Firma Hortus z Bydgoszczy

Uwagi inwestorów na temat firm wykonawczych
Post Reply
wojtekmaj
Posts: 18
Joined: Sat 31 Mar, 2007
Location: bydgoszcz

Firma Hortus z Bydgoszczy

Post by wojtekmaj » Sat 27 Oct, 2007

Zainteresowanym z Bydgoszczy i okolic polecam firmę Hortus. W czerwcu podpisałem umowę i dzisiaj (27 października) jestem na etapie wykańczania wnętrz. Termin oddania budynku (10 listopada) zostanie oczywiście dotrzymany. Czytając posty na forum jestem przekonany , że miałem dużo szczęścia wybierając tą firmę. Wszystko jest w porządku, nie ma żadnych problemów, wszystkie ustalenia są dotrzymywane. Kierownictwo i pracownicy firmy imponują fchowością. Myślę , że tak będzie do końca i nie będzie żadnych przykrych niespodzianek. Swoją drogą dziwie się , że jest to druga informacja na tym forum o firmie Hortus wcześniej Interhaus która wybudowała już trochę domów w Polsce i Niemczech a ostatnio w Holandii i na Litwie. Według jednego z pracowników ponad 300 domów.
Zaznaczam, że nie jest to kryptoreklama i jestem autentycznym klientem Hortusa
Attachments
DSCN1967.jpg


ciho
Posts: 4
Joined: Mon 29 Oct, 2007
Location: Bydgoszcz

Post by ciho » Mon 29 Oct, 2007

Witaj wojtekmaj
Jestem wlasnie na etapie poszukiwania firmy budujacej szkieletowce, Nie wiedzialem ze w rodzimej Bydgoszczy jest takowa :)
Mozesz podac wiecej szczegolow? O twoim projekcie, przebiegu prac, cenie, wspolpracy z Hortusem? a moze dalo by sie twoj domek obejrzec? :)

wojtekmaj
Posts: 18
Joined: Sat 31 Mar, 2007
Location: bydgoszcz

Firma Hortus z Bydgoszczy

Post by wojtekmaj » Thu 15 Nov, 2007

Jestem po odbiorze domu od wykonawcy. Nie zmienilem zdania. Firma Hortus jest w porzadku. Można spokojnie ją polecać wszystkim chcącym budować w tej technologii z uwagi na jakość robót, umiarkowaną np. w stosunku do Haasa czy Damiru cenę przy jednoczesnym większym zakresie robót. Wiele osób skarży sie na firmy. Jestem chyba jednym z nielicznych ktorzy są zadowoleni. Polecam. Chętnie udzielę szczegółowych informacji. Zgodnie z życzeniem p.Nitki podaje dane; Wojciech Majchrzak 600050650.

rafakocy
Posts: 7
Joined: Wed 21 Jan, 2009

Re: Firma Hortus z Bydgoszczy

Post by rafakocy » Wed 21 Jan, 2009

wojtekmaj wrote:Zainteresowanym z Bydgoszczy i okolic polecam firmę Hortus. W czerwcu podpisałem umowę i dzisiaj (27 października) jestem na etapie wykańczania wnętrz. Termin oddania budynku (10 listopada) zostanie oczywiście dotrzymany. Czytając posty na forum jestem przekonany , że miałem dużo szczęścia wybierając tą firmę. Wszystko jest w porządku, nie ma żadnych problemów, wszystkie ustalenia są dotrzymywane. Kierownictwo i pracownicy firmy imponują fchowością. Myślę , że tak będzie do końca i nie będzie żadnych przykrych niespodzianek. Swoją drogą dziwie się , że jest to druga informacja na tym forum o firmie Hortus wcześniej Interhaus która wybudowała już trochę domów w Polsce i Niemczech a ostatnio w Holandii i na Litwie. Według jednego z pracowników ponad 300 domów.
Zaznaczam, że nie jest to kryptoreklama i jestem autentycznym klientem Hortusa
Firma Hortus sp. z o.o. to w likwidacji przeciez jest: www.domy-prefabrykowane.com albo tutaj www.interhouse.pl Ktos cos wie?
Rafakocy

