opinia

Uwagi inwestorów na temat firm wykonawczych
Post Reply
aneta
Posts: 8
Joined: Thu 31 Mar, 2005

opinia

Post by aneta » Thu 31 Mar, 2005

Czy ktoś może coś powiedzieć na temat UNIBUDU http://www.unibud.com.pl/
Aneta


Arek
Posts: 120
Joined: Fri 28 Jan, 2005
Location: Warszawa

Post by Arek » Mon 04 Apr, 2005

Cześć Aneta,

Ja z ciekawości przjerzałam ofertę firmy UNIBUD. Prosiłem ich już dwa razy o przesałanie swojej oferty dotyczącej zakresu prac i robót, które wchodzą pod stan surowy otwary, zamknięty, itd. Ico? I NIC. Ani be ani me ani kukuryku! Jak się przyjrzysz zakresowi robót pod jakikolwiek projekt z ich strony internetowej, (ja tylko przeleciałem) to zapewne stwierdzisz, że to DROGA firma (kolumna z mniejszą ilością wypełnionych kółeczek). Weź najtańszy projekt indywidualny (cena około 100 tys.) i dolicz sobie inne prace.

Wybór należy do Ciebie.
Pozdro.
Arek

aneta
Posts: 8
Joined: Thu 31 Mar, 2005

szkielet

Post by aneta » Mon 04 Apr, 2005

Cześć Arek,
ja mam nieco lepsze doświadczenia z UNIBUDEM. W zeszłym tygodniu zgłosiłam chęć otrzymania katalogu i dziś już go mam. Poza tym bardzo szybko otrzymałam odpowiedź e- mailem. Zastanawia mnie fakt tej niskiej ceny, o ponad połowę od innych firm. Coś tu nie gra. Skoro budują z dobrego drewna, to o co chodzi? Na czym oszczędzają? Dla mnie, jak pewnie dla każdego, liczy się każdy grosz. Więc ma znaczenie stan surowy zamknięty za 750 zł niż za 1300. Mówiłeś o czarnych kółeczkach, dla mnie nie mają tak dużego znaczenia np. prace ziemne, bo na działce stoi już piwnica.
Inne rzeczy są do przyjęcia, fajna jest też szczegółowa specyfikacja. Wiem, za co płacę. Mimo tego BOJĘ SIĘ. RATUNKU, czy ktoś też miał takie problemy? Nie umiem ruszyć dalej, a czas goni. Poradź, co robić.
Aneta

Arek
Posts: 120
Joined: Fri 28 Jan, 2005
Location: Warszawa

Post by Arek » Tue 05 Apr, 2005

Cześć.
W jaki sposób udało Ci się załatwić ten katalog?

Poproś (chyba to nie tajemnica) o listę referencyjną, tzn. adresy domów, które zostały zrealizowane przez tą firmę. Skontaktuj się potem z inwestorami u umów się na rozmowę - myślę, że to w Twoim przypadku jedyna droga by pozbyć się złudzeń.
Daj znać, jak coś będziesz wiedzieć.


Post Reply

Return to “Opinie Inwestorów o firmach wykonawczych”