Kopa Haus Barlinek

Uwagi inwestorów na temat firm wykonawczych
Bold
Posts: 146
Joined: Fri 14 Mar, 2008

Post by Bold » Fri 13 Feb, 2009

Wojciech Nitka wrote:Po drugie - to nie grzyb tyko pleśsń, a to wielka różnica,
Pleśń to jest jednak rodzaj grzyba. Od pleśni do agresywnego grzyba droga niedaleka, wystarczy parę miesięcy.


naiwniacy
Posts: 10
Joined: Wed 28 Jan, 2009

Post by naiwniacy » Wed 25 Feb, 2009

Witam wszystkich,
W styczniu 2005 kupilismy piekny dom, niestety po pierwszej zimie okazalo sie jakie ma wady.
Po pisemnych reklamacjach "specjalisci!!!!" firmy Kopahaus podejmowali wiele prób usuniecia owych reklamacji za kazdym razem konczyło sie to rozkopaniem mojego budynku na nowo ocieplaniem i odizolowaniem fundamentu,do dzisiaj nie znaleziono skutecznej metody ,która uwolni dom moich marzen od wilgoci. Od trzech lat mieszkamy na nieustannej budowie, nasza cierpliwosc sie skonczyła i sprawa trafila do sądu. Azeby nie byc gołosłownym ponizej załaczam kilka zdjec obrazujacych stan faktyczny mojego domu. Serdecznie zapraszam wszystkich poszkodowanych do zjednoczenia sie i wspólnego dochodzenia swoich roszczen. Pozdrawiamy, naiwniacy
Attachments
P1000061.JPG
Zaciek od nieszczelnrgo dachu
(24.12 KiB) Downloaded 68403 times
P1000065.JPG
A to jest juz nasz wyhodowany grzybek:)
(33.16 KiB) Downloaded 68403 times
P1000073.JPG
Wilgoc w okolicy drzwi wejsciowych wewnątrz
(30.08 KiB) Downloaded 68403 times
P1000072.JPG
Wilgosc w okolicy ramy drzwiowej
(27.98 KiB) Downloaded 68403 times
P3280376.JPG
Zacieki w okolicach belki sufitowej
(43.83 KiB) Downloaded 68404 times
P3280377.JPG
Zaciek przy otworze wentylacyjnym
(28.89 KiB) Downloaded 68403 times
P3280300.JPG
Wykonczenie poreklamacyjne (panele w salonie)
(45.01 KiB) Downloaded 68403 times
P1040543.JPG
Tak łatwo łamie sie zawilgocona wiórowa zewnetrzna płyta budynku
(47.46 KiB) Downloaded 68403 times
P1040553.JPG
Niespodzianka pod folią izolacyjną
(47.78 KiB) Downloaded 68403 times
P3280307.JPG
Bardzo "estetyczne" wykonczenie reklamacyjne
(56.74 KiB) Downloaded 68403 times

naiwniacy
Posts: 10
Joined: Wed 28 Jan, 2009

Post by naiwniacy » Wed 25 Feb, 2009

c.d
Attachments
P1030037.JPG
Tak mieszkamy 1,5 roku
(57.22 KiB) Downloaded 68398 times
P1010025.JPG
Tak wyglada piekny taras
(62.65 KiB) Downloaded 68398 times

będzie dobrze...
Posts: 7
Joined: Thu 15 Jan, 2009

Post by będzie dobrze... » Thu 26 Feb, 2009

Brakuje słów ...

KlientKopaHaus
Posts: 14
Joined: Mon 24 Nov, 2008

Post by KlientKopaHaus » Fri 27 Feb, 2009

naiwniacy wrote:W styczniu 2005 kupilismy piekny dom, niestety po pierwszej zimie okazalo sie jakie ma wady.
Po pisemnych reklamacjach "specjalisci!!!!" firmy Kopahaus podejmowali wiele prób usuniecia owych reklamacji za kazdym razem konczyło sie to rozkopaniem mojego budynku na nowo ocieplaniem i odizolowaniem fundamentu,do dzisiaj nie znaleziono skutecznej metody ,która uwolni dom moich marzen od wilgoci.
WOW, aż dziwne, że p. Potkański jeszcze nie wytłumaczył wszystkim na forum, że to Wasza wina, że KopaHaus jest niewinne, że możecie zamieszkać w ich hotelu itp. a w ogóle to oni nie są za nic odpowiedzialni, bo to klient ciągle coś wymyśla i nie powinien robić tego publicznie....