Wojciech Nitka
Posts: 3840
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Re: Firma Hortus z Bydgoszczy

Post by Wojciech Nitka » Sat 24 Jan, 2009

rafakocy wrote:ktos cos wie?
Oto treść maila, jaki otrzymaliśmy od likwidatora firmy Hortus
"Panie Wojciechu,
W nawiazaniu do wcześniejszych kontaktow z firmą Hortus Sp. o.o., uprzejmie informuje o ofercie inwestycyjnej skierowanej do firm z branzy budownictwa szkieletowego, dotyczacej nabycia hali magazynowo-produkcyjnej wraz z linią do produkcji domów prefabrykowanych.
Jeśli byłby Pan zainteresowany współpracą w zakresie pozyskania inwestora dla tej nieruchomości, proszę o kontakt.
pozdrawiam
Piotr Warsicki - Pełnomocnik Likwidatora Hortus Sp. z o.o. w likwidacji tel. kom. 668 389 112"

User avatar
Chriskovix
Posts: 1
Joined: Thu 06 Dec, 2007
Location: Bydgoszcz

Post by Chriskovix » Sun 01 Feb, 2009

Dziękuję Panu Januszowi za dobrą wiadomość. Po ostatniej wizycie na Mokrej byłem naprawdę zdziwiony, jak dobra firma może być w stanie likwidacji - no cóż jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze (no i nepotyzm) - i nie pomyliłem się. Dzięki temu forum nadal nie straciłem nadziei na postawinie mego domku z nową firmą jakkolwiek by się miała nazywać - powstałą na gruzach poprzedniej.
Panie Januszu proszę jeżeli to możliwe o powiadomienie mnie i innych forumowiczów na forum o waszej dalszej drodze - ewentualny adres nowej strony www?
Życzę sukcesów na nowej drodze i wielu zadowolonych klientów!
Pozdrawiam wszystkich serdecznie! Chris

jachub
Posts: 2
Joined: Sat 28 Feb, 2009

Post by jachub » Sat 28 Feb, 2009

Ja z moją rodziną również od niedawna jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami domu wybudowanego przez firme Hortus SJ z Bydgoszczy. Całość robót przebiegała terminowo i zgodnie z ustaleniami co było wynikiem profesjonalnego podejścia do klienta już od pierwszego spotkania z pracownikami Firmy. Z czystym sumieniem polecamy Was każdemu kto zamierza budować własny dom. Polecam zainteresowanym jedyną firmową stronę www.domyprefabrykowane.com gdzie między innymi zdjęcia z naszej skromnej inwestycji znalazła swoje miejsce.

Pozdrawiam.
Janusz Burszewski

Teresa Warsicka
Posts: 3
Joined: Mon 06 Apr, 2009
Location: Bydgoszcz
Contact:

Oświadczenie Likwidatora Hortus Sp. z o.o. w likwidacji

Post by Teresa Warsicka » Mon 06 Apr, 2009

Bydgoszcz, dnia 02.05.2009.
Oświadczenie Likwidatora Hortus Sp. z o.o. w likwidacji w sprawie działalności Hortus M. Lewandowski Sp. Jawna

Szanowni Państwo
W związku z wyjaśnieniem wydanym i opublikowanym dnia 02.02.2009 przez Jana Lewandowskiego – byłego członka zarządu Hortus Sp. z o. oraz pytaniami kierowanymi do Likwidatora tej spółki w sprawie działalności Hortus M. Lewandowski Sp. Jawna, oświadczam:

