Haas, Wolf czy fdpl (Jukka-talo)

Uwagi inwestorów na temat firm wykonawczych
Post Reply
zork
Posts: 3
Joined: Tue 30 Nov, 2010

Haas, Wolf czy fdpl (Jukka-talo)

Post by zork » Wed 01 Dec, 2010

Haas, Wolf System czy fdpl (Jukka-talo)
Która z tych firm buduje najbardziej solidnie. Słyszałem, że przy domach prefabrykowanych może być problem z akustyką pomieszczeń - czy to prawda?


Kubaty
Posts: 191
Joined: Sun 22 Aug, 2004
Location: Warszawa

Post by Kubaty » Wed 01 Dec, 2010

A nie masz naszych krajowych firm? Czemu preferujesz firmy zagraniczne? Nasz też dobrze budują. Zobacz - http://www.domydrewniane.org/?podstawow ... rdy-sdd,90

zork
Posts: 3
Joined: Tue 30 Nov, 2010

Post by zork » Wed 01 Dec, 2010

Kubaty wrote:A nie masz naszych krajowych firm? Czemu preferujesz firmy zagraniczne? Nasz też dobrze budują. Zobacz - http://www.domydrewniane.org/?podstawow ... rdy-sdd,90
Dziękuję. Nie upieram się przy firmach zagranicznych, ale z tego co czytam na różnych forach duża częśc polskich firm po prostu nie jest uczciwa... Zainteresowała mnie firma DREWDOM z małopolskiego, są zrzeszeni w SDD a to być może do czegoś zobowiązuje.
Ktoś ma jakieś opinie o DREWDOMIE czy o firmach, które wymieniłem wyżej?
pozdrawiam,

vonsaygon
Posts: 11
Joined: Thu 10 Sep, 2009
Location: Poznań

Post by vonsaygon » Sat 11 Dec, 2010

W zeszłym roku, gdy wybierałem firmę, ktora ma wybudowac mi dom, brałem pod uwagę Haas i fdpl. fdpl to dom w systemie modulowym (to troche cos innego niz prefabrykowany szkielet w wersji niemieckiej tak jak to robi Haas) z prostymi i funkcjonalnymi patentami skandynawskimi. Ostatecznie wybrałem inna firme, ale fdpl był mnie na drugim miejscu. Plusy to ciekawa konstrukcja, bardzo mocne ocieplenie domu, integracja z rekuperatorem (choc sam rekuperator tylko krzyzowy), piec na drewno do ogrzewania, okna skrzynkowe montowane w linii izolacji wewnetrznej i zewnętrznej, mozliwosc sauny :) no i składanie domu przez ekpie z Finlandii, ale tak chyba było tylko w zeszlym roku. Minusy to niewykańczanie dachu (chyba ze teraz juz to robią), ostateczna cena po podliczeniu tarasów, daszków etc.

JaKuBa
Posts: 225
Joined: Wed 28 Jan, 2009
Location: Wejherowo

Post by JaKuBa » Thu 03 Oct, 2013

fajne i zarazem jakie smutne.
wybierac firme po jakosci zorganizowanej imprezie. kto chetny do budowy z firma kronos? nie wazne jak buduja ale fajne imprezy robia.



Post Reply

Return to “Opinie Inwestorów o firmach wykonawczych”