Uwaga na firmę KAR

Uwagi inwestorów na temat firm wykonawczych
Post Reply
123321
Posts: 3
Joined: Mon 28 May, 2007

Uwaga na firmę KAR

Post by 123321 » Fri 01 Jun, 2007

Przestrzegam przed budową domy z firma KAR są to oszuści
nie podepisujcie podstawianej wam umowy jako klient nie macie żadnych praw poza obowiązkiem zapłaty
umowa jest tak skonstruowana ze kupujecie kota w worku
musicie zaplacic a firma pokaze wam kawalek szopki na ich placu twioerdzac ze to jes dom ktory zamawialiscie i jeszcze was oskarzajac
w rzeczywistosci dom nigdy nie bedzie zbudowany zgodnie z projektem
firma stosuje tansze niezgodne z projektem materialy np szalowka bedzie ciensza niz w projekcie izolacja nie ma certyfikatow drewno konstrukcyjne nie jest odpowiednio wykonczone sciany sa innych wymiarow niz w projekcie bedzie mniej ocieplenia zamiast wiezdzby dachowej beda wiazary niezgodne z projektem
a za te bledy odpowieda inwestor a nie oni
firma odmowi wam podpisania protokolow odbioru i wpisow w dzienniku budowy bow iedza ze sa oszustami i nie chca dawac wam dokumentow

jak juz podpisaliscie z ta firma umowe przed wpuszczeniem na plac dajcie jej dziennik budowy i każcie zlozyc oswiadczenie ze dom bedzie zgodny z projektem zobaczycie ze jak wplaciliscie pieniadze to zaczna zwlekac z budowa a jak jeszcze ich nie wplaciliscie to zazadaja wplaty zeby cokolwiek wam ujawniac

zgodnie z umowa nie macie zadnych praw z gwarancji bo girma i tak nie bedzie wam odpisywac albo napisze ze gwarancja przepadla bo pomalowaliscie wewnetrzne sciany domu a oni nie wiedzieli kto byl wykonawca

SĄ TO OSZUŚCI

żadna szanująca się firma nie żąda płatności za kota w worku
wie ze zbyduje to dostanie pieniądze
oni wiedzą że przywiaza na twoja dzialke bubel niezgodny z projektem i wyłudzają płatności wczesniej


TADEK Z
Posts: 4
Joined: Fri 01 Jun, 2007

firma KAR oszuści

Post by TADEK Z » Fri 01 Jun, 2007

Zgadzam się. Ta firma to oszuści przez duże O.
Bazuje na naiwności klientów i wykorzystuje to ze w umowie ma zagwarantowana płatność przed opuszczeniem ich placu czyli klienk kupuje gów.. i to jego problem jak bedzie zbudowane, a jak się klient stawia to firma opuszcza budowę i zostawia dom niewykończony i tak przeciez ma pieniądze. Niech inni klienci będa przestrzegani przed tymi oszustami.
Firma się chwali w rozmowach że ma rekomandację Centrum Budownictwa Szkieletowego, co jak sprawdziłem jest kłamstwem, ale sprawdziłem po fakcie.
Tadek

Wojciech Nitka
Posts: 3840
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Re: firma KAR oszuści

Post by Wojciech Nitka » Sun 03 Jun, 2007

TADEK Z wrote:Firma się chwali w rozmowach że ma rekomandację Centrum Budownictwa Szkieletowego, co jak sprawdziłem jest kłamstwem, ale sprawdziłem po fakcie.
Ostrzegam wszystkich zainteresowanych - firma KAR nigdy nie posiadała, nie posiada, a znając działalność firmy KAR, mogę przyrzec że posiadać nie będzie, rekomendacji Centrum Budownictwa Szkieletowego.

