Heban vs Eurodom

Uwagi inwestorów na temat firm wykonawczych
Post Reply
watermarkhouse
Posts: 5
Joined: Mon 16 Aug, 2010

Heban vs Eurodom

Post by watermarkhouse » Sat 18 Dec, 2010

Witam i pozdrawiam Forumowiczów.
Mam prośbę - pytanie. Jestem na finiszu wybierania wykonawcy dla naszego domu. Czy ktoś z Was ma pozytywne bądź negatywne opinie na temat firm Heban z Tucholi i Eurodom z Tarnawatki? Te dwie zostały na finiszu, i chciałbym przed ostateczną decyzją zasięgnąć Waszego zdania...
Dziękuję i pozdrawiam


Wojciech Nitka
Posts: 3840
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Sat 18 Dec, 2010

Gdzie budujesz?
Jedna firma pochodzi z lubelskiego druga prawie z Pomorza. Trochę duży rozrzut.
Budowanie z firmami z drugiej części kraju nie zawsze kończy się pomyślnie, szczególnie dla inwestora. Pisżę to z własnego doświadczenia, nadzorując liczne budowy. Jeżeli weźmiesz firmę z drugiego końca kraju, w przyszłości, nie możesz liczyć np. na szybkie usuwanie usterek. Duża odległość między inwestorem a wykonawcą zawsze utrudnia kontakt między nimi.
Firmę wykonawczą powinno się wybierać ze swojego rejonu lub w najbliższej odległości.

watermarkhouse
Posts: 5
Joined: Mon 16 Aug, 2010

Post by watermarkhouse » Sat 18 Dec, 2010

w Zachodniopomorskim. No w sumie tak, kwestia polega na doborze firmy, która za dokladnie taka sama technologie liczy mniejsze stawki. Oczywiscie wiem, ze w takim układzie generuje to dluzszy czas usuniecia ew usterek, ale w mojej okolicy Eurodom zbudowal kilka domow letniskowych, w jednym z osrodkow nad morzem. Wlasciciel tego osrodka jest z nich zadowolony, wiec to liczy sie im na plus. Z tego, co wiem, Eurodom budowal do tej pory głównie, jeśli nie jedynie, na rynek hiszpański, ale z powodu nie za ciekawej sytuacji w Hiszpanii przerzucaja sie na Polske. Podejrzewam, że składową niższej u nich ceny jest powyższe i tzw martwy sezon, wydaje mi się, że oni w tej chwili wolą robić po kosztach niż wcale. Generalnie chciałbym się dowiedzieć o renomie obu tych firm, i porównać je ze sobą pod każdym możliwym względem...

Michał B
Posts: 6
Joined: Mon 19 Mar, 2012

Post by Michał B » Mon 26 Mar, 2012

Temat trochę stary, ale nie chcę tworzyć nowego... Czy budował ktoś z firmą EURODOM z Tarnawatki ???

Michał B
Posts: 6
Joined: Mon 19 Mar, 2012

Post by Michał B » Thu 29 Mar, 2012

Jestem o krok od podpisania umowy z firmą EURODOM. Czy na prawdę nikt nie miał styczności z tą firmą ?

toja
Posts: 451
Joined: Sun 04 Mar, 2012

Post by toja » Thu 29 Mar, 2012

Michał B wrote:Jestem o krok od podpisania umowy z firmą EURODOM. Czy na prawdę nikt nie miał styczności z tą firmą ?
Poproś firmę o projekt budowlany jakiejś ich realizacji, jak najbardziej szczegółowy tj. warunki zabudowy lub plan, badania geotechniczne itd (jak powiedzą, że tajemnica danych osobowych to niech je wytną z pdf'a), następnie projekt warsztatowy, wykonawczy i plany montażowe ze wszystkimi szczegółami. Potem prześlij to na moją emalię. Niech opiszą cały proces budowlany tj. kto kierownik, kto robi fundamenty itd. Kiedy i za co płacisz Napiszę co o tym myślę.
Drugi sposób zgłoś się do konkurencji z ich ofertą może coś wiedzą.
Oczywiście jeśli chcesz.

