Pytanie o firmę SPOMET (domymax) Bielsko - Biała

Uwagi inwestorów na temat firm wykonawczych
karolek1972
Posts: 1
Joined: Wed 06 Oct, 2010

Post by karolek1972 » Wed 06 Oct, 2010

Pan Zienkiewicz nie był nigdy właścicielem Ligno - był tylko prezesem :lol:, był nim również w firmie Abies, a teraz w firmie spomet jest "aż" ekspertem :sad:
http://www.ktokogo.pl/Robert_Zienkiewicz


kamień
Posts: 6
Joined: Tue 27 Apr, 2010

Post by kamień » Mon 11 Oct, 2010

To jest niesamowite; zajrzyjcie na stronę spometu i w zakładce 'o nas' pooglądajcie sobie certyfikaty. Oni chyba myślą, że ludzie tylko obrazki oglądają, a nie potrafią czytać!!! Wszystkie te certyfikaty, którymi się chwalą na stronie dotyczą pieczenia ciastek, a nie budowy domów. No, ale jaja!!! Brawo !!!

KrzysztofSpomet
Posts: 44
Joined: Wed 17 Sep, 2008
Location: Bielsko-Biała
Contact:

Post by KrzysztofSpomet » Mon 11 Oct, 2010

Zgadza się. Jako zakład posiadamy certyfikat ISO 9001 i według niego działamy. System produkcji domów jeszcze nie został certyfikowany, choć procedury i obieg dokumentacji już zostały dawno zaimplementowane. Właśnie pracujemy nad tym aby audit certyfikujący został przeprowadzony końcem tego roku. Narazie możemy pochwalić się certyfikatami jak i nagrodami, które zostały zamieszczone na stronie.

SylwiaK
Posts: 1
Joined: Wed 13 Oct, 2010

Post by SylwiaK » Wed 13 Oct, 2010

Do użytkownika DorotaGostyn: czy może mi Pani przesłać na prywatnego maila altae@interia.pl adres pod którym można zobaczyć Pani dom? Też chcemy postawić taki domek, ale mamy coraz więcej obaw...
I jeszcze pytanie do administratora tego forum, czy koniecznie trzeba się logować, aby zadać tu pytanie użytkownikom?

Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Sat 11 Dec, 2010

Uwaga,
na prośbę Forowiczki DorotaGostyń posty napisane przez tą Forowiczkę zostaną w najbliższych dniach (zależy od dyspozycyjności naszego webmaster) usunięte.

matess
Posts: 20
Joined: Sun 20 Feb, 2011

Post by matess » Sun 10 Apr, 2011

czy Pan Zienkiewicz rzeczywiście jest dobrym specjalistą?

siara
Posts: 2
Joined: Sun 10 Apr, 2011

Post by siara » Sun 10 Apr, 2011

Budowałem z ABIES i znam dobrze Pana Technologa z Spomet, bo częśc prac wykonywała jego firma
http://zapodaj.net/7feea3f22992.jpg.html - http://zapodaj.net/0982ad4648c4.jpg.html - http://zapodaj.net/7ca75ad7dbd4.jpg.html

matess
Posts: 20
Joined: Sun 20 Feb, 2011

Post by matess » Sun 10 Apr, 2011

w jakiej miejscowosci budowali Ci dom?

siara
Posts: 2
Joined: Sun 10 Apr, 2011

Post by siara » Mon 11 Apr, 2011

nooo a to nie wszystko w zbrojeniu co pręt to był innej średnicy, kierownik im zabronił akurat miałem gościa z jajami ależ jakie było zdziwienie Pana właściciela firmy która robiłą te zbrojenia czyli Pana Krzysztofa Z. teraz technologa w firmie S. oj długo nie potrafił zajarzyc o co mnie i kierownikowi chodziło, płyty też jego dzieła ale komin to już super zrobili - no mega krzywy, zdjęcia moge podesłac na maila ale priv, śmiech mnie ogarania jak czytam na ich stronie 30 lat gwarancji, ja budowałem z Abiesem więc jakośc ta sama, jedno co moge powiedzie że ekipa stolarska była naprawdę super, ale całą reszta porażka, mieszkam już kilka lat, chata pęka elegancko w łazieńce porażka, co wchodze to odkrywam nowe pęknięcia kafli, ściągłem nawet speca z Xelli, przyznał że popełnione sporo błedów przy montażu płyt Fermacella itd,drzwi główne też w ich wykonaniu po 2 latach farba odleciała i popękały a miały by solidne i w kosztorysie kosztowały 2500pln, ogólnie odpuściłem bo mi Pan Wielki Prezes Abies powiedział że nie wie czego wymagałem za tą cenę!!! nie mam ochoty się goni z nimi po sądach i dyskutowac więcej z nimi.
Pamiętajcie budowałem z ABIES[fade][/fade]