Wojciech Nitka
Posts: 3840
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Tue 05 Jun, 2007

Muszę przyznać, że nie dziwię się Inwestorom firmy Kar, że nie otrzymują od firmy tego czego by chcieli.
W ostatnich dniach miałem przyjemność (jednak raczej wątpliwą przyjemność) być na jednej z budów firmy Kar. Nie będę wypowiadał się tu na temat technologii stosowanej przez firmę Kar, a w szczególności jakości robót. Chciałbym jednak zwrócić uwagę, szczególnie ewentualnym przyszłym klientom firmy Kar na umowę jaką firma Kar zawiera z kilentami. Taka umowa w ostatnich dniach trafiła do moich rąk i ... dziwić może naiwność Inwestorów, którzy taką umowę podpisują. Oto decydujące fragmenty (uwaga) jednostronnej umowy.

pkt 1. Kupujący nabywa budynek typu ..... o powierzchi ..... m2 za kwotę ..... + vat (słownie .....). Do czasu zapłaty całej sumy budynek jest własnością sprzedającego.

pkt 3. Odbiór budynku strony ustalają na dzień ..... na terenie zakładu po uregulowaniu kwoty pozostałej do zapłaty. [...]
Rewelacja, Inwestor musi zapłacić 100% wynagrodzenia, przed wyjazdem domu z fabryki. A więc ... kupuje kota w worku i nie ma wpływu wpływu na nic - na termin wyjazdu budynku z fabryki, jakość zastosowanych materiałów, standard wykonania robót.

Doadam jeszcze, że umowa zawiera dodatkowo jedną stroną określającą" Warunki gwarancji", a także jednostronicowy załącznik "Specyfikację - załącznik do umowy", a w nim - między innymi "taras - (wielkość do ustalenia), czy "ganek - (wielkość do ustalenia)". Jaki zatem taras czy ganek??? - 2 - 3 metry kwadratowe czy 200 - 300 metrów kwadratowych? wykonany z drewna, złota czy srebra? Właśnie, między innymi takie podejście firmy wykonawczej do Inwestora oddaje sens całej umowy, która o dziwo, nawet z żadnyjm stopniu nie odnosi się do konkretnego projektu, nie mówiąc już o zakresie robót, zastosowanych materiałach czy standardzie robót.

Takie umowy oczywiście preferują firmy wykonawcze, które wciąż znajdują naiwnych Inwestorów. Ale tu wymagane jest opamiętanie się.

PIM FREDA
Posts: 48
Joined: Tue 27 Mar, 2007

Post by PIM FREDA » Thu 21 Jun, 2007

Witam!Ja rozmawiałem z tą firma na wiosnę i nie wspominam tego miło.
Byłem zainteresowany nawiązaniem współpracy z tą "dowcipną" firmą. Rozpocząłem rozmowy na temat ceny m2 domu pod klucz, bo wybrany przeze mnie projekt był ich specjalnością. Dnia 1 marca (podczas rozmowy telefonicznej z prezesem) cena wynosiła 1750 zł. netto, a dnia 2 marca kiedy pojechałem do firmy( dodam że mieszkam 280 km od Lodzi), na dzień dobry usłyszałem 20% podwyżki czyli 2100 zł. netto/m2.
OK, ja to przemyślę. Dzwonię 6 marca do szefa i potwierdzam, że zdecydowałem się na 2100 zł. i jutro około 12.00 (ze względu na sporą odleg.) przyjadę podpisać umowę.
7 marca jestem na 12.00 w firmie i na dzień dobry słyszę "CZY SŁYSZELI JUŻ PAŃSTWO ŻE PODNIEŚLIŚMY CENY O KOLEJNE 20%" - to już kipna!!!!! Powiedziałem co myślę o szefie i tej firmie i bezpośrednio z Łodzi pojechałem do Biłgoraja, czyli plan B, firmy która we wrześniu postawi mi dom bez żadnej łaski, za godziwe pieniądze (po wykonaniu usługi!!!) i dużą pomocą i zaangażowaniem właściciela firmy p. H. Oziębło i jego firmy
MAM NADZIEJĘ ŻE WSZYSTKO BĘDZIE OK

wat999
Posts: 7
Joined: Fri 08 Jun, 2007

Post by wat999 » Sat 23 Jun, 2007

Wojciech Nitka wrote:Muszę przyznać, że nie dziwię się Inwestorom firmy Kar, że nie otrzymują od firmy tego czego by chcieli.
W ostatnich dniach miałem przyjemność (jednak raczej wątpliwą przyjemność) być na jednej z budów firmy Kar. Nie będę wypowiadał się tu na temat technologii stosowanej przez firmę Kar, a w szczególności jakości robót. Chciałbym jednak zwrócić uwagę, szczególnie ewentualnym przyszłym klientom firmy Kar na umowę jaką firma Kar zawiera z kilentami. Taka umowa w ostatnich dniach trafiła do moich rąk i ... dziwić może naiwność Inwestorów, którzy taką umowę podpisują. Oto decydujące fragmenty (uwaga) jednostronnej umowy.

