małopolska

Uwagi inwestorów na temat firm wykonawczych
sutoris@wp.pl

małopolska

Post by sutoris@wp.pl » Tue 31 Aug, 2004

Mieszkam w okolicy Tarnowa, planuję budowę domu w technologi
szkieletowej. Proszę o kontakty do firm z Małopolski lub sąsiednich
województw oraz o opinie na ich temat.
Staszek


bartek

Post by bartek » Fri 08 Oct, 2004

Mam podobna prosbe
Mieszkam w Krakowie i szukam rzetelnej firmy do budowy domu w technologii szkieletowej. Czy moglby Pan podac mi ze dwa namiary na sprawdzonych wykonawcow.
Moj mail: bartos@pf.pl
dziekuje

bartek

Ledzian
Posts: 2
Joined: Sat 09 Oct, 2004
Location: Klucze

Post by Ledzian » Tue 12 Oct, 2004

Witam

Mam podobną prośbe. Tzn szukam namiarów na firmy z rejonu małopolski i śląska oraz tych które budują dobrze w całym kraju.
Moj email: ledzian@interia.pl
Dodatkowe pytanie: Widzieliśmy też jeden dom mieszkalny i kilka letniskowych zbudowanych przez ekipę górali. Wyglądały na solidnie i dobrze zbudowane (aczkolwiek ekspertem to ja nie jestem). Koszty (robocizny) były niższe niż w innych firmach, materiały możemy kupić albo sami albo za ich pośrednictwem. Chciałbym poznać Pana zdanie na taki sposób budowania.

Pozdrawiam,
Mariusz
--
Ledzian

Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Tue 12 Oct, 2004

Budowanie z góralami wychodzi różnie - znam dobre i bardzo dobre przykłady ale i bardzo złe; dobrze gdy budują domy z bala, gorzej im wychodzi budowanie domów o lekkiej drewnianej konstrukcji szkieletowej.
Ponadto wiele ekip góralskich nie ma zarejestrowanej działalności, dają tylko robociznę, a wówczas wszelkie materiały musisz kupować sam. W przypadku jakichkolwiek reklamacji - nie masz się więc do kogo zwrócić.
Piszę to z własnego doświadczenia, osobiiście nie mając nic przeciwko budowaniu domów przez górali.
Jednak zanim podejmiesz decyzję - sprawdź referencje i zatrudnij inspektora nadzoru znającego się budowaniu domów z drewna.

Gdzie dokładnie chcesz budować?

Ledzian
Posts: 2
Joined: Sat 09 Oct, 2004
Location: Klucze

Post by Ledzian » Wed 13 Oct, 2004

Budowe planuje w okolicy Olkusza. Jeszcze szukamy odpowiedniej działki.
Gdzie szukać takiego inspektora? Może Pan jakiegoś polecić?
--
Ledzian

Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Wed 13 Oct, 2004

Namiary w współpracującą z nami firmę wysłałem na priva.
Jeżeli zdecydujesz się na budowanie z góralami, możesz także porozmawiać z nią o prowadzenie nadzoru.

Agnieszka i Sławek

Formy wykonawcze w małopolsce

Post by Agnieszka i Sławek » Sun 28 Nov, 2004

Planujemy budowę w okolicach Krakowa. Bardzo nam zależy na wskazaniu solidnej firmy wykonawczej.
Nasz adres: agnieszkakot@poczta.onet.pl
Serdecznie pozdrawiamy

Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Sun 28 Nov, 2004

Namiary wysłałem na podany adres.
Proszę o informacje czy firma spełniła oczekiwania tak pod względem obsługi klienta jak i budowy domu. To dla nas ważne.

marek

Post by marek » Mon 27 Dec, 2004

Witam wszystkich na forum,
Prosze o przeslanie namiaru na firme budujaca w technologii kanadajskiej z krakowa (lub bliskich okolic...) - tu wlasnie mam zamiar taki domek wybudowac :)
Mam jeszcze jedno pytanie: jaki moze byc orientacyjny koszt wybudowania takiego domu http://szkielet.com.pl/projekty/html/projekt_90.php "pod klucz"?? Ktora technologia jest najtansza? (szkieletowa czy bale drewniane)?
serdecznie pozdrawiam i z gory dziekuje za odpowiedz
marek

marek

Post by marek » Mon 27 Dec, 2004

zapomnialem podac maila: marek@krakvet.pl

Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Mon 27 Dec, 2004

Kontakt na firmę przesłałem.
Jak zwykle, proszę o wszelkie uwagi dotyczące firmy - spostrzeżenia, obsługa klienta, itp.
Państwa uwagi pomogają nam selekcjonować promowane przez nas firmy wykonawcze.
Za wszelkie uwagi z góry dziękujemy.

