IBUD - opinie

Uwagi inwestorów na temat firm wykonawczych
anulina
Posts: 24
Joined: Fri 07 Mar, 2008

IBUD - opinie

Post by anulina » Fri 07 Mar, 2008

Rrosze zerknac na strone firmy ibud z pszczyny. Mam watpliwosci co do wykonania budowy. - http://www.ibud.com.pl/krokowo/krokpokroku.html
Czy mozna tak kłaśc styropian? /mam wrazenie że jest przybijany a przeciez tam jest folia!. Co myślicie? Mam z nimi zamiar budować dom.. :shock:


Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Sat 08 Mar, 2008

To jeszcze jedno, z wielu pytań o firmę ibid. Na tutejszym Forum jest wiele zapytań dotyczących tej firmy. Należy wejść do wyszukiwarki "szukaj" w górnej części strony głównej Forum, wpisać nazwę firmy i ... mamy opinie wielu naszych Forumowiczów. Powodzenia.

Co do sposobu montowania styropianu na przedstawionym budynku, to jest to prawidłowy sposób, o ile zastosowano styropian ryflowany z liistwą startową z otworami. Tego niestety na zdjęciach nie widać. Widać natomiast że folia wiatroizolacyjna nie jest wywinięta na ościeża otworów okiennych i drzwiowych. A to poważny błąd.
Gdyby były zdjęcia szczegółow - można by lepiej ocenić sposób montażu styropianu.

anulina
Posts: 24
Joined: Fri 07 Mar, 2008

Post by anulina » Sun 09 Mar, 2008

bardzo dziękuje za odpowiedz.

polane
Posts: 8
Joined: Thu 27 Mar, 2008
Location: KRAKOW

Post by polane » Sat 29 Mar, 2008

anulina wrote:bardzo dziękuje za odpowiedz.
Witam,
Ja jeszcze nie buduje ale juz szukam producentow. Bylem ogladac wystawe IBUD przy trasie Pszczyna-Bielsko, to dramat. Jeden domek stoi. Gosciu ktory tam byl, nie mily. Drewno lezy byle jak, materialy (styropian) tez porozwalone gdziekolwiek. A gosciu nie byl zbyt mily i taki obojetny. To juz na sam poczatek duzo swiadczy !!! Moze taniej buduja, ale technike tez maja tania chyba i gosciu byl nie zbyt do zaufania. ODRADZAM !!!! Wole zaplacic wiecej ale miec lepsze !!!

dmytrus
Posts: 2
Joined: Sun 04 May, 2008

Post by dmytrus » Mon 05 May, 2008

witam, wczoraj pojechałam do Goczałkowic, gdzie Inbud ma ekspozycję domków. To było jeszcze zanim weszłam na forum i o nich poczytałam. Jak wiadomo - wczoraj na Śląsku lało. Na parceli Inbuda oprócz wystawionych na ekspozycji pokazowych domów stały szkielety ścian, jasne świeże drewno, widać, że naszykowane na czyjąś budowę. STAłY NA ZIEMI !!! POD GOłYM NIEBEM !!! W DESZCZU !!! czy firmy budowlanej nie stać na postawienie bodaj wiaty? Nie będę z nimi budować, chyba, że plantację boczniaków...

justiwrobel
Posts: 3
Joined: Fri 04 Jul, 2008

Post by justiwrobel » Fri 04 Jul, 2008

firmę Ibud nie stać nawet na kupno wilgotnościomierza, a co dopiero na postawienie wiaty. Nie polecam tej firmy, dużo błędów wychodzi na jaw po postawieniu całego domu. Nie wywiązują się z umowy- nie usuwają usterek, twierdząc, że to jest wina inwestora. Ale to ja jestem laikiem i niekoniecznie muszę się znać na konstrukcji i gips kartonach. Właściciel firmy powinien udzielać informacji np. nie wolno malować aż wyschną płyty kartonowo-gipsowe i tak dalej. Najlepiej podpisać umowę , zgarnąć niemałą kasę i olewać klienta.

agusia123
Posts: 1
Joined: Wed 24 Sep, 2008

Post by agusia123 » Wed 24 Sep, 2008

Panie Wojciech potrzebuje Pana rady. chcemy wybudować domek szkieletowy, zamierzaliśmy podpisać umowe z ibudem ale po przeczytaniu postów mamy co do tej firmy watpliwosci. Czy Pan mógłby polecić nam dobrą firmę ze Śląska

