Pytanie o firmę SPOMET (domymax) Bielsko - Biała

Uwagi inwestorów na temat firm wykonawczych
gosik
Posts: 11
Joined: Tue 21 Apr, 2009

Post by gosik » Wed 12 Aug, 2009

Witam !
po długiej przerwie potrzebnej na wykonanie prac wykończeniowych wewnątrz i na zewnątrz domu. Mieszkam w MAX 3 od połowy lipca 2009. Jak na razie mogę powiedzieć, że latem w domu panuje przyjemny chłód, co do zimy to zobaczymy. Osoby, które naprawdę były zainteresowane informacjami na temat firmy SPOMET i samego domu pisały na adres mój mailowy i zawsze otrzymywały odpowiedż, niejednokrotnie załączałam zdjęcia domu, kilka osób było nawet osobiście. Co do firmy: buduje dobrze ale zawsze znajdą się jakieś niedoróbki które trzeba poprawić. Mam uwagi co do słabego przepływu informacji pomiędzy firmą, klientem i montażystami - wykonawcami, czasem nie widziałam z kim mam co uzganiać bo nie było osoby wyznaczonej do kontaktów, i tak Pani sprzedająca kierowała mnie do kierownika produkcji a ten do montazystów i na odwrót, to samo było w sytuacji kiedy zgłaszałam reklamację. Z niedoróbek które wynikły w trakcie budowy to:
- wylwewając płytę nie wykonano doprowadzenia i odprowadzenia wody z pralki, musiałam poprowadzić rury w ścianach
- wszystkie rury do wody i kanalizacji wychodzą z podłogi ale niekoniecznie tuż przy ścianie, wiekszość z nich trzeba było przesunąć - czyli niepotrzebne kucie w płycie i dodatkowe koszty
- płyta niby jest równa ale wcale nie jest, przed położeniem podłóg trzeba robić dodatkowo wylewki, żeby podłoga trzymała poziom
- przy kładzeniu stropu montażyści nie kładli na nim desek i kilkakrotnie wpadali pomiędzy belki niszcząc płyty sufitowe, kilka musieli wymienić a kilka pęknięć w płytach wyszło dopiero w momencie wykonywania gładzi gipsowych i trzeba było wstawiać łaty
- sprawdzajcie osobiście czy ściany trzymają pion, czasem jest to wina nierównej płyty, czasem montażystów
- na projekcie nad lustrem w łazience powinny być kable na lampkę u mnie nie było, musieli poprawić
- nikt nie poinformował mnie że instalacja nie jest dostosowana do trzeciej fazy a wiedzieli że wszystkie urządzenia są elektryczne, musiałam sama robić dodatkowe gniazdka na siłe a można było od razu
- płyty fermacell mają różnej grubości ale panowie montażyści kilka razy próbowali je łączyć ze sobą - może klient nie zauważy
- płyty są mocowane do stelaża za pomocą wkrętów lub zszywaczy to nie znaczy że tak jest, radzę przed odbiorem sprawdzić wszystkie pomieszczenia i zakamarki
- drzwi zewnętrzne zostały tak zamontowane, że nie można ich było wyjąć z zawiasów, kiedy zgłosiłam reklamację usłyszałam: ,, a po co chcę zdejmować drzwi ?'' - mimo tego głupiego pytania jednak usterka została usunięta czekam jeszcze na uzupełnienie w tym miejscu tynku
- drzwi wewnętrzne: w kotłowni otwór mniejszy a drzwi większe, czekam na nowe drzwi już czwarty tydzień
- nikt nie informuje o tym, że płyty fermacell po wybudowaniu domu jeszcze przez jakiś czas pracują i mogą na łączeniach powstawać rysy nawet dość duże nie mowię tu o łączeniach w narożnikach ścian i sufitów
- przy sprzedaży Pani informuje, że wnętrza już są przygotowane do malowania, guzik prawda, wiele łączeń nie jest szpachlowanych a płyty nie są wcale tak idealnie gładkie. My robiliśmy gładź bo sobie wyobraziłam jak to będzie wyglądać w świetle lamp, na zaszpachlowanych łączeniach płyt faktura będzie gładka a na reszcie porowata ochyda
Po przygotowaniu płyty fundamentowej - koszt kamienia pod płytę jest dużym wydatkiem, który trzeba wcześniej uwzględnić w budżecie u mnie ok 8000,00 z transportem - sam montaż trwa około tygodnia. Grupa Pana Juroszka solidna i niepijąca - polecam. Jedno co mnie bardzo zdenerwowało, jeszcze dobrze dom nie stanął i nie było czasu dobrze go sprawdzić już kierownictwo SPOMETU chciało spisywać protokół odbioru. Radzę spisać na nim wszystkie wykryte niedoróbki z adnotacją, że zapłata ostatniej transzy w terminie iluś tam dni od ich usunięcia i nie reagować na ich prośby, że muszą zapłacić pracownikom - nie jesteście Państwo jedynymi ich klientami a płynnośc finansowa firmy SPOMET to nie wasz problem