pecoalsw
Posts: 93
Joined: Mon 30 Jan, 2006
Location: z daleka

Post by pecoalsw » Mon 02 Mar, 2009

Panie Wojtku, nie robie reklamy firmie Klenk, lecz jest ona jedyna firma robiaca KVH z sosny. Nikt inny tego nie robi. Ja nie puszczam sosny przez maszyne. Nie robie nikomu reklamy. Zostawmy Klenka w spokoju.
Tu mamy przyklad klasycznego zakupienia domu do remontu. Im szybciej tym lepiej.
Dla kogo Kopa wybudowala hotel we wsi ?

naiwniacy
Posts: 10
Joined: Wed 28 Jan, 2009

Post by naiwniacy » Wed 11 Mar, 2009

W dniu 09 marca 2009 roku otrzymaliśmy z kancelarii prawnej z Wrocławia pismo z żądaniem przeprosin i zapłaty 100 tys. zł zadośćuczynienia za zamieszczenie w niniejszym forum zdjęć skandalicznego wykonania domu przez poprzednika prawnego Kopahaus to jest firmę Export Import Grzegorz Kopaczewski. W związku z bezpodstawnością stawianych nam zarzutów przestrzegamy wszystkich Państwa - nie bójcie się walczyć o swoje i nie dajcie się zastraszyć! Jeśli kupiliście dom od tej firmy to składajcie reklamacje i występujcie do sądów cywilnych walcząc o uznanie waszych merytorycznie uzasadnionych racji! Rynek reguluje solidność wykonania, a ta jaka jest w wykonaniu Kopahaus widać na naszych zdjęciach i nie wymaga to specjalnych komentarzy. Tragiczną jakość zakupionego przez nas domu z pewnością zostanie zweryfikowana przez biegłego sądowego w toczącym się aktualnie postępowaniu sądowym, gdzie pozwaną jest spółka Kopahaus. Ponadto najistotniejsze jest, że na chwilę obecną pozwaliśmy Kopahaus do sądu i trzeba nie lada tupetu, żeby żądać przeprosin za tak fatalne wykonanie domu mieszkalnego! Jeśli ktoś z Państwa nosi się z zamiarem skierowania sprawy do sądu służymy pomocą, ale jednocześnie prosimy pamiętać, że kilkadziesiąt krytycznych wypowiedzi na tym forum, to wierzchołek góry lodowej i jak spłynie fala pozwów przeciwko Kopahaus to zapewne w dobie obecnego kryzysu firma ta może nie przetrwać... Jednocześnie życzymy pracownikom Kopahaus i ich prawnikom dalszej „twórczej pracy” nad formułowaniem tak kompromitujących pism, jakie właśnie otrzymaliśmy – doprawdy mistrzostwo świata w demagogii! ;)))

Kajetan
Posts: 30
Joined: Sat 10 May, 2008

Post by Kajetan » Wed 11 Mar, 2009

Zdumiewające! Niesamowity tupet.

Kubaty
Posts: 191
Joined: Sun 22 Aug, 2004
Location: Warszawa

Post by Kubaty » Wed 11 Mar, 2009

naiwniacy wrote:W dniu 09 marca 2009 roku otrzymaliśmy z kancelarii prawnej z Wrocławia pismo z żądaniem przeprosin i zapłaty 100 tys. zł zadośćuczynienia za zamieszczenie w niniejszym forum zdjęć
Jaja sobie robisz? Taka bezczelność?
Jednak z doświadczenia Ci powiem, że większość biegłych sądowych do emerytowani emeryci, którzy nie zawsze znają się na wymaganiach nowoczesnych technologii. Poszukaj raczej kogoś kto zna wymogi technologii i kto wykona Ci profesjonalną opinię czy ekspertyzę.
Walcz, i nie daj się. Trzymamy kciuki. A może wszyscy pokrzywdzeni przez Kopa Haus winni się zjednoczyć w wspólnie wystąpić przeciwko KH.

madox
Posts: 4
Joined: Thu 12 Mar, 2009

Post by madox » Thu 12 Mar, 2009

niewiarygodne!!! :roll: naprawdę coś takiego napisali???
o ile dobrze rozumiem to to są zdjęcia domu zbudowanego przez tą firmę... za co więc chcą to odszkodowanie? sami powinni zapłacić za... reklamę :lol:

madox
Posts: 4
Joined: Thu 12 Mar, 2009

Post by madox » Tue 17 Mar, 2009

Panie Wojciechu, proszę o pomoc techniczną. Jak długo może stać dom, który nie posiada wykonanej elewcji? Od zewnątrz jest tylko płyta osb. Czy nie pojawi się tu jakiś problem z wilgocią?
Opisywana tu firma wykonuje osiedle domków pod Poznaniem. Niestety od pewnego czasu prace prawie się nie posuwają, a domy stoją bez elewacji (już od ponad pół roku).
Jak zobaczyłam powyższe zdjęcia to zaczynam mieć pewne obawy...
Bardzo proszę o opinię i z góry dziękuję.