Olmeca
Posts: 45
Joined: Mon 30 Jun, 2008

Post by Olmeca » Wed 24 Sep, 2008

My też braliśmy pod uwagą współpracę z tą firmą, byliśmy też obejrzeć ich domki pokazowe w Goczałkowicach. Faktycznie drewno przeznaczone pod budowę leży "pod chmurką", a domki pokazowe są strasznie zaniedbane i brudne, co nie świadczy zbyt dobrze o tej firmie. Owszem, udzielono nam informacji, Pani/dziewczyna była miła i uprzejma, pozwoliła nam zrobić fotki i nagrać film, ale to co nam powiedziała wiedzieliśmy ze strony www. Po przeanalizowaniu wszystkich za i przeciw, nie zdecydujemy się budować z I-budem.
Później myśleliśmy o firmie Spomet z Bielska, ale ... można przeczytać o nich w innym wątku :roll:
Zdecydowaliśmy więc, że nie warto zaczynać budowy z nierzetelnymi firmami, co prawda mają one bardzo atrakcyjne ceny, ale z pewnością jakimś kosztem... a nas nie stać na usuwanie usterek i błędów czy procesowanie się.
W chwili obecnej bierzemy pod uwagę firmę Grand DLL z Częstrochowy oraz Domy i Domki z Kielc.

alek
Posts: 700
Joined: Fri 14 Sep, 2007

Post by alek » Thu 25 Sep, 2008

Grand DLL z Częstrochowy oraz Domy i Domki z Kielc - sa na forum osoby, ktore z nimi budowaly i wyrazily dosc jednoznacznie opinie

Olmeca
Posts: 45
Joined: Mon 30 Jun, 2008

Post by Olmeca » Thu 25 Sep, 2008

Tak, czytałam te posty ;)

alek
Posts: 700
Joined: Fri 14 Sep, 2007

Post by alek » Thu 25 Sep, 2008

A ja widzialem jeszcze sporo ich realizacji

User avatar
lookman
Posts: 15
Joined: Sat 09 Jul, 2005
Contact:

ODPOWIEDZ DLA JUSTIWROBEL

Post by lookman » Fri 13 Feb, 2009

justiwrobel wrote:firmę Ibud nie stać nawet na kupno wilgotnościomierza, a co dopiero na postawienie wiaty. Nie polecam tej firmy, dużo błędów wychodzi na jaw po postawieniu całego domu. Nie wywiązują się z umowy- nie usuwają usterek, twierdząc, że to jest wina inwestora. Ale to ja jestem laikiem i niekoniecznie muszę się znać na konstrukcji i gips kartonach. Właściciel firmy powinien udzielać informacji np. nie wolno malować aż wyschną płyty kartonowo-gipsowe i tak dalej. Najlepiej podpisać umowę , zgarnąć niemałą kasę i olewać klienta.
ODPOWIEDZ
Wyjaśnienie w sprawie spękania połączeń płyt gipsowo kartonowych w budynku wybudowanym przez nasza firmę.
Spękania płyt wystąpiły w ok. 60% połączeń zarówno na ścianach zewnętrznych gdzie płyty są układane na ruszcie metalowym jak i na ścianach wewnętrznych gdzie płyty są montowane bezpośrednio do konstrukcji drewnianej. Większość spękań nie wystąpiła w narożach ścian a na połączeniach sąsiednich płyt. Wykonaliśmy w ciągu kilkunastu lat ok. 140 budynków w tym ok. 40 % z wykończeniem. Taka sytuacja wystąpiła po raz pierwszy. Po usunięciu uszkodzonych spoin okazało się że doszło do pęknięcia siatek zbrojących spoiny.

Historia budowy była następująca:
Dom został wykonany późna jesienią 2007 r. z drewna suszonego komorowo. Okładziny z płyt gipsowych zostały wykonane przez moją firmę w grudniu. W międzyczasie na prośbę inwestora zmniejszyliśmy zakres robót wykończeniowych. Inwestor uważał ze zaoszczędzi wykonując je we własnym zakresie. W okresie zimowym inwestor wykonał we własnym zakresie wylewkę cementową parteru, nie zdając sobie sprawy ze wykonując roboty mokre bez należytego wietrzenia i grzania może zawilgocić płyty gipsowo-kartonowe. Gips jest materiałem silnie higroskopijnym. A wylewka parteru to 4 m3 zaprawy cementowej czyli ok. pół tony wody.
Pierwsze spękania płyt gipsowych pojawiły się wiosną po uruchomieniu instalacji c.o. Siły skurczu schnącego gipsu były tak duże ze nie wytrzymały siatki z włókna szklanego łączące sąsiadujące płyty. Klient zaoszczędził a do mnie wysłał zarzuty o niefachowe wykonanie robót. Potwierdziła się stara maksyma „nie rób drugiemu dobrze to nie będzie ci źle”. Gdyby roboty były koordynowane przez jednego wykonawcę i wykonywane we właściwym czasie nigdy nie doszło by do takiej sytuacji. W przypadku potrzeby dodatkowych wyjaśnień proszę o kontakt przez stronę www.

Z poważaniem Tomasz Matusinski – właściciel firmy „I-bud”

Olmeca
Posts: 45
Joined: Mon 30 Jun, 2008

Post by Olmeca » Wed 25 Mar, 2009

Dlaczego zniknęła ta negatywna opinia nt. Ibudu, czyżby osoba, która ją pisała zmieniła zdanie :roll:

Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Wed 25 Mar, 2009

Tak, ANDZIA33232 usunęła wszystkie swoje posty dotyczące niesolidności firmy pozostawiając jedynie :???: I nie wstyd Pani? :oops:

I weź tu człowieku pomagaj PILNIE POTRZEBUJĄCEJ POMOCY.