dorka
Posts: 2
Joined: Wed 12 Aug, 2009

Post by dorka » Wed 12 Aug, 2009

Zbudowaliśmy dom MAX 3 ze SPOMETEM. Nie było łatwo sie zdecydować. O firmie nie mozemy powiedzieć nic złego. Ja też czytałam opinie na temat Abiesu, zaliczek wymaganych umową, różne krytyki - chyba po to, żeby ludzi zniechecić. Trzeba udać sie do firmy, porozmawiać . Pojeździć po inwestorach i do cholery-poświęcić temu trochę czasu a nie oczerniać! Gdybyśmy mieli budować drugi dom to byłby to SPOMET. Służę informacjami, na ile potrafię, mozna obejrzeć domek .

dorka
Posts: 2
Joined: Wed 12 Aug, 2009

Post by dorka » Wed 12 Aug, 2009

Dodam - nie miałam takich problemów. Nam płyte wykonywała firma pana Łabaja - owszem trzeba było przebić wyjście na muszlę - ale nasza wina - żle zaznaczyliśmy na początku. Dodatkowo - wzmacnialiśmy strop - nie było żadnych "wpadek" przez sufit. FAKT, TRZEBA ROBIĆ GŁADŹ - nie można ścian pomalować. POZA TYM - ok.

gosik
Posts: 11
Joined: Tue 21 Apr, 2009

Post by gosik » Thu 13 Aug, 2009

Dorca piszesz, że wzmacnialiście strop, ja też go wzmacniałam ale po montażu dachu i położeniu na nim ocieplenia a nie przed i to właśnie w trakcie montazu dachu panowie wpadali nogami między belki. Trochę trudno mi uwieżyć że wszystko było tak super i idealnie możliwe że po prostu nie zwracałaś uwagi na detale wykończenia które wychodzą dopiero w trakcie kafelkowania, kładzenia paneli, montowania mebli czy zabudowy wnęk, wtedy okazuje się, że na oko wszystko jest idealne a w praktyce nie. Moje problemy z komunikacją mogły być spowodowane tym że budowałam w odległości ok 80 km od Bielska-Białej i większość spraw uzgadniałam telefonicznie i faxem ale tu chodziło o drobiagi, sprawy istotne uzgadniałam w siedzibie firmy.Ogólnie nie mam wielkich uwag do firmy SPOMET opisałam tu tylko moje wrażenia o które prosi większość osób które szukają opinii o firmie, sama zresztą też opierałam się na doświadczeniach osoby która już wcześniej budowała MAX-3. Jak długo mieszkasz w domu interesuje mnie jak sprawuje się zimą czy jest ciepły.

gosik
Posts: 11
Joined: Tue 21 Apr, 2009

Post by gosik » Fri 21 Aug, 2009

Jak rozumiem Dorka nie raczysz odpowiedzieć, nie odpowiadasz też na maile więc zaczynam z tego wnioskować po dzisiejszej rozmowie ze Spometem jesteś po prostu ich przedstawicielem handlowym.

gosik
Posts: 11
Joined: Tue 21 Apr, 2009

Post by gosik » Fri 21 Aug, 2009

Do firmy SPOMET
Nawiązując do dzisiejszej rozmowy telefonicznej
Rzetelna firma konstruktywnej krytyki się nie boi, pisząc mój post zaznaczyłam, że budujecie dobrze ale mogłoby być lepiej. Zwracam Państwu uwagę, że dom kupiłam za swoje ciężko zarobione pieniądze i mam prawo wypowiadać się na temat budowy i nie są to głupoty a doświadczenia inwestora, które każdego mogą spotkać. Z pewnością koszt wykończenia byłby trochę niższy gdyby Państwo lepiej przyłożyli się do swojej pracy. Ponadto wysłałam do Państwa pismo z reklamacją do którego dołączyłam zdjęcia i czekam na pisemną odpowiedź od początku czerwca jak na razie tylko przeciągacie sprawę. Mówicie klientom, że inwestorzy nie chcą pokazywać swoich domów w momencie kiedy go wykańczają, ja pokazywałam. Nie musiałam rozmawiać z inwestorem żeby wiedzieć że nie wszystko jest idealne. Pokazaliście mi dom tuż po odbiorze i tam wyszło, że w jednym z pokoi, ściana zewnętrzna została postawiona bezpośrednio na płycie bez jakiejkolwiek izolacji, przez szczelinę można było oglądać świat. Jakoś nie zraziłam się tym i zleciłam Wam budowę domu i co w trakcie stawiania ścian powtórzyliście ten błąd i trzeba było podnosić ścianę. Te uwagi są przydatne dla inwestorów bo będziecie zmuszeni do lepszej organizacji i dbałości o szczegóły. Osoby, które zbudują swój dom nie wiedzą na co zwracać uwagę bo nie są budowlańcami, ale to nie upoważnia Was do drogi na skróty i montażu byle jak, a to forum jest właśnie dla nich. Mój adres mailowy to imię i nazwisko i odpowiadam na pytania nie ukrywam się pod wezyr h2o i tym podobne.