Wojciech Nitka
Posts: 3840
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Thu 29 Mar, 2012

Michał B wrote:Jestem o krok od podpisania umowy z firmą EURODOM. Czy na prawdę nikt nie miał styczności z tą firmą ?
Firma buduje domy głównie na rynku hiszpańskim. Stąd może brak inwestorów na naszym rynku.
Co do wypowiedzi toja - firma Eurodom, jako jedyna w kraju posiada Europejską Aprobatę Techniczną (zrobili ją w Hiszpanii). W tej aprobacie znajdziesz wszelkie rozwiązania stosowane przez firmę. Nie ma zatem potrzeby robienia jakichkolwiek podchodów czy weryfikacji. Jak dobrze poszukasz aprobatę znajdziesz w Necie.

toja
Posts: 451
Joined: Sun 04 Mar, 2012

Post by toja » Thu 29 Mar, 2012

"Olej" aprobatę (przepraszam za kolokwializm - prawda jakie mądre słowo), sama w sobie nic nie znaczy. Dzięki Wojciech Nitka, do wspomnianych, w poprzednim moim poście dokumentów, poproś o tę aprobatą (oryginał i polskie tłumaczenie - skoro buduje w Polsce to elegancja nakazuje coś takiego mieć i zaprezentować przyszłemu klientowi).
PS. Wojciech Nitka trzymam w ręku "Europejską Aprobatę Techniczną" pewnej firmy budującej domy w szkielecie drewnianym - to nie jest EURODOM, ale jak je porównam to napiszę - być może dotyczą czegoś innego ?

arecki
Posts: 2
Joined: Fri 30 Mar, 2012

Post by arecki » Fri 30 Mar, 2012

POLECAM FIRME DREVAL Z JELESNI-
SMIALO MOGE POLECIC FIRME DREVAL Z JELESNI. EACYJNEGOPOCZATKIEM MARCA ZLECILEM IM WYKONANIE U MNIE NA DZIAŁCE CAŁOROCZNEGO DOMKU REKREACYJNEGO O POWIERZCHNI 90 M. DOM JUZ STOI- SZYBKO SPRAWNIE I FACHOWO. PO SWIETACH SIE WPROWADZAM- NAPRAWDE NIE MIALEM SIE DO CZEGO PRZYCZEPIĆ. WŁASCICIEL FIRMY- PAN JANEK , JEST CZŁOWIEKIEM NA KTÓRYM MOŻNA POLEGAĆ, Z CZYSTYM SUMIENIEM POLECAM TĄ FIRME. W NAJBLIZSZYM, CZASIE POSLE NA FORUM Z DJECIA Z BUDOWY. SAMI PANSTWO OCENICIE.

toja
Posts: 451
Joined: Sun 04 Mar, 2012

Post by toja » Fri 30 Mar, 2012

Wojciech Nitka wrote:Nie ma zatem potrzeby robienia jakichkolwiek podchodów czy weryfikacji.
Gwarantuje Pan za tę firmę ?

arecki
Posts: 2
Joined: Fri 30 Mar, 2012

Post by arecki » Fri 30 Mar, 2012

a czy w dzisiejszych czowantasach mozna za kogos gwarantować?po prostu jak na razie wszystko jest ok. bede na budowie przez weekend to porobie pare zdjec i wrzuce na forum.ja decyzje o wyborze firmy podejmowalem przez cala zimie- i wiem jaki to problem, i nie zawsze jest tak ze jak ktos na jakims forum ma nie za ciekawe posty , to sie nie lnadaje.3 lata temu robilem domek letniskowy w brennej i wybrałem firme, co na necie miala same pozytywy. nie mozna było sie przyczepic- i facet dał mi takie mokre drzewo że altanka do dzisiaj mi schnie. ....i po kazdym sezonie deski coraz bardziEVAL Rej sie rozszczelniaja- a firma byla tak chwalona.
z Dreevalem mam o tyle dobrze że widac ze gosciowi zalezy, ...moze trafiła mi sie lepsza ekipa niż innym?nie wiem, - ja w każdym razie polecam-dobra cena i terminowosc mnie zaskoczyła- i jak na razie nie mam problemów.

