Firma HORTUS

Uwagi inwestorów na temat firm wykonawczych
jachub
Posts: 2
Joined: Sat 28 Feb, 2009

Budowanie z Hortus SJ

Post by jachub » Sat 28 Feb, 2009

Witam wszystkich.
07.02.2009 Hortus SJ w 100% w terminie zakończył budowę naszego wymarzonego domu. No może w 99,9% bo z powodu złych warunków atmosferycznych nie dokończyliśmy jeszcze malowania elewacji. Złośliwi mogą twierdzić, że to "minus" ja twierdze, że to bardzo odpowiedzialne potraktowanie sprawy w trosce o to aby wszystkie parametry były zachowane. Ale każdy oceni po swojemu.
Wszystkie prace wykonane z należytą starannościa i w 100% zgodnie z planem. Profesjonalizm, stały nadzór kierowika, wewnętrzne audyty na placu budowy tylko potwierdzają, że Firma stawia na jakość i zadowolenie klienta.
Osoby które stawiają zarzuty w sprawie zamieszania z likwidacja Hortus Sp. z o. o. i późniejszej "tajemniczej " działalości Hortus SJ pragnę uspokoić i wyprowadzić z błędu. Jesteśmy żywym przykładem tego, iż sprawa związana z likwidacją Hortus Sp. z o. o. kompletnie nie przeniosła się na realizacje umów które kończone są terminowo i w zakładanym standardzie robót. Gdyby nie informacje zamieszczane na stronach Hortus SJ czy też Hortus Sp. z o.o. pewnie nie dowiedział bym się o całym zamieszaniu, chociaż kierownictwo Hortus SJ nigdy nie robiło z tego tajemnicy i w odpowiedim czasie poinformowałą nas wyczerpująco o powstałej sytuacji.

Od naszej pierwszej wizyty w Firmie i podjęcia decyzji wszystko szło jak po sznurku aż do zakończenia budowy. Z całą pewnością i ze spokojem polecam wszystkim zainteresowanym firmę Hortus SJ .

Muszę też wspomnieć o tym, że wymieniana Firma realizuje projekty indywidualne bo również nasz projekt pochodził z biura Z500 a konkretnie projekt z-1.

Wszystkich zainteresowanych zapraszam do dyskusji, a wszystkich flustratów do przedstawienia rzeczowych argumentów z pominięciem "oplówania" Firm i ludzi którzy swoją ciężką pracą te firmy tworzą.

Pozdrawiam
Janusz Burszewski


Teresa Warsicka
Posts: 3
Joined: Mon 06 Apr, 2009
Location: Bydgoszcz
Contact:

Oświadczenie Likwidatora Hortus Sp. z o.o. w likwidacji

Post by Teresa Warsicka » Mon 06 Apr, 2009

Bydgoszcz, dnia 02.05.2009.

Oświadczenie Likwidatora Hortus Sp. z o.o. w likwidacji w sprawie działalności Hortus M. Lewandowski Sp. Jawna

Szanowni Państwo
W związku z wyjaśnieniem wydanym i opublikowanym dnia 02.02.2009 przez Jana Lewandowskiego – byłego członka zarządu Hortus Sp. z o. oraz pytaniami kierowanymi do Likwidatora tej spółki w sprawie działalności Hortus M. Lewandowski Sp. Jawna, oświadczam:

Firma Hortus M. Lewandowski Sp. Jawna powstała 01.09.2008 roku jako działalność konkurencyjna do prowadzonej od 1999 roku przez wspólników Teresę Warsicką i Jana Lewandowskiego spółki Hortus Sp. z o.o. (wcześniej od 1996 roku jako Inter Haus Sp. z o.o.).

Hortus M. Lewandowski Sp. Jawna, nie jest kontynuatorem działalności ani następcą prawnym Hortus Sp. z o.o. jak również Inter Haus Sp. z o.o - nie ma też żadnych związków kapitałowych ani osobowych ze wspomnianymi spółkami. Pan Jan Lewandowski nie jest wspólnikiem Hortus M. Lewandowski Sp. Jawna.