ANDZIA33232
Posts: 1
Joined: Mon 23 Mar, 2009

SPROSTOWANIE W SPRAWIE IBUD Z KATOWIC

Post by ANDZIA33232 » Thu 26 Mar, 2009

P.Wojtku, dziekuje za pomoc. Moje watpliwosci co do gatunku drzewa i impregnacji zostaly rozwiane. MYLILAM SIE za co firme IBUD oraz WLASCICIELA PRZEPROSILAM. Ale czyz nie rzecza ludzka jest mylic sie??Usunelam posty poniewaz uwazam ze byloby niestosowne i nie w porzadku z mojej strony zostawiac na forum bledna opinie. Porozumielismy sie z wykonawca i doszlismy do porozumienia. Zostalam zapewniona ze firma IBUD wykonuje swoje uslugi Z DOBREJ JAKOSCI DREWNA (posiadaja certyfikat). Postaram sie na biezaco opisywac dalszy przebieg prac tej firmy.

darus
Posts: 1
Joined: Mon 16 Mar, 2009

Post by darus » Mon 30 Mar, 2009

Witam wszystkich forumowiczów chce zbudowac dom Beskidy94 ale po Waszych opiniach troche sie obawiam czy ktoś mógłby mi polecic firme ze śląska która by wybudowa podobny dom ??

User avatar
lookman
Posts: 15
Joined: Sat 09 Jul, 2005
Contact:

Post by lookman » Tue 16 Jun, 2009

Wyjasnienie co do składowania gotowych konstrukcji szkieletowych na wolnym powietrzu: Nikt nigdy nie stwierdził i nie stwierdzi w naszej firmie, że drewno użyte do budowy domu szkieletowego nie musi być wysuszone, każdy wie przecież, że z mokrego sie nie buduje. Montaz domu drewnianego wykonanego przez kazdą firme produkująca domy szkieletowe trwa ok 4 tygodni w tym czasie drewno jest narazone na opady atmosferyczne. Jezeli zaczyna padac to budowa trwa jeszcze dłużej z oczywistych powodów i nikt nie przykrywa wznoszonych scian przed deszczem. Ani firmy drogie ani tanie. Dla drewna impregnowanego cisnieniowo lub suszonego komorowo (oczywiście z zastosowaniem impregnowanych podwalin) - a takiego firma IBUD wyłącznie używa - nie ma takiej potrzeby. Drewno po suszeniu komorowym ma ok 10 % wilgotnosci. Po etapie budowy ma ok 17-19% i to niezależnie czy deszcz pada czy tez nie. Drewno suszone ma zamkniete pory drewna i moze zamoknąć jedynie powierzchniowo.
Drewno zamokniete powierzchniowo wyschnie gdy przykryjemy je dachem domu i odczekamy z montazem wełny mineralnej i załozeniem foli paroszczelnej. Nie widzimy wiec problemu, że przygotowana konstrukcja lezy słownie kilka dni na przekładkach na wolnym powietrzu zabezpieczona przed deszczem arkuszami blachy trapezowej. Na pewno wieksze zmartwienie maja producenci, którzy przywoza na budowe gotowe ocieplone i zafoliowane sciany w które podczas budowy moze wniknac woda przez np. jakieś niewielkie uszkodzenia folii paroszczelnej, a potem nie ma któredy odparować. My po wybudowaniu ponad 170 domów uwazamy ze nie ma potrzeby budować wielkich hal produkcyjnych i ich kosztem obciażac klienta. Wielokrotnie sprawdzalismy wilgotnosc drewna suszonego komorowo przed zafoliowaniem na budowie i nigdy nie miało wigotnosci wiekszej niz 20%. Ważne aby układ warstw ściany był właściwy z zastosowaniem własciwych folii i odpowiednigo styropianu ryflowanego aby w długim okresie eksploatacji domu nie dochodziło wewnątrz sciany do zadnego wykraplania wilgoci, bo to może być prawdziwym zagrożeniem dla trwałości budynku.

Mam nadzieje, że rozwiałem Państwa wątpliwości w tym temacie, jeżeli ktokolwiek ma jakieś pytania serdecznie proszę o kontakt.

Jeśli ktoś ma ochotę i czas zapraszamy na plac budowy w trakcie montażu budynku na różnych etapach jego wykonania. Możecie zobaczyć Państwo budowę "szkieltowca" na żywo, można porozmawiać o technologii szkieletu drewnianego z ekipami montującymi domy, fachowo Państwu opowiedzą dlaczego tak, a nie inaczej to robimy. Można zapytać inwestora, jeśli będzie na budowie, jak przebiega współpraca z nami, czy jest zadowolony czy może następnym razem wybrałby inną firmę, dlaczego zdecydował się na współpracę z IBUD-em i jak ją ocenia. Uważamy, że tylko szczera, obiektywna opinia inwestora, (a nie anonimowe osoby na forum bez imienia i nazwiska), doradztwo ekipy montażowej i możliwość zobaczenia domu w trakcie montażu pozwoli Państwu rozwiać ewentualne wątpliwości, uzyskać odpowiedzi na nurtujące Was pytania, można przecież zobaczyć i dotknąć matriałów których używamy. Wszystkie nasze bieżące realizacje jak i bezpośrednie dane kontaktowe do właścicieli ibudu są dostępne na WWW.IBUD.COM.PL w razie potrzeby prosimy o kontakt.

