Firma Zielone domy

Uwagi inwestorów na temat firm wykonawczych
Post Reply
Wlodek
Posts: 15
Joined: Thu 21 Jul, 2011

Firma Zielone domy

Post by Wlodek » Thu 21 Jul, 2011

Witam
chcemy wybudować dom szkieletowy, dziś podpisaliśmy umowę w firmie Zielone domy z siedzibą w Kaliszu.
Wszystko nam się podobało doradzono nam odpowiedni projekt i wytłumaczono jakie formalności musimy załatwić i gdzie się udać aby wszystko poszło sprawnie i szybko, jesteśmy bardzo zadowoleni, w związku z tym mamy pytanie; czy może wypowiedzieć się ktoś kto budował z tą firmą dom i czy jest zadowolony, czy nie było żadnych problemów podczas montażu i jak się mieszka w takim domu i czy po czasie nie uwidaczniają się jakieś usterki ?


teresa42
Posts: 2
Joined: Fri 22 Jul, 2011

Zielone Domy budowa

Post by teresa42 » Fri 22 Jul, 2011

ja również buduję z firmą Zielone Domy. będę prowadziła swój dziennik budowy na blogu
a zatem jak tylko zacznie sie budowa zapraszam. dam znac co i jak bo musze jeszcze pewne sprawy dopiac

kanadyjczyk
Posts: 3
Joined: Fri 22 Jul, 2011

zbudowałem z zielonymi domami

Post by kanadyjczyk » Mon 25 Jul, 2011

Swój dom zbudowałem z firma zielone domy w ubiegłym roku. Solidnie i rzetelnie podchodzą do sprawy. Zajęli się wszystkim a było to dla mnie ważne z uwagi na to, ze duzo czasu spędzam za granica. Materiały uzyte do budowy zgodnie z protokołem ustaleń bez sciemy. Polecam

Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Re: zbudowałem z zielonymi domami

Post by Wojciech Nitka » Mon 25 Jul, 2011

kanadyjczyk wrote:Swój dom zbudowałem z firma zielone domy w ubiegłym roku. Solidnie i rzetelnie podchodzą do sprawy. Zajęli się wszystkim a było to dla mnie ważne z uwagi na to, ze duzo czasu spędzam za granica. Materiały uzyte do budowy zgodnie z protokołem ustaleń bez sciemy. Polecam
A po co ta ściema tu na Forum? Proponuję zdecydować się czy "ja również buduję z firmą" czy "Swój dom zbudowałem z firma zielone domy w ubiegłym roku". Niestety, taka reklama na pewo firmie nie służy.

kanadyjczyk
Posts: 3
Joined: Fri 22 Jul, 2011

zielone domy

Post by kanadyjczyk » Tue 26 Jul, 2011

nie rozumiem Pana komentarza nie zamierzam byc dzialem marketingu dla firmy zielone domy tak jak Pan sugeruje jednak chcialem sie podzielic z innymi ludzimi na forum ze moja budowa byla bez problemowa jakos wykonania bardzo dobra i nie mialem z firma zadnych problemow. stad polecam.

Wlodek
Posts: 15
Joined: Thu 21 Jul, 2011

zielone domy

Post by Wlodek » Tue 26 Jul, 2011

Panie kanadyjczyk proszę się nie przejmować, na każdym forum znajdzie się nastolatek wypisujący pierdoły, administrator powinien go usunąć z forum za wypisywanie rzeczy niezwiązanych z tematem. Wracając do tematu, bardzo się cieszę że trafiłem na pana, proszę mi opowiedzieć jak się mieszka po roku użytkowania, czy z domem wszystko w porządku ? Jeśli jeszcze mogę mieć prośbę o zdjęcie pana domu, dziękuję za pomoc i pozdrawiam

kanadyjczyk
Posts: 3
Joined: Fri 22 Jul, 2011

Post by kanadyjczyk » Thu 18 Aug, 2011

Jesteśmy z małżonką bardzo zadowoleni zwłaszcza ergonomią mieszkania.Firma zielone domy, która dla nas budowała namówiła nas do zmiany układu pomieszczeń w domu i trafili w dziesiąte. Sami byśmy się nie zdecydowali. Nie wiedzieliśmy, ze tak można zmienić projekt. Co więcej, nic za to nie zapłaciliśmy:) Zmiany były gratis.Widzimy jakie przynosi to korzyści w codziennym życiu. Gotowe projekty z internetu nie są przemyślane należy je traktować jako bazę do zmian.Inne zalety? Klimat w domu jest sucho i nie ma wilgoci ale najbardziej cieszy nas koszt ogrzewania w sezonie zimowym wyniósł nam ok. 400zł z tego jesteśmy najbardziej dumni.
Dlatego z czystym sumieniem polecamy domy z drewna.