Hortus M. Lewandowski Sp. Jawna samodzielnie i bezprawnie posługuje się w swojej ofercie budowlanej i oferuje do sprzedaży projekty budynków typowych (Klasyczne, Bungalowy, Miejskie, Nowoczesne), do których wyłączne prawa autorskie przysługują Hortus Sp. z o.o. w likwidacji i są jej własnością.
Materiały graficzne i oferta opublikowana na stronie www.domyprefabrykowane.com – prezentuje ofertę, dorobek i referencje firmy Hortus Sp. z o.o. w likwidacji i tak jak cały majątek firmy, jest przedmiotem obrotu i ofert skierowanych do inwestorów branżowych.

W wyniku podjętej w dniu 21.10.2008 roku przez zgromadzenie wspólników Hortus Sp. z o.o., uchwały o rozwiązaniu spółki, Jan Lewandowski odkupił od firmy Hortus Sp. z o. o. część środków transportu, maszyn i urządzeń oraz przejął prawo do wykonania 10 umów budowlanych podpisanych przez Hortus Sp. z o.o. w okresie 01.01.2008 – 21.10.2008.

Pomimo złożonej przed otwarciem likwidacji oferty sprzedaży, ani Jan Lewandowski ani Hortus Sp. Jawna nie nabyli żadnych praw do chronionych prawem autorskim elementów oferty Hortus Sp. z o.o., na które składają się:
- projekty gotowe budynków typowych (Klasyczne, Bungalowy, Miejskie, Nowoczesne)
- wizualizacje graficzne (rendering) budynków typowych i rzuty aranżacji wnętrz budynków
- referencje i zdjęcia z realizacji budynków opublikowanych na stronach internetowych firmy

Likwidator Hortus Sp. z o.o. w likwidacji jest w posiadaniu pełnej dokumentacji i oświadczeń twórców ww. elementów oferty potwierdzającej posiadanie przez Hortus Sp. z o.o. wyłącznych praw autorskich.
Byli pracownicy firm Inter Haus Sp. z o.o. oraz Hortus Sp. z o.o. pracują w wielu firmach budowlanych na terenie woj. kujawsko pomorskiego, jednak żadna z tych firm nie podszywa się pod Hortus Sp. z o. o. ani nie narusza należących do niej praw autorskich.

Oświadczenie Jana Lewandowskiego w sprawie domen internetowych www.domyprefabrykowane.com i www.interhouse.pl jest nieprawdziwe. Strona internetowa www.domyprefabrykowane.com powstała w marcu 2008 jako nowa strona internetowa firmy Hortus Sp. z o. o. Nowa odsłona strony internetowej była poprzedzona szeroką kampanią reklamową w mediach, opracowaną i opłaconą przez Hortus Sp. z o.o.

Hortus Sp. z o.o. w likwidacji nadal prowadzi działalność gospodarczą.
Hortus Sp. z o. o nie jest gwarantem żadnych działań podejmowanych przez Hortus Sp. Jawna.
Hortus Sp. z o. o w likwidacji - podjęła kroki prawne mające na celu doprowadzenie do zaniechania naruszeń jej interesów i odzyskania utraconych korzyści będących skutkiem tych naruszeń. Jan Lewandowski – który jako „dyrektor” Hortus Sp. Jawna – wykorzystuje bezprawnie i nieodpłatnie prawa majątkowe Hortus Sp. z o.o. w likwidacji, działa na szkodę tej spółki.
z poważaniem
Teresa Warsicka
Likwidator Hortus Sp. z o.o. w Likwidacji

pszb
Posts: 49
Joined: Tue 18 Jan, 2005
Location: Warszawa

Re: Oświadczenie Likwidatora Hortus Sp. z o.o. w likwidacji

Post by pszb » Mon 06 Apr, 2009

Hmmm, to skoro już mamy obu przedstawicieli, obu dłamów tej samej firmy, to teraz my czytelnicy poprosimy o fotorelacje zadowolonych inwertorów. Taka walka będzie bardziej pasjonująca :mrgreen: .
Inaczej odniosę wrażenie, że to zwykłe typowo polskie wyniszczanie się :roll: .
pozdr.

