budujemy na śląsku

Uwagi inwestorów na temat firm wykonawczych
Post Reply
basia2145
Posts: 3
Joined: Wed 04 Mar, 2009

budujemy na śląsku

Post by basia2145 » Thu 05 Mar, 2009

Witam ! Wchodząc na forum wiele było pytań - sama takie zadałam - o dobre i sprawdzone firmy ze śląska. Chciałabym wiedzieć czy ktoś z was wybudował albo buduje domek w okolicach Rybnika, Żor z firmą WUBUD, MAJHAUS albo GRAND DDL
Jestem ciekawa waszych opini. Chciałam wybudować szkieletora ale każda firma ma coś na sumieniu. Wiadomo wszystkim się nie dogodzi. Poradźcie z kim najbezpieczniej i najpewniej budować. Mile widziane fotki gotowych domów.


nikoś 09
Posts: 3
Joined: Sun 08 Mar, 2009

Post by nikoś 09 » Sun 08 Mar, 2009

Ja buduje w Rybniku z firmą WZ-Projekt Czeladź dom z prefabrykatów i wszystkim bardzo polecam. Zaczeli w październiku skończyli w grudniu, i mogę już mieszkać. Została tylko elewacja, ale to już na wiosne.

basia2145
Posts: 3
Joined: Wed 04 Mar, 2009

Post by basia2145 » Mon 09 Mar, 2009

Cieszę się że ktoś odpowiedział. Nie znałam tej firmy, więc być może się nią zainteresuję. Prawde mówiąc to chętnie zobaczylibyśmy z mężem taki dom w Rybniku. A jak wykonawcy solidni? Może coś więcej na ich temat.

alek
Posts: 700
Joined: Fri 14 Sep, 2007

Post by alek » Mon 09 Mar, 2009

Jezdzcie jak najwiecej i ogladajcie realizacje firm niezaleznie od firm :-)

Joanna Zasada
Posts: 14
Joined: Thu 12 Mar, 2009

Post by Joanna Zasada » Fri 13 Mar, 2009

Budowaliśmy z GRAND DLL dom w 2008 na tzw. pewniaka bo kilka lat wcześniej brat mojego męża budował z nimi swój dom. Zarówno on jak i my jesteśmy zadowoleni. Oba domy są super ale nasz ładniejszy bo własny.
Zdjęcia możesz zobaczyć na forum pod Galeria zdjęć naszych forumowiczów - cudowny dom w lesie ale dom 81 m2 z rogoźnika to też ich produkcja (widziałam w trakcie budowy)

alek
Posts: 700
Joined: Fri 14 Sep, 2007

Post by alek » Fri 13 Mar, 2009

O, czyzby sie poprawili, bo tu na forum to zbyt dobrych opinii to chyba firma nie miala? :-)

Joanna Zasada
Posts: 14
Joined: Thu 12 Mar, 2009

Post by Joanna Zasada » Fri 13 Mar, 2009

Poszukaj dobrze, większość jest pozytywnych.
Alek, napisz otwarcie : POLECAM SWOJĄ FIRMĘ i nie czaruj ,że jesteś obiektywny.

alek
Posts: 700
Joined: Fri 14 Sep, 2007

Post by alek » Fri 13 Mar, 2009

Joanna Zasada wrote:Poszukaj dobrze, większość jest pozytywnych.
Alek, napisz otwarcie : POLECAM SWOJĄ FIRMĘ i nie czaruj ,że jesteś obiektywny.
Nie przesadzaj. Wiekszosc chyba nie jest pozytywna. Twoja jest pozytywna. Inni - znani mi bezposrednio lub z tego forum juz nie byli tacy zachwyceni, bo to elementy dachu zle polozone, brak nalezytej wentylacji, doprowadzenie powietrza do kominka w nie to miejsce w salonie itd.