Grzegorz Szostak
Posts: 1601
Joined: Sun 21 Aug, 2005
Location: Siedlce
Contact:

Post by Grzegorz Szostak » Tue 17 Mar, 2009

Zapewne płyty osb-3 Kronopol. Odpowiedź na pytanie jest bezpośrednio w instrukcji montażu.

Code: Select all

Płyty Kronopol OSB 3 i OSB 4 muszą być bezwzględnie zabezpieczone przed bezpośrednim wpływem działania wody, zarówno podczas magazynowania, jak i prac budowlanych. Płyty te należy natychmiast po zamontowaniu na zewnątrz budynku: na ścianach i dachach zabezpieczyć odpowiednią izolacją przed niekorzystnym wpływem warunków atmosferycznych.
http://www.kronopol.pl/index1.php?lang= ... =23&iddd=7

madox
Posts: 4
Joined: Thu 12 Mar, 2009

Post by madox » Wed 18 Mar, 2009

dziękuje za informacje.
no to "cudownie" :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: , ale pewnie dla przedstawicieli Kopahaus nie będzie żadnego problemu :shock:

KlientKopaHaus
Posts: 14
Joined: Mon 24 Nov, 2008

Post by KlientKopaHaus » Fri 27 Mar, 2009

HO HO!! KOPA HAUS S.A. 4-5 kwietnia 2009 organizuje "drzwi otwarte" w siedzibie firmy!!

Będą łowić następnych poczciwców, którym sprzedadzą wizję spełnienia życiowego marzenia o własnym domu - oczywiście zbudowanego terminowo, bez problemów, fachowo itd. Wystarczy przecież tylko wpłacić zaliczkę 10% i podpisać umowę, prawda?....
(za pierwsze 5 umów dorzucają kuchnię za 20.000 zł - tylko czy oni to dadzą gratis, czy tyle trzeba będzie dopłacić, bo z nimi wszystko jest możliwe?).

Oj już mi żal tych biedaczków, co to będą się bili, żeby podpisać szybko umowę... Ktoś się wybiera pooglądać naiwniaczków i obsadę KopaHaus w uśmiechach "od ucha do ucha"?

Reklama "dni otwartych" leci w gorzowskiej rozgłośni - pamiętam, jak na dawnym "Rolniku" w Gorzowie wywiesili kiedyś baner z reklamą - "twój wymarzony dom wybudujemy w 10 tygodni" - nie pamiętam dokładnie, ale chyba nawet chodziło o to, że pod klucz...

Czy ktoś miał to nieprawdopodobne szczęście, żeby mu wybudowali dom w 10 tygodni, 16 tygodni, czy komuś w ogóle oddali dom w terminie i bez usterek??- ja liczę terminy od wylania fundamentów, a Kopa Haus od rozpoczęcia montowania konstrukcji - nikt nie przypuszcza, że od momentu wylania fundamentów do rozpoczęcia montowania konstrukcji może upłynąć 14 dni (tyle obiecują - ale na na piśmie), miesiąc, pół roku, rok... Nikt nie wierzy, co? Nikt, kto nie miał do czynienia z KopaHaus S.A.

Kontakt z tą firma niesamowicie wzbogaca życiowe doświadczenia... negatywne... czego potencjalnym klientom nie życzymy - ale może jednak Kopa Haus S.A. podniesie się jak Feniks z popiołów po nieudanym wejściu na giełdę a przy okazji zmieni swoje podejście do klientów, terminowości, precyzji w podpisywanych umowach, fachowości w udzielanych informacjach itd. - na lepsze oczywiście, czego wszystkim serdecznie życzę, z nadzieją, że "drzwi otwarte" to nie jest kolejna próba pozyskania łatwych funduszy na inne - wielkie budowy - bo o kredyty na działalność gospodarczą w dobie kryzysu przecież tak ciężko...

