Eko-House sp. z o.o. Kraków

Uwagi inwestorów na temat firm wykonawczych
bart.knop
Posts: 4
Joined: Wed 26 Aug, 2009

Eko-House sp. z o.o. Kraków

Post by bart.knop » Wed 26 Aug, 2009

Witam,
poszukuje informacji nt. Eko-House sp. z o.o. Krakow, planuje budowe szkieletowki z rekuperatorem i pompa ciepla. chcialbym poznac opinie i czy ktos realizowal z nimi budowe???
Pozdrawiam
Bartek


bart.knop
Posts: 4
Joined: Wed 26 Aug, 2009

Post by bart.knop » Thu 27 Aug, 2009

nikt o nich nic nie slyszal??????

Tomek76
Posts: 2
Joined: Wed 15 Feb, 2006

Post by Tomek76 » Tue 08 Sep, 2009

bart.knop wrote:nikt o nich nic nie slyszal??????
Witam, mam ten sam problem. Zastanawiamy się nad tą firmą, bo wydają się być dobrzy, ale już niejedna firma, która wydawała się dobra, przegrała z tym forum. Może nic nie ma na jej temat, bo za mało wybudowali? A to z kolei niezbyt dobrze świadczyłoby o ich doświadczeniu w budowach szkieletowych. Ofertę w każdym razie mają ciekawą...

Adam Koc
Posts: 3
Joined: Wed 09 Sep, 2009

Post by Adam Koc » Wed 09 Sep, 2009

Od ponad roku śledzę te forum i m.in. opinie o firmach budujących. Ostatnio miałem możliwość odwiedzenia dwóch firm: IBUD z Goczałkowic oraz Domymax z Bielska Białej. W obydwu przypadkach widziałem też zbudowany lub budujący się dom. Wcześniejsze opinie na temat samych odwiedzin były różne, a to że jakieś drewno leżało i mokło na placu, a to że biuro firmy jest w mało atrakcyjnym miejscu itp. Najlepiej jest pojechać i się przekonać na własne oczy co i jak. Nie wiem dlaczego ale uważam, że lepiej jest zbudować dom wg. gotowego projektu danej firmy, a nie wybierając swój włąsny projekt. My w tym momencie mamy pozwolenie na budowę domu wg. wybranego przez nas projektu, ale wahamy się czy nie zmienć projektu np. na IBUD, Domymax, albo Labo (też z Bielska Białej). Wiadomo co się otrzymuje i nic nie zaskoczy Cię ceną: "a bo wie Pan nie przewidziałem tego i tamtego...". W Krakowie byliśmy z żoną w siedzibie firmy Polski Dom 2000 - niestety, jest jedną z droższych. Siedziba - mało atrakcyjna, ale przecież nie o biuro handlowe chodzi, ale o wykonanie domy. W ciągu tego roku przejrzałem kilkaset stron internetowych z ofertami różnych firm i szczerze powiem na tym forum jest tylko kilka z nich. Proponuję dokładnie przejrzeć umowę i kwestię harmonogramu wpłat - bo to chyba najważniejsze. Chętnie też wymienię się mailem i telefonem bo jak to się mówi: w grupie siła i może np. udałoby się wynegocjować lepszą cenę gdybyśmy w 2-3 osoby podpisali umowę w jednej firmie. Pozdrawiam
Adam

bart.knop
Posts: 4
Joined: Wed 26 Aug, 2009

Post by bart.knop » Fri 11 Sep, 2009

witam, nie mam nic przeciwko - w grupie sila :)
generalnie im wiecej szukam tym mniej firm pozostaje, bo albo kleja styropian na osb i twierdza ze dom jest szczelny ale generalnie nic jeszcze nie zbudowali............ droga przez meke. dom polski i proinvest a wlasciwie proinvest jako dystrybutor kleja styro na osb - tak mi powiedzieli przez telefon.

teraz rozmawiam z panem grzegorzem z tego forum no i z eko hose, jesli ktos jest z krakowa i moglby sprawdzic ich na prdukcji to bylbym wdzieczny za opinie.
pozdrawiam
bartek

Adam Koc
Posts: 3
Joined: Wed 09 Sep, 2009

Post by Adam Koc » Sun 13 Sep, 2009

Rozmawiałem w piątek z szefem firmy Eko House na temat pewnej kwestii niezwiązanej bezpośrednio z samą budową domu. Z rozmowy telefonicznej wynikało, że wszystko jest OK.Czy ktoś z Was - piszących ten wątek widział w końcu realizację tej firmy, względnie rozmawiał z wcześniejszymi inwestorami?
Adam

Kubaty
Posts: 191
Joined: Sun 22 Aug, 2004
Location: Warszawa

Post by Kubaty » Mon 21 Sep, 2009

Ten link jakoś nie działa. Co to za firma? Może firma typu "krzak" której nie stać bylo na utrzymanie strony www.
Odpuść sobie. Nie ma już pewniejszych firm?

