Czy dobry wybór?

Uwagi inwestorów na temat firm wykonawczych
Post Reply
basia
Posts: 2
Joined: Wed 23 Feb, 2005

Czy dobry wybór?

Post by basia » Wed 23 Feb, 2005

Witam bardzo serdecznie. Wraz z mężem chcemy zbudować domek kanadyjski. Wybraliśmy już firmę. Proszę tylko o potwierdzenie, czy dobrze zrobiliśmy. Ta firma to Celbud. Dziękuję za odpowiedź
Basia


Wojciech Nitka
Posts: 3840
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Wed 23 Feb, 2005

Cóż, wybrała już Pani tę firmę, więc trudno cokolwiek pisać za i przeciw.

Jednak, w każdym przypadku, gwarancją prawidłowej realizacji budowy jest podpisanie Umowy zapewniającej prawa i obowiązki jednej i drugiej strony. Również ważnym jest zaangażowanie ze strony Inwestora własnego inspektora nadzoru, który czuwać będzie nad prawidłową realizacją budowy.

basia
Posts: 2
Joined: Wed 23 Feb, 2005

Post by basia » Thu 24 Feb, 2005

Jeszcze nie podpisaliśmy umowy z tą firmą. Jeżeli coś jest nie tak z tą firmą, to proszę napisać. Zawsze można poszukać innej, pozdrawiam.
Basia

TheYna
Posts: 4
Joined: Tue 08 Feb, 2005
Location: Warszawa

Post by TheYna » Thu 24 Feb, 2005

również poważnie biorę pod uwagę firmę Celbud, jeszcze tylko ewentualnie biorę pod uwagę Dworek Polski, czy może Pan, Panie Wojciechu wyrazić opinię na ich temat, a może ktoś z forumowiczów miał z nimi doświadczenia. Będę wdzięczny.

Wojciech Nitka
Posts: 3840
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Sun 27 Feb, 2005

Dworek Polski buduje według technologii, która nie uwzględnia montażu folii paroizolacyjnej.
A przecież folia ta ma za zadanie ograniczenia wilgoci do wnętrza ściany i ma ograniczyć wykraplanie się pary wodnej przy zetknięciu się z zimnym zewnętrznym powietrzem. Folia ta ogranicza także migrację powietrza z wnętrza na zewnątrz, a tym samym ucieczkę ciepła z budynku.

Decyzja nalezy do do Ciebie.

Dorota S.
Posts: 15
Joined: Fri 18 Mar, 2005

Post by Dorota S. » Fri 18 Mar, 2005

Ja także chciałam budować z Dworkiem Polskim, ale ochota odeszła mi na dobre. Mają bardzo ładne projekty i to wszystko. Nie dotrzymują terminów, co chwilę trzeba się przypominać, obiecują coś, czego później nie dotrzymują i kręcą (aby nie użyć słowa kłamią) na poziomie dzieci w przedszkolu.
Pozdrawiam
Dorota



Post Reply

Return to “Opinie Inwestorów o firmach wykonawczych”