madox
Posts: 4
Joined: Thu 12 Mar, 2009

Post by madox » Tue 31 Mar, 2009

KlientKopaHaus wrote:czego wszystkim serdecznie życzę, z nadzieją, że "drzwi otwarte" to nie jest kolejna próba pozyskania łatwych funduszy na inne - wielkie budowy - bo o kredyty na działalność gospodarczą w dobie kryzysu przecież tak ciężko...
A może pozyskane środki posłużą na dokończenie rozpoczętych budów, na których od wielu tygodni prawie nic się nie dzieje...?
Zaliczka, ratka za fundament i kolejna za postawienie konstrukcji to już zdecydowna część całości ceny. Firma kasuje prawie wszystko a dalej.................. czekaj sobie szanowny kliencie..... aż Cię szlag trafi! :evil:
bo przecież wykonawcy już w tym momencie nie za bardzo zależy na dalszej budowie. Tyle do zrobienia, a tak mało do skasowania!
Lepiej rozpocząć akcję "poszukiwania kolejnych (jak ktoś już słusznie zauważył) naiwniaczków".
No coż mimo to ja równbież wszystkim życzę aby się tym razem rozczerowali... pozytywnie.

naiwniacy
Posts: 10
Joined: Wed 28 Jan, 2009

Post by naiwniacy » Wed 01 Apr, 2009

Ja rowniez dolaczam sie do tych zyczen,oby te zapewnienia nie byly tylko slowami bez ......

gedziak
Posts: 8
Joined: Thu 05 Feb, 2009

Post by gedziak » Sat 04 Apr, 2009

Dzieki temu forum nie skusilem sie na ich super promocje dom energooszczedny za 195000 z rekuperacja, podlogowka, solarkami i innymi cudami (chociaz cena super i kusi :wink: ) tylko po tym co zobaczyłem na tym forum :shock: to ja dziekuje za taki dom jeszcze raz wielkie dzieki o wszechwiedzaca spolecznosci inernetowa.

naiwniacy
Posts: 10
Joined: Wed 28 Jan, 2009

Post by naiwniacy » Sat 04 Apr, 2009

gedziak wrote:Dzieki temu forum nie skusilem sie na ich super promocje dom energooszczedny za 195000 z rekuperacja, podlogowka, solarkami i innymi cudami (chociaz cena super i kusi :wink: ) tylko po tym co zobaczyłem na tym forum :shock: to ja dziekuje za taki dom jeszcze raz wielkie dzieki o wszechwiedzaca spolecznosci inernetowa.
Cena faktyczmie kusi, gdyż my 4 lata temu za nasz zapłaciliśmy dużo, dużo więcej, bez takich extras! Nie rozumiem jak to się ma w rzeczywistości ?????

szkielet

Post by szkielet » Sun 05 Apr, 2009

Uwazajcie na firmę ich pokroju: UNIBUD lub BUDIMEX DANWOOD!! Identyczne mydlenie oczu i wykonanie domów!!!

jupiter
Posts: 5
Joined: Tue 07 Apr, 2009

Post by jupiter » Tue 07 Apr, 2009

a ja bym w życiu takiego domu za 195 tys. nie kupił! po prostu nie wierze w takie "okazje".
a tak poza tym to po co firme z takimi kontraktami sprzedwać domy za darmo :?: bo nie wydaje mi się żeby coś na tym zarabiali (wystarczy policzyć ile kosztuje ogrzewanie podłogowe, solary, rekupoerator, fundament, elektryka itd.)
jak dla mnie to coś z tu nie gra.

Alfi3
Posts: 9
Joined: Wed 15 Apr, 2009

Post by Alfi3 » Thu 16 Apr, 2009

Witam na forum mam kilka uwag dotyczących firm budujące domy drewniane .
1/ Firma Kopachaus według mnie nie ma fachowców do budowy domów drewnianych ani nie zna problematyki. Nie wystarczy zakupić maszyny super mieć podpisane kontrakty ale wszystko można rozwalić z braku wiedzy. Po oglądnięciu zdjęć i uwag krytycznych potwierdza się to .
2/ Wszystkie firmy budujące domy prefabrykowane popełniają te same błędy zła izolacja paropszepuszczalna lub niedokładnie wykonana, brak wiatroizolacji.
Wszyscy zachłystują się technologią Niemiecką załączają certyfikaty uzyskane w Niemczech ale czy Niemcy są nie omylni NIE Sami położyli budownictwo drewniane do 2000 roku budowano w 70% tylko budynki drewniane korzystano z dotacji itp. Ale przyszło po kilku latach rozczarowanie wyszły błędy wykonawce i budujących domy drewniane raptownie spadła.
UWAŻAM TECHNOLOGIA DOMU DREWNIANEGO JEST BARDZO DOBRA BUDYNKI SĄ ENERGOOSZCZĘDNE PRZEZ DŁUGI OKRES NIE WYMAGAJĄ ŻADNYCH NAKŁADÓW INWESTYCYJNYCH
Ja osobiście przez 20 lat obserwacji rynku budowlanego energooszczędnego widzę jakie podstawowe błędy popełniają wykonawcy a defakto wystarczy żetelnie wykonać w trakcie produkcji i do tego nie trzeba mieć takich super lini produkcyjnych.
a teraz konkrety
Fabryki oferują następujący przekrój ścian ( od zewnątrz do wewnątrz)
:cry:
- tynk mineralny silikonowy systemowy o gr. 0,8 mm
- styropian EPS - 120mm,
- Klej dyspersyjny na bazie żywic syntetycznych do klejenia styropianowych płyt izolacyjnych na podłożu drewnianym - płyta OSB-3 o gr.12 mm
- wełna mineralna o gr.140 mm WLG 040 pomiędzy słupkami
- konstrukcja drewniana z drewna KVH® Konstruktionsvollholz( 60 x 140 mm ) drewno suszone komorowo czterostronnie strugane
- płyta OSB-3 o gr.12 mm
- folia PE – paraizolacyjna gr. 0,2 mm,
- płyta gipsowo - kartonowa ( GK, GKB, GKBI) - 12,5 mm,

