Jaka firma - Górny Śląsk?

Uwagi inwestorów na temat firm wykonawczych
Post Reply
Shumi
Posts: 3
Joined: Sat 25 Jul, 2009

Jaka firma - Górny Śląsk?

Post by Shumi » Sat 25 Jul, 2009

Na początku swojej aktywności forumowej witam wszystkich użytkowników portalu. Bardzo cieszę się, że trafiłem na takie miejsce w sieci, gdyż z tego co udało mi się zaobserwować będzie to źródło ogromu wiedzy, która będzie mi potrzebna przy budowie domu.
Szukam sprawdzonej firmy stawiającej domy w technologii szkieletowej w rejonie Górnego Śląska. Osobiście skupiam się na okolicach Mikołowa - Orzesza. Będę wdzięczny za ewentualne podpowiedzi, na podstawie wiedzy już na forum zawartej zweryfikowałem kilka firm które do teraz rozpatrywałem, jednak nie trafiłem na 100% pewną propozycję wykonawcy. Dzięki z góry za wszelką pomoc
Pozdrawiam,
Michał


dwronka
Posts: 394
Joined: Sun 17 May, 2009

Post by dwronka » Sat 25 Jul, 2009

W wrześniu jak dobrze pójdzie z bankiem rozpoczynam w strumieniu budowę z firma krisdom wiec zapraszam do oglądnięcia efektów pracy. Osobiscie oglądałem ich prace w brennej i jest ok.
Oczywiscie od Ciebie duzo zalezy co bedzie zastosowane przy bodowie domu - rodzaj izolacji pod podwaline, jakie membrany itp itd oraz to czy zainwestjuesz w wełnę na elewacje czy raczej tańszy styropian jak i wiele innych aspektow więc opinie i zdjęcia na internecie nie do końca pokazują nam odzwierciedlenie fachowosci wykonanych prac gdyż czesto sami idziemy na łatwizne i po kosztach.

Shumi
Posts: 3
Joined: Sat 25 Jul, 2009

Post by Shumi » Mon 27 Jul, 2009

dwronka wrote:W wrześniu jak dobrze pójdzie z bankiem rozpoczynam w strumieniu budowę z firma krisdom wiec zapraszam do oglądnięcia efektów pracy. Osobiscie oglądałem ich prace w brennej i jest ok.
Oczywiscie od Ciebie duzo zalezy co bedzie zastosowane przy bodowie domu - rodzaj izolacji pod podwaline, jakie membrany itp itd oraz to czy zainwestjuesz w wełnę na elewacje czy raczej tańszy styropian jak i wiele innych aspektow więc opinie i zdjęcia na internecie nie do końca pokazują nam odzwierciedlenie fachowosci wykonanych prac gdyż czesto sami idziemy na łatwizne i po kosztach.
szczerze mówiąc szukając wykonawcy zależy mi również właśnie na fachowym doradztwie - co tylko będę mógł czerpał będę z sieci, jednak nagromadzenie obowiązków może wpływać różnie na moje możliwości, dla tego potrzebuje kogoś kto zna temat i dobrze doradzi...

Grzegorz Szostak
Posts: 1601
Joined: Sun 21 Aug, 2005
Location: Siedlce
Contact:

Post by Grzegorz Szostak » Mon 27 Jul, 2009

Shumi wrote:szczerze mówiąc szukając wykonawcy zależy mi również właśnie na fachowym doradztwie - co tylko będę mógł czerpał będę z sieci
W necie znajdziesz dużo informacji technicznych, ale nie to co najważniejsze - szczegóły wykonawcze. Te powinny być zawarte w umowie jeżeli nie ma ich w projekcie.

W mojej firmie stosuję w tym zakresie zasadę ich "wypracowania" (detali) wspólnie z inwestorem, a następnie weryfikacji tego przez osobę (fachowca) niezależnego i wskazanego przez niego. Ponieważ nie ma zwyczaju zatrudnianie inspektora nadzoru (nieobowiązkowe), dlatego też kierownika budowy zapewnia inwestor. W przypadku, gdy klient chce kierownika budowy od nas wymagamy w umowie zapisu o osobach mogących podjąć decyzję w zastępstwie inwestora.

Wbrew pozorom powyższe zabezpiecza również wykonawcę przed zmianami wprowadzanymi przez klienta w trakcie budowy. Ich koszt często sięga 30% wartości inwestycji.

ilonka3004
Posts: 1
Joined: Mon 27 Jul, 2009
Location: lubań

Post by ilonka3004 » Mon 27 Jul, 2009

Proszę o namiary na firmę z dolnegośląska (mieszkam w Lubaniu) budujących domy pod klucz z prefabrykatów?
chodzi mi o sprawdzone firmy-może ktoś już taki budował w tej okolicy?

będę wdzięczna za każdą odp.
e-mail:ilonka3004@poczta.fm

Shumi
Posts: 3
Joined: Sat 25 Jul, 2009

Post by Shumi » Mon 27 Jul, 2009

dzięki za oferty na maila, fajnie poczytać i zapoznać się z różnymi propozycjami. Z jakim wyprzedzeniem trzeba uderzać o termin, jeżeli o budowie myślę nie wcześniej niż w sierpniu przyszłego roku?
btw. ślijcie co macie ;)
Pozdrawiam

Tobi
Posts: 69
Joined: Thu 11 Jun, 2009
Location: Katowice
Contact:

Post by Tobi » Mon 24 Aug, 2009

To ja się podłączę, również zamierzam budować na Górnym Śląsku w podobnym terminie co Shumi. Z firm, z którymi miałem do czynienia najlepsze wrażenie zrobił na mnie Mawit z Imielina. Może możecie kogoś polecić?

xbushman
Posts: 2
Joined: Fri 26 May, 2017

Re: Jaka firma - Górny Śląsk?

Post by xbushman » Fri 26 May, 2017

Trochę wykop, ale mnie także interesowałyby namiary na sprawdzone firmy ze Śląska.
Proszę o pomoc w temacie.



Post Reply

Return to “Opinie Inwestorów o firmach wykonawczych”