Boma
Posts: 13
Joined: Sun 21 Feb, 2010

Post by Boma » Tue 24 May, 2011

Wojciech Nitka wrote:Uwaga,
na prośbę Forowiczki DorotaGostyń posty napisane przez tą Forowiczkę zostaną w najbliższych dniach (zależy od dyspozycyjności naszego webmaster) usunięte.
Czy to był taki ciekawy temat tej Pani z Gostynia? - widzę że zniknęła z forum razem z tematem? Dlaczego ?

KrzysztofSpomet
Posts: 44
Joined: Wed 17 Sep, 2008
Location: Bielsko-Biała
Contact:

Post by KrzysztofSpomet » Fri 27 May, 2011

Boma wrote:
Wojciech Nitka wrote:Uwaga,
na prośbę Forowiczki DorotaGostyń posty napisane przez tą Forowiczkę zostaną w najbliższych dniach (zależy od dyspozycyjności naszego webmaster) usunięte.
Czy to był taki ciekawy temat tej Pani z Gostynia? - widzę że zniknęła z forum razem z tematem? Dlaczego ?
Potwierdzam, iż posty Pani z Gostynia zostały przez nią usunięte.

DorotaGostyń
Posts: 5
Joined: Tue 13 Apr, 2010

Post by DorotaGostyń » Fri 27 May, 2011

Gostyń pod Mikołowem jest rodzaju żeńskiego. Prawidłowa odmiana będzie więc brzmiała "Pani z Gostyni". :lol:

dziadek102
Posts: 4
Joined: Thu 16 Jun, 2011

Post by dziadek102 » Thu 16 Jun, 2011

Witam nie wiem co wy chcecie od firmy Spomet ja się z nimi wybudowałem i jestem bardzo zadowolony zwłaszcza z ekipy montażowej ''JOKER'' jest to bardzo solidna firma pracownicy tej firmy są bardzo mili oraz służą fachową pomocą wykonują swoją pracę dokładnie z tego co wiem to przed nimi było kilkanaście ekip montażowych i to one narobiły te wszystkie usterki ponieważ montażyści sie nie przykładali do pracy a tak naprawdę to wszystko zależy od ekipy montażowej jak będzie wyglądał nasz domek po montażu jeżeli macie zamiar wybudować sobie taki domek to ja naprawdę polecam tylko bierzcie ekipę montażowa ''JOKER''
dziadek

kamień
Posts: 6
Joined: Tue 27 Apr, 2010

Post by kamień » Wed 29 Jun, 2011

Pomieszkaj dziadku wiosne, lato, jesień, zimę, a potem nam opowiedz czy dalej jesteś taki zadowolony, bo tu chyba problemy pokazują się po czasie

dziadek102
Posts: 4
Joined: Thu 16 Jun, 2011

Post by dziadek102 » Wed 29 Jun, 2011

A niby co według ciebie ma się stac z moim domem
dziadek

dziadek102
Posts: 4
Joined: Thu 16 Jun, 2011

Post by dziadek102 » Wed 29 Jun, 2011

Kupiles dom za 140000 i myslisz ze to willa z basenem a moze mieli ci kosic ogród i biegac po piwo kup sobie cegly i wymóruj sam.
dziadek