Andrzej Schwarz
Posts: 1
Joined: Mon 21 Sep, 2009

Post by Andrzej Schwarz » Mon 21 Sep, 2009

Link dziala - prosze wpisac - www.eko-house.pl - Pomylilem koncowke....

pecoalsw
Posts: 93
Joined: Mon 30 Jan, 2006
Location: z daleka

Post by pecoalsw » Wed 23 Sep, 2009

Witam, jest mnostwo firm na tynku. To prawda. Jedna budowa sie powiedzie lepiej a inna gorzej. Nie mozna sie przeciez sugerowac jedna budowa domu firmy krakowskiej - realizowanej w Szczecinie - montowanej przez firme z Koszalina. Chyba tu nie tedy droga. Firma + montaz musi byc prawie "na miejscu". Mozna sobie zaoszczedzic mnostwo siwych wlosow. A kazda cena jest czyms dyktowana. W naszym kraju najpierw sie kontraktuje a potem szuka wykonawca albo tanszych materialow albo probuje zaoszczedzic (czyli wiecej zarobic). Jedyna metoda to zlecenie wykonania odplatnej oferty (dokladny opis i fabrykaty uzytych materialow musza byc opisane) przez firme budowlana z ktora by sie budowalo - i potem z dokladnie ta oferta (z zakrytymi cenami) isc do kogos innego. Wtedy mozna firmy porownywac. Firma wykonujaca oferte odciaga jej cene przy otrzymaniu zlecenia na budowe domu. W innym przypadku dajecie sie Panstwo rabac po kieszeni. Czasem tani dom nie jest absolutnie tani, choc cena wydaje sie dobra dla laika.

joti21
Posts: 2
Joined: Mon 25 Jan, 2010

Post by joti21 » Mon 25 Jan, 2010

witam jestem całkiem nowy w tych sprawach ale słyszalem o firmie mc domus też z krakowa (ul cystersów) i firmie skorpion z ustronia-mają oferte na allegro??????? :roll:

kol
Posts: 1
Joined: Thu 22 Apr, 2010

Post by kol » Thu 22 Apr, 2010

Witam! W mojej opinii zarówno Firma Eko-House jak i Polski Dom 2000 mają świetny marketing. Nie idzie to jednak w tym przypadku w parze z jakością wykonania usług. Mam przyjemność znać obie te firmy i obu szefów.
Klienci którzy wybrali ich technologie są zawiedzeni i narzekają przede wszystkim na budowlańców.
Nie ma spójności w działaniach. Jedyne co z pewnością jest gwarantowane to nie małe ceny.
Życzę Państwu dużo cierpliwości i wytrwałości w budowaniu wymarzonego domu:)

Bramin
Posts: 1
Joined: Thu 01 Dec, 2011

Post by Bramin » Thu 01 Dec, 2011

Nie znam firmy Polski Dom 2000, ale przestrzegam przed jakimikolwiek interesami z Eko-House z Krakowa (zalecam również sprawdzenie pozostałych firemek, gdzie decyzje podejmują ci sami ludzie).
Sądząc ze sposobu prowadzenia budów wielu klientów, oszukiwania inwestorów i nagminnej praktyki nie rozliczania się z ekipami za wykonane prace, oraz zatrudnienia najtańszej siły roboczej (a więc wiadomo jak bardzo fachowej), zawieranie umowy z tą firmą to jak cyrograf na samego siebie.
W celu zapoznania się z prawdziwym obliczem oferty, która faktycznie 'wygląda' rewelacyjnie, zapraszam do poczytania na ich stronie, ale WSPAK.
I będzie to 100 % tego, co firma wykonuje w praktyce.

gala
Posts: 1
Joined: Tue 03 Jan, 2012

Post by gala » Tue 03 Jan, 2012

Również nie polecam i radzę wystrzegać się tej firmy. Nie wypłacają ekipom, tłumacząc się likwidacją firmy, a w rzeczywistości nadal istnieją. Oszuści i złodzieje!