Kreator
Posts: 2
Joined: Tue 27 Oct, 2009

Spomed kretacze nie mają konkretnych wycen

Post by Kreator » Tue 27 Oct, 2009

Witam!!!
W Spomed kupiliśmy projekt Max 2, ale nie bedziemy u nich budowali tylko u innej firmy, ale ten sam projekt i niech Spomed nie mówi że nie wolno. Pytaliśmy sie ich ile bedzie mniej kosztowało jak zrezygnujemy z instalacji c.o. oraz kaloryferów. Jestem instalatorem i sam chce sobie to zrobić a po zaty te kaloryfery które oni dają to totalne dziadostwo najgorsze na rynku. To każdy wam powie w hurtowni. Cene jaką podali to 1400 zł. Dzwoniłem miesiąc wczesniej mowili 1500. Wniosek - jeden ceny wyssane z palca i z pozostałymi sprawami pewnie to samo. Zdzierają jak mogą. Twierdzą ze mają 60% rabatu na kaloryfery. Okej spoko tylko tak ani tak nie wychodzi 1400 zł chyba ze wam ktos robi za darmo a wiem ze macie podwykonawców do tych rzeczy.
Kłamią jak z nut - nastepne czytajcie umowy jak rezygnujecie z ścianki robi wam sie jeden np pokój to nich wam dadzą tyle gniazdek ile sie nalezy na 2 pomieszczenia, a jak sie jedzie na bystrą pani nie przeczytala umowy i zamontowali jej same kaloryfery bez instalacji. Szok. TEN SAM PROJEKT BEDZIE ROBIŁA NAM INNA FIRMA I NIE KRETACZĄ JAK ONI. ZAPRASZAM NA MOJEGO E-MAILA ABCCONSULTING@O2.PL MOZEMY SIE SPOTKAC I POGADAC. TE DOMY ZE SPOMEDU BEDA SIE SYPAĆ. OWSZEM DAJA GWARANCJĘ, ALE EKIPĘ REMONTOWĄ BEDZIECIE MIELI CO CHWILE TAK JAK DZIADOWSKIE AUTO CO CHWILE DO SERWISU.
MASAKRA
P.S SPOMED ZRÓBCIE SOBIE KONKRETNA WYCENĘ BO LUDZIE ZACZYNAJA SIĘ Z WAS SMIAĆ. NR 1 NA RYNKU HA HA HA.
zajmuje się drobnymi remontami oraz prowadze firmę co i gaz

Kreator
Posts: 2
Joined: Tue 27 Oct, 2009

Post by Kreator » Tue 27 Oct, 2009

pozatym te dziewczyny nie są wogól zorientowane nic nie wiedza tylko patrzą na te swoje zapiski i odpwiadają a żeby ustalić cos doradzić się jakie ogrzewanie itp nie ma komu byle sprzedać.Masakra

P.S TRZEBA SIĘ WZIĄŚĆ DO ROBOTY SPOMED TO NIE CIASTKO JAK SIE NIE UDA TO SIE NIE UDA TYLKO TO DOM NA CAŁE ZYCIE.
zajmuje się drobnymi remontami oraz prowadze firmę co i gaz

Luzarowski
Posts: 1
Joined: Sun 01 Nov, 2009

Post by Luzarowski » Mon 02 Nov, 2009

Szanowni Państwo.
Miałem przyjemność rozmawiać z przedstawicielami firmy Spomet oraz oglądać efekty ich pracy. Z przykrością stwierdzam, iż podejście do klienta jest adekwatne do jakości wykonanych przez nich usług (lekceważenie klienta, chamskie zachowanie szefostwa, kompletny brak profesjonalizmu oraz niedbałe wykonanie). Wszystkim zainteresowanym odradzam współpracę z tą firmą. CO PRAWDA DOM POWSTAŁ W KILKA DNI ALE POPRAWKI TRWAJĄ JUŻ KILKA MIESIĘCY !!! P O R A Ż K A !!!