gosik
Posts: 11
Joined: Tue 21 Apr, 2009

Post by gosik » Sun 03 Jul, 2011

Obserwuję to co wypisuje się na tym forum i aż włos mi się jeży na głowie. Wypowiadają się tu ludzie, którzy nie mają pojęcia o domach szkieletowych, nigdy w takim nie mieszkali ani nie wybudowali. Mieszkam w domu Spometu już ponad dwa lata i po dwóch śnieżnych i mroźnych zimach dom nadal stoi. Dach nie runął pod naporem śniegu, ściany się nie rozjechały, rynny nie urwały, woda w rurach nie zamarzła, a kaloryfery grzeją. W domu jest ciepło i sucho, a koszt ogrzewania jest o wiele niższy niż mieszkania o takiej samej powierzchni w bloku, ciepła jest też podłoga ponieważ w płycie fundamentowej biegną rurki CO z kotłowni do kaloryferów (nie mam ogrzewania podłogowego). Nie pojawiła się pleśń, na oknach nie zbiera się para, to chyba świadczy o dobrej wentylacji. Latem jest w miarę chłodno. Dziwię się, że żadna z osób, które odwiedziły mój dom i zdecydowały się budować nie opisała swoich wrażeń z budowy chociaż obiecały, że podzielą się swoimi wrażeniami. Za jakiś czasz znowu poinformuję czy dom jeszcze stoi.

gosik
Posts: 11
Joined: Tue 21 Apr, 2009

Post by gosik » Sun 03 Jul, 2011

osoby wątpiące czy nie zmyślam zapraszam do mojej galerii www.wiedzma.pstrykniete.pl/max 3/ po max jest spacja

kamień
Posts: 6
Joined: Tue 27 Apr, 2010

Post by kamień » Thu 07 Jul, 2011

gosik wrote:Witam !
po długiej przerwie potrzebnej na wykonanie prac wykończeniowych wewnątrz i na zewnątrz domu. Mieszkam w MAX 3 od połowy lipca 2009. Jak na razie mogę powiedzieć, że latem w domu panuje przyjemny chłód, co do zimy to zobaczymy. Osoby, które naprawdę były zainteresowane informacjami na temat firmy SPOMET i samego domu pisały na adres mój mailowy i zawsze otrzymywały odpowiedż, niejednokrotnie załączałam zdjęcia domu, kilka osób było nawet osobiście. Co do firmy: buduje dobrze ale zawsze znajdą się jakieś niedoróbki które trzeba poprawić. Mam uwagi co do słabego przepływu informacji pomiędzy firmą, klientem i montażystami - wykonawcami, czasem nie widziałam z kim mam co uzganiać bo nie było osoby wyznaczonej do kontaktów, i tak Pani sprzedająca kierowała mnie do kierownika produkcji a ten do montazystów i na odwrót, to samo było w sytuacji kiedy zgłaszałam reklamację. Z niedoróbek które wynikły w trakcie budowy to:
- wylwewając płytę nie wykonano doprowadzenia i odprowadzenia wody z pralki, musiałam poprowadzić rury w ścianach
- wszystkie rury do wody i kanalizacji wychodzą z podłogi ale niekoniecznie tuż przy ścianie, wiekszość z nich trzeba było przesunąć - czyli niepotrzebne kucie w płycie i dodatkowe koszty
- płyta niby jest równa ale wcale nie jest, przed położeniem podłóg trzeba robić dodatkowo wylewki, żeby podłoga trzymała poziom
- przy kładzeniu stropu montażyści nie kładli na nim desek i kilkakrotnie wpadali pomiędzy belki niszcząc płyty sufitowe, kilka musieli wymienić a kilka pęknięć w płytach wyszło dopiero w momencie wykonywania gładzi gipsowych i trzeba było wstawiać łaty
- sprawdzajcie osobiście czy ściany trzymają pion, czasem jest to wina nierównej płyty, czasem montażystów
- na projekcie nad lustrem w łazience powinny być kable na lampkę u mnie nie było, musieli poprawić
- nikt nie poinformował mnie że instalacja nie jest dostosowana do trzeciej fazy a wiedzieli że wszystkie urządzenia są elektryczne, musiałam sama robić dodatkowe gniazdka na siłe a można było od razu
- płyty fermacell mają różnej grubości ale panowie montażyści kilka razy próbowali je łączyć ze sobą - może klient nie zauważy
- płyty są mocowane do stelaża za pomocą wkrętów lub zszywaczy to nie znaczy że tak jest, radzę przed odbiorem sprawdzić wszystkie pomieszczenia i zakamarki
- drzwi zewnętrzne zostały tak zamontowane, że nie można ich było wyjąć z zawiasów, kiedy zgłosiłam reklamację usłyszałam: ,, a po co chcę zdejmować drzwi ?'' - mimo tego głupiego pytania jednak usterka została usunięta czekam jeszcze na uzupełnienie w tym miejscu tynku
- drzwi wewnętrzne: w kotłowni otwór mniejszy a drzwi większe, czekam na nowe drzwi już czwarty tydzień
- nikt nie informuje o tym, że płyty fermacell po wybudowaniu domu jeszcze przez jakiś czas pracują i mogą na łączeniach powstawać rysy nawet dość duże nie mowię tu o łączeniach w narożnikach ścian i sufitów
- przy sprzedaży Pani informuje, że wnętrza już są przygotowane do malowania, guzik prawda, wiele łączeń nie jest szpachlowanych a płyty nie są wcale tak idealnie gładkie. My robiliśmy gładź bo sobie wyobraziłam jak to będzie wyglądać w świetle lamp, na zaszpachlowanych łączeniach płyt faktura będzie gładka a na reszcie porowata ochyda
Po przygotowaniu płyty fundamentowej - koszt kamienia pod płytę jest dużym wydatkiem, który trzeba wcześniej uwzględnić w budżecie u mnie ok 8000,00 z transportem - sam montaż trwa około tygodnia. Grupa Pana Juroszka solidna i niepijąca - polecam. Jedno co mnie bardzo zdenerwowało, jeszcze dobrze dom nie stanął i nie było czasu dobrze go sprawdzić już kierownictwo SPOMETU chciało spisywać protokół odbioru. Radzę spisać na nim wszystkie wykryte niedoróbki z adnotacją, że zapłata ostatniej transzy w terminie iluś tam dni od ich usunięcia i nie reagować na ich prośby, że muszą zapłacić pracownikom - nie jesteście Państwo jedynymi ich klientami a płynnośc finansowa firmy SPOMET to nie wasz problem

