Polski Dom 2000 Domy gotowe Kraków,opinie?

Uwagi inwestorów na temat firm wykonawczych
Post Reply
sMichu
Posts: 1
Joined: Mon 30 Jun, 2008

Polski Dom 2000 Domy gotowe Kraków,opinie?

Post by sMichu » Mon 30 Jun, 2008

Witam serdecznie,
Znalazłem Wasze forum , z czego jestem bardzo rad:) Bardzo prosiłbym o opinie o firmie POLSKI DOM 2000 z Krakowa. Strona ok, realizacji brak no ale moze?


jarek dzieszko
Posts: 7
Joined: Tue 30 Sep, 2008

Post by jarek dzieszko » Wed 01 Oct, 2008

Witam. Też jestem ciekaw informacji o tej firmie. jestem na etapie wstępnych rozmów.

gosiekc
Posts: 5
Joined: Wed 29 Oct, 2008

Polski dom 2000

Post by gosiekc » Wed 29 Oct, 2008

Witam, ja tez sie nad nimi zastanawiam. Mąz juz wstępnie z nimi rozmawiał i okazali sie całkiem rzetelni. Bylismy oglądać ich budowę pod Krakowem i bardzo nam się spodobała. Solidny domek, bardzo dobrze ocieplony a i ekipa budująca dobre wrażenie zrobiła. Sami chcemy na wiosne ropoczać budowę i chyba sie skusimy na nich, nia sa co prawda najtańsi ale w porównaniu do innych firm proponują najplepsze wg nas rozwiązania. Jesli ktoś coś wie o nich więcej to niech da znać. Pozdrawiam

Remik
Posts: 11
Joined: Wed 15 Oct, 2008

Post by Remik » Thu 30 Oct, 2008

Witam
Faktycznie firma konkretna. Jestem po wstępnej rozmowie. Pan rzeczowy, konkretny. Ceny nie wygurowane. Teraz wypadałoby obejrzeć ich budowy...

czarek63
Posts: 390
Joined: Thu 03 Mar, 2005
Location: Polska

Post by czarek63 » Fri 31 Oct, 2008

gosiekc wrote:w porównaniu do innych firm proponują najplepsze wg nas rozwiązania
cóż to za rozwiązania ? jestem niezmiernie ciekaw....

gosiekc
Posts: 5
Joined: Wed 29 Oct, 2008

Post by gosiekc » Fri 31 Oct, 2008

Ja nie spotkałam się z firmą, która proponowałaby lepsze - znaczy grubsze ocieplenie, okna drewniane w standardzie czy też np wylewkę 5 cm na stropach. Drewno do budowy domów jest podobno sprowadzane, przez co posiada lepsze właściwości - z drewna rosnącego w naszym klimacie jak się dowiedziałam lepiej nie budować. Poniewaz jeszcze się ciagle zastanawiam to prosze o opinie nt tej firmy, może ktoś dopatrzył się jakis minusów? Dla mnie jest to np cena....do której dodatkowo dochodzi jeszcze fundament we własnym zakresie oraz fakt , że firma istnieje od niespełna 2 lat.Dzis najprawdopodobniej mam oglądac zakład produkcyjny, zobaczymy czy mi się spodoba :)

Remik
Posts: 11
Joined: Wed 15 Oct, 2008

Dla mnie jest to np cena....do której dodatkowo dochodzi jes

Post by Remik » Fri 31 Oct, 2008

Z jakimi firmami porównujesz ich ceny ?

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Post by Marcin L » Sun 02 Nov, 2008

:cool: mysle ze koniecznie trzeba zapoznac sie organoleptycznie z poprzednimi realizacjami firmy...a tak to kazdy moze sobie stronka www zrobic....sa firmy ktore ich nie maja lub traktuja jako dodatek poniewaz dobrze wykonany dom jest najlepsza reklamą.... :idea:

Majonez
Posts: 41
Joined: Tue 23 Sep, 2008
Location: Gdańsk

Post by Majonez » Sun 16 Nov, 2008

Hej!
Śledzę stronę polskiego domu od maja/czaerwca 2008. Rozmiawiałem z prezesem firmy... Generalnie bardzo pozytywne wrażenia po rozmowie. Twierdzi, że na materiałach nie oszczędza (KHV itd...) Oczywiście masę marketingowego materiału, ale to co gość zapowiadał wiosną konsekwentnie realizuje i idzie coraz szerzej... Strona marketingowo chyba najepsza w branży... a realizacje... można obejrzeć dom wzorcowy plus X realizacji w toku (podobno). Ostatni update strony z budownictwem pasywnym i przykładową ofertą domów gotowych napawa optymizmem...
Ja z decyzją finalną (Rumia, Danwood, Polski dom2000) czekam do wiosny...

