Ile kosztuje budowa garażu w szkielecie drewnianym

Uwagi inwestorów na temat firm wykonawczych
Post Reply
Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Sun 11 Sep, 2005

Niestety, to może tylko i wyłącznie ocenić firma wykonawcza po określeniu Twoich wymagań - jaka elewacja, co na dachu itp.


Janrenovate
Posts: 19
Joined: Wed 15 Feb, 2006
Location: Podlasie

garaz

Post by Janrenovate » Wed 15 Feb, 2006

Zapewne taniej wyjdzie postawić murowany.

rzyraf
Posts: 152
Joined: Wed 23 Feb, 2005
Contact:

Post by rzyraf » Fri 17 Feb, 2006

Byle jak postawiony murowany zawsze wyjdzie taniej, Tylko czy ma byc byle jak czy ma jakość??:)

Janrenovate
Posts: 19
Joined: Wed 15 Feb, 2006
Location: Podlasie

Post by Janrenovate » Mon 20 Feb, 2006

rzyraf wrote:Byle jak postawiony murowany zawsze wyjdzie taniej, Tylko czy ma byc byle jak czy ma jakość??:)
Dlaczego zaraz BYLE JAK? Byle jak to i w szkielecie tez mozna postawić:P

mewa
Posts: 14
Joined: Sat 18 Sep, 2010
Location: polska

Post by mewa » Thu 06 Jan, 2011

Witam. Chcialbym ,,odswiezyc''dawny temat odnosnie garazu, lecz nie w kwestii ceny. Pytanie mam jaki przekroj sciany ma miec garaz (konstrukcja szkieletowa oczywiscie) ktory ma byc mozliwie cieply ale nie bedzie w nim ogrzewania. DZIEKUJE z gory jesli ktos sie wypowie na temat. Pozdrawiam. :???:

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Post by Marcin L » Fri 07 Jan, 2011

ja preferuje takie rozwiazanie w ktorym widac szkielet i OSB a na elewacji jest 10cm styropianu, ciecie kosztow i mozna praktycznie wykorzystac przestrzen miedzy slupkami na regaly

szkieletor
Posts: 16
Joined: Thu 01 Mar, 2007
Location: zachodniopomorskie/szczecin

Post by szkieletor » Sun 13 Feb, 2011

Ja sam sobie postawiłem garaż. Nie jest to ani trudne ani drogie - wystarczy tylko swój własny wkład pracy.
Garaż ma wysokości 3.2m w kalenicy i dwuspadowy dach pokryty blacho dachówka. Ściana boczna ma wysokość 2,5 metra.
Przekrój ściany: - tynk mineralny/klej na siatce/styropian 100mm/wiatroizolacja/osb 12mm/wełna skalna 2 x 50 mm/paroizolacja.
Szkielet zrobiony z czterostronnie struganego drewna konstrukcyjnego 120/60 mm. Niestety drewno Polskie jest kiepskiej jakości. Dach ocieplony 100 mm styropianem, podłoga ocieplona 50 mm styropianem, fundament płyta żelbetowa. Koszt z oknem i drzwiami około 2500 pln.
Sporo materiałów miałem więc ich nie wliczam, drzwi i okno plus folie i styropian. Nie wliczam również fundamentu. Wszystko łącznie z fundamentem zrobiłem sam - najtrudniej było taszczyć szkielet ściany na fundament ale po postawieniu 2 ścian już było łatwo. Zajęło mi to miesiąc czasu. Przy zdarzających się mrozach do -20 stopni Celsjusza temperatura we wnętrzu nie spada po niżej 5 stopni plus.
Myślę , ze po załatwieniu wszystkich formalności papierkowych typu pozwolenie każdy może we własnym zakresie postawić taką konstrukcje sam.

JaKuBa
Posts: 225
Joined: Wed 28 Jan, 2009
Location: Wejherowo

Post by JaKuBa » Sun 13 Feb, 2011

bede budowal garaz - pozyczysz na ten okres narzeczona?

agnesbe
Posts: 1
Joined: Sat 01 Sep, 2012

Post by agnesbe » Sat 01 Sep, 2012

A może bardziej opłaca się kupić gotowy? Teść ostatnio kupował z tej strony http://ogrodosfera.pl/garaze-drewniane i całkiem ładnie się to prezentuje. Najtańsze już za 7 tysięcy, jak oceniacie tą cenę za to co proponują?

JaKuBa
Posts: 225
Joined: Wed 28 Jan, 2009
Location: Wejherowo

Post by JaKuBa » Sat 01 Sep, 2012

z tego co naliczylem - ponad 300 projektow garazy znajdziesz tu - www.projektydomowdrewnianych.com.pl
porownaj - co dwie strony to nie jedna

roobik66
Posts: 788
Joined: Mon 28 Sep, 2009

Post by roobik66 » Sun 13 Oct, 2013

Jest darmowy i szczegolowy projekt garazu wraz z dokladna instrukcja wykonawcza na : eazybuild.com . Wymiary co prawda sa w stopach i calach, ale to nie jest ogromny problem sobie przeliczyc, dokladnie lub w zaookragleniu.

roobik66
Posts: 788
Joined: Mon 28 Sep, 2009

Post by roobik66 » Sun 13 Oct, 2013

Poprawka : buildeazy.com .



Post Reply

Return to “Opinie Inwestorów o firmach wykonawczych”