bolekhardy
Posts: 6
Joined: Sat 15 Oct, 2016

Re: Eko-House sp. z o.o. Kraków

Post by bolekhardy » Sat 15 Oct, 2016

Nie polecam jeżeli chodzi o tempo pracy oraz wykonanie fundamentów. Jestem inwestorem i niestety jak na razie Moje podpiwniczone fundamenty powstają 5 miesięcy i końca nie widać. Co do części drewnianych to się nie wypowiem bo ich nie mam na razie ale jeżeli robota nie przyśpieszy to może do końca przyszłego roku skończą. Marna organizacja w firmie. Między kolejnymi etapami budowy ogromne przestoje. Teraz firma się nazywa D4D Polska ( "zarządzają" ją ci sami ludzie) Ja otrzymałem ofertę od firmy EKO-HOUSE ale umowa jest z D4D ?? - nie komentuję.

bolekhardy
Posts: 6
Joined: Sat 15 Oct, 2016

Re: Eko-House sp. z o.o. Kraków

Post by bolekhardy » Sun 11 Jun, 2017

Aktualizacja statusu. Firma EKO-HOUSE KRS 0000299182 jest firmą wydmuszką ( wg KRS ma przydzielonego kuratora od 30.06.2016) i jest poprzez swojego właściciela powiązana z firmą D4D oraz EKO-WIND. Nie wiem jak działają pozostałe firmy ale firmy D4D stanowczo nie polecam .

CriCri
Posts: 3
Joined: Mon 18 Apr, 2016

Re: Eko-House sp. z o.o. Kraków

Post by CriCri » Fri 05 Jan, 2018

W nawiązaniu do wpisów użytkownika „bolekhardy” z dnia 15 października 2016 r. oraz z 11 czerwca 2017 r., wskazuję że określone w ww. wpisach oświadczenia są całkowicie nieprawdziwe i nie mają żadnego przełożenia na sposób prowadzenia działalności gospodarczej przez D4D Polska oraz EKO-HOUSE.

W zgodzie ze stanem faktycznym w okresie prowadzenia działalności przez Eko House oraz D4D Polska w czasie dokonania ww. wpisów, prace były wykonywane w sposób prawidłowy. Wszelkie wynikłe opóźnienia spowodowane były wyłącznie problemami istniejącymi po stronie inwestora, który nie chciał podejmować współpracy przy realizowaniu przedmiotu umowy oraz występował co chwila z nowymi żądaniami, które uniemożliwiały normalne podjęcie prac.

W tym miejscu należy również wskazać, że zarówno Eko House i D4D Polska to odrębne od siebie podmioty.

W związku z powyższym z uwagi na bezprawne naruszenie dóbr osobistych w rozumieniu przepisów art. 23 oraz 24 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny (t.j. Dz.U. 2017, poz. 459) w postaci:
1.   dobrego imienia ww. przedsiębiorstw (ściślej - nazwy),
2.   renomy oraz
3.   dobrej sławy ww. przedsiębiorstw,
wskazuję, że wobec odpowiednich osób zostaną podjęte właściwe działania prawne.

Dlatego też wzywam administrację forum BUDUJ Z DREWNA.PL do wykreślenia wpisów użytkownika „bolekhardy” z dnia 15 października 2016 r. oraz z 11 czerwca 2017 r., pod rygorem podjęcia działań z tytułu naruszenia ww. dóbr osobistych.”

bolekhardy
Posts: 6
Joined: Sat 15 Oct, 2016

Re: Eko-House sp. z o.o. Kraków

Post by bolekhardy » Thu 01 Mar, 2018

Co do powiązania obu firm to zgodnie z KRS na dzień 28_02_2018 firma D4D polska krs: 0000477454 oraz EKO-HOUSE krs:0000299182 mają tego samego prezesa oraz tego samego jedynego wspólnika. Jeżeli niezliczone przymusowe wizyty na budowie oraz dbanie o to żeby dom został wykonany zgodnie z projektem w skończonym czasie zapisanym w umowie określa się jakoby "Wszelkie wynikłe opóźnienia spowodowane były wyłącznie problemami istniejącymi po stronie inwestora" to chyba to jest żart. Co do dokładności wykonania fundamentu to okazało się że jedna ze ścian przesunięta jest względem planu o ponad 10 cm. Mało tego jak fundament zaczął przeciekać to pracownik firmy D4D powiedział że fundament musi się ułożyć to przestanie przeciekać a jeżeli by się tak nie stało to będą robić iniekcje do betonu ( na które producent daje 5 lat gwarancji , a potem co ? ). Wszystko jest udokumentowane na zdjęciach i nie tylko także nie są to żadne pomówienia.

