kris-dom opinia ??

Uwagi inwestorów na temat firm wykonawczych
Post Reply
marshall83
Posts: 3
Joined: Tue 24 Feb, 2009

kris-dom opinia ??

Post by marshall83 » Sat 28 Mar, 2009

witam znalazłem firme ze ślaska mam pytanie miał ktos stycznosc strona KRIS-DOM

z góry dziekuje za opinie


Kubaty
Posts: 191
Joined: Sun 22 Aug, 2004
Location: Warszawa

Post by Kubaty » Sat 28 Mar, 2009

Na zdjęciach widać, że bujują nie tak jak trzeba. Okna montują przed założeniem folii chroniącej przed wiatrem. A to podbno nie taka kolejność. Nie czyatsz forum? Poczytaj.

marshall83
Posts: 3
Joined: Tue 24 Feb, 2009

Post by marshall83 » Sat 28 Mar, 2009

czytam ale zdjecia to jedno a opinia osoby która posiada dom od nich to 2gie

dwronka
Posts: 394
Joined: Sun 17 May, 2009

Post by dwronka » Thu 28 May, 2009

marshall83 wrote:czytam ale zdjecia to jedno a opinia osoby która posiada dom od nich to 2gie
Święte słowa zdjęcia to jedno a opinie to drugie, swoją opinie dodam na początku przyszłego roku.
Z panem krzysztofem przeprowadziłem pare dłuższych rozmow i wszelkie obawy o żle zalożonej wiatroizolacji itp okazaly zbedne.

dwronka
Posts: 394
Joined: Sun 17 May, 2009

Post by dwronka » Sat 04 Jul, 2009

Papiery o pozwolenie na budowę juz zlożone- czekam tylko jeszcze na ustalenia z tp . W tym tygodniu oglądałem w brennej dom budowany przez firmę pana krzysztofa ( kris dom) i wyniosłem pozytywne wrażenia.
Co do konstrukcji to każdy element idealnie dopasowany do siebie. Drewno dobrej jakosci oczywiscie, czterostronnie strugane, slupki co 40 cm. Wiatroizolacja założona przed oknami oraz dylatacja z kontrłat pomiędzy wiatroizolacją a styropianem.
Troche mnie śmieszy to, że inwestorzy wybierają styropian na zewnątrz jako dodatkowe docieplenie no ale coż ja osobiscie preferuje wełnę skalną. Zszokowany byłem murłatą bodajże przekroju 30 x 30 lub większa, płyty kronopol nie jakis badziewny kronoorginal.
To narazie na tyle, resztę relacji zdam z własnej budowy - jestem wstępnie ugadany na drugą połowę września.

beatas
Posts: 1
Joined: Wed 19 May, 2010

Post by beatas » Fri 21 May, 2010

Witam. Przeczytałam wątek o firmie kris-bud i ciekawi mnie czy już Pan mieszka w domu budowanym przez nich? Proszę napisać jakieś opinie na ten temat. Będę wdzięczna bo też nosimy się z zamiarem budowy z kris-bud. Beata Sygnarska - bsygnarska@wp.pl

peterte
Posts: 28
Joined: Wed 13 May, 2009

Post by peterte » Fri 21 May, 2010

Witam
Aktualnie ja z nimi buduję :-) Na razie kończymy fundamenty więc wiele nie mam do powiedzenia ale można poczytać w Historiach... wątek "Budowa Z1 D GL bl". Jak na razie nie mam większych uwaga poza jedną - ważna jest szczegółowa umowa z wykonawcą.
Pozdrawiam
Piotr

Marlukas88
Posts: 31
Joined: Fri 14 Oct, 2011

Post by Marlukas88 » Sat 22 Oct, 2011

Czy może ktoś coś więcej napisać o tej firmie? Jakieś zdjęcia z budowy z firmą kris-dom??

Marlukas88
Posts: 31
Joined: Fri 14 Oct, 2011

Post by Marlukas88 » Wed 04 Jan, 2012

Na wiosnę 2012r. biorę się za budowanie domku Z1 L D bl z firmą Kris Dom:)

Gliwicki
Posts: 213
Joined: Mon 28 Jul, 2008
Location: Gliwice

Post by Gliwicki » Wed 04 Jan, 2012

Która to firma? Z jakiej miejscowości? Znam kilka firm działających pod tą nazwą i jedna jest całkowicie do niczego :( Możecie zobaczyc efekty jej dzialalności wtemacie "dom moich znajomych" ...
http://www.szkielet.pl/forum/viewtopic. ... 8048#18048
Nie sprzeczaj się z idiotami, ściągną Cie na swój poziom i pokonają doświadczeniem.

Marlukas88
Posts: 31
Joined: Fri 14 Oct, 2011

Post by Marlukas88 » Wed 04 Jan, 2012

To jest firma kris-dom ze Świerklan (powiat Rybnicki). Jest to ta sama firma która budowała dom opisany w tym temacie http://www.szkielet.pl/forum/viewtopic. ... ght=budowa. Akurat ja nie mam działki na szkodach górniczych więc nie będzie potrzebna taka mocna konstrukcja płyty fundamentowej . Domek ten jest już dawno wykończony i mam okazje parę razy w tygodniu go oglądać przejazdem ponieważ mieszkam nie daleko. Firma bardzo dobrze buduje domki szkieletowe a właściciel jest bardzo konkretny i zna się na rzeczy.

Gliwicki
Posts: 213
Joined: Mon 28 Jul, 2008
Location: Gliwice

Post by Gliwicki » Wed 04 Jan, 2012

Firma opisywana w cytowanym wątku nie była ze Świerklan ...

PS
A tak na marginesie - głównym problemem przedstawionym w opisie budowy domu moich znajomych nie był fundament (choć też był niemiłosiernie spartolony) :roll: Jeżeli tego nie zauważyłeś, to radzę Ci zatrudnić dobrego inspektora nadzoru z doświadczeniem w budownictwie szkieletowym. Bo choć firma może jest i dobra, to już tow. Dzierżyński mówił:
"(...) ufać można każdemu ... pod warunkiem, że się go ciągle kontroluje ... (...)"
Nie sprzeczaj się z idiotami, ściągną Cie na swój poziom i pokonają doświadczeniem.

Marlukas88
Posts: 31
Joined: Fri 14 Oct, 2011

Post by Marlukas88 » Sat 07 Jan, 2012

Rozmawiałem z Panem "Peterte", który budował wraz z firmą Kris-Dom (wątek http://www.szkielet.pl/forum/viewtopic. ... ght=budowa.) , mówił że firma solidna i jest zadowolony z efektu końcowego tylko mówił, że należy sprawować nad nią ciągły nadzór, zresztą jak nad każdą firmą (nie wypuszczać ich na samopas), cały czas doklądać prac tak żeby czegoś nie spiepszyli...wiadomo.

Marlukas88
Posts: 31
Joined: Fri 14 Oct, 2011

Post by Marlukas88 » Mon 28 May, 2012

Zapraszam na mój blog budowlany budowy domku Z1 L D bl http://www.zetjedenslask.mojabudowa.pl/



Post Reply

Return to “Opinie Inwestorów o firmach wykonawczych”