opinia o firmie Profi-Can z Katowic k. Pyrzowic

Uwagi inwestorów na temat firm wykonawczych
Post Reply
dudniczenko
Posts: 2
Joined: Mon 19 Feb, 2007

opinia o firmie Profi-Can z Katowic k. Pyrzowic

Post by dudniczenko » Thu 01 Mar, 2007

Witam.
Szanowny Panie Wojciechu oraz drodzy forumowicze.
Czy ktoś może podzielić się opinią na temat firmy Profi-Can z Katowic (koło Pyrzowic) http://www.profi-can.katowice.pl/.

Czy cena 450 zł brutto za m2 ( w sumie z garażem i poddaszem będzie 170 m2) powierzchni użytkowej domu Muratora M14a
wstępna cena 76.500 zł brutto http://projekty.muratordom.pl/projekt?I ... dKolekcji= w następującym zakresie:
konstrukcja drewniana + pełne poszycie (ściany, strop i dach) to cena na normalnym poziomie?
Firma jest autoryzowanym partnerem firmy Mitek (płytki kolczaste) i wydaje mi się, że powinna zagwarantować dobrą jakość drewna jak i wykonanych prac.
Na co zwrócić uwagę przed podpisaniem umowy.
Czy mając pozwolenie na budowę na dom ze ścianami z betonu komórkowego i z wykonanymi już fundamentami mogę dokonać zmiany w pozwoleniu na budowę i projekt zaadoptować pod szkielet?

dziękuję i pomoc
pozdrawiam
Tomasz


Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Re: opinia o firmie Profi-Can z Katowic k. Pyrzowic

Post by Wojciech Nitka » Fri 02 Mar, 2007

dudniczenko wrote:Na co zwrócić uwagę przed podpisaniem umowy.
Czy mając pozwolenie na budowę na dom ze ścianami z betonu komórkowego i z wykonanymi już fundamentami mogę dokonać zmiany w pozwoleniu na budowę i projekt zaadoptować pod szkielet?
Przy podpisywaniu umowy należy zwróć uwagę na:
- jakość drewna stosowanego na konstrukcję - poczytaj - http://www.szkielet.pl/forum/viewtopic.php?t=1750
- jakość płyt poszycia - winna być płyta OSB/3,
- zgodność konstrukcji z projektem i "sztuką budowlaną".

Co do projektu - musisz przerobić projekt z technologii tradycyjnej na konstrukcję drewnianą; pozwolenie na budowę wydaje się na budynek o danej konstrukcji. Zatem ponownie będziesz musiał występować o pozwolenie na budowę.

karolina
Posts: 1
Joined: Wed 16 Jan, 2008

Post by karolina » Wed 16 Jan, 2008

Witam,
też planuję budowę z firmą Profi-can. Czy ktoś ma doświadczenia z tym wykonawcą? Podczas spotkania wszystko wyglądało naprawdę profesjonalnie. Także budowa, którą aktualnie prowadził.
Proszę o opnie. Pozdrawiam

Marlukas88
Posts: 31
Joined: Fri 14 Oct, 2011

Post by Marlukas88 » Sun 16 Oct, 2011

Ja też jestem ciekaw opinii o tej firmie :cool: Czy ktoś już miał doczynienia z tą firmą???

Dudziski
Posts: 1
Joined: Tue 18 Oct, 2011

Post by Dudziski » Tue 18 Oct, 2011

Byłem kiedyś na dudowie tej firmy i nie zauważyłem aby budowali zgodnie z zaleceniami Pana Nitki. Właściciel na moje pytania dotyczące sposobu budowania wpadł w szał , zwyzywał mnie od najgorszych i aby nie dostać w tzw. ryj opuściłem miejsce niebezpieczne dla mojego zdrowia. To jakiś psychol. Polecam budowanie z tą firmą wszystkim lubiącym życie z dreszczykiem. A jak budują? W/g mnie to amatorka a ekipa to przypadkowi ludzie błąkających się bez celu po placu. Szkoda gadać.

Jerzy Kuźmiński
Posts: 1
Joined: Wed 25 Jan, 2012

Post by Jerzy Kuźmiński » Wed 25 Jan, 2012

Zapraszam do bezpośredniego kontaktu, obejrzenia realizacji, zapoznania się z moją firmą i ofertą, oraz zachęcam do wyrobienia sobie własnej opinii.

golos
Posts: 13
Joined: Thu 22 Dec, 2011

Post by golos » Wed 13 Mar, 2013

To w końcu warto czy nie warto ? Bo cena podpadająco niska.

JaKuBa
Posts: 225
Joined: Wed 28 Jan, 2009
Location: Wejherowo

Post by JaKuBa » Wed 13 Mar, 2013

moze warto poznac co zawiera ta "cena podpadająco niska".
tak z normalnego punktu widzenia niska cena to niskiej jakosci materialy to niska jakosc robot. czy tego oczekujesz po swoim domu?
to dotyczy wszystkich firm budujacych domy z drewna.

golos
Posts: 13
Joined: Thu 22 Dec, 2011

Post by golos » Thu 14 Mar, 2013

Oglądałem dzisiaj ich stronę i zastanawiam się czy wiatroizolacja Topdach którą zastosowali na ścianach domów pokazanych w galerii jest do tego odpowiednia. Wygląda to na folię dachową. Także na jednym ze zdjęć jest ciekawy sposób montażu tej folii a minanowcie najpierw zamontowali okna a potem folię. Zwykle robi się odwrotnie co umożliwia prawidłowe obrobienie (zabezpieczenie) otworów okiennych.



Post Reply

Return to “Opinie Inwestorów o firmach wykonawczych”