ps. miejcie Państwo odwagę rzucić sobie wyzwanie w taki sposób.
Piotr B.

wojtekmaj
Posts: 18
Joined: Sat 31 Mar, 2007
Location: bydgoszcz

Post by wojtekmaj » Mon 06 Apr, 2009

Zajrzalem dzisiaj na forum i jako klient Hortusa nie mogę sie powstrzymać przed dodaniem wpisu. Po każdej chyba budowie zdarzają się jakieś usterki i u mnie one były również. Dotyczyły wentylacji i pękającego okna dachowego. Zglaszałem w grudniu 2008 , w czasie gdy jak czytam firma podszywała sie robiła inne brzydkie rzeczy. W moim przypadku zajęła się usterkami mimo , że było już po terminie Porowadziła sprawę z producentem okna dachowego tak , że okno zostało wymienione . Wentylacja poprawiona. Z tego co wyczytałem to Hortus Sp. z o.o. w likwidacji powinna zajmować się gwarancjami bo dom budował Hortus Sp. z o.o.
Dlaczego nie wykazał Hortus w likwidacji aktywności na tym polu? . Nie mam pojęcia. Dziwię się też , że mimo podszywania sie , łamania praw autorskich, kradzieży dorobku innej firmy, naruszaniu prawa, notorycznemu kłamaniu , wykorzystywaniu i innym wykroczeniom pan Lewandowski ma czas jeszcze na prowadzenie firmy, która wybudowała kilka fajnych domków ( na stronie, którą "przywłaszczył" są zdjęcia , adresy , a jeden domek z listopada 2008 mam za płotem i sąsiedzi są zadowoleni). Ten Hortus M. Lewandowski Sp. Jawna i jego szef to prawdziwy Doktor Jekyll i pan Hyde, który za dnia stawia fajne domki, a w nocy robi brzydkie rzeczy :lol: . A tak poważnie to mam nadzieję , że wszystko się wyprostuje i firma Hortus M. Lewandowski Sp. Jawna będzie dalej działać na dotychczasowym poziomie bez przeszkod. Życzę tego właścicielom, pracownikom firmy i przyszłym inwestorom.

Z+J
Posts: 1
Joined: Wed 04 Feb, 2009
Location: Polska Północna

Post by Z+J » Tue 07 Apr, 2009

Tylko niepomyślny zbieg okoliczności sprawił, że w tym roku nie budujemy z Hortus SJ. Nie wiem o co konkretnie chodzi pani Warsickiej, ale jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi zazwyczaj o pieniądze. Mam nadzieję, że nie chce zniszczyć dobrze prosperującej firmy. Nie możemy z żoną nic powiedzieć o byłej współwłaścicielce Hortus sp zoo, bo jej nie znamy. Poznaliśmy natomiast pana Jana Lewandowskiego i pana Janusza Białczaka. Profesjonaliści w swoim fachu. Może pani Warsicka ma obiekcje do tego, że nowa firma przejęła zobowiązania gwarancyjne starej firmy i nie zostawia w potrzebie ludzi na lodzie? A może drażni ją to, że firma buduje z dobrym skutkiem, po rozsądnych cenach i ku zadowoleniu klientów. Zapewne to boli. Hortus w obecnych czasach to taka jasna wysepka na ciemnym morzu naciągaczy (wystarczy poczytać posty). Dyskurs o Hortusie toczy się niemal wyłącznie o prawie do nazwy, projektów czy strony internetowej, a nie o nieterminowości czy fuszerce. A to sprawia, że jak w przyszłym roku uregulujemy swoje sprawy, a finanse pozwolą nam na budowę domu, to wykonawcą będzie Hortus SJ pod jakąkolwiek nazwą.