User avatar
Erol
Posts: 9
Joined: Fri 07 Jan, 2005
Location: Kraków

Post by Erol » Wed 12 Jan, 2005

Proszę o namiary na firmy budujące domy szkieletowe w okolicy Krakowa. I jeżeli jest to mozliwe to również namiary na firmy projektujące domy szkieletowe lub gotowe projekty.
rmirek@chemia.pk.edu.pl
Pozdrawiam
Erol

Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Wed 12 Jan, 2005

Gotowe projekty domów drewnianych ma w swojej ofercie między innymi Murator czy też Archeton - wydali ostatnio katalog domów drewnianych. Typowe projekty znajdziesz także na stronach - http://www.szkielet.pl/projekty/html/index1.php
Co do firmy wykonawczej - namiary wysyłam na priva.

User avatar
Erol
Posts: 9
Joined: Fri 07 Jan, 2005
Location: Kraków

Post by Erol » Wed 12 Jan, 2005

Nic do mnie jeszcze nie doszło.
Pozdrawiam
Erol

User avatar
Erol
Posts: 9
Joined: Fri 07 Jan, 2005
Location: Kraków

Post by Erol » Thu 13 Jan, 2005

Doszło, dziękuję.
Pozdrawiam
Erol

Dzida

Post by Dzida » Mon 17 Jan, 2005

Ja również planuję budowę domu w technologii szkieletowej. Budować będę pod Bochnią - bardzo proszę o przesłanie adresów rekomendowanych firm wykonawczych z mojej okolicy - niekoniecznie najbliższej. Mój e-mail: td37@wp.pl
Pozdrawiam, Tomek

ram8691
Posts: 1
Joined: Tue 08 Feb, 2005

Post by ram8691 » Tue 08 Feb, 2005

Witam, planuję zakup działki i budowę domu, szukam więc rzetelnej firmy (firm) z Krakowa lub okolic budujących w technologi szkieletowej.
Czy moglibyście mi pomóc?
Pozdrawiam
Ram8691
mail: szlachta@ceti.pl

Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Tue 08 Feb, 2005

Informacje wysłałem na priva.
Mam nadzieję, że spełni oczekiwania. To firma o najwyższym stopniu robót wykonczeniowych.

Życzę powodzenia.

krys
Posts: 1
Joined: Tue 15 Feb, 2005

Post by krys » Tue 15 Feb, 2005

Również prosze o namiary na jakąś solidną firmę z okolic Krakowa.
Mój adres: kryswozniak@wp.pl

Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Tue 15 Feb, 2005

krys,
wysłałem Ci namiary na jedną z najbardziej solidnych firm wykonawczych w kraju. Mam nadzieję, że będziesz zadowolony i firma wywiąże się z Twoich oczekiwań.

Powodzenia

Kiela
Posts: 38
Joined: Sun 06 Feb, 2005

Post by Kiela » Wed 16 Feb, 2005

Prosze także o namiary na solidne firmy z okolic Krakowa jak i Ślaska.
Prosze także o namiary na inspektora budowlanego, który by się znał na budownictwie szkieletowym i byłby w stanie poprowadzic budowe.
Z góry dziękuję.
Pozdrawiam

Kiela

Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Wed 16 Feb, 2005

Namiary wysłałem. To bardzo solidna firma, od wielu lat współpracująca z Centrum Budownictwa Szkieletowego.
Może inspektor nie będzie potrzebny?