toja
Posts: 451
Joined: Sun 04 Mar, 2012

Post by toja » Fri 30 Mar, 2012

@arecki
Mój poprzedni post absolutnie nie dotyczył Twojej wypowiedzi i firmy, którą wymieniłeś.
Dotyczył wypowiedzi i firmy, wymienionej przez Wojciech Nitka.
Powodzenia w budowie

Michał B
Posts: 6
Joined: Mon 19 Mar, 2012

Post by Michał B » Tue 10 Apr, 2012

Dzięki Wszystkim za odpowiedzi, szukam dalej, ale już sam nie wiem na którą firmę się decydować. Bardzo byśmy chcieli ruszać z budową tylko dalej nie wiem z jaką firmą??? Może będzie w stanie polecić szczerzę sprawdzonego wykonawcę ?

watermarkhouse
Posts: 5
Joined: Mon 16 Aug, 2010

Post by watermarkhouse » Thu 17 May, 2012

Witam.
Nie do konca budowalem z hebanem, chociaz mialem taki zamiar - na drodze stanela typowa polska biurokracja, po roku czekania na pozwolenie na budowe rzucilem w cholere caly ten pomysl.
Za to kupilem od Hebana jeden z ich domow, budowanych przez nich jakby jako developera. Kupilem w lato zeszlego roku, zrobilem sam wykonczeniowke na tyle na ile bylo trzeba zeby zaczac mieszkac, i mieszkamy od grudnia - poki co nie ma problemow. No sa widoczne rysy na laczeniu skosow ze scianami, lekkie tez na laczeniach prostych, ale nic takiego, co by jakos bardzo ptrzeszkadzalo czy nie dalo sie zaszpachlowac.Trzeba podregulowywac drzwi i okna co jakis czas, ale to mysle wynika i ze specyfiki materialu i gruntu, bo jest tu dosc piaszczysty. Poza tym b.z. Jesli masz jakies pytania dotyczace szczegolow - pytaj

Golden84
Posts: 35
Joined: Thu 29 Mar, 2012

Post by Golden84 » Fri 18 May, 2012

Dlaczego oczekiwanie na pozwolenie na budowę trwało tak długo?

watermarkhouse
Posts: 5
Joined: Mon 16 Aug, 2010

Post by watermarkhouse » Fri 18 May, 2012

a to pytanie nie do mnie. Rozne ""mundre"" procedury w roznych rownie ""nundrych"" urzedach, powiadomienia o powiadomieniach, czekanie na potwierdzenie od nieistniejacych sasiadow itp. Pomylka wydzialu architektury w warunkach zabudowy dot sposobu ogrzewania (paliwa), sami zrobili blad i sami go poprawiali, a ja stracilem przez to 2 miesiace, itd itd itd...

Golden84
Posts: 35
Joined: Thu 29 Mar, 2012

Post by Golden84 » Mon 21 May, 2012

no tak, koła polskiej biurokracji toczą się baaaardzo wolno...

User avatar
TERMIT
Posts: 486
Joined: Mon 12 Mar, 2012

Post by TERMIT » Mon 21 May, 2012

Post usunię™ty na prośbę autora.

miisiio
Posts: 1
Joined: Sun 27 May, 2012

Post by miisiio » Sun 27 May, 2012

Tak to już niestety bywa :???: co poradzić.
chude dziwki, anal, O_o, orgia, cipa, dupa, roksa.pl, szkielet.pl - chude analne prostytutki



Post Reply

Return to “Opinie Inwestorów o firmach wykonawczych”