Wlodek
Posts: 15
Joined: Thu 21 Jul, 2011

zielone domy

Post by Wlodek » Sat 20 Aug, 2011

Dziękuję za odpowiedź, nam też firma zaproponowała zmiany układu pomieszczeń w projekcie, zgodziliśmy się z oporami, ale po pańskiej wypowiedzi poprawiłem sobie humor, w końcu oni chyba znają się na tym lepiej, czy dało by radę wysłać zdjęcie pana domu już fizycznie postawionego przez firmę zielone domy ?

Wlodek
Posts: 15
Joined: Thu 21 Jul, 2011

zielone domy

Post by Wlodek » Sat 20 Aug, 2011

Pani Tereso a kiedy pani rozpoczyna budowę domu ? Bo my mamy dopiero termin na czerwiec 2012

teresa42
Posts: 2
Joined: Fri 22 Jul, 2011

budowa

Post by teresa42 » Tue 23 Aug, 2011

witam,
a więc już budują mi mój ukochany dom. Zdjęcia zamieszczę jak tylko znajdę odrobinkę czasu.
Już nie mogę się doczekać aż zakończy się budowa.

Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Re: zbudowałem z zielonymi domami

Post by Wojciech Nitka » Tue 23 Aug, 2011

kanadyjczyk wrote:Swój dom zbudowałem z firma zielone domy w ubiegłym roku. Solidnie i rzetelnie podchodzą do sprawy. Zajęli się wszystkim a było to dla mnie ważne z uwagi na to, ze duzo czasu spędzam za granica. Materiały uzyte do budowy zgodnie z protokołem ustaleń bez sciemy. Polecam
Jak widać często budujesz swoje domy.

danuta2010
Posts: 1
Joined: Thu 28 Feb, 2013

Zielone Domy z Chojnic

Post by danuta2010 » Fri 01 Mar, 2013

2 lata temu zbudowałam dom z firmą Zielone Domy z Chojnic, wszystko poszło sprawnie i szybko, dali mi również gwarancje ceny i dotrzymali słowa
cena nie uległa zmianie od podpisania umowy do zakończenia budowy, nie było żadnych niespodzianek, dom jest ciepły bardzo ekologiczny i mało pali, ogrzewam go gazem, polecam wszystkim.

sebolxx
Posts: 7
Joined: Fri 08 Feb, 2013
Location: Łódź

Post by sebolxx » Fri 01 Mar, 2013

400 zł za sezon grzewczy gazem czy to mozliwe

TomaszM
Posts: 7
Joined: Mon 07 Oct, 2013

Post by TomaszM » Tue 15 Oct, 2013

Tyle opinii, a żadnych zdjęć. Sam jestem zainteresowany współpracą z tą firma, ale jeżeli ktoś już ich chwali to niech zdjęcia wrzuca.
Do Pana Wojtka: może warto zapisać w regulaminie, że opinie bez zdjęć będą usuwane i takie usuwać?

Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Tue 15 Oct, 2013

Witam,
wpisy bez zdjęć nie będą usuwane, chociażby i z tego powodu, że ktoś może chcieć wkleić zdjęcia w terminie późniejszym.
Ze swej strony proponuję po prostu nie wierzyć z posty chwalące daną firmę a nie podparte dokumentacją fotograficzną. I tyle.
Przy okazji mogę powiedzieć, że są na Forum uczestnicy, którzy pod kilkoma nickami wypowiadają się na temat danej firmy, oczywiście wypowiadając się o niej pochlebnie.
Może po tym poście zrozumieją, że nie wszystko co piszą jest widome tylko dla nich.

karolinaqq
Posts: 1
Joined: Thu 24 Sep, 2015

Re: Firma Zielone domy

Post by karolinaqq » Thu 24 Sep, 2015

Może jeszcze komuś sie przyda moj wpis.Nie znam sie na budowie, ale juz mielismy podpisywac umowe z ta firmą. Na szczęście mam prawnika w rodzinie, proszę przeczytajcie dokładnie umowę przed jej podpisaniem! W umowie cała odpowiedzialność za budowę spoczywa na kupującym,firma nie ma kierownika budowy, sami robicie odbior lub na wlasna rękę znajdujecie kierownika. Ponadto płacicie 80% kasy przed wykonaniem kazdego etapu robót, az 80%! Kruczkow jest bardzo wiele ale najistotniejsze to fakt, że nie jest to umowa o roboty budowlane tylko o dzieło. My sie pożegnaliśmy z ta firma.