kamień
Posts: 6
Joined: Tue 27 Apr, 2010

Post by kamień » Thu 07 Jul, 2011

szybka zmiana zdania...

gosik
Posts: 11
Joined: Tue 21 Apr, 2009

Post by gosik » Thu 07 Jul, 2011

słuchaj koleś jakbyś przeczytał cały wątek tobyś wiedział, że to wszystko wyszło w trakcie stawiania domu i jest już usunięte, a jak już tak się mądrzysz to pokaż nam w czym ty mieszkasz

kamień
Posts: 6
Joined: Tue 27 Apr, 2010

Post by kamień » Fri 08 Jul, 2011

"to wszystko wyszło w trakcie stawiania domu i jest już usunięte". Zostało usunięte - ale BYŁO i o tym jest ten wątek.

gosik
Posts: 11
Joined: Tue 21 Apr, 2009

Post by gosik » Fri 08 Jul, 2011

Odpuść sobie trollu internetowy, tak się mądrzysz a może coś byś doradził inwestorom, panie wszystko krytykujący, bo o to tu właśnie chodzi o pomoc i informacje. Ja opisałam swoje doświadczenia i już. Nikogo nie namawiam do budowy, mogę jedynie zaprosić do siebie, pokazać dom, porozmawiać, odpowiedzieć na maile. Pisz sobie co chcesz, szkoda mi na takie jałowe dyskusje paluszków.

kaktus24
Posts: 3
Joined: Thu 28 Jul, 2011

Post by kaktus24 » Thu 28 Jul, 2011

Witam interesuję się od pwnego czasu ofertą firmy Spomet ale jak widzę nadal mają certyfikaty na ciastka na swojej stronie :) Druga sprawa to o co chodzi z tymi firmami bo mamy Spomet z BB i Spomet sa z Częstochowy. Czy to jedna i ta sama firma ????? Stronki są identyczne i teraz nie wiem co o tym myśleć ?? Wszystko identycznie tylko różne formy prawne i telefony i maile
Może Pan Krzysztof z firmy Spomet sj się wypowie ??
pozdrawiam

kaktus24
Posts: 3
Joined: Thu 28 Jul, 2011

Post by kaktus24 » Thu 28 Jul, 2011


kaktus24
Posts: 3
Joined: Thu 28 Jul, 2011

Post by kaktus24 » Sat 30 Jul, 2011

Temat umarł ?? Nikt nic nie wie ??

KrzysztofSpomet
Posts: 44
Joined: Wed 17 Sep, 2008
Location: Bielsko-Biała
Contact:

Post by KrzysztofSpomet » Mon 01 Aug, 2011

@ kaktus24
Tak, właściciele firmy z Bielska-Białej oraz nowi udziałowcy z Częstochowy założyli firmę pod nazwą Częstochowska Fabryka Domów SPOMET S.A.. Wobec nowo powstałej spółki kreślimy daleko idące plany.
Planów tych nie mogliśmy zrealizować jako spółka jawna, dlatego też m.in. wybór formy - spółka akcyjna. Spółki te będą rozwijane równolegle.