pkt 1. Kupujący nabywa budynek typu ..... o powierzchi ..... m2 za kwotę ..... + vat (słownie .....). Do czasu zapłaty całej sumy budynek jest własnością sprzedającego.

pkt 3. Odbiór budynku strony ustalają na dzień ..... na terenie zakładu po uregulowaniu kwoty pozostałej do zapłaty. [...]
Rewelacja, Inwestor musi zapłacić 100% wynagrodzenia, przed wyjazdem domu z fabryki. A więc ... kupuje kota w worku i nie ma wpływu wpływu na nic - na termin wyjazdu budynku z fabryki, jakość zastosowanych materiałów, standard wykonania robót.

Doadam jeszcze, że umowa zawiera dodatkowo jedną stroną określającą" Warunki gwarancji", a także jednostronicowy załącznik "Specyfikację - załącznik do umowy", a w nim - między innymi "taras - (wielkość do ustalenia), czy "ganek - (wielkość do ustalenia)". Jaki zatem taras czy ganek??? - 2 - 3 metry kwadratowe czy 200 - 300 metrów kwadratowych? wykonany z drewna, złota czy srebra? Właśnie, między innymi takie podejście firmy wykonawczej do Inwestora oddaje sens całej umowy, która o dziwo, nawet z żadnyjm stopniu nie odnosi się do konkretnego projektu, nie mówiąc już o zakresie robót, zastosowanych materiałach czy standardzie robót.

Takie umowy oczywiście preferują firmy wykonawcze, które wciąż znajdują naiwnych Inwestorów. Ale tu wymagane jest opamiętanie się.
Jak się ma rekojmia w przypadklu tego typu firm? Bo nie wierze ze wszystko im wolno.

Janusz111
Posts: 4
Joined: Thu 02 Aug, 2007

oszości z firmy KAR

Post by Janusz111 » Thu 02 Aug, 2007

Zapomnij o gwarancji i rekojmii. Sa to oszusci ktorzy beda ignorowac kazde Twoje pismo i udawac ze nie wiedza co wie stalo i o co mozesz miec pretencje.
Dwaj oszuści bracia S tak skonstruowali umowe ze nie masz zadnych praw a teraz jak klienci sie odezwali zwalaja wszystko na konkurencje.

Faktem jest to ze wiekszosc klientow nie moze zamieszkac w tym co oszusci z KAR nazywaja domem. Przestrzegam przed oszustami.

radca
Posts: 2
Joined: Wed 02 Sep, 2009

Post by radca » Wed 02 Sep, 2009

Jest tyle osób pokrzywdzonych przez firmę KAR, dlaczego wszyscy nie złożycie doniesienia do Prokuratury, dlaczego wszcyscy nie pójdziecie do dobrego prawnika, żeby domagać się swoich roszczeń. Jesteście konsumentami ! macie prawa z rękojmi ! Macie prawO do odstąpienia od umowy ! żądania uznania postanowień umowy za sprzeczne z przepisami kodesku cywilnego (NIEDOZWOLONE WZORCE UMÓW) ! ŻĄDANIA ODSZKODOWANIA ZA szkodę poniesioną z tytułu nienależytego wykonania umowy ! Oni nie są ponad prawem, a im więcej Was wystąpi do sądu tym szybciej ukrucicie ten proceder ! Nie chą Wam wydać dokumentów? Zawiadomcie prokuraturę!! W sądzie są rónie butni jak w swoich pismach, ale dobry prawnik poradzi sobie ze stekiem kłamst, którym karmią również sąd. Powodzenia !!!



Post Reply

Return to “Opinie Inwestorów o firmach wykonawczych”