze o informacje o zetelnych firmach ze Śląska na priv.



Post Reply

Return to “Opinie Inwestorów o firmach wykonawczych”