okolice Krakowa - drewniany dom prefabrykowany / dom szkelet

Uwagi inwestorów na temat firm wykonawczych
Post Reply
jolka
Posts: 1
Joined: Sun 04 Dec, 2005

okolice Krakowa - drewniany dom prefabrykowany / dom szkelet

Post by jolka » Sun 04 Dec, 2005

Witam,
Planuję wybudować niewielki (do 100 m2) dom z poddaszem w okolicach Krakowa. Szukam solidnej firmy która w rozsądnej cenie buduje drewniane domy prefabrykowane lub szkieletowe. Proszę poradźcie jakiej firmie można bez obaw zlecić budowę takiego domu. Będę wdzięczna również za radę czy tego typu domy są faktycznie tańsze od tradycyjnych i czy można niewielki domek posawić za cenę ok 150 000zł.
Z góry dziękuję za pomoc. :)
(e-mail:jolabank@interia.pl)


Wojciech Nitka
Posts: 3840
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Sun 04 Dec, 2005

Myślę, że powinnaś być z tej firmy zadowolona; znam kilku Inwestorów zadowolonych, a w zasadzie nie znam takich, którzy nie byliby zadowoleni.

Powodzenia.

User avatar
Aida77
Posts: 34
Joined: Sun 11 Dec, 2005
Location: Kraków Krowodrza
Contact:

Re: okolice Krakowa - drewniany dom prefabrykowany / dom szk

Post by Aida77 » Tue 20 Dec, 2005

jolka wrote:Będę wdzięczna również za radę czy tego typu domy są faktycznie tańsze od tradycyjnych i czy można niewielki domek posawić za cenę ok 150 000zł.
Z góry dziękuję za pomoc. :)
(e-mail:jolabank@interia.pl)
Witam Panie Wojtku, ja miałabym identyczne pytanie...Czy jest mozliwe postawienie prostego domku w technologi szkieletowej o wielkości około 100 m/kw za cene 150 000zł, wykanczając tylko jakieś 50 -60 m/kw parteru, albo inaczej Czy w kwocie 140 000 zmieści się mały domek w szkielecie drewnianym stan surowy zamknięty + instalacje? to dla mnei bardzo ważne...Wiem że nie może Pan powiedzieć że się na pewno da itd ale jezeli Pan uzna za realne wybudowanie mniejszego domku systemem zleconym za taką kwotę to wolaąłbym wiedzieć to na etapie szukania projektu.

Z góry dziękuję za odpoweidź Beata

Wojciech Nitka
Posts: 3840
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Tue 20 Dec, 2005

Niestety, staram się nie odpowiadać na tego typu pytania.
Po pierwsze - samemu nie buduję, więc ceny realizacji domów są mi obce,
Po drugie - bez projektu trudno będzie się i firmie wykonawczej wypowiedzieć na temat ceny. Np dom 100-tu metrowy o prostej byryle może kosztować X, a dom o tej samej powierzchni, ale o połamanej bryle czy połamanym dachu dachu może kosztować X x 1,2 czy 1,5.

Niestety, my Polacy lubimy łamance (połamane dachy, mansardy czy wieżyczki) nie zdając sobie sprawy, że wszystkie te łamance w poważnym stopniu podnoszą koszt budowy.

Tak więc co do ewentualnych kosztów musisz porozmawiać z firmą wykonawczą. W tym zakresie ja Ci nie pomogę.

User avatar
Aida77
Posts: 34
Joined: Sun 11 Dec, 2005
Location: Kraków Krowodrza
Contact:

Post by Aida77 » Tue 20 Dec, 2005

Zadnych łamańców najprościej jak się da...firme i namiary juz dostałam od Pana dziękuje, ale niestety strona internetowa ich na razie nie działa ..Zauważyłam ze Pan nie odpowiada, raczje ale można tak oglednie typu szacunkowo itd, mnie chodzi o rade, porywać się gdy ktos ma zapał duży i sam dożo robi ale bardziej juz dalsze prace czy zejśc z metrażem i jednak coś mniejszego bo prościej sie nie da;)

User avatar
Aida77
Posts: 34
Joined: Sun 11 Dec, 2005
Location: Kraków Krowodrza
Contact:

Post by Aida77 » Tue 20 Dec, 2005

Przykład domku o podobnej bryle to: - nie ten oczywiście ale dach dwuspadowy i ewentualny ozdobnik daszek nad wejściem -

http://www.interdom.pl/pl/?nzw=caloroczne&nr=9
wiejm że firma nie ta bo Ich Pan nei poleca oni niby kwoty podają taki że starcza, jaPytam o Pana zdanie domek taki z wygladu , metrażu lub mniejszy tak 100...no i bez wykonczenia wewnętrznego...


