Woodhome Starogard Gdański?

Uwagi inwestorów na temat firm wykonawczych
Post Reply
m.czapl
Posts: 2
Joined: Mon 05 Apr, 2010
Location: Pomorskie

Woodhome Starogard Gdański?

Post by m.czapl » Mon 05 Apr, 2010

Witam.
Jestem z Pomorskiego, dokładnie z Malborka. Szukam dobrej sprawdzonej firmy wykonawczej najlepiej z Pomorskiego. Czy ktoś może coś powiedzieć o firmie Woodhome ze Starogardu Gdańskiego. Będę wdzięczny za wszystkie uwagi na ich temat.
Pozdrawaim
Mariusz


seba_b11
Posts: 3
Joined: Fri 02 Apr, 2010
Location: Gdańsk

Post by seba_b11 » Mon 05 Apr, 2010

Witam, z tego co mnie udało się dowiedzieć na temat tej firmy, to to że korzysta z konstrukcji przygotowywanych przez firmę STOL-KAL www.stolkal.pl Zobacz ich stronę i zobaczysz te same fotki z realizacji budowy. Wobec tego nie ma sensu korzystać z pośrednika. Firma Stol-Kal z tego co wiem to sam prestiż, natomiast mi wycenili stan surowy zamkniety na 310 tyś netto (powierzchnia użytkowa 128 m) więc mnie na nich poprostu nie stać. Natomiast z komentarzy osób, które z nimi budowały - same pozytywy i superlatywy.

m.czapl
Posts: 2
Joined: Mon 05 Apr, 2010
Location: Pomorskie

Post by m.czapl » Mon 05 Apr, 2010

Dzięki seba_b11. Fakt trochę drogo. Widzę, że się tym interesujesz dłużej ode mnie. Może znalazłeś firmę dobrą jakościowo za rozsądne pieniądze. Jestem poważnie zainteresowany budową domu, lecz brak mi doświadczenia w tej technologi.

Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Mon 05 Apr, 2010

Dom o powierzchni 128 m2 za 310 tyś. złotych - jaki zakres robót? Stan surowy otwarty, stan surowy zamknięty czy też może stan deweloperski? Bo chyba na jednym z tych etapów należy określić wycenę. Same mówienie - tyle i tyle - za dom, to chyba nic nie znaczy.
Warto chyba zatem określić co ta firma w tej cenie ujmuje - jakie materiały, jaki zakres robót wchodzi w tę cenę.
Możesz zatem określisz co dokładnie firma w tę cenie ujęła - jakie materiały, jaki zakres robót. To dopiero powinno dać wartość wykonanych robót. Sama cena - 2.4.22 zł za metr kwadratowy - nic nie znaczy.

Gliwicki
Posts: 213
Joined: Mon 28 Jul, 2008
Location: Gliwice

Post by Gliwicki » Mon 05 Apr, 2010

Wojciech Nitka wrote:Dom o powierzchni 128 m2 za 310 tyś. złotych - jaki zakres robót? Stan surowy otwarty, stan surowy zamknięty czy też może stan deweloperski? Bo chyba na jednym z tych etapów należy określić wycenę. Same mówienie - tyle i tyle - za dom, to chyba nic nie znaczy.
(...)
seba_b11 wrote:(...) wycenili stan surowy zamkniety na 310 tyś netto (powierzchnia użytkowa 128 m) (...)
Nie sprzeczaj się z idiotami, ściągną Cie na swój poziom i pokonają doświadczeniem.

Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Mon 05 Apr, 2010

Tylko co to znaczy - stan surowy zamknięty - i o to pytam - jaki zakres w to wchodzi, jakie materiały.
Samo określenie ceny nawet za "stan surowy zamknięty" nic nie określa. Każda firma ma swój zakres robót pod tym określeniem.
Niestety, i w tym zakresie nie mamy ogólnokrajowych określeń, by móc je porównywać z innymi firmami. Może warto by kiedyś takie zakresy określic - stan surowy otwarty, stan surowy zamknięty, stan deweloperski, stan pod klucz. Tylko wówczas będziemy z góry wiedzieli kto i o czym mówi.

seba_b11
Posts: 3
Joined: Fri 02 Apr, 2010
Location: Gdańsk

Post by seba_b11 » Mon 05 Apr, 2010

Wojciech Nitka wrote:Dom o powierzchni 128 m2 za 310 tyś. złotych - jaki zakres robót? Stan surowy otwarty, stan surowy zamknięty czy też może stan deweloperski? Bo chyba na jednym z tych etapów należy określić wycenę. Same mówienie - tyle i tyle - za dom, to chyba nic nie znaczy.
Warto chyba zatem określić co ta firma w tej cenie ujmuje - jakie materiały, jaki zakres robót wchodzi w tę cenę.
Możesz zatem określisz co dokładnie firma w tę cenie ujęła - jakie materiały, jaki zakres robót. To dopiero powinno dać wartość wykonanych robót. Sama cena - 2.4.22 zł za metr kwadratowy - nic nie znaczy.
310 tyś netto za wykonanie:
- konstrukcji ścian zewnętrznych i wewnętrznych z ociepleniem systemem steico,
- konstrukcja dachu z pokryciem blachodachówką Balexu,
- okna i drzwi zewnętrzne,
- komin dymowy i wentylacyjny,
- tynk mineralny na siatce,
- bez wykonczeniówki w środku (czyli zostawiona konstrukcja otwarta pod montaż instalacji, które będę wykonywał we własnym zakresie), bez drzwi, poprostu dom goły w środku. Powierzchnia użytkowa domu to 128 m2 bez garażu - natomiast wycena objęła również konstrukcję garażu z pokryciem blachodachówką (projekt Archetonu o nazwie MAJA, jeżeli ktoś by chciał zerknąć). Wycena nie objęła wykonania płyty fundamentowej.



Post Reply

Return to “Opinie Inwestorów o firmach wykonawczych”