ReniaMarek
Posts: 2
Joined: Tue 18 Aug, 2009
Location: Koszalin

Post by ReniaMarek » Tue 18 Aug, 2009

Witam.Fundament robili w czasie urlopu chłopacy z dużej firmy z Koszalina.
Z Hortus S.J. przyjechali 17.08.09 a dnia następnego o godz.10.10 stały już wszystkie ściany. Póżniej pojechałem do pracy. Załączę inne zdjęcia w póżniejszym terminie.
Attachments
18.08.09.jpg
18.08.09

MałgorzataK
Posts: 2
Joined: Tue 18 Aug, 2009
Location: Bydgoszcz/Głęboczek

perfekcyjna firma HORTUS

Post by MałgorzataK » Tue 18 Aug, 2009

Właśnie została zakończona moja budowa przez firmę Hortus, co mogę napisać to chyba to, że ta firma jest po prostu perfekcyjna. Od pierwszej rozmowy wyczuwało się profesjonalizm. Budowa rozpoczęła się w terminie, a zakończyła dzień przed terminem. Dom w każdym calu jest dopracowany i najmniejsze elementy są bardzo dokładnie wykończone. W domu mam dużo drewna, firma również z tym sobie poradziła i efekt jest naprawdę rewelacyjny. Zmartwień nie było żadnych, budowanie z tą firmą to czysta przyjemność tworzenia swojego domu. Jestem kobietą , a moją profesją nie jest bynajmniej budownictwo, a z firmą Hortus wybudowałam swój wymarzony dom bez najmniejszego problemu. Bardzo polecam!!!!!!!!!!!!!!
Małgorzata K.

MałgorzataK
Posts: 2
Joined: Tue 18 Aug, 2009
Location: Bydgoszcz/Głęboczek

Post by MałgorzataK » Tue 18 Aug, 2009

OCZYWIŚCIE MOJA WPOWIEDŹ POCHWALNA DOTYCZY FIRMY PANA LEWANDOWSKIEGO, a nie tej drugiej!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Małgorzata K.

agagus01
Posts: 3
Joined: Sat 22 Aug, 2009

Post by agagus01 » Sat 22 Aug, 2009

Witam wszystkich,
Z największą przyjemnością informuje, że budowa naszego wymarzonego domu została zakończona 12.06.2009 przez firmę Hortus Spółka Jawna Pana Lewandowskiego. Wszystko przebiegała idealnie, przed podpisaniem umowy zostaliśmy poinformowaniu o likwidacji i wszystkich pozostałych zmianach(właściciel). Nigdy nic przed nami nie było ukrywane. Uważam, że jest to najlepsza firma budowlana i wcale nie droga. Poleciłam ją już rodzinie i również będą budować się z "Hortusem" S.J.
Wszystkie oczerniające informacje, są ze zwykłej zawiści i braków zysków z dobrze prosperującej firmy (byli wspólnicy P. Teresa Warsicka).
Pozdrawiam
Agata

JaKuBa
Posts: 225
Joined: Wed 28 Jan, 2009
Location: Wejherowo

Post by JaKuBa » Sat 22 Aug, 2009

ha, ha, ha. Nowa obrończynia firmy Hortus. Może podasz gdzie ta firma postawila ten twój dom, moze jakieś zdjęcie?
Twój wpis raczej wygląda na reklamę, zatem może warto bliżej przedstwaić dom zbudowany przez Hortusa.

Karol-5
Posts: 2
Joined: Sat 22 Aug, 2009

Post by Karol-5 » Sat 22 Aug, 2009

Witam wszystkich.
Nasz przygoda z Panem Lewandowskim i wtedy jeszcze firmą Hortus Sp. z o.o. zaczęła się w połowie ubiegłego roku a zakończyła się pomyślnie w 19 grudnia 2008 kiedy to p. Lewandowski wręczył nam klucze do naszego własnego domku.
Też do końca nie wiem o co chodzi w tym zamieszaniu. My trafiliśmy dokładnie w moment likwidacji Hortus Sp. z o.o. i powstania Hortus Sp. j. Umowę podpisaliśmy z tą pierwszą firmą a dom budował nam już Hortus Sp. j. z p. Lewandowskim na czele.
Mieszkamy już pół roku i złego słowa nie mogę powiedzieć na firmę i dom, który wybudowała.
Chciałbym, żeby wszystkie firmy wykazywały się takim profesjonalizmem i solidnością jak firma prowadzona przez pana J. Lewandowskiego. Współpraca z takim człowiekiem to czysta przyjemność.
Wszystko solidnie zaplanowane i przygotowane. Żadnych opóźnień ani zmian wprowadzanych w trakcie budowy- no chyba, że na nasze wyraźnie życzenie.
Uważam, że tradycyjne domy może i są tańsze w budowie ale takiego komfortu budowy na pewno nie zapewniają. 8 tygodni od rozpoczęcia prac do przekazania kluczy i ani dnia dłużej.
Ważnym elementem działalności firmy Hortus jest jej kompleksowość prac. Za wszystkie prace odpowiedzialność bierze jeden podmiot. Brak efektu tzw "spychologii". U mnie Hortus przyjeżdża nawet regulować drzwi tarasowe biorąc na siebie odpowiedzialność na ich prawidłowe funkcjonowanie. Można by rzec- "takie rzeczy to tylko w Hortusie Sp. j." :wink:

Gorąco polecam tę firmę a wszystkim zainteresowanym chętnie udzielę dodatkowych informacji mailem.

Dla mnie forma własności czy też forma prawna to drugorzędna sprawa- liczy się efekt końcowy wykonanej usługi a ten w przypadku p. Lewandowskiego jest w 100% zgodny z naszymi oczekiwaniami.

agagus01
Posts: 3
Joined: Sat 22 Aug, 2009

Post by agagus01 » Sat 22 Aug, 2009

Tak się akurat składa, że mogę zamieścić zdjęcie. Przez takich ludzi jak Ty uczciwe firmy(właściciele) mają zawsze pod górkę. Sama o tym wiem bo mamy swoją firmę. Nie jestem obrończynią, tylko zadowolonym Klientem, ale jak widać Ty o tym nie masz pojęcia.
Pozdrawiam
Agata
Attachments
20090708_22.JPG

Karol-5
Posts: 2
Joined: Sat 22 Aug, 2009

Post by Karol-5 » Sun 23 Aug, 2009

Witam ponownie.
Dla wiarygodności mojej wcześniejszej opinii dołączam zdjęcie
Attachments
P1070643.JPG
W trakcie montażu ścian 29.10.2008
P1080857.JPG
Gotowy domek oddany przez Hortusa tuż przed Świętami w grudniu 2008

MARCIN W
Posts: 1
Joined: Mon 24 Aug, 2009

Post by MARCIN W » Mon 24 Aug, 2009

Całkowicie popieram i zgadzam się z opinią KAROL-5
Też do końca nie wiem o co chodzi w tym zamieszaniu. My trafiliśmy dokładnie w moment likwidacji Hortus Sp. z o.o. i powstania Hortus Sp. j. Umowę podpisaliśmy z tą pierwszą firmą a dom budował nam już Hortus Sp. j. z p. Lewandowskim na czele.
Chciałbym, żeby wszystkie firmy wykazywały się takim profesjonalizmem i solidnością jak firma prowadzona przez pana J. Lewandowskiego.
Wszystko solidnie zaplanowane i przygotowane. Żadnych opóźnień ani zmian wprowadzanych w trakcie budowy- no chyba, że na nasze wyraźnie życzenie.
Uważam, że tradycyjne domy może i są tańsze w budowie ale takiego komfortu budowy na pewno nie zapewniają. 8 tygodni od rozpoczęcia prac do przekazania kluczy i ani dnia dłużej.
Ważnym elementem działalności firmy Hortus jest jej kompleksowość prac. Za wszystkie prace odpowiedzialność bierze jeden podmiot. Brak efektu tzw "spychologii".

U mnie przygoda zaczęła się w październiku fundamenty listopad ściany grudzień a reszta czyli regipsy na poddaszu, elektryka, CO kanalizacja , tynki, wylewki, ściany działowe i dach styczeń, luty. Koniec 28 luty 2009 wszystko zgodnie z planem. Polecam serdecznie porządna i konkretna firma z bardzo dobrym doradztwem i wykonawstwem.