jaro
Posts: 1
Joined: Wed 04 Nov, 2015

Re: Firma Zielone domy

Post by jaro » Wed 04 Nov, 2015

Ja również chciałem z tą firmą podpisać umowę. Okazuje się ze zapisy w umowie o których mowa we wcześniejszym wpisie to jedno, ale po dziwach otwartych na budowie, pojechaliśmy prywatnie porozmawiać z klientami. Okazuje się ze budowa trwałą 9 miesięcy (a podobno miała trwać 3), jedyne terminy jakie pilnowali to termin wpłat na ich konto, a na to wszystko podobno kontakt po podpisaniu mowy był bardzo nie miły. My wybraliśmy inna firmę i jesteśmy zadowoleni.

zielonedomy
Posts: 1
Joined: Thu 19 Nov, 2015

Re: Firma Zielone domy

Post by zielonedomy » Thu 19 Nov, 2015

Marne zagranie konkurencji.
Pozdrawiamy,
Zespół Zielone Domy

Zbychu504
Posts: 1
Joined: Wed 04 May, 2016

Re: Firma Zielone domy

Post by Zbychu504 » Wed 04 May, 2016

Witam.
Jestem po zakupie działki budowlanej w Gdańsku.
Wertuję ogłoszenia firm oferujących budowy domów szkieletowych i na tą chwilę firma Zielone Domy jak dla mnie wypada bardzo dobrze.
Oglądałem już dwa domy wybudowane przez powyższą firmę i nie zauważyłem żadnych anomalii.
Co do kierownika budowy to Zielone Domy rzeczywiście nie maja swojego....trochę mnie to zdziwił ale z drugiej strony : jeśli kierownik budowy jest moim człowiekiem to będzie starał się wychwycić wszystkie błędy, jeśli byłby człowiekiem z firmy to oczywistą oczywistością jest to,że mogłoby dojść sytuacji,że dla swoich "przymknie oko".
Umowy jeszcze nie podpisywałem- czekam na projekt.
Jak tylko papier się pojawi będę informował forumowiczów o przebiegu całej budowli.
Plan budowy- do końca 2016 optymistycznie :-)
Oczywiście będę wdzięczny za wszelkie sugestie i wskazówki :-)

Fenomen
Posts: 1
Joined: Tue 24 Jan, 2017

Re: Firma Zielone domy

Post by Fenomen » Tue 24 Jan, 2017

Witam czytając Forum to myślę, że ktoś pomylił firmy zielonedomy.pl z zielonedomy.com.pl z siedziba w Chojnicach. Moja budowa jest przewidziana na drugą połowę 2017 roku. Dom 140 m2 z indywidualnego projektu który wg umowy zrealizowany ma być w 6 miesięcy. Wiem, że może to być szybciej jeżeli nic nie stanie na przeszkodzie. Dom buduję z polecenia, ponieważ znajomi maja wybudowany dom z ta firmą. Są mega zadowoleni. Profesjonalna obsługa Doradcy z okolic Starogardu, który zawsze jest pod telefonem, pomaga w załatwieniu dokumentacji i doradza. Poza tym sam ma dom pokazowy więc myślę, że warto obejrzeć zanim podpisze się jakąkolwiek umowę. Ważne jest tez to, że nie oszczędzają na jakości i materiałach a to bardzo ważne wydając tyle pieniędzy. Ja mogę szczerze polecić tą firmę.

majek85
Posts: 240
Joined: Wed 23 Oct, 2013
Location: Malbork

Re: Firma Zielone domy

Post by majek85 » Wed 25 Jan, 2017

Polecisz jak już Tobie wybudują:) Powodzenia

Misza27
Posts: 1
Joined: Fri 03 Mar, 2017

Post by Misza27 » Fri 03 Mar, 2017

Witam wszystkich.
Czy ktoś z państwa zaczął prowadzić blog lub foto relacje ze swojej budowy????
Zastanawiam się właśnie nad budową takiego domku.
Jeśli ma ktoś jakieś foto i przydatne informacje proszę pisać wisnia2552@wp.pl
pozdrawiam