monikadm
Posts: 16
Joined: Sat 17 Dec, 2005
Location: Szczecin

Post by monikadm » Tue 20 Dec, 2005

Aida77 wrote:Przykład domku o podobnej bryle to: - nie ten oczywiście ale dach dwuspadowy i ewentualny ozdobnik daszek nad wejściem -

http://www.interdom.pl/pl/?nzw=caloroczne&nr=9
wiejm że firma nie ta bo Ich Pan nei poleca oni niby kwoty podają taki że starcza, jaPytam o Pana zdanie domek taki z wygladu , metrażu lub mniejszy tak 100...no i bez wykonczenia wewnętrznego...

Domek z zewnątrz śliczny jak z bajki, ale 17 m kw. pokoju dziennego to za mało.

User avatar
Aida77
Posts: 34
Joined: Sun 11 Dec, 2005
Location: Kraków Krowodrza
Contact:

Post by Aida77 » Tue 20 Dec, 2005

monikadm, wiem, że za mało dlatego ja myślałam, na dole kolo 50-60 i na dole a na gorze poddasze do pózniejszego zagospodarowania - 3 sypialnie+ łazienka.

No i to jest jeden z przykadów dużo jest ciekawych projektów małych domów z jakims ciekawym zadaszeniem wejścia z zewnatrz, żeby bryła podstawowa pozostawała prosta.

monikadm
Posts: 16
Joined: Sat 17 Dec, 2005
Location: Szczecin

Post by monikadm » Tue 20 Dec, 2005

Aida77 wrote:monikadm, wiem, że za mało dlatego ja myślałam, na dole kolo 50-60 i na dole a na gorze poddasze do pózniejszego zagospodarowania - 3 sypialnie+ łazienka.

No i to jest jeden z przykadów dużo jest ciekawych projektów małych domów z jakims ciekawym zadaszeniem wejścia z zewnatrz, żeby bryła podstawowa pozostawała prosta.

A to się z Tobą zgadzam masz rację. Proste bryły są piękne, już nawet pomijając cenę (co jest oczywiście najważniejsze) są dużo ładniejsze od "przeładowanych" domów. A znalazłaś już może taki projekt? Bo ja ciągle szukam i wśród domów o pow 100 - 120 m kw. nie mogę znaleźć takiego jaki bym chciała.

User avatar
Aida77
Posts: 34
Joined: Sun 11 Dec, 2005
Location: Kraków Krowodrza
Contact:

Post by Aida77 » Tue 20 Dec, 2005

Ja szukam inspiracji;) bo mamy miec projekt indywidualny, juz wszystko umowione ale oczywiscie pomysł chciaa;lbm , żeby był naszzałożenie niby mam, ale ciagle jak cos wymyslam to coś ne gra;)

monikadm
Posts: 16
Joined: Sat 17 Dec, 2005
Location: Szczecin

Post by monikadm » Tue 20 Dec, 2005

Ja sobie wymyśliłam na dole: kuchnię połączoną (lub częściowo połączoną) z pokojem dziennym no i to żeby miało tak ok 35 m kw. Koniecznie zadaszony taras w miarę blisko kuchni żeby daleko nie nosić talerzy i kawy. Pomieszczenie gospodarcze, miejsce na szafę wnękową w wiatrołapie albo zaraz przy wejściu. Mała łazienka. Na górze 2 sypialnie ale tak żeby ze sobą nie sąsiadowały przez ścianę, łazienka i garderoba najlepiej jako mały oddzielny pok. aby móc się tam ubierać, a w sypialni dziecka garderoba w pokoju. Muszę jeszcze umieścić gdzieś pok do pracy, z dodatkowym miejscem do spania dla gości - to już nie ma znaczenia czy to będzie góra czy dół. Myślę, że w domu pomieszczenie gospodarcze i garderoby bardzo ułatwiają wszelkie przechowywanie i wtedy dużo mniej pieniędzy wydaje się na meble. No i właśnie w prostej bryle max do 120 m kw. nie mogę tego znaleźć i chyba skończy się na projekcie indywidualnym. A jaki Ty chcesz projekt?