I JUŻ MAMY BŁĘDY
1/ paroizolacja nie spełni swojej roli gdyż w miejscu gniazdek wyłączników zacznie po jakimś czasie przenikać para wodna do środka wełny mineralnej i tam zostaje( zaczyna gnić) po jakimś czasie pojawiają się wykwity na płytach gipsowych.
2/ folia paroizolacyjna powinna być szczelnie połączona( sklejona) wszystkie ściany w narożnikach wraz z sufitem w miejscach połączeń.
3/ w oknach folia powinna być wywinięta na zewnątrz.
Szczelność paroizolacji gwarantuje nam ze para wodna którą my jako mieszkańcy wytwarzamy nie dostanie się do wełny mineralnej.
NASTĘPNY BŁĄD BRAK WIATROIZOLACJI.

Jest to podstawowa wiedza budowy domów jednorodzinnych drewnianych jak też konstrukcji dachowych no ale trzeba cały czas się uczyć dokształcać czego nie czynią nasi producenci.
Zapraszam na forum do dyskusji uwag na temat opisany powyżej

jupiter
Posts: 5
Joined: Tue 07 Apr, 2009

Post by jupiter » Sat 18 Apr, 2009

15 kwietnia kurier szczeciński opisał kopahaus:
Attachments
KopaHaus.JPG

slonko077
Posts: 2
Joined: Fri 01 May, 2009

Post by slonko077 » Fri 01 May, 2009

Witam!
Również jestem klientką KopaHaus! Prawie 2 lata temu kupiliśmy z mężem mieszkanie w pięknym domu mieszkalnym w barlinku, oczywiście mieszkania pod klucz. Na początku obsługa firmy bardzo miła, wszystko w najlepszym wydaniu. Termin oddania mieszkan jednak przesuwal sie z marca 2008 na maj 2008 a faktycznie mieszkania ie były wykonczone. Mieszkańcy wykańczali sam bo nie mieli gdzie mieszkac a potem zaczęła sie walka o akty prawne! Ja akt dostałam w październiku 2008, niektórzy lokatorzy dopiero w kwietniu 2009 po ciężkich "bojach" i sprawach sądowych.Do tej pory inwestycja nie jest dokoczona, klatki nie pomalowane, brak domofonow, oświetlenia wokół budynku, zieleni,placu zabaw czy tak prozaicznych rzeczy jak ermostaty na grzejniki łazienkowe. Podwykonawca coś zaczyna robić ale niestety 3 Panów z jego firmy nie da rady zrobić wszystkiego co miało być gotowe już rok temu. Największym absurdem jest fakt ze kupując mieszkania mieliśmy w umawach wyszczególione ogrodzenie, tak zwane osiedle zamkniete,za co zapłaciliśmy!!!Teraz okazuje sie że w projekcie firma nie uwzględniła ogrodzenia i jak chcemy musimy zmieniac projekt i pewnie sami bedziemy za to płacić!!!mieszkamy od roku na placu budowy a firma nie robi nic żeby coś z tym zrobić mimo że jest juz rok po terminach!!!Naprawde prosze sie mocno zastanowic zanim sie zacznie współpracę z ta firmą!!!Ja drugi raz bym nie kupiła od nich nic!!!!

aadam2000
Posts: 2
Joined: Sun 17 May, 2009

Post by aadam2000 » Sun 17 May, 2009

Oj, chyba post slonko077 zrobil wrażenie na Kopahaus, bo zaczęli wbijać po kilka słupków dziennie. To ogrodzenie chyba w tym roku będzie!