gosik
Posts: 11
Joined: Tue 21 Apr, 2009

Post by gosik » Tue 17 Nov, 2009

Informuję, że firma Spomet do końca pazdziernika usunęła wszystkie usterki. Dom ogrzewamy piecem na eko-groszek i jest w nim bardzo ciepło, mimo tego że jak pisze jeden z forumowiczów kaloryfery są kiepskiej jakości. Domek sprawuje się dobrze nie przecieka i jest szczelny. Teraz kiedy wszystko jest zrobione a za nami nerwówka i wydawanie pieniędzy, cieszymy się ciszą i spokojem. W żadnej innej technologii nie byłoby możliwe wprowadzenie się do domu w dwa i pół miesiąca od jego postawienia. Teraz mogę docenić mieszkanie na swoim, po mieszkaniu w blokowisku to jak trafienie do raju. Życzę powodzenia wszystkim przymierzającym się do budowy domu. zainteresowanym chętnie udzielę wszelkich informaji, prosze pisać na emaila.

szymon7
Posts: 1
Joined: Thu 19 Nov, 2009

zenada

Post by szymon7 » Thu 19 Nov, 2009

Luzarowski wrote:Miałem przyjemność rozmawiać z przedstawicielami firmy Spomet oraz oglądać efekty ich pracy. Z przykrością stwierdzam, iż podejście do klienta jest adekwatne do jakości wykonanych przez nich usług (lekceważenie klienta, chamskie zachowanie szefostwa, kompletny brak profesjonalizmu oraz niedbałe wykonanie). Wszystkim zainteresowanym odradzam współpracę z tą firmą. CO PRAWDA DOM POWSTAŁ W KILKA DNI ALE POPRAWKI TRWAJĄ JUŻ KILKA MIESIĘCY !!! P O R A Ż K A !!!
zenada gosciu, nauczcie sie, ze marketing pozytywny jest skuteczniejszy od negatywnego - tego typu posty noworejestrowanych uzytkownikow maja zerowa wiarygodnosc, a ich efekt jest taki, ze kleint nie przyjdzie ani do opluwanej firmy, ani do firmy, ktora opluwa.

z tego co widze w bielsku walcza dwie firmy- abies i spomet (abies opluwa, spomte buduje) - ta pierwsza na rynku jest dlugi czas, ale jak widac o marketingu tylko slyszeli i za cel postanowili sobie opluwac inna firma, z ktora w jakis tam sposob wspolpracowali i ktora po pewnym czasie sama postanowila stawiac domy prefabrykowane.
nie mam pojecia jaki byl powod tej decyzji - spomet takze robi ciastka, i przed produkcja domow byka to ich glowna dzialalnosc (fakt ten, tzn. produckji ciastek jest takze podawany z ironicznym zabarwieniem jako deprecjonujacy spomet w oczach ludzi, ktorzy chcieliby dom ze spometem zbudowac - widac sa tacy, ktorzy nie wiedza nic o poszerzaniu dzialalnosci - dla nich produkcja ciastek automatycznie przekresla budowe domow prefabrykpwanych.

ale wracjac do powodu - powodem moze byla nieudolnosc abiesu? nie mam pojecia. fakt faktem ze gdy porowna sie strony abiesu i spometu o w galerii tej pierwszej sa jakies domy nie z naszego podworka, nie jest ona zmieniana od lat, co moze swiadczyc, ze firma ta domy robi tylko wirtualne, na stronie spometu natomiast dowalaja co rusz zdjecia nowo stawianych domow- znaczy sie trafili w rynek i ludzie korzystaja z ich oferty masowo.

a teraz wrzucam pomysl dla wlasciciela serwisu- Wojtek- ten dzial jest dobry, ale lepiej byloby, gdybys dla tego dzialu zniosl obowiazek rejestracji, a dorzucal do kazdego postu adres ip przekonwertowany na rejon z jakiego pochodzi - wtedy przynajmniej szczujacy marketingowcy mogli by na siebie pluc do woli jako goscie, ale juz nieanonimowo - nie podejrzewam ich o bardziej wyrafinowanie sposobu logowania - np przez proxy, wszak inteligencja oni nie grzesza
te post nie tylko odnosi sie do firmy spomet ale do kazdej innej sytuacji, gdzie to nowo rejestrowany uzytkowniki pisze w pierwszym poscie - firma swietna, super cacy, a inna - firma zenujaca, bo panie z biura sa beu.
i jeszcze jedno - najwazniejsza przy budowie jest umowa - lepiej poswiecic czas i pieniadze i udac sie do prawnika, ktory zwroci uwage na niekorzystne zapisy i/lub przygotuje dla nas bezpieczna umowe, a jesli dana firma uparcie bedzie trwac przy swoich zapisach to dajmy sobie z nia spokoj - na rynku konkurencja jest olbrzymia.
dzieki
szymon
ps chcialbym doczekac czasow, gdy jedna forma bedzie polecac konkurencyjna - np w chwili, gdy bedzie oblozona terminami... wiem utopia.