Dla tych którzy z góry ocenią tą wypowiedź jako rzekomą kryptoreklamę odpowiadam, iż jest to jedynie wyjaśnienie zagadnień które nurtują wiele osób odwiedzających forum. Każdy ma prawo do rzeczowej dyskusji na tematy bezpośrednio go dotyczące. Niektóre opinie na tym forum mają faktycznie merytoryczny charakter i widać że są obiektywną opinią ich autorów. Z drugiej jednak strony czytając wypowiedzi niektórych forumowiczów można odnieść wrażenie, że są oni przedstawicielami firm lub osobami w których interesie leży zdyskredytowanie innych w oczach osób zainteresowanych tematem.

Z poważaniem Tomasz Matusiński
firma IBUD
polane wrote:
anulina wrote:bardzo dziękuje za odpowiedz.
Witam,
Ja jeszcze nie buduje ale juz szukam producentow. Bylem ogladac wystawe IBUD przy trasie Pszczyna-Bielsko, to dramat. Jeden domek stoi. Gosciu ktory tam byl, nie mily. Drewno lezy byle jak, materialy (styropian) tez porozwalone gdziekolwiek. A gosciu nie byl zbyt mily i taki obojetny. To juz na sam poczatek duzo swiadczy !!! Moze taniej buduja, ale technike tez maja tania chyba i gosciu byl nie zbyt do zaufania. ODRADZAM !!!! Wole zaplacic wiecej ale miec lepsze !!!

lecho
Posts: 2
Joined: Thu 17 Sep, 2009
Location: Bielsko-B

IBUD

Post by lecho » Thu 17 Sep, 2009

Witam.
Tak się składa że w sierpniu firma ibud zakończyła u mnie budowę domu malwa 75, ja osobiście wykonałem fudament natomiast stan surowy zamknięty pozostał w gesti firmy. Szkoda że na forum są komentarze potencjonalnych klientów a nie tych którzy już posiadają budynki tej firmy, jeżeli miałem uwagi załatwiałem to z ekipą montażową, natomiast bedąc upierdliwy i zielonym w dziedzinie budownictwa wszystko może nie pasować , nie wierzmy w idealną firme. Gdybym budował drugi dom zleciłbym to tej samej firmie.
Pozdrawiam

Dawid Tymon
Posts: 1
Joined: Sun 15 Nov, 2009

Post by Dawid Tymon » Sun 15 Nov, 2009

Powiem tylko tyle szukając firmy wykonawczej zwiedziłem całą południową Polskę i część śląska. Postawiłem na IBUD i co? I MIAŁEM RACJĘ!!!! Niema się do czego przyczepić zarówno pod względem wykonawstwa jak i terminu wykonania jeśli ktoś chce zobaczyć na własne oczy zapraszam do Bielska-Białej. Jedno jest pewne dom wykonany przez firmę IBUD już zaraził moich znajomych, którzy bardzo poważnie rozważają możliwość budowy domu przez w/w firmę. Gorące pozdrowienia dla IBUDU

Tobi
Posts: 69
Joined: Thu 11 Jun, 2009
Location: Katowice
Contact:

Post by Tobi » Sun 15 Nov, 2009

Wybacz Dawidzie, ale jesteś mało wiarygodny, wręcz robisz antyreklamę tej firmie: "Dawid Tymon - Dołączył: Dzisiaj 12:01 - Posty: 1"

rasto
Posts: 5
Joined: Fri 01 Feb, 2008

Post by rasto » Mon 14 Dec, 2009

Właśnie zbudowali domek mojej znajomej... jest zachwycona. Tyle w temacie. Kiedyś zastanawiałem się nad budową z nimi, ale zniechęciły mnie posty na tym forum. Wybudował ktoś inny i nie do końca jestem zadowolony. Więc może to był błąd?... i te forum nie do końca spełnia swoje zadanie.

DANULA
Posts: 1
Joined: Thu 14 Jan, 2010
Location: LIGOTA

Post by DANULA » Thu 14 Jan, 2010

Naprawdę się starają..też w lipcu skończyliśmy z ibudem domek beskidy 134 i jest super! Teraz jesteśmy w etapie wykończenia. Każdą jakąś usterkę usuwali na poczekaniu - naprawdę firma się stara. A przecież zawsze można przyjechać na budowy i samemu ocenić wykonanie domków!
My tak robiliśmy. A i serdecznie zapraszam do mnie! :mrgreen:

User avatar
lookman
Posts: 15
Joined: Sat 09 Jul, 2005
Contact:

Post by lookman » Tue 20 Apr, 2010

Wojciech Nitka wrote:To jeszcze jedno, z wielu pytań o firmę ibid. Na tutejszym Forum jest wiele zapytań dotyczących tej firmy. Należy wejść do wyszukiwarki "szukaj" w górnej części strony głównej Forum, wpisać nazwę firmy i ... mamy opinie wielu naszych Forumowiczów. Powodzenia.