slonko077
Posts: 2
Joined: Fri 01 May, 2009

Post by slonko077 » Wed 27 May, 2009

Zgadza sie ruszylo ogrodzenie, nawet wykańczanie co prawda ciagle jednej klatki ale o juz cos.....moze do końca roku chociaż klatki beda skończone:) Poczekamy zobaczymy. Lista prac jest dluga, czas leci ale coś sie po mału rusza, jeszcze gdyby było wiecej ludzi ale widocznie nie można mieć wszystkiego:)

KlientKopaHaus
Posts: 14
Joined: Mon 24 Nov, 2008

Post by KlientKopaHaus » Mon 22 Jun, 2009

Czy ktoś wie cokolwiek na temat obecnej działalności KopaHaus - czy jeszcze coś budują? Czy pokończyli zaczęte budowy?

naiwniacy
Posts: 10
Joined: Wed 28 Jan, 2009

....

Post by naiwniacy » Thu 23 Jul, 2009

Dnia 11 lipca ukazał się w gazecie artykuł.. przeczytajcie sami..

http://www.gazetalubuska.pl/apps/pbcs.d ... /830132301

dwronka
Posts: 394
Joined: Sun 17 May, 2009

Post by dwronka » Fri 24 Jul, 2009

Wczoraj przeczytałem ten temat.
Pooglądałem zdjecia i stwierdziłem ,że domek letniskowy w ktorym mieszkala kiedyś moja siostra lepiej się sprawował a jest wykonany w zasadzie z dykty i styropianu..
Może wydawać się to śmieszne ale miałem koszmar - mój dom był "zjadany" przez wilgoć.
Jak ktoś za przeproszeniem szasta kasą to stać go na domy jednorazowe natomiast jak to się mówi biednego nie stać na buble.

rzodkiewka
Posts: 4
Joined: Mon 19 Oct, 2009

Post by rzodkiewka » Mon 19 Oct, 2009

Słyszałem, że przeciwko KOPAHAUS toczy się kilka procesów z powództwa cywilnego w Polsce i zagranicą? Czy znacie Państwo jakieś szczegóły?
Pozdrawiam

naiwniacy
Posts: 10
Joined: Wed 28 Jan, 2009

Post by naiwniacy » Wed 11 Nov, 2009

rzodkiewka wrote:Słyszałem, że przeciwko KOPAHAUS toczy się kilka procesów z powództwa cywilnego w Polsce i zagranicą? Czy znacie Państwo jakieś szczegóły?
Oczywiście,wiem.... jednak może na pw?

jupiter
Posts: 5
Joined: Tue 07 Apr, 2009

Post by jupiter » Thu 12 Nov, 2009

rzodkiewka wrote:Słyszałem, że przeciwko KOPAHAUS toczy się kilka procesów z powództwa cywilnego w Polsce i zagranicą? Czy znacie Państwo jakieś szczegóły?
Oj, toczy sie, toczy.... .:)

ciechocinianka
Posts: 18
Joined: Wed 13 May, 2009

Post by ciechocinianka » Sat 21 Nov, 2009

zajrzyjcie na forum Kopahaus, tam pilotuje moja budowe z Kopahaus Barlinek.......

rabarbar
Posts: 1
Joined: Sat 21 Nov, 2009

Post by rabarbar » Sat 21 Nov, 2009

Ciechocinka, moim zdaniem nie masz prawa wypowiedać sie w tym temacie, pisz tam w swoi temacie i nie zabieraj wiecej tu głosu, gdyż nie masz zielonego pojęcia o firmie Kopahaus a tylko innym ludziom mieszasz w głowach swoimi pustymi tekstami. Jak tak czytam twoje posty zastanawiam się ile razy byłas w firmie Kopahaus i jak dobrze znasz ludzi którzy tam pracuja i przede wszysrkim wielkiego Szefa, bo po twoich postach wydaje mi sie że ani razu nie bylas w firmie Kopahaus w Barlinku i nie masz zielonego pojęcia o tej firmie i wypisujesz takie bzdury że już mnie brzuch boli ze śmiechu. Nie masz zielonego pojęcia jakie bzdury wypisujesz chwaląc firmę Kopahaus i proszę nie zabieraj wiecej głosu w tym temacie. Pisz o swoim domku... :)
Powiem tylko że gdybyś miała moją wiedzę nigdy nie podpisałabyś umowy z firmą Kopahaus ani nie pisała takich bzdur. Jeszcze jedno 95% postów w tym temacie to prawda. Współczuje wszystkim i wiem jaki to dla nich dramat, także jak już mówiłem nie masz prawa nawet pisać w tym temacie droga Ciechocinko. Wkrótce przekonasz się że mam rację ale nie będę tu na forum prał wszystkich brudów.Żal mi Cie.....A jeśli chodzi o te sprawy sądowe to jest dopiero jazda haha, powiem tylko że komornicy mają żniwa, hahahahah