CriCri
Posts: 3
Joined: Mon 18 Apr, 2016

Re: Eko-House sp. z o.o. Kraków

Post by CriCri » Sun 25 Mar, 2018

...No to zapraszamy do sądu.
Zwłaszcza ,że za żadne skarby nie chciał się Pan- drogi kliencie zgodzić na nasze rozwiązania technologiczna.
Wiedzieliśmy, informowaliśmy wcześniej, że fundament przy pańskiej propozycji może przeciekać, jednak uparł się Pan, nie chcąc słyszeć o innym rozwiązaniu...
A ponieważ klient - nasz pan- zrobiliśmy wg. życzenia.
Teraz sią pomawia naszą firmę..... , więc do zobaczenia w sądzie.

Pozdrawiam

bolekhardy
Posts: 6
Joined: Sat 15 Oct, 2016

Re: Eko-House sp. z o.o. Kraków

Post by bolekhardy » Mon 26 Mar, 2018

Co do ewentualnego przeciekania fundamentu w tej technologii nikt mnie nie informował. Zmiana w projekcie jaką chcieliście państwo wykonać była uzasadniana rzekomym ciężkim dostępem do technologii z projektu . Jak się okazało dostawa technologi zapisanej w projekcie trwała 4 dni robocze. Ja nie jestem budowlańcem więc nie znam się na technologi budowlanej dlatego zastrzeżenie państwa firmy było konsultowane z architektem, który nie zgodził się na użycie państwa "technologii" w takich warunkach gruntowych jak u mnie . Przed podpisaniem umowy firma nie zgłaszała żadnych zastrzeżeń co do projektu. To nie są pomówienia tylko udokumentowany stan faktyczny.

CriCri
Posts: 3
Joined: Mon 18 Apr, 2016

Re: Eko-House sp. z o.o. Kraków

Post by CriCri » Mon 26 Mar, 2018

K'woli ścisłości, to Pan wraz ze swoim kierownikiem budowy uparliście się mimo ostrzeżeń do waszej technologii..... Jednak mniejsza z tym.
PRZECIEK NAPRAWILIŚMY....- jednak to Pan firmie nie zapłacił kilkudziesięciu tysięcy złotych wynagrodzenia, co poskutkowało zajęciem pańskiego konta bankowego.
Teraz wymyśla Pan niestworzone i nieprawdziwe historie żeby się zemścić.
Dalej twierdzę,że są to pomówienia.
My nie chcemy się spierać na forum, proszę wiec usunąć cały ten wątek i będziemy kwita.

bolekhardy
Posts: 6
Joined: Sat 15 Oct, 2016

Re: Eko-House sp. z o.o. Kraków

Post by bolekhardy » Wed 25 Apr, 2018

Po pierwsze to nie jest "nasza" technologia tylko architekta. Jak się nie umie czegoś robić to się tego nie robi. A jak się coś zepsuję to trzeba to naprawić a nie upierać się że to nie ja zepsułem. Pan kierownik dbał o to żeby budynek był wykonany w zaprojektowanej technologii a nie Państwa wymyślonej. ŻADEN PRZECIEK NIE ZOSTAŁ NAPRAWIONY ...- a za źle wykonaną robotę nie należy się żadna zapłata. Zgodnie z dokumentami i zdjęciami z budowy fundament jest źle wykonany a wy się nie poczuwacie do jego naprawy. Wątku ja nie usunę bo uważam że Państwa firma jest nie godna polecenia. Jeżeli ktoś uważa inaczej proszę zapytać przedstawiciela firmy przed podpisaniem umowy o co najmniej trzy numery telefonów do osób które są zadowolone z usług świadczonych przez firmę. To nie są pomówienia tylko fakty.