Ja tak znow bezkrytycznie nie polecam swojej firmy, jak piszesz, jesli ktos chce z nia budowac, to zapraszam na priva i do odwiedzenia nas, porozmawiamy konkretniej o plusach i minusach budowania.
Bez watpienia jednak firma na tle wielu innych prezentuje sie niezle.
Mi sie moze rowniez wydawac, ze chwalisz firme, o ktorej dotychczas pisano nienajlepiej i jest to zamierzone dzialanie.
Ale mnie to nie wzrusza, to nie moj problem. Mam swoje rozeznanie, jesli jest ktos autentycznie zainteresowany, to sie podziele (na priva) moimi spostrzezeniami. Gdzie te pozytywne opinie o firmie, oprocz Twojej, na forum? Podaj linki, chetnie poczytam.

Joanna Zasada
Posts: 14
Joined: Thu 12 Mar, 2009

Post by Joanna Zasada » Fri 13 Mar, 2009

No to proszę :

kkkoala@polbox.com
Gość
Wysłany: Nie 31 Paź, 2004 jak buduje firma Grand DLL
--------------------------------------------------------------------------------
od pół roku mieszam w domu zbudowanym przez firmę Grand Dll, i według mojej opinii jak i opinii znajomych którzy oglądali ten dom Wykonawca jest godny polecenia. Przez cały okres budowy nie było problemów ani z wykonaniem ani z terminami. W sumie mogę powiedzieć że jestem bardzo zadowolony z Wykonawcy.


Zuzia
Dołączył: 12 Wrz 2006
Posty: 2
Wysłany: Wto 12 Wrz, 2006
--------------------------------------------------------------------------------
Budowałam z ta firmą dom parterowy 120 m2 w 2003 roku i uważam że jest to firma godna polecenia.


adiz1
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Sie 2006
Posty: 54
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Wto 12 Wrz, 2006 Re: Opinie o GRAND DLL
--------------------------------------------------------------------------------
Czy mogłyby się wypowiedzieć inne osoby mające stycznośc z tą firmą?
DLL wybudowała dom pod Częstochową mojej znajomej. Jest zadowolona ze współpracy z właścicielem i z samej inwestycji. Pierwszą zimę ma już za sobą (chwali ogrzewanie kominkowe). Poleca mi ten sposób budowy i zaprasza do obejrzenia domu


miśtof
Dołączył: 13 Wrz 2006
Posty: 1
Wysłany: Sro 13 Wrz, 2006
--------------------------------------------------------------------------------
Moje mażenie stało się faktem dzięki firmie GRAND DLL z Częstochowy , w niespełna cztery miesiące mieszkam we własnym domu. Zdecydowanie polecam kontakt z właścicielem firmy , pełny profesjonalizm , fachowa pomoc bardzo dobra współpraca


Marcin P
Dołączył: 18 Wrz 2006
Posty: 4
Skąd: Korwinów
Wysłany: Pon 18 Wrz, 2006
--------------------------------------------------------------------------------
Witam serdecznie
Dzisiaj przeczytałem powyższą dyskusję i oczywiscie nie omieszkam się wypowiedzieć
Otóż ze swojej strony mogę jak najbardziej polecić firmę Grand DLL do budowania domu szkieletowego. Sam jestem użytkownikiem takiego domu od roku czasu, przeżyłem w nim jedną z najgorszych chyba zim w ostatnich 50 latach i powiem jedno REWELACJA. Domek wytrzymał wszystko a ogrzewanie kominkowe sprawdziło sie w 100% (grzaliśmy całą zimę tylko tym spalilismy 14 metrów drzewa i byly upały
Co do podłogi na legarach też jestem bardzo zadowolny gdyż czułem się prawie jakbym miał podłogowe ogrzewanie
I wszystko to dzięki panu Januszowi. Wiadomo jak każdemu zdarzaja mu sie błedy ale cóż ten ich nie popełnia co nic nie robi. Ogólnie polecam tę firmę jako profesjonlanego wykonawcę (w szczególności chłopaki od szkieletu naprawde wiedzą co robią a to jest podstawa w tym domu) a i sam Pan Janusz jest osoba z która można się dogadać we wszystkim co tylko dotyczy budowy a pomoc oraz dobra wola z jego strony jest nieograniczona.
Jeśli ktoś chciałby więcej informacji to prosze o kontakt na formu, mogę wiele powiedzieć a wydaje mi sie że przy moim uporze i prześwietlaniu każdej wydanej złotówki poznałem wiele na temat budowania domu i czepiałem sie naprawdę wszystkiego i na podsumowanie powiem jedno opłacało się jest SUPER!!!
_________________
Pozdrawiam
Marcin