wichura4ad
Posts: 1
Joined: Tue 25 Aug, 2009
Location: Bydgoszcz

Hortus

Post by wichura4ad » Tue 25 Aug, 2009

Witam serdecznie wszystkich
Podobnie jak kolega Marcin W trafiłem do firmy Hortus w momencie pomiędzy podział firmy Hortus,. Podpisywałem umową z firmą Sp z o.o., a mój cudowny domek wybudowała firma Sp.Jawna.
Jedno mogę powiedzieć z całą odpowiedzialnością :PEŁEN PROFESJONALIZM.100% koordynacja prac, dbałość o najmniejsze szczegóły. Terminowość perfekcyjna. 7 tygodni budowa domu pod klucz!!! Termin mieliśmy 8 tygodni. Fakt że dom został oddany do użytku wcześniej nie oznacza wcale że coś było nie tak. Wszystko oprócz zamykającego się okna było ok. Firma przyjeżdżała na każde moje wezwanie w końcu wymienili zawiasy i teraz jest ok. Żadnego narzekania albo przekładania terminów. Dziś telefon najpóźniej dnia następnego wizyta. Współpraca od początku układała się bardzo dobrze aż do samego końca. Wszystkim gorąco polecam Firme Hortus oczywiście z Bydgoszczy ul.Górzyskowo.
Sporami miedzy obiema firmami tymi wewnętrznymi bym się nie przejmował, nie ma to najmniejszego wpływu na jakość pracy Hortus Sp.Jawna. Takie przynajmniej odniosłem, gdy budowali mój dom, a ukończyli go 29.05.2009
Pozdrawiam

ReniaMarek
Posts: 2
Joined: Tue 18 Aug, 2009
Location: Koszalin

Post by ReniaMarek » Fri 04 Sep, 2009

Załączam kolejne zdjęcie. Na budowę przyjeżdzam codziennie i zawsze widać postępy.Zaczęli stawiać 18.08.09, tak więc wygląda po trzech tygodniach z zewnątrz. W środku oczywiście także widać, że pracują. Sam jestem ciekaw następnego tygodnia.
Attachments
4.09.09.jpg
4.09.09 w Niekłonicach

klukaszewska
Posts: 1
Joined: Fri 11 Sep, 2009

Post by klukaszewska » Fri 11 Sep, 2009

Witam wszystkich,
Ja właśnie wczoraj (10.09.09) odebrałam klucze do swojego nowego domu ;) budowanego przez firmę Hortus. Oboje z mężem jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z tą Firmą. Żadnych poślizgów terminowych (no chyba, że z naszej strony – dostawa kafelek trochę się opóźniła), żadnych problemów na budowie. W trakcie budowy zmieniliśmy zdanie co do podłóg – zamiast 50m2 paneli, które mieliśmy układać już we własnym zakresie, zdecydowaliśmy się na kafelki, które kładł nam Hortus – z tym również nie było problemu.
Mieliśmy projekt indywidualny LK 471, fundamenty + budowa pod klucz z wyłączeniem malowania oraz kładzenia paneli podłogowych – na nasze życzenie.
Podczas odbioru domu przyjechał sam Wódz ;) - pan Lewandowski i sprawdzał razem z nami czy wszystko jest wykonane zgodnie z umową. Nawet jeśli myśmy nie zauważyli jakiegoś drobnego błędu (np. jedno z okien źle się otwierało – stawiało opór) pan Lewandowski zwracał uwagę i wszystko zostało poprawione. No i takiego porządku i dyscypliny na budowie to ze świecą szukać.

Polecam.
Pozdrawiam
Katarzyna Łukaszewska
Dom stawiany we Włocławku ul. Pszczela 16A

Remik
Posts: 11
Joined: Wed 15 Oct, 2008

Post by Remik » Wed 16 Sep, 2009

Witam
Pani Katarzyno, jeśli to nie tajemnica, to w jakiej cenie postawiliście ten domek?