User avatar
pierwyni
Posts: 3
Joined: Tue 24 Apr, 2018

Re: Eko-House sp. z o.o. Kraków

Post by pierwyni » Thu 26 Apr, 2018

Dzięki za ciekwe porady i sugestie ;) Z całą pewnością przydadzą mi się :)
Upływająca chwila to jedyny czas, jaki mamy do dyspozycji, by żyć.

pawelmajster
Posts: 1
Joined: Wed 19 Dec, 2018

Re: Eko-House sp. z o.o. Kraków

Post by pawelmajster » Wed 19 Dec, 2018

Szanowni Państwo,
Bardzo proszę o kontakt jeśli ktoś z Państwa został poszkodowany przez firmę Eko-House lub D4D Polska.
Obecnie jesteśmy na etapie przygotowania postępowania w stosunku do tych spółek oraz osób z nimi powiązanych. Według naszego przekonania firma wprowadza w błąd Klientów oraz świadomie zawiera umowy z których z góry nie zamierza się wywiązać.
kontakt dla nie zarejestrowanych na portalu : paradowscykaneclaria@gmail.com

casijo
Posts: 2
Joined: Mon 21 Jan, 2019

Re: Eko-House sp. z o.o. Kraków

Post by casijo » Wed 03 Apr, 2019

Również jestem poszkodowany przez Eco-House polska z o.o.
W tym momencie jestem na etapie przygotowywania pozwu.
Nadmienię tylko że budowa rozpoczęła się w lutym zeszłego roku i miał zakończyć się po max 9 miesiącach, ale nadal nie jest zakończona.
Mało tego zakupione materiały w pobliskich składach budowlanych nadal nie są zapłacone.
Przy próbie kontaktu telefonicznego, jeśli znają nr nie odbierają telefonów, a jeśli zadzwonić do nich z nieznanego nr po odebraniu telefonu i przedstawieniu się natychmiast odpowiadają że teraz są zajęci spotkanie etc.... po prosty

Mój wniosek, jeśli chcecie spać spokojnie szeroki łukiem radzę omijać

narisowa
Posts: 3
Joined: Fri 19 Jan, 2018

Re: Eko-House sp. z o.o. Kraków

Post by narisowa » Wed 24 Apr, 2019

Z przykrością muszę stwierdzić, iż również dołączyłam do grona osób, z którymi spółka nie wywiązała się z umowy. Umowa zawarta w styczniu 2018 roku, termin wykonania grudzień 2018 roku, do tej pory prócz fundamentów i konstrukcji budynku pomimo dokonywania płatności zgodnie z harmonogramem, wykonanych w ub. roku nie zostały podjęte dalsze prace. Prezes firmy nie odbiera telefonów, nie odpisuje na e-maile i oficjalne pisma.

Lft
Posts: 2
Joined: Mon 13 May, 2019

Re: Eko-House sp. z o.o. Kraków

Post by Lft » Tue 14 May, 2019

Dzień dobry,
proszę o więcej informacji w temacie współpracy z firmą. Póki co wszystko wydawało nam się w porządku i byliśmy bliscy podpisania umowy. Z góry dziękuję za szczegóły. Czy chodzi o jakość, terminowość, czy ogólną wiarygodność?

niusia
Posts: 2
Joined: Wed 22 May, 2019

Re: Eko-House sp. z o.o. Kraków

Post by niusia » Thu 23 May, 2019

Jeśli chcecie Państwo więcej informacji o działalności tej firmy prosimy o jakiś namiar - skontaktuję się.

Lft
Posts: 2
Joined: Mon 13 May, 2019

Re: Eko-House sp. z o.o. Kraków

Post by Lft » Sat 25 May, 2019

Niusia - dziękujemy, nie mamy jak podać tutaj danych bez ujawniania się firmie. Wysłałem prywatna wiadomość z mailem, albo zostaw swojego maila jeśli się nie boisz :)

niusia
Posts: 2
Joined: Wed 22 May, 2019

Re: Eko-House sp. z o.o. Kraków

Post by niusia » Sun 26 May, 2019

Nie otrzymałem wiadomości prywatnej. Proszę spróbować jeszcze raz. W każdym razie, jeśli jeszcze nie podpisaliście umowy, radzę się 5 razy zastanowić czy z tą firmą podpisywać a jeżeli już to wziąć dobrego prawnika, żeby tą umowę odpowiednio sformułować, gdyż Kodeks Cywilny, którym się zasłaniają nie chroni inwestora. Na pewno nie wywiązują się z terminowości, która może przekraczać ponad 2 lata. Całą historię naszej budowy możemy przedstawić ale ja z wiadomych względów też nie mogę tu podać do siebie namiarów, gdyż budowa nadal trwa i trwa i trwa..... tragedia..… Może jakiś kontakt do kogoś z rodziny ????

