Bozir

Uwagi inwestorów na temat firm wykonawczych
Post Reply
darks
Posts: 2
Joined: Mon 23 Jun, 2008
Location: dolnyśląsk

Bozir

Post by darks » Tue 24 Jun, 2008

Witam szanownych forumowiczów !
W tym temacie chciałbym zaprezentować "możliwości" firmy "Bozir" na przykładzie kilku zdjęć z wybudowanego dla mojej rodziny przez tę firme domku jednorodzinnego w/g ich projektu i ich technologii. Może na początek widok ścian zewnętrznych po pierwszym roku użytkowania domku + jedno zdjęcie z początków budowy dla pokazania różnicy !
:evil:
http://picasaweb.google.pl/darks40/Bozir
Technologia "Bozir" przewiduje następujący układ ścian zewnętrznych:
1. Bal o grubości jak w tym przypadku 6 cm
2. Wełna mineralna o grubości 10 cm
3. Folia tzw. " bąbelkowa"
4. Regips
Architekt projektujący ten domek oświadcza w projekcie,że współczynnik przenikania ciepła w tej ścianie jest = 0,26 U !!!! Brak jest foli wiatroizolacyjnej pomiędzy wełną a balami. Bale są łączone na własne pióro. W/g wykonawcy wszystko jest w jak najlepszym porządku zgodnie z projektem i sztuką budowlaną!!!
Zapraszam do dyskusji
:cry:
Dodałem zdjęcia belki konstrukcyjnej i podłogi na strychu.
Podobno wszystko jest zgodne ze sztuką budowlaną :twisted:


rps
Posts: 166
Joined: Tue 05 Jan, 2010
Location: Wołomin

Post by rps » Mon 31 Jan, 2011

witam,
surfując po necie natrafiłem na dośc obszerne galerie budowy domów firmy Bozir oraz na Pańską z usterkami po roku. Proszę powiedzieć jak dom wygląda po kolejnych prawie 3 latach użytkowania.
Co do zagadnień technologii to brak wiatroizolacji a szczególnie ta folia babelkowa juz od razu wydała mi się podejrzana.... Ten współczynnik 0,26 też z sufitu. Chyba Pana nacięli, jedynie pęknięcia w belkach są raczej naturalne dla budownictwa z drewna, u mnie w domku też są i nawet dodaja drewnu uroku, ale powykręcane baliki w ścianach to juz raczej przegięcie ze strony wykonawcy i nie wiadomo jak to usunąc, no i szpary miedzy balami udowodniły że jednak wiatroizolacja była potrzebna...
Pozdrawiam
rps

darks
Posts: 2
Joined: Mon 23 Jun, 2008
Location: dolnyśląsk

Post by darks » Thu 10 Feb, 2011

Witam,
Odnośnie stanu domu, to niestety nic dobrego nie mogę powiedzieć.
Za cały komentarz niech wystarczy informacja, że spór pomiędzy mną a firmą Bozir znalazł swój epilog w sądzie.

rps
Posts: 166
Joined: Tue 05 Jan, 2010
Location: Wołomin

Post by rps » Fri 11 Feb, 2011

Witam, a udało się coś wywalczyć? Każda strona pewnie miała swoich ekspertów, a w budownictwie drewnianym trzeba uwzględnic pracę drewna i różne spękania lub wygięcia róznie mogą byc oceniane...Choć w Pana przypadku brak wiatroizolacji czy tą folię bąbelkową można jednoznacznie ocenić jako błąd w sztuce budowlanej. A tak w ogóle to zapytałem o tą firmę, bo ma ona w necie obszerne galerie z budowy i wykańczania wielu domów i tak sobie podglądam co i jak jest robione, bo jednocześnie sam wykańczam mały domek letniskowy z drewna...pozdrawiam
rps

Michał Zielonka
Posts: 5
Joined: Tue 07 Jan, 2014
Location: Jelenia Góra
Contact:

Post by Michał Zielonka » Wed 08 Jan, 2014

Witam
Już od dłuższego czasu dochodzą do mnie informacje odnośnie tego wpisu na forum budowy domów z drewna. Stanowisko Pana Inwestora jest dla mnie bardzo krzywdzące. W kilku postach moja firma i moje umiejętności zostały bezpodstawnie zdyskredytowane przez pana, który w świetle dzisiejszych informacji próbuje wyłudzić ode mnie odszkodowanie.
Wybudowałem kilkadziesiąt domów z drewna a opinie moja szarga człowiek, który nie ma żadnych podstaw i wiedzy do wypowiadania się w kwestii budownictwa. Drewno jest pięknym materiałem, mającym swoje prawa, żyjącym razem z domem. Jeżeli nie potrafi Pan tego zaakceptować , to proszę wybudować dom z betonu, stali i plastiku.
Wszystkie wybudowane przeze mnie domy są realizowane z zatwierdzonego wcześniej projektu, pilnowane przez Inspektorów budowy (wymagamy – co jest regułą zatrudnienia Inspektora budowy przez Inwestora), odpowiednio później odbierane. Nie zabraniam Inwestorowi kontrolować i nadzorować montażu na każdym jego etapie, co pozwala na uniknięcie nieporozumień na końcu budowy. Tak było również podczas tej realizacji.
Nie potrafię odnieść się do merytorycznej strony postów napisanych przez Pana inwestora, ponieważ poza zwykłym „bzdurzeniem” nic rzeczowego w nich nie ma. Patrząc na dobudowane przez Inwestora w ostatnim czasie samowole okalające dom, które wg Jego mniemania miały poprawić wykonaną przeze mnie pracę; wyrażam ubolewanie że każdy nawet z zerową wiedzą, może w Internecie bezkarnie dyskredytować i oczerniać innych.
Kończąc, pragnę poinformować że nie będzie mojej zgody na tego typu oczernianie i zrobię wszystko, żeby zachować dobre imię Naszej Firmy.

Pozdrawiam Michał Zielonka

rps
Posts: 166
Joined: Tue 05 Jan, 2010
Location: Wołomin

Post by rps » Thu 09 Jan, 2014

witam,
nie jestem tym inwestorem, do którego się Pan zwraca, ale forumowiczem obserwującym ten wątek. Rozumiem że jest miedzy Wami jakiś spór, który pewnie wyszedł dawno poza kwestie merytoryczne.
Abstrahując od tego wszystkiego to jako sympatyk tematyki budownictwa drewnianego chciałbym, aby się Pan odniósł rzeczowo tylko do dwóch kwestii merytorycznych:

1) dlaczego brak wiatroizolacji pod balem (szczególnie istotne gdy baliki 6cm pracują i sie rozszczelniają z czasem a wtedy wieje do wełny....)
2) co to za pomysł z tą folia bąbelkową jako paroizolacja? Z galerii zdjęć kilku domów na PicasaWeb widać też, że ta folia za dokładnie układana to nie jest, brak sklejeń taśmą itp

pozdrawiam
rps

Michał Zielonka
Posts: 5
Joined: Tue 07 Jan, 2014
Location: Jelenia Góra
Contact:

Post by Michał Zielonka » Thu 09 Jan, 2014

Witam
Dom został wybudowany zgodnie z projektem. Wszystkie niezbędne warstwy ściany zostały zachowane. Dom jest zamieszkany a wcześniej odebrany przez Nadzór Budowlany. Inwestor na własną rękę przerabiał ściany zewnętrzne bez jakiejkolwiek konsultacji z osobą kompetentną (architekt). Podczas tych manipulacji Inwestor wykonał zdjęcia za które w żadnym razie nie odpowiadam. Nie wiem jak na dzień dzisiejszy wygląda u Niego sprawa poszczególnych warstw ściany zewnętrznej.
Budując domy, zawsze trzymamy się ściśle wytyczeń zawartych w zatwierdzonym projekcie - nigdy od nich nie odbiegając.
Pozdrawiam serdecznie

Jaskółka
Posts: 6
Joined: Thu 09 Jan, 2014
Location: Wojcieszyce

Post by Jaskółka » Thu 09 Jan, 2014

Witam, postanowiłam zabrać głos w dyskusji do tego stopnia, że przebrnęłam przez proces rejestracji :-)
Mam na imię Kasia i wraz z mężem mieszkamy w domu zbudowanym przez wyżej wymienioną firmę. W chwili obecnej jest to nasza trzecia zima. Nasza opinia na temat jakości oraz szczelności domu jest diametralnie inna od prezentowanych powyżej. Nasz dom jest ciepły zimą a chłodny latem, nic nie wieje. Powiem szczerze, że nie wiem jak zbudowane są nasze ściany, ponieważ mnie to nie interesuje. Wiem tylko, że jest to zrobione dobrze a nasze rachunki za ogrzewanie zimą nie przekraczają 300zł miesięcznie :-). Na dodatek dom został postawiony w trzy miesiące i był w bardzo atrakcyjnej cenie, do której nie mogły się nawet zbliżyć inni oferenci.
"Wszys­tko, co nas spo­tyka - zdro­wie czy cier­pienie, dob­ro czy zło, chleb czy głód, przy­jaźń ludzka czy niechęć, dob­ro­byt czy niedos­ta­tek - wszys­tko to w ręku Bo­ga może działać ku dobremu". Stefan Wyszyński

primosz
Posts: 1
Joined: Mon 29 Sep, 2014

Re: Bozir

Post by primosz » Mon 29 Sep, 2014

Efekty są niezle :-) Mi budowała firma http://www.domyzdrewnaibali.com.pl i też wykonali super robotę! Wrzucę parę fot za kilka dni jak znajdę chwilę



Post Reply

Return to “Opinie Inwestorów o firmach wykonawczych”