User avatar
Aida77
Posts: 34
Joined: Sun 11 Dec, 2005
Location: Kraków Krowodrza
Contact:

Post by Aida77 » Tue 20 Dec, 2005

monikadm :D :D Z opisu wyglada identycznie:) TYle tylko że ten jeden pokój dziecinny nie może być jaki malutki typu 8, 9 m, ale przynajmniej 12-14, bo chciałabym tam umiescic dwoje dziecino alebo dwa mniejsze dla dzieci i reszta to co pisałaś Aha na dole ma byćłazienka minimalna z prysznicem;) Do 4 metrów powinno starczeć...Ale skoro szukasz czegos podobnego to mozeby wrzucać jak coś znajdziemy i się wymieniać doswiadczeniami i pomysłami:)

aha i byłoby dobrz u nas, żeby ten aneks kuchenny był "na prosto" nie jakas ściana rogowa, tylko jedna ściana z salonu najlepiej gdzieś na 3,6 m min szeroka ;) > pasowało by nam do mebli:)

User avatar
Aida77
Posts: 34
Joined: Sun 11 Dec, 2005
Location: Kraków Krowodrza
Contact:

Post by Aida77 » Tue 20 Dec, 2005

.A nad kosztami takiego domku w szkielecie się zastanawiałas? Bo ja szukam ciagle informacjiraz mi wychodzi zę spokojnie innym razem ze niekoniecznie ale to raczje osoby costawiają murowane twierdzą, ze się nie da....

My chcialiśmy najpierw dół wykończyć...

no i z tym dołem wykończonym bardzo prosto zmieścić się w 150 000

monikadm
Posts: 16
Joined: Sat 17 Dec, 2005
Location: Szczecin

Post by monikadm » Tue 20 Dec, 2005

Aida77 wrote:monikadm :D :D Z opisu wyglada identycznie:) TYle tylko że ten jeden pokój dziecinny nie może być jaki malutki typu 8, 9 m, ale przynajmniej 12-14, bo chciałabym tam umiescic dwoje dziecino alebo dwa mniejsze dla dzieci i reszta to co pisałaś Aha na dole ma byćłazienka minimalna z prysznicem;) Do 4 metrów powinno starczeć...Ale skoro szukasz czegos podobnego to mozeby wrzucać jak coś znajdziemy i się wymieniać doswiadczeniami i pomysłami:)

aha i byłoby dobrz u nas, żeby ten aneks kuchenny był "na prosto" nie jakas ściana rogowa, tylko jedna ściana z salonu najlepiej gdzieś na 3,6 m min szeroka ;) > pasowało by nam do mebli:)


Wszystko dokładnie tak jak mówisz. Różnica jest tylko w ilości dzieci :). Pok. 8 m kw to za mały, ale taki 14 akurat obecnie(mieszkam w bloku) mam tej wielkości dla dziecka i jest akurat.

monikadm
Posts: 16
Joined: Sat 17 Dec, 2005
Location: Szczecin

Post by monikadm » Tue 20 Dec, 2005

Aida77 wrote: .A nad kosztami takiego domku w szkielecie się zastanawiałas? Bo ja szukam ciagle informacjiraz mi wychodzi zę spokojnie innym razem ze niekoniecznie ale to raczje osoby costawiają murowane twierdzą, ze się nie da....

My chcialiśmy najpierw dół wykończyć...

no i z tym dołem wykończonym bardzo prosto zmieścić się w 150 000
Ja założyłam górną granicę 200 000, ale absolutnie nieprzekraczalna. 150 000 bylby to ideal. Doswiadczeniami mozemy sie wzmieniac bardzo chetnie.

User avatar
Aida77
Posts: 34
Joined: Sun 11 Dec, 2005
Location: Kraków Krowodrza
Contact:

Post by Aida77 » Tue 20 Dec, 2005

ale mówisz o całości, czy tylko parterze?

monikadm
Posts: 16
Joined: Sat 17 Dec, 2005
Location: Szczecin

Post by monikadm » Tue 20 Dec, 2005

Aida77 wrote:ale mówisz o całości, czy tylko parterze?


O calosci domu oczywiscie bez kosztow dzialki

User avatar
Aida77
Posts: 34
Joined: Sun 11 Dec, 2005
Location: Kraków Krowodrza
Contact:

Post by Aida77 » Tue 20 Dec, 2005

Mnie chodziło o wykończenie najpierw samego parteru, góra to po kawałku ; ) No i się chciałam zmieścić w 150 000 bez działki..



Post Reply

Return to “Opinie Inwestorów o firmach wykonawczych”