Co do sposobu montowania styropianu na przedstawionym budynku, to jest to prawidłowy sposób, o ile zastosowano styropian ryflowany z liistwą startową z otworami. Tego niestety na zdjęciach nie widać. Widać natomiast że folia wiatroizolacyjna nie jest wywinięta na ościeża otworów okiennych i drzwiowych. A to poważny błąd.
Gdyby były zdjęcia szczegółow - można by lepiej ocenić sposób montażu styropianu.
Szczegóły montażu poszczególnych elementów budynków można zobaczyć i dokładnie doczytać jak to robimy na zdjęciach z załączonymi opisami. Dokładne opisy i zdjęcia na naszej stornie www w zakładce REALIZACJE (w linku: zobacz typową budowę krok po kroku) uważam ten nieco już stary wpis za nieaktualny przez co daje mylny obraz działalności naszej firmy. Zapraszam zainteresowanych do analizy w w/w linku. własciele firmy IBUD pozdrawiamy administratora p. Wojtka i zainteresowanych forumowiczów

User avatar
lookman
Posts: 15
Joined: Sat 09 Jul, 2005
Contact:

Post by lookman » Tue 20 Apr, 2010

polane wrote:
anulina wrote:bardzo dziękuje za odpowiedz.
Witam,
Ja jeszcze nie buduje ale juz szukam producentow. Bylem ogladac wystawe IBUD przy trasie Pszczyna-Bielsko, to dramat. Jeden domek stoi. Gosciu ktory tam byl, nie mily. Drewno lezy byle jak, materialy (styropian) tez porozwalone gdziekolwiek. A gosciu nie byl zbyt mily i taki obojetny. To juz na sam poczatek duzo swiadczy !!! Moze taniej buduja, ale technike tez maja tania chyba i gosciu byl nie zbyt do zaufania. ODRADZAM !!!! Wole zaplacic wiecej ale miec lepsze !!!
No cóż wszędzie być nie można. W tamtym czasie rozbudowywaliśmy ekspozycję budując jednocześnie 30 domów rocznie. Mógł pan trafić na pracownika w złym humorze jeżeli tak faktycznie było to przepraszamy. Ale żeby od razu „dramat” to chyba gruba przesada. Dysponowaliśmy w owym czasie skromnym zapleczem gdzie jednocześnie budowaliśmy ekspozycję, podpisywaliśmy umowy z klientami i prowadzili część robót przygotowawczych. Ci którzy tworzyli coś od zera wiedzą że początki sa zawsze trudne. Obecnie dysponujemy w Polsce czterema odziałami z kilkoma domami modelowymi i budujemy ponad 60 domów rocznie. Mimo to nadal budujemy tanio - cen nie zmieniliśmy od trzech lat Pozdrawiamy.

Właściciele firmy I-bud.

User avatar
lookman
Posts: 15
Joined: Sat 09 Jul, 2005
Contact:

Post by lookman » Tue 20 Apr, 2010

dmytrus wrote:witam, wczoraj pojechałam do Goczałkowic, gdzie Inbud ma ekspozycję domków. To było jeszcze zanim weszłam na forum i o nich poczytałam. Jak wiadomo - wczoraj na Śląsku lało. Na parceli Inbuda oprócz wystawionych na ekspozycji pokazowych domów stały szkielety ścian, jasne świeże drewno, widać, że naszykowane na czyjąś budowę. STAłY NA ZIEMI !!! POD GOłYM NIEBEM !!! W DESZCZU !!! czy firmy budowlanej nie stać na postawienie bodaj wiaty? Nie będę z nimi budować, chyba, że plantację boczniaków...
To prawda prefabrykaty domu przygotowane do wywózki w dniu następnym mogły stać pod gołym niebem. Prefabrykaty są ocieplane dopiero po montażu u klienta a drewno suszone komorowo ma zamknięte pory i nie chłonie wilgoci. Tak samo drewno może zmoknąć w transporcie na budowę jak i podczas budowy – wiadomo, że nikt nie buduje u klienta pod wiatą i technologia tego nie wymaga. Po wykonaniu dachu zamoknięte prefabrykaty natychmiast wyschną i po kilku dniach zostaną ocieplone. Jest to typowa procedura przy częściowej prefabrykacji budynków.
Stosowane przez nas drewno suszone komorowo jest szczelnie ofoliowane przez niemieckiego producenta Klenk Holz AG lub ABIES z Austrii. Drewno rozpakowane przewidziane do magazynowania jest składowane oczywiście pod zadaszeniem. Zapraszamy aby to sprawdzić na naszych ekspozycjach w Goczałkowcach ul Stawowa i w Mikołowie ul.Gliwicka 69. O trwałość naszych domów zapytajcie Państwo najlepiej naszych licznych klientów. Na naszej stronie www w zakładce REALIZACJE znajdziecie link do adresów wszystkich wybudowanych przez nas domów, a jest ich ponad 170 (dane na koniec roku 2009).
Pozdrawiamy