Pozdrawiam
PS... aaaa tak na marginesie... używam OSX (komputer Mac) i na nas stronie polskiegodomu2000 wyskoczył mi komunikant, że witryna podejrzana o phishing!!!!!!!!!!!! Być może to byk bo mam dziś sciągnięty update mojej przeglądarki, ale fakt faktem coś takiego wyszło...

Majonez
Posts: 41
Joined: Tue 23 Sep, 2008
Location: Gdańsk

Post by Majonez » Sat 22 Nov, 2008

Dołączam wątek, który ostatino otworzylem...
http://www.szkielet.pl/forum/viewtopic.php?t=3796

Aby uniknąć jakikolwiek wątpliwości nie mam nic wspólnego z PD2000... Ich oferta zaczyna być dla mnie kusząca, ale chcę ich gruntownie sprawdzić...

Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Sat 22 Nov, 2008

Majonez wrote:Ja z decyzją finalną (Rumia, Danwood, Polski dom2000) czekam do wiosny...
Zastanów się, czy branie firmy z drugiego końca Polski jest prawidłowym podejściem do budowy domu.
Z doświadczenia mogę Coi napisać, że nie jest to najlepsze rozwiązanie. Po pierwsze - utrudniony kontakt z szefostwem firmy. Po drugie - koszty transportu i zakwaterowania ludzi - ponosisz Ty. Po trzecie - w przypadku jakichkolwiek usterek - bardzo trudno zmobilizować firmę do ich usunięcia; czas dojazdu, koszty wysłania pracowników, itp.
Uważam, że firmy wykonawczej należy szukać wśród miejscowych firm lub firm w jak najbliższej odległości. Nadzorowałem dwie budowy w rejonie Gdyni. Jedna firma była z Krakowa, druga ze Sląska. Wierz mi - szukaj firmy z rejonu Gdańska lub najbliższych okolic.

Bold
Posts: 146
Joined: Fri 14 Mar, 2008

Post by Bold » Sat 22 Nov, 2008

Ciekawe czy Pan Nitka miałby podobna radę dla Krakusa chcącego budować dom z firmą z Gdańska? :roll: Chyba nie, na pewno polecił by mu pewnego i sprawdzonego wykonawcę. :wink:
Ciekawe czemu takich obiekcji nie mają Niemcy i Francuzi, którym domy budują firmy z Polski?

Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Sat 22 Nov, 2008

Bold wrote:Ciekawe czy Pan Nitka miałby podobna radę dla Krakusa chcącego budować dom z firmą z Gdańska? :roll: Chyba nie, na pewno polecił by mu pewnego i sprawdzonego wykonawcę. :wink:
Oczywiście, każdy zrobi tak jak uważa. Ja dzielę się jedynie swoimi doświadczeniami, by przed przedstawić zagrożenia jakie mogą wystąpić przy angażowaniu firm z drugiego końca kraju.
A swoje zarzuty zatrzymaj dla siebie, chyba że znajdziesz kogoś na Forum lub poza nim, z Krakowa, któremu polecałem firmę z Gdańsk.

A to że polskie firmy budują za granicą to wynika tylko i wyłącznie z różnicy ceny domów na Zachodzie a u nas w kraju, gdzie nie rzadko przelicznik wynosi 1 złoty = 1 Euro. W tej różnicy łatwo ukryć koszty transportu i zakwaterowania pracowników.

Majonez
Posts: 41
Joined: Tue 23 Sep, 2008
Location: Gdańsk

Post by Majonez » Sat 22 Nov, 2008

A ja Panu Wojtkowi dziękuję za konstruktywną uwagę...
Zdrowo-rozsądkowo Pan Wojtek Ma rację... Blisko = brak kłopotów z serwisem.
Inną kwestią jest to, że wydje mi się (może się mylę), że niestety nasi lokalni dostawcy w promieniu 100km nie oferują takiego standardu za te pieniądze... Ostatnia aktualizacja oferty PD2000, opis materiałowy, oferowane systemy instalacyjne trochę mnie zafascynowały. Wybieram się do ich fabryki i domu pokazowego. Teoretycznie używają drewna z najwyższej półki (certyfikowane, tartaki z Austrii), przekroje też nie "zapałkowe", stolarka okienna z górnej półki etc...
Oczywiście chcę to wszystko posprawdzać, tj. czy nie mamy tu przerostu marketingu nad rzeczywistością....

No i może uda mi się Pana Wojtka potem skłonić do nadzoru :)
Jeszcze raz dziękuję...
Pozdrawiam

DomPasywny
Posts: 6
Joined: Tue 09 Dec, 2008

Post by DomPasywny » Tue 09 Dec, 2008

drewno idzie taj jak widzialem z niemieckiej firmy. Klank czy Klenk. jak widzialem to maja certyfikat na system budowlany na domy pasywne i na domy energooszczedne. zna sie ktos na tych niemieckich certyfikatach?