KrzysztofSpomet
Posts: 44
Joined: Wed 17 Sep, 2008
Location: Bielsko-Biała
Contact:

SPOMET: Usuwanie pozytywnych wpisów przez administratora

Post by KrzysztofSpomet » Fri 14 Oct, 2011

@ Admin
Wczoraj późnym wieczorem dokonałem wpisu na forum. Dziś rano okazuje się, że wpis ten usunięto. Wpis ten nie przedstawiał żadnej oferty handlowej. Był jedynie informacją dla forumowiczów na temat rozwoju naszej spółki. Myślę, że informacją bardzo istotną.

Nie jest to jednak najważniejsza informacja. Potwierdziły się nasze obawy. Istnieje bowiem praktyka administratora tej strony polegająca na usuwaniu POZYTYWNYCH OPINII o naszej firmie, które to opinie zostały zamieszczone przez NASZYCH KLIENTÓW.
Dowiadujemy się od nich, że zamieścili oni opinie, ale ich opinia na drugi dzień została usunięta.

Praktyki te są niechlubne. Forumowicze mają prawo do pełnej informacji o naszej firmie.

Wzywam, więc administratora do zaprzestania powyższych praktyk.

Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Fri 14 Oct, 2011

Szanowny Panie,
jeszcze raz Panu powtarzam, to nie jest miejsce na promocyjne wpisy czy jak Pan pisze "jedynie informacją dla forumowiczów na temat rozwoju naszej spółki." Takie informacje proszę zamieszczać na swojej stronie www lub wykupić banery reklamowe na innych stronach.

Proszę mnie nie oskarżać za jakieś tam usuwanie wpisów "pozytywnych opinii" o Pańskiej firmie. Już kiedyś próbował Pan tego i udowodniłem że wpisu dokonano w innym miejscu niż Pan się spodziewał. A jeżeli choć jeden pozytywny post na temat Pańskiej firmy został usunięty - proszę to tu udowodnić.
Ma Pan rację "Forumowicze mają prawo do pełnej informacji o naszej firmie" - ale niech Pan Forowiczów informuje na swoich stronach a nie na tym Forum, tym bardziej w trzech różnych wątkach, nawet nie tym dotyczącym Pańskiej firmy. To jest Forum do wymiany doświadczeń a nie miejsce do informowania Forowiczów na temat rozwoju jakieś tam spółki.

Jednocześnie informuję, każdy kolejny post, który będę uważał za reklamowy - będzie usunięty.

JaKuBa
Posts: 225
Joined: Wed 28 Jan, 2009
Location: Wejherowo

Post by JaKuBa » Sat 15 Oct, 2011

i co tu reklamowac? uklad warstw sciany zewnetrzej tej firmy to (skopiowane ze strony firmy Spomet):
- Płyta włóknowo-gipsowa FERMACELL 12,5 mm
- Płyta konstrukcyjna stanowi izolację ogniową.
- Drewno iglaste KVH 60 x 160
- Belki 4-stronnie strugane z fazowanymi krawędziami.
- Wełna mineralna ROCKWOLL 160 mm, Niepalna wg. PN o niskim współczynniku przewodzenia ciepła λD=0,036 W/mK.
- Płyta FERMACELL 12,5 mm
- Folia paroizolacyjna
- Styropian 50 mm
- Klej na bazie żywic syntetycznych. Położony w sposób umożliwiający mikrowentylację budynku.
- Siatka
- Tynk akrylowy

oni naprawdę musza najpierw poznac pana ksiazke, p. wojciechu.

dziadek102
Posts: 4
Joined: Thu 16 Jun, 2011

Post by dziadek102 » Sat 15 Oct, 2011

Najlepiej krytykować firmę SPOMET i montażystów kórych juz dawno zwolniono.Teraz standard domów jest dużo większy a firma montażowa JOKER ma bardzo dobrą opinie chociaż wpisy o niej i firmie Spomet są usuwane ze względu na treści reklamowe -opinia administratora strony .
dziadek

Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Sat 15 Oct, 2011

dziadek102 wrote:Witam nie wiem co wy chcecie od firmy Spomet ja się z nimi wybudowałem i jestem bardzo zadowolony zwłaszcza z ekipy montażowej ''JOKER'' jest to bardzo solidna firma pracownicy tej firmy są bardzo mili oraz służą fachową pomocą wykonują swoją pracę dokładnie z tego co wiem to przed nimi było kilkanaście ekip montażowych i to one narobiły te wszystkie usterki ponieważ montażyści sie nie przykładali do pracy a tak naprawdę to wszystko zależy od ekipy montażowej jak będzie wyglądał nasz domek po montażu jeżeli macie zamiar wybudować sobie taki domek to ja naprawdę polecam tylko bierzcie ekipę montażowa ''JOKER''
Czy faktycznie uważa Pan że wszystkie posty na temat dobrej opinii dotyczące firmy Spomet czy Joker są usuwane.
Spometowi proponuję założyć własne Forum, gdzie tylko zadowoleni klienci będą mogli się wypowiadać. Rozwiąże to aktualny problem na tym Forum.

Jasmin
Posts: 2
Joined: Mon 17 Oct, 2011

Post by Jasmin » Mon 17 Oct, 2011

Witam.
Około 3 tygodnie temu w Mazańcowicach koło BB zakończyli budowę domu MAX 3. Jestem pod głębokim wrażeniem tempa budowy domu i sprawności działania ekipy. Ekipa pracowała od rana do wieczora praktycznie bez chwili przerwy. Na budowie panował porządek. Kierownik ekipy na bieżąco informuje o postępach budowy i pyta o wrażenia, co można zmienić żeby dom wyglądał jeszcze lepiej. Samo stawianie domu trwało około 3 dni na gotowej płycie. Ludzie zatrzymywali się przy drodze i zastanawiali się co się stało w ciągu paru dni wyrósł dom??? Szczęki im opadały w dół z wrażenia.
Co do samego domu to jest on ciepły. Pomieszczenia są rozmieszczone w sposób przemyślany nie ma tu niewykorzystanych powierzchni.
Wnętrze domu wygląda dokładnie tak jak jest zaprezentowane na stronie tej firm Spomet.
Dom został wykonany solidnie zgodnie z umową.
POLECAM firmę SPOMET!!!!

dwronka
Posts: 394
Joined: Sun 17 May, 2009

Post by dwronka » Mon 17 Oct, 2011

Jasmin wrote:Witam.
Co do samego domu to jest on ciepły.Wnętrze domu wygląda dokładnie tak jak jest zaprezentowane na stronie tej firm Spomet.
POLECAM firmę SPOMET!!!!
Rozumiem ,że przyszly pierwsze rachunki za gaz :cool:
Ile poszło drewna, wegla itp na ogrzewanie- samym huhaniem raczej dom nie był nagrzany :cool:
Moje wnętrze domu generalnie zgadza sie w tym co bylo w projekcie mam kuchnie tam gdzie miała być , łazienka też na swoim miejscu niestety samo wnętrze nie wyglada tak samo jak na stronie projektanta, nie te meble , żona pomyliła karnisze i na dodatek nie ten odcień podlogi.
Czy w zwiazku z tym ,że wnętrze nie jest zgodne z projektem i nie wyglada tak samo będe miał problemy z odbiorem budynku?

JaKuBa
Posts: 225
Joined: Wed 28 Jan, 2009
Location: Wejherowo

Post by JaKuBa » Tue 18 Oct, 2011

fajne.
najpierw pisza, że p. wojciech usuwa posty chwalace firme, a teraz wypuszczaja szczura pod p. wojciecha - usunie post czy nie usunie?
panowie z firmy spomet - odpuscie sobie. to przeciez widac, ze to wasza robota.
a tak przy okazji gdzie wasze setki klientów, czemu sami musice podpinac sie pod forum, a nie wasi "zadowoleni" klienci?

KrzysztofSpomet
Posts: 44
Joined: Wed 17 Sep, 2008
Location: Bielsko-Biała
Contact:

Post by KrzysztofSpomet » Tue 18 Oct, 2011

JaKuBa wrote:fajne.
najpierw pisza, że p. wojciech usuwa posty chwalace firme, a teraz wypuszczaja szczura pod p. wojciecha - usunie post czy nie usunie?
panowie z firmy spomet - odpuscie sobie. to przeciez widac, ze to wasza robota.
a tak przy okazji gdzie wasze setki klientów, czemu sami musice podpinac sie pod forum, a nie wasi "zadowoleni" klienci?
To nie my. To klienci, którzy nie mogli się wcześniej wypowiedzieć.
Co do ilości domów jakie budujemy to proszę o wgląd na Aktualności na naszej stronie.