rzodkiewka
Posts: 4
Joined: Mon 19 Oct, 2009

Post by rzodkiewka » Sun 22 Nov, 2009

Zgadzam się Rabarbarze. Ciechocinianka walczy na tym forum o reputację Kopahaus i jestem przekonany, że nie robi tego bezinteresownie!!!!!!

KlientKopaHaus
Posts: 14
Joined: Mon 24 Nov, 2008

Post by KlientKopaHaus » Tue 24 Nov, 2009

Witam wszystkich.
Przy zakładaniu tego wątku celem było ostrzeżenie potencjalnych kupujących swój wymarzony dom, aby przemyśleli sprawę odpowiedniego wyboru wykonawcy (mam nadzieję, że wiele rodzin uniknęło gehenny, która była udziałem tych, których losy znam osobiście, a także z przytaczanych tu opisów czy artykułów), choć samą ideę posiadania "drewnianego domu" bardzo polecam.

Dziś niestety chyba trzeba też ostrzec osoby i firmy, które chcą sprzedawać firmie KopaHaus S.A.
W ostatnim czasie okazało się, że Kopa Haus notorycznie nie płaci swoim podwykonawcom - projetantom, budowniczym, wykonawcom schodów wewnętrznych, barierek balkonowych, dostawcom armatury itp. itd.

Przyjęto tam generalną zasadę: "chcesz swoje pieniądze - idź do sądu", licząc chyba na to, że przy mniejszej determinacji dostawcy - nie trzeba będzie mu zapłacić, a pieniądze zostają w firmie. Skierowanie bowiem sprawy do sądu wymaga czasem i wiele pracy i wpisu sądowego (poniesienia kosztów finansowych przed procesem), a przede wszystkim - w każdym przypadku - wielu nerwów.

Najlepsza rada - sprzedawać firmie KopaHaus tylko za gotówkę. Niestety, w wielu przypadkach (szczególnie przy dużych kwotach lub wizji dużego zarobku) nie jest to możliwe, a z tego bezczelnie korzysta KOPA HAUS...

P.S. Prezes p. Grzegorz Kopaczewski od zeszłego roku ma już kolejną firmę KOPACZEWSKI WELLNESS & SPA I SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ (w działalności rónież budowa domów ha ha), więc jak zbyt wielu komorników zacznie odwiedzać KopaHaus S.A. - będzie gdzie łatwo przenieść wszystko i już - żadnych konsekwencji za tyle krzywd wyrządzonych innym ludziom...
(troszkę złośliwie: w nazwie Społki jest ...SPA I, czyżby więc już planowana bliźniacza Spółki tylko, że II? ;)


Wypis z KRS (fragment): W dniu rejestracji firma posiadała nastepującą działalność
Rodzaj zdarzenia Przedmiot działania wg PKD
Rozpoczeto działalność 41 1 REALIZACJA PROJEKTÓW BUDOWLANYCH ZWIĄZANYCH ZE WZNOSZENIEM BUDYNKÓW
Rozpoczeto działalność 68 1 KUPNO I SPRZEDAŻ NIERUCHOMOŚCI NA WŁASNY RACHUNEK
Rozpoczeto działalność 68 2 WYNAJEM 1 ZARZĄDZANIE NIERUCHOMOŚCIAMI WŁASNYMI LUB DZIERŻAWIONYMI
Rozpoczeto działalność 73 2 PRACE BADAWCZO-ROZWOJOWE W DZIEDZINIE NAUK SPOŁECZNYCH I HUMANISTYCZNYCH
Rozpoczeto działalność 70 2 WYNAJEM NIERUCHOMOŚCI NA WŁASNY RACHUNEK
Rozpoczeto działalność 55 1 HOTELE
Rozpoczeto działalność 55 2 POZOSTAŁE OBIEKTY NOCLEGOWE TURYSTYKI I INNE MIEJSCA KRÓTKOTRWAŁEGO ZAKWATEROWANIA
Rozpoczeto działalność 56 1 RESTAURACJE I POZOSTAŁE PLACÓWKI GASTRONOMICZNE
Rozpoczeto działalność 56 2 PRZYGOTOWYWANIE ŻYWNOŚCI Dz.A ODBIORCÓW ZEWNĘTRZNYCH (KATERING) I POZOSTAŁA GASTRONOMICZNA DZIAŁALNOŚĆ USŁUGOWA
Rozpoczeto działalność 56 3 PRZYGOTOWYWANIE I PODAWANIE NAPOJÓW