Piotr.79
Posts: 3
Joined: Sat 19 Sep, 2009

Post by Piotr.79 » Sat 19 Sep, 2009

Witam Wszystkich
Chcę budować z Hortusem ale przeraża mnie cena za fundamenty. Czy zna ktoś Firmę godną polecenia z Bydgoszczy lub okolic jeśli chodzi o fundamenty. Będę wdzięczny
Piotr

bemar9
Posts: 1
Joined: Sat 26 Sep, 2009

Post by bemar9 » Sun 27 Sep, 2009

Witam wszystkich
Ja również mogę polecić budowę domu z firmą Hortus SJ pana Lewandowskiego. Właśnie jestem na etapie wykończenia domu. Wszystko przebiega zgodnie z terminami i wcześniejszymi ustaleniami. Dom budowany jest przez firmę od fundamentów do stanu pod klucz.Od samego początku budowy kontakt z wykonawca jest bez zarzutu. Wszelkie zmiany w trakcie budowy są relizowane bez problemów.A co mnie zaskoczyło to panujący na budowie porządek i dyscypilna pracowników. Mimo niepochlebnych opinii pani Teresy otrzymanego meia i listu od likwidatora postanowiłam budowć swój wymarzony dom z firmą Hortus SJ i tego nie żałuję.
Pozdrawiam wszytkich i życzę tak sprawnej i fachowej budowy jak moja

bpankau
Posts: 1
Joined: Tue 30 Mar, 2010

Post by bpankau » Tue 30 Mar, 2010

HEJ WSZYSTKIM!!
DWA TYGODNIE TEMU ODEBRAŁEM KLUCZE DO MOJEGO WYMARZONEGO DOMU A WIDZĄC WIELE POSTÓW NA TEMAT POLECANIA FIRM DO BUDOWY POSTANOWIŁEM NAPISAĆ! DOM BUDOWAŁA FIRMA HORTUS S.J. Z BYDGOSZCZY I Z TEGO WYBORU JESTEM DUMNY! NAMIAR NA TĘ FIRMĘ DAŁA MI CIOCIA, KTÓRA JUŻ NA SWOIM KONCIE MA BUDOWĘ 4 DOMÓW, DLATEGO WIERZYŁEM JEJ NA SŁOWO. NAPRAWDĘ SIĘ NIE MYLIŁA. OD SAMEGO POCZĄTKU UJĘŁA MNIE BARDZO PROFESJONALNA OBSŁUGA I PODEJŚCIE DO KLIENTA! BUDOWA UTRZYMANA BYŁA W CZYSTOŚCI, NAWET SĄSIEDZI BYLI BARDZO ZDZIWIENI, ŻE AŻ TAK CZYSTO MOŻE BYĆ NA PLACU "BOJU" :) KAŻDY MILIMETR DOMU DOPRACOWANY PRAWIE, ŻE DO PERFEKCJI, BARDZO DBALI O SZCZEGÓŁY. Z CZYSTYM SUMIENIEM MOGĘ POLECIĆ TĘ FIRMĘ KAŻDEMU Z WAS, A ZWŁASZCZA TYM KTÓRZY TAK JAK JA SĄ LAIKAMI W TEJ DZIEDZINIE A BUDOWĘ DOMU CHCĄ PRZEKAZAĆ W DOBRE RĘCE!!!

POZDRAWIAM
INWESTOR - BARTŁOMIEJ PANKAU - ZWYCIĘZCA I EDYCJI "MAM TALENT" :)

Piotr.79
Posts: 3
Joined: Sat 19 Sep, 2009

Post by Piotr.79 » Thu 17 Jun, 2010

Witam Wszystkich
Też zastanawiałem się nad wyborem Firmy Hortus Pana Lewandowskiego do budowy domu i teraz nie żałuję, bo był dobry wybór. Budowa przebiegła w sposób expresowy. Sąsiedzi byli w szoku bo nie widzieli jeszcze tak szybkiej budowy. Firma ta ma wszystko dokładnie po układane co do dnia kiedy co będzie montowane, co kiedy ma przyjechać na budowę i faktycznie tak było. Byłem na budowie praktycznie codziennie ale nie żeby ich pilnować tylko z przyjemnością oglądać postępy jak powstaje nasz domek. Tym, którzy myslą o wyborze tej Firmy szczerze polecam i jeśli są jakieś pytania proszę o emaila chętnie odpowiem.