KrzysztofSpomet
Posts: 44
Joined: Wed 17 Sep, 2008
Location: Bielsko-Biała
Contact:

Post by KrzysztofSpomet » Tue 18 Oct, 2011

dwronka wrote:
Jasmin wrote:Witam.
Co do samego domu to jest on ciepły.Wnętrze domu wygląda dokładnie tak jak jest zaprezentowane na stronie tej firm Spomet.
POLECAM firmę SPOMET!!!!
Rozumiem ,że przyszly pierwsze rachunki za gaz :cool:
Ile poszło drewna, wegla itp na ogrzewanie- samym huhaniem raczej dom nie był nagrzany :cool:
Moje wnętrze domu generalnie zgadza sie w tym co bylo w projekcie mam kuchnie tam gdzie miała być , łazienka też na swoim miejscu niestety samo wnętrze nie wyglada tak samo jak na stronie projektanta, nie te meble , żona pomyliła karnisze i na dodatek nie ten odcień podlogi.
Czy w zwiazku z tym ,że wnętrze nie jest zgodne z projektem i nie wyglada tak samo będe miał problemy z odbiorem budynku?
Inne meble, karnisze i odcień podłogi nie są brane pod uwagę przy odbiorze budynku.
Istotne rzeczy przy odbiorze budynku to:
1. Podpisane umowy na dostawę mediów (woda, elektryka); media nie muszą być koniecznie przyłączone,
2. Protokół szczelności gazu (po 2 protokoły na budynek)
3. Pomiar rezystencji (elektryka) - dokumenty te otrzymuje Pan od podwykonawcy firmy SPOMET
4. Odbiór kominiarski (po 2 protokoły na budynek; odbiór pieca oraz komina) - nasza firma może polecić kominiarza
5. Pomiar geodezyjny powykonawczy
6. Paszport energetyczny na każdy budynek - w cenie projektu firmy SPOMET
7. Rezerwacja numeru porządkowego na każdy budynek w Urzędzie Gminy
8. Zawiadomienie o zakończeniu robót do Powiatowego Nadzoru Budowlanego (druk)
9. Oświadczenie kierownika budowy o zakończeniu robót - kierownik budowy od firmy SPOMET
10. Uzupełniony i zamknięty (wpisy kierownika budowy) dziennik budowy - kierownik budowy od firmy SPOMET

dwronka
Posts: 394
Joined: Sun 17 May, 2009

Post by dwronka » Tue 18 Oct, 2011

Panie Krzysztofie wiem co jest potrzebne do odbioru budynku :cool:
Mam propozycje aby inwestorzy zamiast umieszczać jeden post zachwalajacy firmę stworzyli kronikę z zdjęciami.
Dla przyszlych inwestorów na pewno będzie to podpowiedż czy budować z wami czy tez nie.

Jasmin
Posts: 2
Joined: Mon 17 Oct, 2011

Post by Jasmin » Tue 18 Oct, 2011

Nie. W domu jeszcze nie został jeszcze zainstalowany piec. Przewidziane jest ogrzewanie piecem gazowym. Codziennie otwierane są okna, także uzyskana temperatura pochodzi z promieni słońca. Aktualnie dom jest na etapie wykończenia. Trzeba wykończyć ściany, położyć podłogi (płytki i panele), zainstalować sanitariaty no i drzwi wewnętrzne.
Na stronie firmy Spomet można obejrzeć ten dom wystarczy wejść do zakładki galeria zdjęć, sezon 2011; na 14 stronie znajdują się zdjęcia tego domu (żółty z brązowym dachem).

JaKuBa
Posts: 225
Joined: Wed 28 Jan, 2009
Location: Wejherowo

Post by JaKuBa » Tue 18 Oct, 2011

panie krzystofspomet,
chyba musicie byc biedna firma skoro nie stac was na wykupienie reklam za innych stronach i probujecie ciagle reklamowac sie za friko na tym forum. i tu popieram p. wojciecha.
to nie dziala motywujaco na waszych klintow. niech mi pan wierzy.



Post Reply

Return to “Opinie Inwestorów o firmach wykonawczych”