Page 1 of 1

unibud

Posted: Mon 26 Mar, 2007
by piotrp
cześć, czy ktoś może coś wie o firmie Unibud ?
jakieś referencje uwagi

Posted: Mon 02 Apr, 2007
by Wojciech Nitka
Wrzuć do wyszukiwarki - "Szukaj" w górnej części strony - hasło "Unibud" a znajdziesz wszystko co a temat Unibudu na tym Forum napisano.

Dalej oceniać będziesz już sam.

Posted: Mon 02 Apr, 2007
by marcinos
czy to tylko mój problem...ale wyszukiwarka nie działa...!!!

Posted: Tue 24 Mar, 2009
by Inwestor2007
POTENCJALNI INWESTORZY !!!
Ostrzegam Was- strzeżcie się UNIBUD-u, lub jak kto woli DAN WOOD. Wiem coś na ten temat, gdyż miałem "przyjemność" skorzystać z ich usług. Firma nie solidna i nie uczciwa.
Zainteresowanym służę szczegółami.

Posted: Tue 14 Apr, 2009
by szkielet
Witam!
Przedstawiam zdjęcia domu dawniej Unibud - teraz Budimex DANWOOD, po 2 latach uzytkowania. Budowa w Niemczech. Zdjęcia pochodza z wiarygodnych źródeł.

Uwaga Administratora.
Firma Unibud - teraz Budimex DANWOOD wymusiła na Forumowiczu szkielet usunięcie szkodzących firmie zdjęć. Stąd jako Administrator serwisu, działając w imieniu naszego Forumowicza zostałem zobowiązany do usuniącia tych zdjęć z tego wątku.
Tym samym firma Unibud - teraz Budimex DANWOOD - przyznaje się do popełnianych błędów i nie chce ich pokazywać na zewnątrz.

Posted: Wed 15 Apr, 2009
by Wojciech Nitka
To typowy przykład zawilgocenia płyty poszycia występujący przy klejeniu styropianu bezpośrednio do płyty poszycia.
Proszę zwrócić uwagę - zawilgocenia powstały w rejonie okien i pod nimi, a są skutkiem powstających pęknieć na styku stolarka okienna - tynk na styropianie. Takie zawilgocenia mogą występować na wielu innych domach tej firmy, o ile klejąc styropan do płyty poszycia nie stosuje specjalnych uszczelnień wokoł otworów okiennych i drzwiowych a także innych miejsc, w których kończy się warstwa styropianu z tynkiem.

Więcej na ten temat, nazywany z angielskiego EIFS (Exterior Insulation and Finish Systems) można poczytać w interencie, wrzucając do wyszukiwarki Google - "EIFS". Również na naszych stronach można znaleźć wiele informacji na ten temat. Polecam dział "Docieplanie ścian zewnętrznych" na stronie - http://www.szkielet.pl/problemy_technol ... php?page=6

Ciekawe jak to się ma do hasła ze strony - http://pl.unibud.lider.pl/-49_2003-unibud.html - Najlepszy w Polsce Dom Prefabrykowany o Konstrukcji Szkieletu Drewnianego Firmy: UNIBUD Sp. z o.o. Bielsk Podlaski

Posted: Wed 15 Apr, 2009
by Kajetan
dziwne to, że tak renomowane (?) firmy jak Unibud czy Kopahaus nie zabiegają o szybkie usuwanie usterek, aby nie narażać się na pokazywanie takich zdjęć i negatywne komentarze w postach. Albo mają nadmiar naiwnych i kryzys finansowy im nie grozi, albo głęboko zlewają klienta. Ta stronka powinna być szeroko rozpowszechniona i każdy, kto chce budować dom szkieletowy, powinien tu zaglądać. Nastąpiłby odsiew ziarna od plew. Bo nie ma lepszej reklamy, niż opinia zadowolonego inwestora. I gorszej antyreklamy niż np. wyżej prezentowane zdjęcia.

Posted: Wed 15 Apr, 2009
by pszb
Kajetan wrote:dziwne to, że ........ CIACH.
A mnie dziwi, że z takim uporem omija się sposoby sprawdzone i opisane na tej stronie. Ile oni na tym zyskują? Czemu tkwią w tej beznadziei?

Posted: Thu 16 Apr, 2009
by broda
.............

Posted: Thu 16 Apr, 2009
by Wojciech Nitka
W jednym z pism, przedstwiciel Unibudu pisze do drugiego przedstawiciela:
Cytat:
"1. domy Unibudu (ściany zewnętrzne) wykonywane są w wytwórni pod dachem - nie może być tu mowy o jakimkolwiek zawilgoceniu w trakcie produkcji, gdyż te elementy są produkowane pod (nieprzeciekającym) dachem,
2. technologia Unibudu różni się w sposób zdecydowany od technologii kanadyjskiej lub amerykańskiej,
3. domy Unibudu są projektowane i realizowane w oparciu o niemieckie normy techniczne DIN,
4. system dociepleń ścian zewnętrznych jaki stosujemy posiada certyfikaty Urzędu Nadzoru w Niemczech i jest dpuszczony przez prawo niemieckie,
5. firma Unibud posiada własny system projektowania i wykonawstwa ścian zewnętrznych (zgodny z normami DIN), który zabezpiecza przegrody zewnętrzne budynku przed zawilgoceniem. Podstawową zasadą jest:
5.1. wykonanie paroizolacji ścian zewnętrznych i dachu w sposób zgodny z normą DIN - musi tu być spełniony warunek w postaci odpowiedniej jakości folii i jej szczelnego ułożenia,
5.2. wykonanie odpowiednich węzłów na styku ściana-strop, ścian-ściana, ściana-dach,
5.3. wykonanie odpowiednich i prawidłowych połączeń na styku okno-ściana,
5.4. stosowanie odpowiedniego drewna o właściwych parametrach wilgotnościowych.
6. Zasady te firma przestrzega a dzięki temu w ponad 800 budynkach już zrealizowanych w żadnym wypadku nie wystąpił problem zawilgoceń." (podkreślenie moje)
Koniec cytatu.