Pozdrawiam
Piotr
Piotr

dwronka
Posts: 394
Joined: Sun 17 May, 2009

Post by dwronka » Thu 17 Jun, 2010

bpankau wrote:HEJ WSZYSTKIM!!
DWA TYGODNIE TEMU ODEBRAŁEM KLUCZE DO MOJEGO WYMARZONEGO DOMU A WIDZĄC WIELE POSTÓW NA TEMAT POLECANIA FIRM DO BUDOWY POSTANOWIŁEM NAPISAĆ! DOM BUDOWAŁA FIRMA HORTUS S.J. Z BYDGOSZCZY I Z TEGO WYBORU JESTEM DUMNY! NAMIAR NA TĘ FIRMĘ DAŁA MI CIOCIA, KTÓRA JUŻ NA SWOIM KONCIE MA BUDOWĘ 4 DOMÓW, DLATEGO WIERZYŁEM JEJ NA SŁOWO. NAPRAWDĘ SIĘ NIE MYLIŁA. OD SAMEGO POCZĄTKU UJĘŁA MNIE BARDZO PROFESJONALNA OBSŁUGA I PODEJŚCIE DO KLIENTA! BUDOWA UTRZYMANA BYŁA W CZYSTOŚCI, NAWET SĄSIEDZI BYLI BARDZO ZDZIWIENI, ŻE AŻ TAK CZYSTO MOŻE BYĆ NA PLACU "BOJU" :) KAŻDY MILIMETR DOMU DOPRACOWANY PRAWIE, ŻE DO PERFEKCJI, BARDZO DBALI O SZCZEGÓŁY. Z CZYSTYM SUMIENIEM MOGĘ POLECIĆ TĘ FIRMĘ KAŻDEMU Z WAS, A ZWŁASZCZA TYM KTÓRZY TAK JAK JA SĄ LAIKAMI W TEJ DZIEDZINIE A BUDOWĘ DOMU CHCĄ PRZEKAZAĆ W DOBRE RĘCE!!!

POZDRAWIAM
INWESTOR - BARTŁOMIEJ PANKAU - ZWYCIĘZCA I EDYCJI "MAM TALENT" :)
Panie bartku może jakieś fotki ??
Każdy chwali a efektow wizualnych nie widać ;)

JM Szarkowscy
Posts: 1
Joined: Mon 28 Jun, 2010

budowa z firmą HOTUS z Bydgoszczy, ul. Górzyskowo 2A

Post by JM Szarkowscy » Mon 28 Jun, 2010

Witam! Nasz domek powstał dzięki firmie Hortus z Bydgoszczy :lol: (www.domyprefabrykowane.com) Wybraliśmy opcję "pod klucz". W sumie po 2 miesiącach od rozpoczęcia budowy mogliśmy się wprowadzać! :lol: Prace były wykonywane solidnie, szybko, bez większych problemów. :cool: Firma Hortus jest naprawdę godna polecenia. Kierownictwo służyło dobrą radą, pomocą w każdej sytuacji. Pełen profesjonalizm!!! POLECAM w 100% :wink:
Attachments
280520101459.jpg

aferenz
Posts: 1
Joined: Thu 02 Sep, 2010

Post by aferenz » Thu 02 Sep, 2010

Witam Wszystkich zainteresowanych tematem,
W sobotę 28.08.2010 mieliśmy odbiór naszego wymarzonego domu. Budowaliśmy z firmą Hortus i gdybyśmy mieli cofnąć czas, jeszcze raz podeszlibyśmy do tematu właśnie z Hortusem. 100% wykwalifikowana kadra, wszystko na czas, pełen profesjonalizm. Właściwie przy odbiorze nie było się do czego przyczepić :-) Po każdym dniu pracy panował porządek zarówno wewnątrz budynku jak i na zewnątrz. Tempo budowy zaskakujące dla nas i dla sąsiadów. Przy opcji "pod klucz" (my taką wybraliśmy) właściwie można brać meble na plecy:-) i się wprowadzać. Wykonanie wewnątrz - perfekcyjne. Wszystkim, którzy zamierzają się budować z czystym sumieniem polecamy firmę HORTUS w Bydgoszczy.



Post Reply

Return to “Opinie Inwestorów o firmach wykonawczych”