KamilNorw
Posts: 12
Joined: Sat 07 Sep, 2019

Re: Eko-House sp. z o.o. Kraków

Post by KamilNorw » Sat 07 Sep, 2019

Umowy trzeba czytać, ale warto też opinie przeczytać na google na temat tej firmy

Misia
Posts: 2
Joined: Fri 13 Dec, 2019

Re: Eko-House sp. z o.o. Kraków

Post by Misia » Wed 18 Dec, 2019

niusia wrote:
Thu 23 May, 2019
Jeśli chcecie Państwo więcej informacji o działalności tej firmy prosimy o jakiś namiar - skontaktuję się.
Witam proszę o jakiś kontakt w tej sprawie też jesteśmy poszkodowani przez firmę eko-house

Misia
Posts: 2
Joined: Fri 13 Dec, 2019

Re: Eko-House sp. z o.o. Kraków

Post by Misia » Wed 18 Dec, 2019

pawelmajster wrote:
Wed 19 Dec, 2018
Szanowni Państwo,
Bardzo proszę o kontakt jeśli ktoś z Państwa został poszkodowany przez firmę Eko-House lub D4D Polska.
Obecnie jesteśmy na etapie przygotowania postępowania w stosunku do tych spółek oraz osób z nimi powiązanych. Według naszego przekonania firma wprowadza w błąd Klientów oraz świadomie zawiera umowy z których z góry nie zamierza się wywiązać.
kontakt dla nie zarejestrowanych na portalu : paradowscykaneclaria@gmail.com
Witam serdecznie my również zostaliśmy oszukani przez firmę eko-house. Czy możemy się porozumieć jakoś w tej sprawie?

narisowa
Posts: 3
Joined: Fri 19 Jan, 2018

Re: Eko-House sp. z o.o. Kraków

Post by narisowa » Thu 19 Dec, 2019

Misia wrote:
Wed 18 Dec, 2019
Witam serdecznie my również zostaliśmy oszukani przez firmę eko-house. Czy możemy się porozumieć jakoś w tej sprawie?
napisałam PW

slavat
Posts: 1
Joined: Sat 18 Jan, 2020

Re: Eko-House sp. z o.o. Kraków

Post by slavat » Sun 19 Jan, 2020

Witam wszystkich!
A jak na temat podwykonawców firmy Eko-house i innych firm tego właściciela?
Na chwile obecną jesteśmy podwykonawcami w firmie Eko-house Polska i bardzo ciężko nam to idzie...

casijo
Posts: 2
Joined: Mon 21 Jan, 2019

Re: Eko-House sp. z o.o. Kraków

Post by casijo » Wed 12 Feb, 2020

Mam kontakt z byłym hydraulikiem, u mnie podczas budowy odeszła brygada Ukraińców, nie zakończona budowa po blisko 1,5 roku i pretensje do mnie ze chce aby skończyli.
UCIEKAJ.
Radze wpisać nazwiska p. Mariana i Sebastiana w Google z dopiskiem długi i zobaczyć jakie mają zadłużenie.

Grabniak
Posts: 5
Joined: Tue 05 May, 2020

Re: Eko-House sp. z o.o. Kraków - D4D POLSKA Sp. z o.o.

Post by Grabniak » Tue 05 May, 2020

Moja MĘCZARNIA z tą firmą zaczęła się dokładnie rok temu w 01.05.2019 kiedy to podpisałem umowę i wpłaciłem zaliczkę.

Byłem zwodzony z miesiąca na miesiąc i tu litania:
- brak drewna
- złe drewno zamówiliśmy
- złe drewno nam przysłali
- kończymy robotę inną i już do Pana idziemy
- nie odbieranie telefonów
- teraz to święta, po świętach to nowy rok
- teraz to nie ma kto pojechać
- itd tak bym mógł wymieniać bez końca

Domek miał być wykonany do Grudnia 2019 a w lutym 2020 miał być ostateczny nie przekraczalny termin wykonania domku tymczasem mamy maj 2020 a końca budowy nie widać od 10 stycznia do chwili obecnej nawet nie byli wstanie skończyć dachu jedynie w tym okresie okna wstawili.

Poniżej pod linkiem udostępniam zdjęcia jak ten domek wyglądał 30.04.2020

https://photos.app.goo.gl/sDYE8kcUBAtp188N7

Jeśli ktoś się zastanawia po co zrobiłem zdjęcie tego wykopanego dołu tak tam miało być wstawione szambo o wielkości 10m3 a ten dołek jest jak większa piaskownica.