Właściciele firmy I-bud

User avatar
lookman
Posts: 15
Joined: Sat 09 Jul, 2005
Contact:

Post by lookman » Tue 20 Apr, 2010

Tobi wrote:Wybacz Dawidzie, ale jesteś mało wiarygodny, wręcz robisz antyreklamę tej firmie: "Dawid Tymon - Dołączył: Dzisiaj 12:01 - Posty: 1"
Drogi forumowiczu wszystkie nasze realizacje dostępne są na stronie naszej firmy w zakładce REALIZACJE, o prawdziwości powyższego wpisu ręcze osobiście. Zapraszam na naszą www by sie o tym przekonać, zawsze można podjechać i porozmawiac z człowiekiem we własnej osobie a nie z anonimowym wpisem w internecie prawda? Firma ibud nie ma nic do ukrycia dlatego wszystkie wybudowane budynki umieszcza w internecie w celu ewentualnej weryfikacje jej prac i wypracowanej marki. Która firma ma taką samą praktykę jak my?
Pozdrawaimy forumowicza TOBI
właściciele IBUDu

User avatar
lookman
Posts: 15
Joined: Sat 09 Jul, 2005
Contact:

Post by lookman » Tue 20 Apr, 2010

Olmeca wrote:My też braliśmy pod uwagą współpracę z tą firmą, byliśmy też obejrzeć ich domki pokazowe w Goczałkowicach. Faktycznie drewno przeznaczone pod budowę leży "pod chmurką", a domki pokazowe są strasznie zaniedbane i brudne, co nie świadczy zbyt dobrze o tej firmie. Owszem, udzielono nam informacji, Pani/dziewczyna była miła i uprzejma, pozwoliła nam zrobić fotki i nagrać film, ale to co nam powiedziała wiedzieliśmy ze strony www. Po przeanalizowaniu wszystkich za i przeciw, nie zdecydujemy się budować z I-budem.
Później myśleliśmy o firmie Spomet z Bielska, ale ... można przeczytać o nich w innym wątku :roll:
Zdecydowaliśmy więc, że nie warto zaczynać budowy z nierzetelnymi firmami, co prawda mają one bardzo atrakcyjne ceny, ale z pewnością jakimś kosztem... a nas nie stać na usuwanie usterek i błędów czy procesowanie się.
W chwili obecnej bierzemy pod uwagę firmę Grand DLL z Częstrochowy oraz Domy i Domki z Kielc.
Zapraszamy do odnowionej ekspozycji przy skrzyżowaniu DK 1 i ul Stawowej w Goczałkowicach Zdroju i nowych domów modelowych (B128) oraz odnowionych pozostałych budynków na ekspozycji (przy tak ruchliwej drodze utrzymanie wszystkiego w idealnym stanie nie jest sprawą łatwą, przepraszamy za złe wrażenie, w trakcie sezonu budowlanego niestaty nie ma czasu na odnawianie domów modelowych), zapraszamy też do nowch budynków modelowych w Mikołowie ul. Gliwicka 69, w Krakowie ul. Kaminskiego 30 oraz Gdańsku-Kowalach przy ul. Sadowej 37. Mamy nadzieje ze zmienicie Państwo zdanie.
Pozdrawiamy IBUD

Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Tue 20 Apr, 2010

lookman nie będę tym razem usuwał tych reklamowych postów.
Niech Forumowicze sami wyrobią sobie zdanie na temat Waszej firmy, biorąc pod uwagę tak wcześniejsze posty Forumowiczów jak i Twoje. Rozsądni Forumowicze sami wyrobią sobie zdanie.
Nie mniej kolejne posty reklamowe będą usuwane.

User avatar
lookman
Posts: 15
Joined: Sat 09 Jul, 2005
Contact:

Post by lookman » Tue 20 Apr, 2010

Panie Wojtku proszę w takim razie o propozycje jak inaczej bardziej obrazowo (bez jak Pan twierdzi "reklamowych postów") można się odnieść do tematów i zarzutów anonimowych wpisów na forum i wyjaśnić zainteresowanym forumowiczom poruszane tematy - niż oferując niezależną opinie innych ludzi, którzy z nami współpracują lub współpracowali w przeszłości?
do usłyszenia

kris26
Posts: 6
Joined: Mon 12 Apr, 2010

Post by kris26 » Thu 29 Apr, 2010

Witam !
My oglądaliśmy ekspozycję IBudu w połowie kwietnia. I robiła naprawdę dobre wrażenie. Wstępnie wytypowaliśmy 5 firm, które chcemy odwiedzić - po rekonesansie zostały 2 - DOMPOL z Bystrej i właśnie IBUD.
Obsługa w obu firmach bardzo kompetentna, wykonanie solidne (przynajmniej ekspozycji :-) ). Ostatecznie chyba będziemy budować z Ibudem...