Artur
Dołączył: 28 Sie 2005
Posty: 43
Skąd: Rogoźnik k/Będzina
Wysłany: Sro 22 Lis, 2006
--------------------------------------------------------------------------------
Wlasnie jestem na etapie wprowadzania sie do domu wybudowanego przez firme Grand DLL (domy z paczki). Jestem zadowolony z koncowego efektu. Dokladny opis oraz zdjecia postaram sie wreszcie zamiescic na typ poscie http://www.szkielet.pl/fo...865&highlight=.
Szczegolowych informacji udziele na PRIVa.

Nie chce mi się dalej szukać ale pierwszą opinię znalazłam z 2004 roku

alek
Posts: 700
Joined: Fri 14 Sep, 2007

Post by alek » Sat 14 Mar, 2009

Dla zainteresowanych, ten sam watek, choc chyba bardziej rozbudowany, jest ostatnio poruszany tutaj: http://www.szkielet.pl/forum/viewtopic. ... 4740#14740
Mysle sobie, ze warto rowniez zwrocic uwage na ilosc postow danej osoby i jakosc jej relacji, czy jest dokladna i od poczatku, czy tez wyglada na agitacje na rzecz jakiegos wykonawcy, czyli orzec samodzielnie o wiarygodnosci powiadomien/postow na forum.

Jan Kucharski
Posts: 25
Joined: Fri 13 Mar, 2009

Post by Jan Kucharski » Sun 15 Mar, 2009

Alek wszystko wskazuje, że najwięcej to Ty i czarek63 agitujecie na tym forum. Co Ty możesz powiedzieć mieszkając kilka miesięcy w swoim domu poza tym, że jest ładny. Pomieszkasz 8 - 10 lat to wiarygodnie będziesz mógł cokolwiek powiedzieć o swoim domu. Dom to nie kwiatki i nie buduje się go na trzy lata. To samo dotyczy Joanny.

alek
Posts: 700
Joined: Fri 14 Sep, 2007

Post by alek » Sun 15 Mar, 2009

Jan Kucharski wrote:Alek wszystko wskazuje, że najwięcej to Ty i czarek63 agitujecie na tym forum. Co Ty możesz powiedzieć mieszkając kilka miesięcy w swoim domu poza tym, że jest ładny. Pomieszkasz 8 - 10 lat to wiarygodnie będziesz mógł cokolwiek powiedzieć o swoim domu. Dom to nie kwiatki i nie buduje się go na trzy lata. To samo dotyczy Joanny.
Przede wszystkim to forum nie jest tylko dla fachowców, ale dla osob zwiazanych z budownictwem drewnianym, czesto jako inwestorzy lub przyszli inwestorzy, jako fachowcow to osobiscie widze tu dwie osoby, choc Ty kreujesz sie na trzecia.

Janie Kucharski, pisalem Ci, ze nie agituje, tylko przedstawilem historie budowy mojego domu od momentu, gdy szukalismy projektu, do chwili obecnej (w odpowiednim do tego dziale, gdzie uczestnik forum jest zachecany do jak najpelniejszej prezentacji budowy swojego domu. Dotychczas niewiele osob na forum to zrobilo w pelniejszym wymiarze. Czarek oprocz finiki jest chyba pierwsza osoba, ktora na tym forum zdala dokladniejsza fotorelacje z budowy swojego domu.