Co prawda, pismo to jest z 2003 r. Czyżby na dzień dzisiejszy coś się zmieniło?

Posted: Mon 20 Apr, 2009
by broda
............................

zdjęcia na forum

Posted: Tue 21 Apr, 2009
by Budimex Danwood
Zdjęcia umieszczone na forum pochodzą z wewnętrznego zbioru firmy i zostały tu umieszczone przez naszego byłego pracownika. Usterki widoczne na zdjęciach pochodzą z domu zbudowanego w Niemczech w 2002 roku.

Istotne jest to, że w tym domu to inwestor wykonał we własnym zakresie wyprawę tynkarską i dostarczył zewnętrzne balustrady balkonów. I to właśnie w miejscach montażu balustrad, przy połączeniu tynku z parapetami zewnętrznymi, drzwiami i oknami – pod ciśnieniem porywistego wiatru znad Morza Północnego – woda była wtłaczana aż do zewnętrznego poszycia konstrukcji domu.

Mimo to, dla dobra klienta, całość elewacji na tym domu została przez nas poprawiona, jako producenta domu. Zmieniliśmy też system zabezpieczania wszystkich połączeń: parapet-zamek boczny parapetu, parapet-elewacja, okna i drzwi zewnętrzne-elewacja.

Wszystkie naprawy wykonywane przez nasze brygady serwisowe dokładnie analizujemy i wyciągamy z nich wnioski. Baza zdjęć z usterek służy do systematycznej pracy nad doskonaleniem stosowanych przez nas rozwiązań i szkolenia naszych pracowników. Tę właśnie bazę zdjęć w nieuprawniony sposób skopiował nasz były pracownik i te zdjęcia wykorzystuje teraz do szkodzenia firmie, w której przepracował wiele lat.

Żeby wyrobić sobie zdanie o jakości tego, co robimy, trzeba porozmawiać z naszymi klientami oraz zobaczyć realizowane przez nas budowy. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych forumowiczów do odwiedzenia naszych budów. Podobnie jak w ubiegłym roku, również w 2009 roku organizujemy cykl spotkań na naszych budowach w całej Polsce. W soboty w okresie od maja do września odbędzie się ponad 30 takich spotkań. Na budowach – w kilka dni po montażu – można dokładnie zobaczyć wszystkie elementy budynku, łącznie z detalami zabezpieczenia wrażliwych miejsc w elewacji. Szczegółowe informacje o miejscach i terminach „dni otwartych” znajdziecie w aktualnościach na naszej stronie www.danwood.pl. Nasi inżynierowie i architekci odpowiedzą też na każde Wasze pytanie.

Pana Wojciecha Nitkę zapraszamy do odwiedzenia naszego zakładu. Ostatnio był Pan u nas przed około 10 laty. Miło nam będzie pokazać jak zmieniła się firma i jak teraz produkujemy domy. Będzie to też doskonała okazja do wymiany poglądów i porozmawiania o naszych praktycznych doświadczeniach. Różnimy się co prawda w podejściu do niektórych zasadniczych kwestii, jednak łączy nas wspólna pasja budowania domów z drewna. Z pewnością będzie to interesujące dla obu stron spotkanie.

Z uwagą śledzimy opinie naszych inwestorów – wygłaszane na forach internetowych – i podchodzimy do nich z najwyższą pokorą. Ale nie chcielibyśmy, aby fora dyskusyjne stawały się ringiem, na którym pracownicy odgrywają się na byłych pracodawcach, a firmy „podkładają” negatywne materiały o konkurencji.

W zeszłym roku oddaliśmy w Polsce 50 domów zbudowanych dla indywidualnych inwestorów. W sumie w 2008 roku zbudowaliśmy 314 domów dla prywatnych klientów – głównie z Niemiec, Austrii i Anglii. Łącznie w ciągu 12 lat przekazaliśmy klientom w kilku krajach Europy ponad 2400 domów. Gdybyśmy budowali tak, jak na zdjęciach, dawno już na miejscu firmy rósłby las :).

Kierownik działu technicznego Budimex Danwood
Krzysztof Sielawa

Re: zdjęcia na forum

Posted: Tue 21 Apr, 2009
by pszb
Milo, że zgłosił się przedstawiciel firmy i to znaczący.
Czy mógłby Pan wyjaśnić skąd ten nazwijmy to "tradycjonalizm" :neutral: w klejeniu styropianu bezpośrednio do OSB skoro właśnie to się nie sprawdziło w USA i gdzieś tam jeszcze. To po co w tym tkwicie?
Przyzna Pan, że jak na dom 7 letni, to nie wygląda to zachęcająco. Może właśnie ten pracownik w brutalny sposób wymusi pewną zmianę w firmie w podejściu do "tradycji".
Może spróbuje Pan nam, to wyjaśnić?
pozdr.

ps. hmmm, to już druga firma wywołana do tablicy melduje się na forum w ostatnim czasie. Chyba moc forum rośnie :mrgreen:

Posted: Wed 22 Apr, 2009
by broda
........................

Posted: Mon 27 Jul, 2009
by szkielecik
Szkoda, że Pan Krzysztof nie raczy jednak, uzasadnić "tradycjonalizmu" w klejeniu steropianu na OSB. Z tego wynika, że tę tradycje wymusza inna świecka tradycja, czyli: cięcie kosztów za wszelką cene.
Co zwykle kończy się tragicznie albo tak jak na zdjęciach.