Firma Hortus M. Lewandowski Sp. Jawna powstała 01.09.2008 roku jako działalność konkurencyjna do prowadzonej od 1999 roku przez wspólników Teresę Warsicką i Jana Lewandowskiego spółki Hortus Sp. z o.o. (wcześniej od 1996 roku jako Inter Haus Sp. z o.o.).
Hortus M. Lewandowski Sp. Jawna, nie jest kontynuatorem działalności ani następcą prawnym Hortus Sp. z o.o. jak również Inter Haus Sp. z o.o - nie ma też żadnych związków kapitałowych ani osobowych ze wspomnianymi spółkami. Pan Jan Lewandowski nie jest wspólnikiem Hortus M. Lewandowski Sp. Jawna.
Hortus M. Lewandowski Sp. Jawna samodzielnie i bezprawnie posługuje się w swojej ofercie budowlanej i oferuje do sprzedaży projekty budynków typowych (Klasyczne, Bungalowy, Miejskie, Nowoczesne), do których wyłączne prawa autorskie przysługują Hortus Sp. z o.o. w likwidacji i są jej własnością.

Materiały graficzne i oferta opublikowana na stronie www.domyprefabrykowane.com – prezentuje ofertę, dorobek i referencje firmy Hortus Sp. z o.o. w likwidacji i tak jak cały majątek firmy, jest przedmiotem obrotu i ofert skierowanych do inwestorów branżowych.

W wyniku podjętej w dniu 21.10.2008 roku przez zgromadzenie wspólników Hortus Sp. z o.o., uchwały o rozwiązaniu spółki, Jan Lewandowski odkupił od firmy Hortus Sp. z o. o. część środków transportu, maszyn i urządzeń oraz przejął prawo do wykonania 10 umów budowlanych podpisanych przez Hortus Sp. z o.o. w okresie 01.01.2008 – 21.10.2008.

Pomimo złożonej przed otwarciem likwidacji oferty sprzedaży, ani Jan Lewandowski ani Hortus Sp. Jawna nie nabyli żadnych praw do chronionych prawem autorskim elementów oferty Hortus Sp. z o.o., na które składają się:
- projekty gotowe budynków typowych (Klasyczne, Bungalowy, Miejskie, Nowoczesne)
- wizualizacje graficzne (rendering) budynków typowych i rzuty aranżacji wnętrz budynków
- referencje i zdjęcia z realizacji budynków opublikowanych na stronach internetowych firmy

Likwidator Hortus Sp. z o.o. w likwidacji jest w posiadaniu pełnej dokumentacji i oświadczeń twórców ww. elementów oferty potwierdzającej posiadanie przez Hortus Sp. z o.o. wyłącznych praw autorskich.

Byli pracownicy firm Inter Haus Sp. z o.o. oraz Hortus Sp. z o.o. pracują w wielu firmach budowlanych na terenie woj. kujawsko pomorskiego, jednak żadna z tych firm nie podszywa się pod Hortus Sp. z o. o. ani nie narusza należących do niej praw autorskich.

Oświadczenie Jana Lewandowskiego w sprawie domen internetowych www.domyprefabrykowane.com i www.interhouse.pl jest nieprawdziwe. Strona internetowa www.domyprefabrykowane.com powstała w marcu 2008 jako nowa strona internetowa firmy Hortus Sp. z o. o. Nowa odsłona strony internetowej była poprzedzona szeroką kampanią reklamową w mediach, opracowaną i opłaconą przez Hortus Sp. z o.o.

Hortus Sp. z o.o. w likwidacji nadal prowadzi działalność gospodarczą.
Hortus Sp. z o. o nie jest gwarantem żadnych działań podejmowanych przez Hortus Sp. Jawna.