Z racji iż jest mi żal się na to patrzeć samodzielnie kupiłem nową folię paroizolacyjną i przybiłem wraz żoną - poniżej zdjęcia widać jak ta wcześniejsza jest już wyblaknięta od słońca. W tym samym linku pokazuję jak wygląda konstrukcja dachu która jest już przeze mnie zapłacona.

https://photos.app.goo.gl/vLEq7J4eVbuvzcby6

Pan Marian Bubel i Sebastian Terski nie odbierają ode mnie od ponad miesiąca już telefonów, na wysyłane maile i SMS nie odpisują. A jakiś ich wykonawca który miał robić dach przyjechał dzisiaj go demontować bo bu nie zapłacili pieniędzy. Skończyło się wezwaniem policji na miejsce i złożeniem zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa.

Może jeśli przeczytają ten post zainteresują się kontaktem ze mną i ustalenie dokładnego harmonogramu wykonania prac bo aktualnie to nie jesteśmy nawet w 50 % prac ponieważ nie ma:
- brak tarasu
- brak schodów
- brak instalacji elektrycznej
- brak instalacji wodnej
- brak instalacji kanalizacyjnej
- brak dachu od ponad pół roku
- brak wylewek podłogowych
- brak brak ocieplenia
- brak wykończenia stropu
- brak ocieplenia stropu
- brak wykończenia stropu dachu
- brak ocieplenia stropu dachu
- brak obicia z zewnątrz drewnem
- brak szamba
- nie wspomnę że zniszczyli bramę a bałagan na działce jest ogromny

Straciłem zapłacone pieniądze za kolejne ekipy które miały wchodzić po nich na budowę placu zabaw, zagospodarowanie ogrodu, czy też położenie siatki anty kretowej.

Za dwa dni będę miał pisemną opinię biegłego rzeczoznawcy więc podzielę się nią publicznie na tym forum i wszystkich innych.

Zamierzam kupić ziemię obok wspaniałych firm wymienionych poniżej i postawię tam wielkie bilbordy opisujące dokładny przebieg budowy domu przez te firmy tak aby nigdy w życiu te firmy wydmuszki nikogo już nie oszukały. Pan Marian Bubel i Sebastian Terski będą klęczeć na kolanach prosząc o litość ponieważ będę głosił prawdę jak wyglądał proces budowy mojego domu.

D4D POLSKA Sp. z o.o.
ul. Za Górą 4, 31-987 Kraków
tel: +48 501 787 770
email: biuro@d4dpolska.pl


EKO-HOUSE POLSKA SP. Z O.O.
ul. Za Górą 4
31-987 Kraków
tel. +48 501 787 770
mail: biuro@eko-house.pl

Proszę jeszcze zobaczyć co więcej piszą o Pan Marian Bubel i Sebastian Terski.

https://www.dlugi.info/wierzytelnosc/19 ... IAN-TERSKI

https://www.dlugi.info/wierzytelnosc/10 ... rian+Bubel

http://dlugi.cfsa.pl/wierzytelnosc/2133496/MARIAN-BUBEL

Tego jest znacznie więcej - wklejam tylko przykładowe linki.

! ! ! Żeby prowadzić taką firmę to trzeba się nazywać BUBEL & TERSKI ! ! !

narisowa
Posts: 3
Joined: Fri 19 Jan, 2018

Re: Eko-House sp. z o.o. Kraków - D4D POLSKA Sp. z o.o.

Post by narisowa » Tue 05 May, 2020

Grabniak wrote:
Tue 05 May, 2020


Pan Marian Bubel i Sebastian Terski nie odbierają ode mnie od ponad miesiąca już telefonów, na wysyłane maile i SMS nie odpisują. A jakiś ich wykonawca który miał robić dach przyjechał dzisiaj go demontować bo bu nie zapłacili pieniędzy. Skończyło się wezwaniem policji na miejsce i złożeniem zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa.

Może jeśli przeczytają ten post zainteresują się kontaktem ze mną i ustalenie dokładnego harmonogramu wykonania prac bo aktualnie to nie jesteśmy nawet w 50 %


! ! ! Żeby prowadzić taką firmę to trzeba się nazywać BUBEL & TERSKI ! ! !
nie jest Pan jedyną osobą, umowę podpisałam w styczniu 2018, dom miał być skończony do grudnia 2018, jestem w takiej samej sytuacji, nawet nie, bo okien nie mam wstawionych
brak kontaktu to u nich NORMA
wszystkie firmy w których pracują/są włascicielami panowie Terski i Bubel mają taką samą strategię działania - umowa, zaliczki, niewykonane prace i kontakt się urywa

klaudia_gg
Posts: 1
Joined: Wed 06 May, 2020

Re: Eko-House sp. z o.o. Kraków

Post by klaudia_gg » Wed 06 May, 2020

Nie zgadzam się.
Ja z firmą nie miałam żadnych problemów.
Budowa przebiegła sprawnie. Było lekkie opóźnienie, ale to wynikało z tego, że nie mogliśmy dostać pozwolenia na budowę.
Umowę podpisaliśmy w kwietniu 2017, a budowa zakończyła się w czerwcu 2018.
My nie możemy narzekać, jakość broni się sama. Warto było poczekać trochę dłużej.

