posadowienie budynku drewnianego

Uwagi inwestorów na temat firm wykonawczych
Post Reply
zachwkat
Posts: 1
Joined: Fri 20 Jan, 2006
Location: Pruszków

posadowienie budynku drewnianego

Post by zachwkat » Fri 20 Jan, 2006

W ubiegłym roku zakupiliśmy projekt domu drewnianego. Wybieraliśmy projekt "na styk" gdyż nasza działka nie jest zbyt szeroka. Założyliśmy że odległości od sąsiedniej działki będą wynosiły 4m, gdyż mamy okna ze wszystkich stron budynku.
Wszystkie projekty domów drewnianych jakie do tej pory widziałam zakładają, że powinno być minimum 3 metry gdy nie ma okien, oraz 4m gdy są okna. No więc wybraliśmy projekt I zabraliśmy się do zaadaptowania go do warunków działki. Jakie było moje zdziwienie kiedy architekt adaptujący nasz projekt oznajmił nam że odległości powinny być zwiększone o 50% ze względu na przepisy p.poż rozdz7 paragraf 271 rozporządzenie ministra infrastruktury.
Chciałabym zapytać czy to prawda, że standardowe 3 i 4m dla domu drewnianego nie obowiązuje???
Jest to dla mnie bardzo istotna informacja, w tej chwili niestety "stoimy".
Jeżeli ktokolwiek spotkał się z ograniczeniami tego typu proszę o kontakt
Katarzyna Zachwieja


Tomasz
Posts: 37
Joined: Wed 26 Jan, 2005
Location: Warszawa

Post by Tomasz » Tue 24 Jan, 2006

MAMY JUZ SWOJEGO SZKIELETORA I MAM GO OD GRANICY 1,5 M!!!
(ZGODA SASIADKI I STAROSTWA) ELEWACJA TYNKOWA

Pawełek
Posts: 2
Joined: Tue 05 Feb, 2008
Location: KRK
Contact:

Post by Pawełek » Sun 15 Mar, 2009

Wiem, że temat jest dawny, ale sytuacja powtórzyła się u mnie na etapie pozwolenia na budowę.
To nie prawda, że każdy dom drewniany podlega pod cytowany par. 271, choć urzędnicy nie mają o tym pojęcia i tak to interpretują na niekorzyść inwestora. Najlepiej w projekcie podeprzeć się opinią specjalisty ds ppoż albo rzeczoznawcy .
Jak ktoś będzie miał podobny problem, to zapraszam do kontaktu...

ms27
Posts: 20
Joined: Mon 24 Jun, 2019
Contact:

Re: posadowienie budynku drewnianego

Post by ms27 » Fri 08 Nov, 2019

Ja też mam taki domek jest on 1,5 m od granicy za zgodą sąsiadów


Post Reply

Return to “Opinie Inwestorów o firmach wykonawczych”