gosik
Posts: 11
Joined: Tue 21 Apr, 2009

Post by gosik » Thu 19 Nov, 2009

szymon7 najpierw przeczytaj cały temat a dopiero potem pluj jadem, ale pod warunkiem że masz cokolwiek do powiedzenia na temat domu a nie twoich wydumanych przemyśleń. Tu nikogo nie interesuje twoja gadka gadka o niczym.

takler
Posts: 1
Joined: Fri 20 Nov, 2009

dom szkieletowy - dobra firma wykonawcza okolice Wrocławia

Post by takler » Fri 20 Nov, 2009

czy moge prosic o podanie kontaktu na firme wykonawcza - dom szkieletowy - okolice Wrocławia

DorotaGostyń
Posts: 5
Joined: Tue 13 Apr, 2010

Post by DorotaGostyń » Tue 13 Apr, 2010

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

KrzysztofSpomet
Posts: 44
Joined: Wed 17 Sep, 2008
Location: Bielsko-Biała
Contact:

Post by KrzysztofSpomet » Thu 15 Apr, 2010

---------------------------------

DorotaGostyń
Posts: 5
Joined: Tue 13 Apr, 2010

Post by DorotaGostyń » Thu 15 Apr, 2010

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

DorotaGostyń
Posts: 5
Joined: Tue 13 Apr, 2010

Post by DorotaGostyń » Thu 15 Apr, 2010

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

DorotaGostyń
Posts: 5
Joined: Tue 13 Apr, 2010

Post by DorotaGostyń » Thu 15 Apr, 2010

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

kamień
Posts: 6
Joined: Tue 27 Apr, 2010

Post by kamień » Tue 27 Apr, 2010

Oglądaliśmy dom zbudowany przez tą firmę i nie zrobił na nas dobrego wrażenia; z zewnątrz ok. ,a w środku jak w termosie - żadnego ruchu powietrza, chyba że zrobi się przeciąg otwierając okna (wyobrażam sobie zimę przy otwartych oknach), ściany popękane - no i to samozadowolenie firmy, że wg nich wszystko jest w porządku. Zostaniemy jednak przy tradycyjnych metodach budowy.

pawd1
Posts: 1
Joined: Mon 17 May, 2010
Location: Gorzów wlkp

Post by pawd1 » Mon 17 May, 2010

Witam. Czy może mi ktoś napisać jakiej wysokości w przybliżeniu mogą wynosić koszty w firmie Spomet, które trzeba ponieść dodatkowo-cytat: " postawienie słupów fundamentowych na działce budowlanej; działka ta musi posiadać aktualne pozwolenie na budowę według naszego projektu MAX2
- koszt w zależności od nachylenia działki i warunków geodezyjnych
- montaż domu wedle projektu MAX2,
- transport ścian i wiązarów na miejsce budowy"
Dodam ze mieszkam w Gorzowie Wlkp tj.540 km

KrzysztofSpomet
Posts: 44
Joined: Wed 17 Sep, 2008
Location: Bielsko-Biała
Contact:

Post by KrzysztofSpomet » Thu 24 Jun, 2010

Witam,
Postawienie słupów fundamentowych pod dom MAX 2 wynosi ok 10 000 zł (kwota ta może się nieznacznie zmienić jeśli jest duży spad na działce). Jeżeli na działce nie ma utwardzonego dojazdu należy się liczyć także z dodatkowym kosztem od 1000-4000 zł.
Montaż domu MAX 2 w Gorzowie Wlk. to koszt 16 000 zł.
Koszt transportu to 10 000 zł
Końcowy koszt całej inwestycji wyniesie więc ok. 162 000zł dla domu MAX 2
Powyższe ceny są cenami brutto (VAT 7%) dla inwestycji przeprowadzanej w Gorzowie Wlk.
Pozdrawiam
Krzysztof

KrzysztofSpomet
Posts: 44
Joined: Wed 17 Sep, 2008
Location: Bielsko-Biała
Contact:

Post by KrzysztofSpomet » Thu 24 Jun, 2010

Zapraszam serdecznie do obejrzenia programu "Polak potrafi" w telewizji TVN Turbo
- czwartek (24.06), godz. 18:15
- piątek (25.06), godz. 11:30, 22:50
- niedziela (27.06), godz. 06:45
Pierwsza część programu poświęcona jest budowie domów szkieletowych. Udostępniliśmy naszą fabrykę oraz jedną z naszych inwestycji grupie TVN w celu wykonania nagrania.
Pozdrawiam
Krzysztof

dwronka
Posts: 394
Joined: Sun 17 May, 2009

Post by dwronka » Thu 24 Jun, 2010

Panie krzysztofie czy przyklejanie styropanu do fermacell jest poprawne?
Z jednej strony paraizolacja a z drugiej styropian to w jaki sposób ma być odprowadzona ewentualna wilgoć z sciany?
Uszczelka na dole to dobry i zły pomysł bo z jednej strony mamy ochronę przed wilgocia jednakże z czasem taki materiał jak guma itp lubi się wykruszyć.
Ciekawe rozwiązanie z słupami zapewne koszt takiego fundamentu jest bardzo niski.
Tempo budowy rewelka :)

znajoma_wi
Posts: 2
Joined: Wed 14 Jul, 2010

Post by znajoma_wi » Wed 14 Jul, 2010

Witam ,dobrze że jest miejsce gdzie mozna sie dowiedzieć czegoś wiecej o firmach budujących. Planuje taki szkieletowy dom i przejrzałam wiele stron ,przyznam ze domy Max
podobaja mi się ,widać ze zastrzezenia sa do ekip montujacych a nie samego domku ,to dobrze firma sie wprawia ,a ze bywa tu przedstawiciel firmy czyli wsłuchuja sie w głos inwestorów :lol:
Ja za rok chce budowac pewnie ich montażyści już sie wprawią :wink:

Szczególnie przydatne dla mnie sa informacje Gosik -faktycznie cena domu jest atrakcyjna ,a czas do zamieszkania nawet z poprawkami szybki .

dwronka
Posts: 394
Joined: Sun 17 May, 2009

Post by dwronka » Thu 15 Jul, 2010

Przedstawiciel firmy raczej nie wsłuchuje się w pytania .
Moje pytania na temat klejenia płyt styropianowych do fremacell zostaly bez odpowiedzi. Moze dlatego, że jest to tajemnica firmy albo nie jestem ich klientem ;)

KrzysztofSpomet
Posts: 44
Joined: Wed 17 Sep, 2008
Location: Bielsko-Biała
Contact:

Post by KrzysztofSpomet » Fri 16 Jul, 2010

dwronka wrote:Panie krzysztofie czy przyklejanie styropanu do fermacell jest poprawne?
Z jednej strony paraizolacja a z drugiej styropian to w jaki sposób ma być odprowadzona ewentualna wilgoć z sciany?
Uszczelka na dole to dobry i zły pomysł bo z jednej strony mamy ochronę przed wilgocia jednakże z czasem taki materiał jak guma itp lubi się wykruszyć.
Ciekawe rozwiązanie z słupami zapewne koszt takiego fundamentu jest bardzo niski.
Tempo budowy rewelka :)
Przyklejanie styropianu do płyty fermacell jest jak najbardziej prawidłowe. Jest to system dupuszczalny przez firmę Xella - producenta płyt Fermacell.
Reklamówki rozkładają się po kilkuset latach, to co dopiero guma. Jest to natomiast znakomita izolacja przed wilgocią od spodu oraz zapobiega zbędnym ruchom powietrza między ścianą, a płytą fundamentową.
Tak, słupy fundamentowe znacznie ograniczają koszty, ponadto na terenach podmokłych lub zalewowych są idealnym rozwiązaniem.
Pozdrawiam
Krzysztof

KrzysztofSpomet
Posts: 44
Joined: Wed 17 Sep, 2008
Location: Bielsko-Biała
Contact:

Post by KrzysztofSpomet » Fri 16 Jul, 2010

znajoma_wi wrote:Witam ,dobrze że jest miejsce gdzie mozna sie dowiedzieć czegoś wiecej o firmach budujących. Planuje taki szkieletowy dom i przejrzałam wiele stron ,przyznam ze domy Max
podobaja mi się ,widać ze zastrzezenia sa do ekip montujacych a nie samego domku ,to dobrze firma sie wprawia ,a ze bywa tu przedstawiciel firmy czyli wsłuchuja sie w głos inwestorów :lol:
Ja za rok chce budowac pewnie ich montażyści już sie wprawią :wink:

Szczególnie przydatne dla mnie sa informacje Gosik -faktycznie cena domu jest atrakcyjna ,a czas do zamieszkania nawet z poprawkami szybki .
Witam,
Pozostawiliśmy jedną ekipę budowlaną podzieloną na dwie grupy. Są to już wprawieni montażyści. Budujemy do dwóch domów w tygodniu na terenie całej Polski.
Pozdrawiam
Krzysztof

KrzysztofSpomet
Posts: 44
Joined: Wed 17 Sep, 2008
Location: Bielsko-Biała
Contact:

Post by KrzysztofSpomet » Fri 16 Jul, 2010

dwronka wrote:Przedstawiciel firmy raczej nie wsłuchuje się w pytania .
Moje pytania na temat klejenia płyt styropianowych do fremacell zostaly bez odpowiedzi. Moze dlatego, że jest to tajemnica firmy albo nie jestem ich klientem ;)
Witam,
Powód jest bardziej trywialny - zapomniałem Panu odpowiedzieć. Przepraszam. Obiecuję, że na przyszłe pytania będę starał się odpowiadać na bieżąco.
Od ~ 09.08 do 25.08 będę na urlopie.
Pozdrawiam
Krzysztof

ester81
Posts: 1
Joined: Wed 18 Aug, 2010

Post by ester81 » Thu 19 Aug, 2010

Witam,
gdzie można obejrzeć takie domy najlepiej MAX3? Najlepiej woj. ślaskie, opolskie lub dolnośląskie.

krzysnick
Posts: 2
Joined: Thu 26 Aug, 2010

Post by krzysnick » Mon 30 Aug, 2010

Witam
mam kilka pytan do pana KrzysztofSpomet
jestem zainteresowany budowa domu typu MAX5
1.Jaka w przybliżeniu byla by cena transportu do Strzelina woj.dolnoslaskie ok 250 km i czy dodatkowo musze wynajac jakies maszyny np. dzwig , koperke...?
2.W opisie domu na stronie www pisze ze płyta fundamentowa jest w "cenie" czy jest ona wykonywana przez ekipe montujaca dom ?
3."pokrycie dachowe" w opisie jest blachdachowka czy mozliwa jest zamiana na dachowke ceramiczna lub betonowa i z jakimi kosztami sie to wiaze ?
4."adaptacja poddasza " jaka jest powierzchnia uzytkowa poddasza i o ile wzrosnie koszt budowy

KrzysztofSpomet
Posts: 44
Joined: Wed 17 Sep, 2008
Location: Bielsko-Biała
Contact:

Post by KrzysztofSpomet » Mon 30 Aug, 2010

ester81 wrote:Witam,
gdzie można obejrzeć takie domy najlepiej MAX3? Najlepiej woj. ślaskie, opolskie lub dolnośląskie.
Witam serdecznie,
Jeśli chodzi o aktualne budowy to ich adresy uzyska Pan dzwoniąc do naszego biura 33 496 54 44. Możemy także umówić się na wizytę w wybudowanym już przez nas domu, lecz wymaga to uprzedniego ustalenia z właścicielem. Proszę o kontakt z naszym biurem i ustalenie kiedy pasowałoby Panu przyjechanie do nas do Bielska-Białej. Od nas wybralibyśmy się na posesje, gdzie domy MAX 3 już są wybudowane.

KrzysztofSpomet
Posts: 44
Joined: Wed 17 Sep, 2008
Location: Bielsko-Biała
Contact:

Post by KrzysztofSpomet » Mon 30 Aug, 2010

krzysnick wrote:mam kilka pytan do pana KrzysztofSpomet
jestem zainteresowany budowa domu typu MAX5
1.Jaka w przybliżeniu byla by cena transportu do Strzelina woj.dolnoslaskie ok 250 km i czy dodatkowo musze wynajac jakies maszyny np. dzwig , koperke...?
2.W opisie domu na stronie www pisze ze płyta fundamentowa jest w "cenie" czy jest ona wykonywana przez ekipe montujaca dom ?
3."pokrycie dachowe" w opisie jest blachdachowka czy mozliwa jest zamiana na dachowke ceramiczna lub betonowa i z jakimi kosztami sie to wiaze ?
4."adaptacja poddasza " jaka jest powierzchnia uzytkowa poddasza i o ile wzrosnie koszt budowy
Witam serdecznie,
Dziękuję za zainteresowanie naszymi domami. Odpowiadając na Pana pytania:

ad 1.
Określę Panu całkowity koszt budowy i prześlę na e-mail.
ad 2.
Płyty fundamentowe wykonywane są przez inną ekipę budowlaną
ad 3.
Tak, standardowo oferujemy blachodachówkę. Dopłata do dachówki betonowej na dom MAX 5 (dachówka+montaż) wynoszą:
Dachówka BRAAS kolory : grafit lub czerwona - ...... zł
Dachówka BRAAS kolor brązowy - ..... zł
ad 4.
Wyliczenie umieściłem powyżej. W razie kolejnych pytań, pozostaję do dyspozycji.
Pozdrawiam
Krzysztof

Wojciech Nitka
Posts: 3840
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Mon 30 Aug, 2010

Szanowny Panie Krzysztofie,
jako Administrator serwisu usunąłem podane przez Pana kwoty, traktując Pański wpis jako ofertę reklamową.

