FuturaDom

Uwagi inwestorów na temat firm wykonawczych
Post Reply
gladiator1111
Posts: 187
Joined: Wed 16 Feb, 2011
Location: Warszwa

FuturaDom

Post by gladiator1111 » Thu 15 Sep, 2011

Witam,
Czy ktoś miał doczynienia z firmą FuturaDom z Łodzi ?


Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Thu 15 Sep, 2011

"Kolejną ważną zaletą jest to, że ściana nie posiada tradycyjnej paroizolacji (czyli ściany zewnętrzne od wewnątrz nie są wykładane folią PE, która działa jak izolator pary, przez co konieczne jest dodatkowe, permanentne wietrzenie pomieszczeń dla usunięcia nadmiaru pary wodnej powstającej w naturalnych procesach w pomieszczeniach mieszkalnych i użytkowych), ma natomiast warstwy ułożone w ten sposób, żeby para wodna mogła swobodnie przenikać przez ścianę z ISOWOOD u i płyty elewacyjnej Steico PROTECT z włókien drzewnych.
Od zewnętrznej strony ściany nie stosuje się płyty OSB, aby nie hamować pary wodnej w jej wnętrzu i aby mogła się ona swobodnie wydostawać na zewnątrz, tworząc doskonały mikroklimat wewnątrz mieszkania."

To cytat ze strony - http://www.futuradom.pl/technologia-isowood.html Proponuję to porównać z Zeszytem konstrukcyjnym "Ściana zewnętrzna" firmy Steico, gdzie w warstwach ścian pokazana jest folia paroizolacyjna. Poza tym warto wiedzieć, że płyta OSB posiada współczynnik oporu dyfuzyjego w granichach μ = 30-50 w zależności od warunków. Dla porówniana - folia paroizolacyjna posiada μ powyżej 300 000. Zatem płyta OSB nie tak bardzo hamuje przepływ pary wodnej.

gladiator1111
Posts: 187
Joined: Wed 16 Feb, 2011
Location: Warszwa

Post by gladiator1111 » Sat 17 Sep, 2011

odpowiedz:OSB nie jest klasyczną paraizolacją, ponieważ posiada podany przez Pana współczynnik oporu 30 - 50, ale jest to wartość wystarczająca, gdyż płyta Steico protect posiada ten współczynnik na poziomie 5. Wilgoć może wydostawać się więc ze ściany (jeśli się tam wcześniej dostanie) na zewnątrz przy zaistnieniu właściwych parametrów zewnętrznych. Nie jest to możliwe, jeśli ściana zewnętrzna ocieplona jest styropianem, czyli w pewien sposób owinięta folią.

gladiator1111
Posts: 187
Joined: Wed 16 Feb, 2011
Location: Warszwa

Post by gladiator1111 » Sat 17 Sep, 2011

System spełnia warunki z płytą OSB lub MFP, przy czym wszystkie połączenia płyt poszycia ścian zewnętrznych muszą być zaklejone specjalną taśmą paraizolacyjną ( taśmę SIGAŸ)

Wojciech Nitka, Czy jak firma wbubuje dodatkową warstwe folii PE to będzie dobrze ??

Tobi
Posts: 69
Joined: Thu 11 Jun, 2009
Location: Katowice
Contact:

Post by Tobi » Sun 25 Sep, 2011

Chciałbym tylko zauważyć, że FUTURADOM jest dystrybutorem firmy ZETBEER, która należy do Stowarzyszenia Dom Drewniany i która to firma właśnie proponuje taki przekrój:
http://www.zetbeer.pl/pl/DOMY-ENERGOOSZCZEDNE.html

Janusz Sz
Posts: 1
Joined: Tue 18 Mar, 2014

Post by Janusz Sz » Tue 18 Mar, 2014

Odświeżę temat. Czy mógłby się wypowiedzieć ktoś, kto budował z tą firmą i w tym systemem. Prosiłbym o jakies opinie i info . Ostatni post jest z 2011r mam nadzieję, że dzisiaj znajdzie się ktoś pomocny :wink:
Będę wdzięczny jeżeli zjadzie sie jakiś inwestor ze śląska, sam jestem z tych okolic
Pozdrawiam i z góry dzięki za zaangażowanie

gladiator1111
Posts: 187
Joined: Wed 16 Feb, 2011
Location: Warszwa

Post by gladiator1111 » Thu 22 May, 2014

Nie polecam.
Więcej informacji na PW.
Pozdr.

MonikaMonia
Posts: 1
Joined: Tue 30 May, 2017

Re: FuturaDom

Post by MonikaMonia » Tue 30 May, 2017

Mogę szczerze polecić, mieszkam w takim domu od dwóch lat.

darrkk
Posts: 1
Joined: Sun 02 Jul, 2017

Re: FuturaDom

Post by darrkk » Sun 02 Jul, 2017

Witajcie.
odświeżam pytanie - jak z Futurą? Można spokojnie zamawiać dom?

ijjji
Posts: 11
Joined: Sat 28 Jan, 2017

Re: FuturaDom

Post by ijjji » Fri 29 Sep, 2017

Cześć,
Niedawno podpisałem z nimi umowę. Także wiosną 2018 zapraszam na budowę koło Łodzi. Wykonawcę wybierałem około 1,5 roku. Do Futury przekonał mnie profesjonalizm i bardzo dobre materiały.



Post Reply

Return to “Opinie Inwestorów o firmach wykonawczych”