Jest w tym raczej pewna odwaga oraz chec udzielenia pomocy innym, a nie agitacja. Jesli widzisz w tym agitacje, to za kim Ty agitujesz? Jesli mial bym wlasnie tak myslec, to agitujesz za swoja osoba, jako kompetentym fachowcem w tym temacie. Moze nawet tak jest, ale kazdy inwestor ma tu swoje racje i mozliwosc prezentacji swojej perspektywy oraz zebranego doswiadczenia.

Do siebie i swojej fachowosci tez musisz przekonac innych. Pokaz, co zbudowales, w czym mieszkasz, co napisales, to zobaczymy.

Jestes nowy na forum i zaczales od od razu od swoich (nad)interpretacji dotyczacych ludzkich motywow. Sam sie zastanawiam nad Twoimi. Czym sie kierujesz? Ja mam wrazenie, ze probujesz zostac tutaj szybko ekspertem od budownictwa szkieletowego. Mnie osobiscie taki ekspert i jego podpowiedzi sa do niczego niepotrzebne, wiec w moim przypadku daj sobie spokoj. W ogole oczekuje uwag i pomocy, gdy wyraznie o to poprosze.

Zaczynasz tu wprowadzac zamieszanie (i po co?), nie rozpoznawszy nawet dokladnie, co kto pisze, bo np. ja nigdzie nie napisalem, ze mieszkam kilka miesiecy w swoim domu (jak piszesz), wiec Twoja lektura postow i tematow jest po prostu powierzchowna. Probujesz uchodzic za fachowca, ale nie czytasz dokladnie, co ludzie pisza,czego chca.

Ja nie musze sie znac dokladnie na budowie domow, choc dociekalem wielu kwestii technicznych, do tych spraw mialem inspektora nadzoru inwestorskiego, a ten majac odpowiedni staz w zawodzie, wyksztalcenie i doswiadczenie pilnowal budowy mojego domu, a ja polegalem na jego opiniach.

Dla mnie wazne sa tez wrazenia estetyczne, dlaczego probujesz kogokolwiek za to ganic?, choc oczywiscie nie tylko, ponadto znajdz tu kogokolwiek, kto mieszka nascie lat w domu szkiletowym, choc zdaje sie, ze sa osoby, ktore podciagaja chyba pod dziesiec.

Czy ty sam mieszkasz kilkanascie lat w domu szkiletowym drewnianym i mozesz sie podzielic doswiadczeniem z tego wynikajacym?

Jan Kucharski
Posts: 25
Joined: Fri 13 Mar, 2009

Post by Jan Kucharski » Sun 15 Mar, 2009

Co ty psychoanalityk jesteś ?
Nagle trafił się gość co wie trochę wiecej na temat kanadyjek i Pan alek poczół się nieswojo. Jestem rzeczoznawcą od 20 lat z czego ze szkieletem mam doczynienia od 15 lat, widziałem budowy większości firm w tym kraju i do każdej mogłem się przyczepić. Większość kierowników i inspektorów na waszych budowach mają pierwszy kontakt ze szkieletem więc co mogą zobaczyć ? Ja nie krytykuję bez powodu lub na podstawie wątpliwej wiedzy humanisto ale staram się czegoś dowiedzieć. Mam prawo zadawać takie pytania jak chcę a ty nie musisz na nie odpowiadać. Widzę ,że z tym styropianem dałem do myślenia. Tym trudniej jest mi wybrać firmę do budowy własnego domu - niezłe jaja nie.

czarek63
Posts: 390
Joined: Thu 03 Mar, 2005
Location: Polska

Post by czarek63 » Sun 15 Mar, 2009

Jan Kucharski wrote:Alek wszystko wskazuje, że najwięcej to Ty i czarek63 agitujecie na tym foru
Szanowny Panie Rzeczoznawco
zadał Pan sobie trochę trudu i przeanalizował cała moją aktywność na forum -szczególnie jeśli chodzi o rozpiętość czasową ???

Jan Kucharski
Posts: 25
Joined: Fri 13 Mar, 2009

Post by Jan Kucharski » Fri 20 Mar, 2009

Czarek63 przepraszam zagalopowałem się wobec ciebie.



Post Reply

Return to “Opinie Inwestorów o firmach wykonawczych”