Kubaty
Posts: 191
Joined: Sun 22 Aug, 2004
Location: Warszawa

Post by Kubaty » Tue 09 Dec, 2008

DomPasywny wrote: jak widzialem to maja certyfikat na system budowlany na domy pasywne i na domy energooszczedne.
Sorki, nie znam się na niemieckich certyfikatach, ale kto czy co ma certyfikat na system budolamy? Drewno czy firmsa? Sorki, ale piszesz bardzo chaotycznie. Nie bój się. Pan Wojciech nie jest aż taki zły.
Sorry panie Wojciechu.

DomPasywny
Posts: 6
Joined: Tue 09 Dec, 2008

Post by DomPasywny » Tue 09 Dec, 2008

sorki, firma ma certifikat :) i drewno tesz, ale inne
jak zrozumialem to firma sie czyma niemieckich norm, mysle ze dobrze. to co slyszalem to w niemczech duzo takich domuw powstaje

Ronin07
Posts: 5
Joined: Mon 01 Dec, 2008

Post by Ronin07 » Wed 10 Dec, 2008

A mnie zastanawia brak wiatroizolacji w konstrukcji ścian zewnętrznych,
Cena też nie jest aż tak atrakcyjna - za projekt, który wybrałem z żoną w różnych firmach żądają od 107 do 150 tys. netto za stan zamknięty (na zewnątrz wykończony), bez przyłączy i fundamentu. Patrząc realnie to chyba trzeba po prostu wybrać jakieś kompromisowe rozwiązanie - czyli wybrać standard wykonania i opinie dotychczasowych klientów.
P.S.
to projekt jaki chcemy realizować:
http://budujdom.pl/projekt-typowy/tk109 lub coś podobnego (chodzi o ilość i układ pomieszczeń :mrgreen:

DomPasywny
Posts: 6
Joined: Tue 09 Dec, 2008

Post by DomPasywny » Wed 10 Dec, 2008

w tym przypatku plyta OSB jest wiatroizolacja

Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Wed 10 Dec, 2008

DomPasywny wrote:sorki, firma ma certifikat :) i drewno tesz, ale inne
Jesteś na tym Forum od niedawna. No i dobrze. Ale dlaczego piszesz tak bardzo autorytatywnie rzeczy co do których jak mi się wydaje nie zawsze masz rację. Czy nie warto się czasami zastanowić i sprawdzić zanim sę coś napisze? To taka moja rada.
Wracajac do zagadnienia - piszesz że firma i drewno mają certyfikaty. Możesz przyliżyć o jakie certyfikaty chodzi?
w tym przypatku plyta OSB jest wiatroizolacja
Skąd to wziąłeś i dlaczego nie doczytałeś do końca? Fakt, płyta zewnętrznego poszycia, np. plyta OSB/3, może pełnić funkcję wiatroizolacji, ale pod warunkiem, że wszystkie krawędzie płyty będą przyklejone do oczepów i słupków, tak by nie była możliwa infiltracja zewnątrznego powietrza do wnętrzna ściany.
Pozdrawiam

DomPasywny
Posts: 6
Joined: Tue 09 Dec, 2008

Post by DomPasywny » Thu 11 Dec, 2008

drewno ma norme niemiecka DIN cos tam cos tam... jaka to dokladnie jest to ja nie wiem :)
a co do firmy to sie reklamuja ze maja certyfikat z jakiegos instytutu pasywnego z niemiec.
a z ta wiatroizolacja... poszukalem na stronach niemieckich po rznych firm, ktore buduja tez w takiej technologi, w przekrojach nie widac, ze laczenia plyt sa klejone... sa tez firmy, ktore stosuja ta plyta fermacell, jak to w tedy z klejeniem???

i nastepne pytanie. po co klejic laczenie, jak styropian jest przyklejony do plyty OSB3 na kleju??? jak sie stosuje normalny styropian, nie jakis ryflowany, to po czeba sklejac laczenia???

Pozdrawiam i czekam na odpowiedz
i sorki za moje bledy, wychowalem sie poza krajem ;)

pecoalsw
Posts: 93
Joined: Mon 30 Jan, 2006
Location: z daleka

Post by pecoalsw » Tue 30 Dec, 2008

Hej Dom Pasywny, oczywiscie - masz racje.