tekken82
Posts: 1
Joined: Sun 24 Jan, 2010

Post by tekken82 » Sat 19 Jun, 2010

lookman wrote:No cóż wszędzie być nie można. W tamtym czasie rozbudowywaliśmy ekspozycję budując jednocześnie 30 domów rocznie. Mógł pan trafić na pracownika w złym humorze jeżeli tak faktycznie było to przepraszamy. Ale żeby od razu „dramat” to chyba gruba przesada. Dysponowaliśmy w owym czasie skromnym zapleczem gdzie jednocześnie budowaliśmy ekspozycję, podpisywaliśmy umowy z klientami i prowadzili część robót przygotowawczych. Ci którzy tworzyli coś od zera wiedzą że początki sa zawsze trudne. Obecnie dysponujemy w Polsce czterema odziałami z kilkoma domami modelowymi i budujemy ponad 60 domów rocznie. Mimo to nadal budujemy tanio - cen nie zmieniliśmy od trzech lat Pozdrawiamy.

Właściciele firmy I-bud.
Ja to również potwierdzam, od Pana w Czechowicach, który był na miejscu wszystkie informacje trzeba było wyciągać na siłę... sama ekspozycja nic specjalnego. Bardzo dobre wrażenie zrobiła na mnie firma DanWood oraz Wolf-systems i suma sumarum zdecyduję się na jedną z nich.

jwb
Posts: 1
Joined: Fri 24 Sep, 2010
Location: Ruda Śląska

Post by jwb » Fri 24 Sep, 2010

witam !! od prawie roku mieszkamy w domu Beskid 94 postawionym przez firmę IBUD z Katowic Pana Łukasza Matusińskiego. Właściciel bardzo konkretny i na temat jak również bardzo wyrozumiały.
Panowie składający dom też bez większych zarzutów, Panowie robiący instalacje wszystko na + , mały - w kwestii elektryka , którego trzeba pilnować , żeby nie mieć gniazdek bez prądu oraz trochę większy - dla Panów robiących wylewkę , bo inteligencją nie grzeszą , a przy układaniu podłóg wyszło, że super równo nie była ona zrobiona .
Jednak reasumując całą " imprezę" jaką była budowa domu jesteśmy zadowoleni, bo mamy swój domek :) ,a myślę, że gdybyśmy mieli budować dom jeszcze raz, to bez zastanowienia zrobilibyśmy to z Panem Matusińskim .
A w kwestii opinii to myślę, że najlepiej pojechać do ludzi, którzy już mieszkają w takich domach postawionych przez IBUD i zapytać właścicieli o opinię , co i my zrobiliśmy zanim się udaliśmy podpisać umowę :), a adresy można znaleść na stronie www firmy

Bogi i Tomek
Posts: 2
Joined: Wed 01 Dec, 2010

Ibud - opinie

Post by Bogi i Tomek » Wed 01 Dec, 2010

Budowaliśmy z FIRMĄ IBUD-3!!!!!!!
Budowę zaczęliśmy w sierpniu 2010r i od pierwszego dnia prace przy naszym domu " Beskid 107" szły pełną parą i tak było, aż do samego końca. Panowie wykonujący budynek jak i ekipy od instalacji zasługują na wielką pochwałę i szacunek za precyzję z jaką wykonywali swoje prace.
Właściciel firmy i wykonawcy wykazywali się wielką cierpliwością, ponieważ w naszym domu dokonywaliśmy wielu zmian tak małych jak i dużych, które bez problemu były realizowane. Budowa to poważna inwestycja i z pewnością można polecić tą firmę. Jesteśmy prawdziwą reklamą mieszczącą się w Katowicach przy ulicy Marzanny:)
Ps.
Szkoda tylko, że znamy wielu ludzi, którzy budowali z Firmą IBUD-3 i byli bardzo zadowoleni, a nie dokonali wpisu na tym forum!!! :!:
Chcieliśmy podziękować Panu Łukaszowi Matusińskiemu za tak udaną współpracę :)
Bogumiła i Tomasz
Bogi i Tomek

Kubaty
Posts: 191
Joined: Sun 22 Aug, 2004
Location: Warszawa

Post by Kubaty » Wed 01 Dec, 2010

I myślicie, że ktoś Wam uwierzy?
Wchodzą na forum i od razu chwalą i to firmę o której więcej złego niż dobrego napisano na tym forum. Czytający to forum widzą co jest grane i po co ten was wysiłek?