Jakby ktoś chciał zdjęcia z budowy, to proszę pisać wiadomość prywatną.

Grabniak
Posts: 5
Joined: Tue 05 May, 2020

Re: Eko-House sp. z o.o. Kraków

Post by Grabniak » Wed 20 May, 2020

Mimo iż termin budowy mojego domu skończył się w 09.02.2020 to moja sytuacja się nie zmieniła nikt tam nie ma ochoty ze mną rozmawiać o niczym, ZERO KONTAKTU a więc dnia 07.05 po ponad roku od podpisania umowy postanowiłem wysłać WEZWANIE DO WYKONANIA UMOWY

https://drive.google.com/file/d/1DsjcAG ... sp=sharing

Oczywiście do dnia dzisiejszego tj. 20.04.2020 nikt nie raczył się ze mną skontaktować a tym bardziej wykonać żadnych działań więc dziś wysłałem OŚWIADCZENIE O ODSTĄPIENIU OD UMOWY.

https://drive.google.com/file/d/1SrdYv3 ... sp=sharing

NIE DAJ SIĘ NABRAĆ TYM OSZUSTOM ! ! !

Jeśli zostałeś oszukany przez nich tak jak ja proszę skontaktuj się ze mną na adres mailowy: kosynierow.lublin@gmail.com

bolekhardy
Posts: 6
Joined: Sat 15 Oct, 2016

Re: Eko-House sp. z o.o. Kraków

Post by bolekhardy » Fri 05 Jun, 2020

Witam,

dawno mnie tu nie było ale przestrzegam potencjalnych inwestorów przed spółkami Pana S.T. i M.B . Sprawdźcie umowę jaką proponują wam firmy d4d polska, eko-house, eko-house polska itd. Jeżeli w umowie jest zapisane że na początku masz zapłacić w sumie po 30 dniach od uzyskania pozwolenia na budowę 30% ceny domu oraz kolejne 15% po rozpoczęciu prac fundamentowych to de fakto wystarczy że na plac wjedzie koparka po 30 dniach od uzyskania pozwolenia na budowę i zgodnie z umową trzeba przelać firmie 45% ceny domu za dziurę w ziemi . Jeżeli firma w tym czasie się zamknie to kupiłeś baaardzo drogą dziurę w ziemi. Jeżeli firma kusi cię terminowością to zapomnij o tym. W moim przypadku do dzisiaj nie wykończyłem domu w wyniku strat zdrowotnych i pieniężnych na jakie naraziła mnie firma D4D POLSKA sp. z o.o. krs: 0000477454 . Jeżeli myślisz że kary umowne cie ochronią to zobacz na kapitał zakładowy jaki posiadają dane spółki bo nawet gdybyś wygrał rozprawę ( po 5 latach ) i prawomocnym wyrokiem zasądzono by ci pieniądze z firmy to i tak komornik może zająć majątek do kwoty kapitału zakładowego (czyli 5000 zł jak na wczoraj w przypadku D4D POLSKA sp. z o.o. krs: 0000477454) . Jeżeli prawnik powie ci ze wtedy można sądzić prezesa to też zapomnij, polecam lekturę :
Wiktor Blumes
Spółka bez zarządu - co się stanie, gdy zarząd nie
zostanie wybrany
publikacja: 21.04.2017 dla rzeczypospolitej

Jeżeli nadal myślisz że dobrym wyborem jest firma D4D POLSKA sp. z o.o. krs: 0000477454 lub inne prowadzone przez Prezesa i Właściciela tej firmy ( Naliczyłem ich ponad 6) to dla pewności poproś o to żeby zabrali cię na jakiś plac budowy w obecności właściciela i go zapytaj jak " terminowo" prace są wykonywane i czy opłacani są podwykonawcy w terminie.

Jak myślisz, po co im tyle spółek ?
Dlaczego są zarejestrowane pod tym samym adresem ?
Szczerze odradzam i obyście nie musieli przechodzić przez to co ja.



Post Reply

Return to “Opinie Inwestorów o firmach wykonawczych”