klient od ZD
Posts: 1
Joined: Mon 23 Apr, 2018

Re: Firma Zielone domy

Post by klient od ZD » Mon 23 Apr, 2018

Budowałem z tą firmą i szczerze odradzam ponieważ wszystkie poniższe problemy z tą firmą wystąpiły u mnie, a mianowicie chodzi o:
- teraz z czasem wychodzą takie buble jak przeciekający dach przy opierzeniu komina, za długie parapety przez co są źle zamontowane boki parapetów, które wtopione są w głąb elewacji, czy brak wzmocnień na wiszące szafki kuchenne które potrafią być ciężkie, a sami pytali wcześniej gdzie będą wisieć szafki,
- spore opóźnienia w terminach, budowa zakończona dopiero po 4 miesiącach, tak jak ktoś poprzednio napisał to zgadzam się również że jedyne czego pilnują to terminów nadchodzących wpłat,
- płatności chcą do przodu z wyprzedzeniem 2 transz, nie stosują się do kosztorysu banku, co nie jest zgodne z ich umową którą my klienci podpisujemy
- dostają transzę od banku a później są problemy, bo nie rozliczają ich według kosztorysu banku następnie żądają kasy do przodu co skutkuje wstrzymaniem kolejnej transzy przez bank, a wtedy każą pożyczać od kogokolwiek bo inaczej wstrzymują budowę i tu największy SKANDAL, ponieważ nie stosują się do własnej umowy.
- no i najważniejsze w firmie Zielone Domy to dobra bajera szefów tej kiepskiej firmy tzn. jeśli kilku różnych fachowców mówi Ci że Zielone Domy coś źle lub nie prawidłowo wykonali to nigdy nie przyznają racji i nie poprawią tego, tylko będą szli w zaparte i będą bajerować klienta tak długo aż im w końcu uwierzy.
Motto firmy "Zielone Domy" powinno być takie, "dobra bajera zmyli każdego frajera".
:lol:
Pozdrawiam i zdecydowanie odradzam

mariola12
Posts: 1
Joined: Mon 06 Aug, 2018

Re: Firma Zielone domy

Post by mariola12 » Mon 06 Aug, 2018

Tak, na pewno ... a byłeś u nich w tej sprawie? Albo w sądzie? Zawsze łatwo wylac na kogoś pomyje siedząc tylko za monitorem. U mnie było wszystko ok a dom już drugi rok stoi. Siostra także się zastanawia nad budowa u nich a potem widzi jak ktoś wypisuje takie rzeczy. Skan pozwu poproszę czy coś :) Ja akurat polecam i siostrze też to mówie, terminy nie za szybkie ale to chyba coś znaczy, mają obłożenie chłopaki na tych budowach

sam123
Posts: 2
Joined: Tue 21 Jan, 2020

Re: Firma Zielone domy

Post by sam123 » Tue 21 Jan, 2020

Odradzam stanowczo firmę zielone domy z Chojnic .Są mega nieterminowi ,do tego wymuszają kasę na transze i nie realizują umowy .3 miesieczne opoznienie nie robi na szefunciu marcinku zadnego wrazenia .Kasę ma na koncie a ty człowieku się martw .Nie odbiera telefonów ,nie odpisuje na maile .Odradzam i ostrzegam przed nimi jezeli chcecie spokojnie spać .

sam123
Posts: 2
Joined: Tue 21 Jan, 2020

Re: Firma Zielone domy

Post by sam123 » Tue 21 Jan, 2020

Tu macie sugestie innych ich klientów https://f.kafeteria.pl/temat-4473889-kt ... am/?page=2

xyz
Posts: 1
Joined: Fri 15 May, 2020

Re: Firma Zielone domy

Post by xyz » Fri 15 May, 2020

Witam , nie polecam firma nieterminowa budowa trwa już prawie rok czasu i końca nie widać . Ograniczony kontakt z biurem szef Marcin nie odbiera telefonów nie odpowiada na maila potrafi tylko wysyłać faktury do zapłaty za robotę, której jeszcze nie zrobili i nie wiadomo kiedy zrobią.

ZawiszaCzarny
Posts: 2
Joined: Mon 18 May, 2020

Re: Firma Zielone domy

Post by ZawiszaCzarny » Mon 18 May, 2020

Dzień dobry,
Firma Nie wywiązuje się ze swoich prawnych zobowiązań wynikających z umowy a dotyczących reklamacji.
Po wybudowaniu domu złożyłem reklamacje , od 2 lat nie są załatwione a właściciel firmy obiecuje wszytko aby tylko zyskać na czasie.
Zgadza się na wszystko a rezultacie nie dzieje się nic.
Każda próba kontaktu z firma Zielone domy z Chojnic czy to telefoniczna czy to mailowa jest lekceważona , brak odpowiedzi na liczne maile.
Nie polecam tej firmy : brak profesjonalizmu , brak odpowiedzialności za fuszerki budowlane , ograniczony kontakt do zera z biurem i właścicielem firmy.
Sprawa w najbliższym czasie trafi do sadu.

zielonedomynetpl
Posts: 1
Joined: Mon 01 Jun, 2020

Re: Firma Zielone domy

Post by zielonedomynetpl » Mon 01 Jun, 2020

Witam wszystkich serdecznie!