Bogi i Tomek
Posts: 2
Joined: Wed 01 Dec, 2010

Post by Bogi i Tomek » Thu 02 Dec, 2010

Czy nam ktoś uwierzy czy nie - to zależy od inteligencji i bystrości człowieka który czytał naszego posta.
Jak byś nie zauważył to na samym końcu komentarza jest wpis :" Jesteśmy prawdziwą reklamą mieszczącą się w Katowicach przy ulicy Marzanny:) TYLE NA TEMAT.
Aha jeszcze jedno.Napisałeś : "Wchodzą na forum i od razu chwalą i to firmę o której więcej złego niż dobrego napisano na tym forum. Czytający to forum widzą co jest grane i po co ten was wysiłek?"
Jak mniemam większość forumowiczów miała kiedyś pierwszy wpis i to na dodatek jak wybudowała dom, no chyba że Ty budujesz swoje domy jak chleb powszedni...
Zresztą forum jest od tego żeby chwalić, ganić itd..
Bogi i Tomek

lecho
Posts: 2
Joined: Thu 17 Sep, 2009
Location: Bielsko-B

Post by lecho » Tue 07 Dec, 2010

Kubaty wrote:I myślicie, że ktoś Wam uwierzy?
Wchodzą na forum i od razu chwalą i to firmę o której więcej złego niż dobrego napisano na tym forum. Czytający to forum widzą co jest grane i po co ten was wysiłek?
Może zacznij od przykładów, bo póki co to na forum nie ma konkretnych przykładów "fuszerki" tej firmy.

romek_beti
Posts: 1
Joined: Thu 24 Mar, 2011

Post by romek_beti » Thu 24 Mar, 2011

Witamy wszystkich.
Czytając forum napotykamy na mniej i bardziej rzetelne wpisy, na obiektywizm, jego brak, kryptoreklamę..
Nasza budowa zaczyna się w maju - Ibud 117. Zwiedziliśmy większość ich inwestycji, obejrzelismy wielie ich domków, rozmawialiśmy z wieloma osobami. Zdecydowalismy się na współpracę z p. Łukaszam Matusińskim - Ibud Katowice. Jak na razie wszystko idzie wzorowo, kontakt, ustalenia, odpowiedzi na nasze pytania są fachowe i kompetentne.
Jak będzie dalej? Zobaczymy. Jak przy każdej takiej dużej inwestycji z pewnością wynikną jakieś problemy, zdajemy sobie z tego sprawę. Będziemy obiektywni, wymagając od wykonawcy dokładności, rzetelności w wykonaniu. W końcu płaci się duże pieniądze, jakby nie patrzeć. Ale patrząc na dotychczasową współpracę widzimy, że firma taka jest. Rzetelna. Dlatego ich wybraliśmy :-)
Pozdrawiamy Ibudkowiczów i wszystkich !
Beata & Romek

Guest

Post by Guest » Wed 11 May, 2011

:sad: :?: :!: :sad: :smile: :grin: :lol: :???:

Boz
Posts: 3
Joined: Tue 12 Dec, 2006

Post by Boz » Fri 13 May, 2011

Witam
W 2006 roku szukałam, również poprzez to forum, firmy budującej na Śląsku, wtedy rozważałam firmę IBUD-Katowice. Zrezygnowałam po negatywnych postach. Ale w 2007 roku gdy plany zaczęły się precyzować, po obejrzeniu domu koleżanki (Malwa 98) i jej opinii, zdecydowałam się na tą firmę. Wybudowali mi Beskid 173 budowa się rozpoczęła w 2008 roku wprowadziliśmy się 2009. Ibud budował fundamenty (według projektu męża- szkody górnicze), stan surowy instalacje wodno kanalizacyjne. Jesteśmy zadowoleni ze współpracy, mieszkamy w domu od dwóch lat. W razie pytań służę pomocą. Nie reklamuje firmy z p. Łukaszem nie mam kontaktu od dwóch lat (na szczęście nie ma takiej potrzeby) wiem jaka to ważna decyzja sama byłam wdzięczna kilka lat temu za możliwość oglądnięcia i zadania pytań, dlatego służę pomocą. Czy mam uwagi tak są drobiazgi które bym zmieniła, ale nie znam inwestora który po budowie by nie miał takich uwag, w moi wypadku to drobiazgi np. położenie desek na balkonie (co wiem że w projekcie zostało już zmienione)

toperz
Posts: 1
Joined: Sun 03 Jul, 2011

Post by toperz » Sun 03 Jul, 2011

Witam. Jestem inwestorem u którego firma Ibud zakończyła właśnie budowę domu Komfort 107 B. Jesteśmy bardzo zadowoleni zarówno ze współpracy jak i wykonania naszego domu. Dom budowała firma z Goczałkowic, a pan Tomasz Matusiński wykazał się przez cały okres budowy cierpliwością co do naszych zmian w planie budowy. Ekipa montażowa składająca się z młodych chłopaków starała się wykonując swoją pracę. Niezależny kierownik budowy nie miał zastrzeżeń, co do wykonywanej pracy. Zainteresowanym możemy udzielić potrzebnych informacji.



Post Reply

Return to “Opinie Inwestorów o firmach wykonawczych”