Z tego co ja sie orientuje (a raczej wiem): OSB to oczywiscie - jak stwierdzasz - wiatroizolacja. W tej konstrukcji jednak (http://www.szkielet.pl/forum/viewtopic.php?t=3796) nie ma ona tak na prawde absolutnie znaczenia jesli chodzi o fizyke budowli.
Funkcja zewnetrznej OSB na w.w. przekroju to tylko stworzenie plaszczyzny/podkonstrukcji do mocowania styropianu. Styropian oczywiscie nieryflowany. Nie moze byc inaczej. Tylko niektorzy "zapraszaja" (chyba nieswiadomie) punkt rosy do konstrukcji nosnej sciany poprzez umyslne stwarzanie szczeliny pomiedzy styropianem a plyta OSB. Przy takim rozwiazaniu (blednym=ale to moje sugestywne zdanie) musi byc zastosowana wiatroizolacja (np. Dörken = Delta Maxx lub podobne = jak slusznie stwierdzil Pan Wojtek=sklejone miedzy soba, tworza szczelna plaszczyzne).
Juz chyba rok nie bylem na tym forum - ale myslalem, ze posunelismy sie w Polsce troche do przodu - jesli chodzi o elementarna znajomosc fizyki budowlanej.
Ale chyba dyskusje o tym czy stosowac styropian ryflowany - czy nie - juz wymarly?

Przepraszam za zlosliwosc.

TMS
Posts: 1
Joined: Thu 19 Mar, 2009

Polski Dom 2000

Post by TMS » Thu 19 Mar, 2009

Wojciech Nitka wrote: (...) - koszty transportu i zakwaterowania ludzi - ponosisz Ty.
Z informacji pozyskanych od firmy to oni zapewniają, transport i zakwaterowanie pracowników. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że jest to ukryte w cenie domu i ten sam projekt może być sprzedany w różnych cenach. Jestem zainteresowany opinią tych co już skorzystali z ich oferty. Firma działa od niedawna - to pewien minus, ale przecież kiedyś trzeba zaczynać biznes i ktoś musi być pierwszym klientem. Oglądając ich stronę www.polskidom2000.pl (została ostatnio zaktualizowana) uznałem, że oferta jest interesująca

BACA
Posts: 3
Joined: Wed 11 Mar, 2009

Post by BACA » Mon 23 Mar, 2009

Panie Wojtku jeśli znajdze Pan czas na zaopiniowanie czy w przypadku budowania ściany zewnętrznej przez ta firmę (na podstawie tego co podają na stronie) należy dać folię czy też nie.
Ja uważam, że mimo wszytko TAK (nawet gdyby była to płyta klejona) chociażby dlatego żeby chronić OSB przed ewentualną wilgocią mogą się pojawić z biegiem czasu - ale jestem tutaj początkujący i może to niepotrzebny wydatek.

I pytanie do forumowiczów, czy ktoś już miał przyjemność budować z firmą lub ewentualnie jest po podpisaniu umowy. Uchylcie rąbka tajemnicy.
Gdzie mają fabrykę?
Pozdrawiam,
Baca

mikos
Posts: 11
Joined: Mon 23 Mar, 2009

ödpöwiec dla bacy.

Post by mikos » Wed 25 Mar, 2009

Gdzie maja fabryke niewiem, ale wiem ze buduja jeden dom w Bawari in trosberg

gosc
Posts: 1
Joined: Thu 23 Apr, 2009

Re: ödpöwiec dla bacy.

Post by gosc » Mon 27 Apr, 2009

Chodzi ci o Unibud/Danwood? Mieszcza sie w Bielsku Podlaskim, woj. Podlaskie.

PD 2000 W-wa
Posts: 1
Joined: Sat 16 May, 2009

Post by PD 2000 W-wa » Sat 16 May, 2009

:lol:

JaKuBa
Posts: 225
Joined: Wed 28 Jan, 2009
Location: Wejherowo

Post by JaKuBa » Sat 16 May, 2009

panie mirku
czy nie czytal pan postow na temat wioski domow modelowych? czy nie uwaza Pan że to wyrzucane pieniadze?
kiedys na wiosce cos się dzialo ale do dzis pani prezes usunela z wioski kilka firm i wioska swieci pustkami a pani prezes poszla do innej pracy traktujac wioske jako uboczne dziecko.
na co pan i firma liczy? na promocje wsrod zarosnietych trawnikow i wyblaklych reklam? na promocje wsrod produkcji kartonow rodziny wlasciela wioski? podobno nawet murator wycofal sie ze wspolpracy z wioska widzac co sie tam dzieje. wioska kiedys byla - dzis to juz nie to.
moze warto zaptac p. Nitke co z wioska, ktora kiedys na tym forum promowal a ostatnio usunal wszelkie posty na tem temat.



Post Reply

Return to “Opinie Inwestorów o firmach wykonawczych”