W imieniu firmy Zielone Domy, pragnę złożyć wyjaśnienia, dotyczące występujących opóźnień na budowach. Rzeczywiście ostatni rok nie należał do najprostszych. Nie tylko my, ale i cała branża budowlana borykała się z problemami kadrowymi, przez co jedne opóźnienia powodowały następne. Pragnę przeprosić naszych Klientów za zaistniałą sytuację i związany z nią stres. W ostatnich tygodniach udało nam się dokonać pewnych kluczowych zmian związanych z organizacją pracy. Działania, które podjęliśmy powinny sprawić, że jeszcze w tym roku uda nam się powrócić do terminowości, która jest bardzo ważna podczas realizacji inwestycji, jaką jest budowa domu. Komentarze, które spadły na nas w ostatnim czasie na pewno nie są dla nas powodem do dumy, jednak z niektórymi nie możemy się zgodzić, gdyż mocno mijają się z prawdą.
Naszym obecnym i przyszłym Klientom dziękujemy za zaufanie.

Marcin Maziarz-właściciel

ZawiszaCzarny
Posts: 2
Joined: Mon 18 May, 2020

Re: Firma Zielone domy

Post by ZawiszaCzarny » Wed 03 Jun, 2020

Dzień dobry,
Jak zwykle firma zielone domy z Chojnic , przerzuca swoje niepowodzenia na trudny rok , problemy kadrowe i oczywiście to klienci czepiają się i mijają z prawda , a firma :Nie Odbiera telefonów ,nie wywiązuje się ze swoich zobowiązań potwierdzonych przez p. Maziarza tytułującego się właścicielem.
nie odpisuje na wiadomości mailowe i wszelkie sprawy załatwiane są ....moja reklamacja odnośnie napraw i rekompensaty finansowej trwa już prawie 2 lata .Przyszli klienci powinni się mocno zastanowić nad wyborem tej firmy aby nie borykać się później z problemami opisanymi powyżej.
Pozdrawiam

Sikorka_
Posts: 1
Joined: Wed 15 Jul, 2020

Re: Firma Zielone domy

Post by Sikorka_ » Wed 15 Jul, 2020

Firma poniżej jakiejkolwiek krytyki. Budowa z tą firmą to czysty koszmar. Kompletne lekceważenie klienta. Całkowity brak możliwości skontaktowania się z biurem obsługi i właścicielem ( chyba, że dzwonimy z numeru, którego nie znają, wtedy odbierają po drugim sygnale). Jedyny kontakt z ich strony następuje w momencie kiedy wystawią fakturę i chcą jak najszybciej pieniędzy. Od momentu podpisania umowy ani jedno słowo jakie padło z ust M. Maziarza nie było prawdą. Kłamie nawet w momencie kiedy udowodni mu się, że mówi nieprawdę. Każda rozmowa z nim jest jak splunięcie w twarz. Kiedy już uda się z nim połączyć, rzuca wyssanymi z palca terminami dalszej realizacji i dalej nic się nie dzieje, a kontakt ponownie staje się niemożliwy.
zielonedomynetpl wrote:
Mon 01 Jun, 2020
Witam wszystkich serdecznie!

W imieniu firmy Zielone Domy, pragnę złożyć wyjaśnienia, dotyczące występujących opóźnień na budowach. Rzeczywiście ostatni rok nie należał do najprostszych. Nie tylko my, ale i cała branża budowlana borykała się z problemami kadrowymi, przez co jedne opóźnienia powodowały następne. Pragnę przeprosić naszych Klientów za zaistniałą sytuację i związany z nią stres. W ostatnich tygodniach udało nam się dokonać pewnych kluczowych zmian związanych z organizacją pracy. Działania, które podjęliśmy powinny sprawić, że jeszcze w tym roku uda nam się powrócić do terminowości, która jest bardzo ważna podczas realizacji inwestycji, jaką jest budowa domu. Komentarze, które spadły na nas w ostatnim czasie na pewno nie są dla nas powodem do dumy, jednak z niektórymi nie możemy się zgodzić, gdyż mocno mijają się z prawdą.
Naszym obecnym i przyszłym Klientom dziękujemy za zaufanie.

Marcin Maziarz-właściciel
Powyższe informacje to kolejny stek kłamstw. Proszę nam wszystkim powiedzieć, co to za kluczowe zmiany?
Wasi pracownicy nadal nic nie wiedzą bo wszystkim zajmuje się szef, a szef kłamie i podaje fałszywe informacje.



Post Reply

Return to “Opinie Inwestorów o firmach wykonawczych”