Saradok
Posts: 1
Joined: Wed 18 May, 2005

Firmy budowlane

Post by Saradok » Wed 18 May, 2005

Bardzo proszę o namiary na firmy zajmujące się budową domów w systemie szkieletowym drewnianym z góry dziękuję i pozdrawam
saradok@interia.pl

oczywiście z okolic krakowa

Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Wed 18 May, 2005

Namiary wysłałem.
Ciekaw jestem Twojej oceny czy spełnia stawiane przed Tobą oczekiwania.

Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Thu 30 Jun, 2005

bilby i Domel,
propozycję nawiązania kontaktu z jedną z najbardziej solidnych i wiarygodnych firm w kraju wysyłam na priva.

Ciekaw będę opinii.

Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Tue 26 Jul, 2005

Cieszę się. Jestem ciekaw wrażeń. Liczę na bliższe informacje - chociażby na priva.

mirasmiras
Posts: 1
Joined: Fri 12 Aug, 2005

Tani dom

Post by mirasmiras » Fri 12 Aug, 2005

Jestem z podkarpacia i rozglądam się za jakimś funcjonalnym i przede wszystkim tanim domkiem o konstrukcji szkieletowej z 4 pokojami,bo widzę że budowa takiego domu to ok. 70 % kosztów budowy metodą tradycyjną. Podobają mi się projekty w rodzaju: http://www.szkielet.com.pl/projekty/?projekt=139 lub http://www.szkielet.com.pl/projekty/?projekt=149. Proszę o podanie firmy która profesjonalnie wykonuje tego typu lub podobne realizacje. I pytanie zasadnicze jaka jest cena wybudowania taniego domku z 4 pokojami bez garażu, ale wykończonego w 100 %-płytki, podłogi, ściany, c.o - oczywiście w wersji standardowej bez szaleństw finansowych. Orientując się od jakiegoś czasu w internecie widzę, że mimo iż na niektóry stronach podane są ceny realizacji pod klucz to są jeszcze jakieś dodatki które potem są niezbędne do zamieszkania a nie ujęte w kosztorysie. Chodzi głównie o to aby cena podana przez realiztora przewidywała nie kryła w sobie niespodzianek pod koniec budowy, no bo np. należy jesacze dołożyć pieniążki na to czy na tamto.Jestem totalnym laikiem w dzidzinie budownictwa i proszę jeśli jest to możliwe o wyczerpującą odp. Oczywiście zakładamy, że koszt działki i jej uzbrojenia jest juz przeze mnie poniesiony.

Z góry dziękuję.

mirasmiras@interia.pl

Milena
Posts: 1
Joined: Sun 11 Sep, 2005

Post by Milena » Mon 12 Sep, 2005

Szukam firmy wykonawczej budującej domy szkieletowe. Planuję zakup działki w okolicy Krakowa. Proszę o namiary. Pozdrawiam - mój e-mail lechu75@poczta.fm.

Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Mon 12 Sep, 2005

mirasmiras, Milena,
czy firma spełnia Wasze oczekiwania. Korzystając z tej samej firmy możecie wymieniać się doświadczeniami.

Powodzenia.

Soltys
Posts: 1
Joined: Fri 23 Sep, 2005

Post by Soltys » Tue 27 Sep, 2005

Witam Panie Wojtku!
Planuje budowe domu o konstrukcji szkieletowej pod Krakowem, bede bardzo wdzieczna za namiar na solidna firmę z tych okolic. Proszę o kontakt na priva.
Z góry bardzo dzikuje
Ara

Jedrek69
Posts: 4
Joined: Tue 11 Oct, 2005

Post by Jedrek69 » Tue 18 Oct, 2005

Również planuję budowę pod Krakowem. Z kim najlepiej i fachowo to zrobić ?
Będę wdzięczny za maila :
andrzej@pitera.pl

Jedrek69
Posts: 4
Joined: Tue 11 Oct, 2005

polecenie firmy

Post by Jedrek69 » Tue 25 Oct, 2005

Panie Wojciechu. Bardzo Pana proszę o podanie firmy budującej domy szkieletowe w okolicach Krakowa. Pytam o firmę solidną, godną polecenia ..
Pozdrawiam,
andrzej@pitera.pl



Post Reply

Return to “Opinie Inwestorów o firmach wykonawczych”