naiwniacy
Posts: 10
Joined: Wed 28 Jan, 2009

Post by naiwniacy » Tue 24 Nov, 2009

:lol: :lol: :lol: Przyjęto tam generalną zasadę: "chcesz swoje pieniądze - idź do sądu", licząc chyba na to, że przy mniejszej determinacji dostawcy - nie trzeba będzie mu zapłacić, a pieniądze zostają w firmie. Skierowanie bowiem sprawy do sądu wymaga czasem i wiele pracy i wpisu sądowego (poniesienia kosztów finansowych przed procesem), a przede wszystkim - w każdym przypadku - wielu nerwów

Witam wszystkich ,
tak ja te słowa popieram, dodam,że prawnik firmy umie zastraszać... że już niejedna osoba zrezygnowała...
a sądy też to nie jest sprawa miesiąca, ich biegli to katastrofa... oczywiście tak mówię na przykładzie naszym... "w naszym domu nie ma wilgoci" tak nam zasugerował po oględzinach.
Ja każdemu mogę powiedzieć, że taki błąd życiowy jest po prostu nie do odwrócenia!!!! Nie kupilibyśmy nigdy z tej firmy domu!!!! Jednak Ciechocianka...? niech się cieszy!
Pozdrawiam wsystkich co myślą tak jak my.

syper
Posts: 4
Joined: Mon 08 Feb, 2010
Location: Szczecin

Post by syper » Mon 08 Feb, 2010

Przeczytałem całą ta historię i nie mogę uwierzyć :shock: . Przymierzam się do budowy domu w technologii szkieletowej i z opisów na forum mogę wysnuć tylko jeden wniosek. Technologia jest OK ale jeśli chodzi o wykonawstwo to można się przejechać, że ho ho. THX dla wszystkich Forumowiczów za wypowiedzi - dzięki Wam życie staje się łatwiejsze.
A swoją drogą to ja się zastanawiam czy ktokolwiek przy zdrowych zmysłach spróbuje jeszcze "budowy" z firmą KopaHaus - można niezłego kopa zaliczyć :lol:

naiwniacy
Posts: 10
Joined: Wed 28 Jan, 2009

Post by naiwniacy » Sat 13 Mar, 2010

syper wrote:A swoją drogą to ja się zastanawiam czy ktokolwiek przy zdrowych zmysłach spróbuje jeszcze "budowy" z firmą KopaHaus - można niezłego kopa zaliczyć :lol:
Tak, tak,nie wróżę nikomu doznać tego uczucia.... gdy mieszka się w tym domu, gdzie powstają nowe ogniska wilgoci, a biegły sądowy uważa to, że my zawiniliśmy między innymi, fotografuje pranie wiszące w domu, jako jedną z przyczyn jej powstania.... a gdzie zimą można suszyć pranie? Kupiliśmy 2 lata temu celowo pralko-suszarkę, jednak pojedyncze rzeczy nie sposób w niej suszyć. Jednak to jest nasza wina i jak tu dociekać prawdy? Ręce opadają, dom gnije dalej, nie mamy ochoty na dalsze inwestowanie, zresztą to i zdrowie w tym domu może zacząć szwankować ,każdy wie do czego to może doprowadzić.
Tak więc nikomu nie polecę tej Firmy!

JaKuBa
Posts: 225
Joined: Wed 28 Jan, 2009
Location: Wejherowo

Post by JaKuBa » Sat 13 Mar, 2010

kiedy dom by oddany do użytkowania? masz trzy lata rekojmi. Robiles jakas ekspertyze? oddales sprawe w rece prawnika? jak mozesz tak zyc?

pawelnowak1977
Posts: 4
Joined: Fri 11 Jun, 2010
Location: Szczecin

Post by pawelnowak1977 » Fri 11 Jun, 2010

Jestem z okolic Szczecina, i szukam szybkiego wykonawcy na mały domek parterowy do 100 m2. Czy ta firma jest wiarygodna. Bo jak sobie tu czytałem to wyciągam różne wnioski. Mój domek był by naprawdę prosty i mało roboty. Niech się ktoś wypowie. :?:
Dom Drewniany



Post Reply

Return to “Opinie Inwestorów o firmach wykonawczych”