Hortus Sp. z o. o w likwidacji - podjęła kroki prawne mające na celu doprowadzenie do zaniechania naruszeń jej interesów i odzyskania utraconych korzyści będących skutkiem tych naruszeń. Jan Lewandowski – który jako „dyrektor” Hortus Sp. Jawna – wykorzystuje bezprawnie i nieodpłatnie prawa majątkowe Hortus Sp. z o.o. w likwidacji, działa na szkodę tej spółki.

z poważaniem
Teresa Warsicka
Likwidator Hortus Sp. z o.o. w Likwidacji
www.domyprefabrykowane.NET

pszb
Posts: 49
Joined: Tue 18 Jan, 2005
Location: Warszawa

Re: Oświadczenie Likwidatora Hortus Sp. z o.o. w likwidacji

Post by pszb » Mon 06 Apr, 2009

Hmmm, to skoro już mamy obu przedstawicieli, obu odłamów tej samej firmy, to teraz my czytelnicy poprosimy o fotorelacje zadowolonych inwestorów. Taka walka będzie bardziej pasjonująca :mrgreen: .
Inaczej odniosę wrażenie, że to zwykłe typowo polskie wyniszczanie się :roll: .
pozdr.
ps. miejcie Państwo odwagę rzucić sobie wyzwanie w taki sposób. Prosimy się nie krępować :mrgreen:
Piotr B.

wojtekmaj
Posts: 18
Joined: Sat 31 Mar, 2007
Location: bydgoszcz

Post by wojtekmaj » Mon 06 Apr, 2009

Zajrzalem dzisiaj na forum i jako autor tego tematu nie mogę sie powstrzymać przed dodaniem wpisu. Po każdej chyba budowie zdarzają się jakieś usterki i u mnie one były również. Dotyczyły wentylacji i pękającego okna dachowego. Zglaszałem w grudniu 2008 , w czasie gdy jak czytam firma Hortus M. Lewandowski Sp. Jawna podszywała sie robiła inne brzydkie rzeczy. W moim przypadku zajęła się usterkami mimo , że było już po terminie Porowadziła sprawę z producentem okna dachowego tak , że okno zostało wymienione . Wentylacja poprawiona. Z tego co wyczytałem to Hortus Sp. z o.o. w likwidacji powinna zajmować się gwarancjami bo dom budował Hortus Sp. z o.o.
Dlaczego nie wykazał Hortus w likwidacji aktywności na tym polu? . Nie mam pojęcia :roll: . Dziwię się też , że mimo podszywania sie , łamania praw autorskich, kradzieży dorobku innej firmy, naruszaniu prawa, notorycznemu kłamaniu , wykorzystywaniu i innym wykroczeniom pan Lewandowski ma czas jeszcze na prowadzenie firmy, która wybudowała kilka fajnych domków ( na stronie, którą "przywłaszczył" są zdjęcia , adresy , a jeden domek z listopada 2008 mam za płotem i sąsiedzi są zadowoleni). Ten Hortus M. Lewandowski Sp. Jawna i jego szef to prawdziwy Doktor Jekyll i pan Hyde, który za dnia stawia fajne domki, a w nocy robi brzydkie rzeczy :lol: . A tak poważnie to mam nadzieję , że wszystko się wyprostuje i firma Hortus M. Lewandowski Sp. Jawna będzie dalej działać na dotychczasowym poziomie bez przeszkod. Życzę tego właścicielom, pracownikom firmy i przyszłym inwestorom.

harry.wesoly
Posts: 1
Joined: Tue 02 Aug, 2011

Post by harry.wesoly » Tue 02 Aug, 2011

Witam. Czy ktoś z użytkowników korzystał w ostatnim czasie z firmy Hortus z Bydgoszczy? Jeżeli tak proszę o swoją opinię o tej firmie, co z jej likwidacją, czy jesteście zadowoleni z jej usług?
ich strona: http://domyprefabrykowane.com/hortus . Czy to jest ten hortus od lewandowskiego?

Eventin
Posts: 5
Joined: Thu 15 Sep, 2011

Post by Eventin » Thu 15 Sep, 2011

Witam,
Firma Hortus miewa się dobrze... Tak to jest ta właściwa.
Pozdrawiam



Post Reply

Return to “Opinie Inwestorów o firmach wykonawczych”