W przyszłości, na tego typu zapytania, proszę odpowiadać zainteresowanym Forumowiczom na prywatne adresy mailowe. W innych przypadkach posty będą usuwane.

KrzysztofSpomet
Posts: 44
Joined: Wed 17 Sep, 2008
Location: Bielsko-Biała
Contact:

Post by KrzysztofSpomet » Mon 30 Aug, 2010

Wojciech Nitka wrote:Szanowny Panie Krzysztofie,
jako Administrator serwisu usunąłem podane przez Pana kwoty, traktując Pański wpis jako ofertę reklamową.

W przyszłości, na tego typu zapytania, proszę odpowiadać zainteresowanym Forumowiczom na prywatne adresy mailowe. W innych przypadkach posty będą usuwane.
Rozumiem. Proszę więc użytkownika 'krzysnick' o podanie e-maila.
Pozdrawiam
Krzysztof

krzysnick
Posts: 2
Joined: Thu 26 Aug, 2010

Post by krzysnick » Mon 30 Aug, 2010

Z gory dziekuje za odpowiedz moj e-mail : vmaxkrzys@wp.pl

Kubaty
Posts: 191
Joined: Sun 22 Aug, 2004
Location: Warszawa

Post by Kubaty » Tue 07 Sep, 2010

Czy ta - http://www.forumbudowlane.pl/vt/21737/0 ... lsko-biala - opinia dotyczy tak dobrze prezentującej się tu firmy Spomet?
Ciekawe czy na innych forach też opisują działalność tej firmy? Zna ktoś ciekawe linki?

JaKuBa
Posts: 225
Joined: Wed 28 Jan, 2009
Location: Wejherowo

Post by JaKuBa » Tue 07 Sep, 2010

Szukajcie a znajdziecie - http://forum.muratordom.pl/showthread.p ... Bia%C5%82a
Widać Pan Krzysztof został oddelegowany do ratowania wizerunku firmy. Ale czy to pomoże?

KrzysztofSpomet
Posts: 44
Joined: Wed 17 Sep, 2008
Location: Bielsko-Biała
Contact:

Post by KrzysztofSpomet » Wed 08 Sep, 2010

JaKuBa wrote:Szukajcie a znajdziecie - http://forum.muratordom.pl/showthread.p ... Bia%C5%82a
Widać Pan Krzysztof został oddelegowany do ratowania wizerunku firmy. Ale czy to pomoże?
Tak, oczywiście, o opinie należy dbać.

Wojciech Nitka
Posts: 3840
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Wed 08 Sep, 2010

KrzysztofSpomet wrote: w przeciągu dwóch lat zbudowaliśmy ponad 150 domów i budujemy ich coraz więcej.
Czy można prosić o wykaz tych budów - miejscowość, działka, ulica? To tak dla weryfikacji wiarygodności wypowiedzi. Osobiście, znam rynek budownictwa drewnianego i ... szczerze mówiąc nie dowierzam. Chyba, że dostanę wykaz budów.
Oczywiście postaram się w tym temacie naszych Forumowiczów powiadomić, kiedy tylko dostanę lub nie dostanę stosowny wykaz.

KrzysztofSpomet
Posts: 44
Joined: Wed 17 Sep, 2008
Location: Bielsko-Biała
Contact:

Post by KrzysztofSpomet » Wed 08 Sep, 2010

Witam Panie Wojciechu,
Nie podam Panu adresów prywatnych. Mogę jedynie podać adres obecnie budowanych budynków.
W tym tygodniu realizujemy 3 budowy w okolicy Bielska-Białej (Pogwizdów k/Cieszyna ul. Katowicka, Dankowice k/ Bielska-Białej) Trzecia rozpoczyna się jutro w Pietrzykowicach k/ Bielska-Białej ul. Wiśniowa

Proszę o wcześniejszą informację, jeśli będzie chciał Pan nas odwiedzić. Pozdrowienia od p. Roberta Zienkiewicz
Zapraszam.



Post Reply

Return to “Opinie Inwestorów o firmach wykonawczych”