Czas budowy szkieletowca

Uwagi inwestorów na temat firm wykonawczych
Post Reply
rzyraf
Posts: 152
Joined: Wed 23 Feb, 2005
Contact:

Post by rzyraf » Tue 24 Jan, 2006

Aktualnie budujemy 9miesiecy (robimy prawie wszystko, weszliśmy na zupełnie gołą działkę, także ogrodzenia, POŚ itp).
Ale :
od podpisanie umowy do przyznania kredytu minęły prawie 4 miesiące.
Potem jeszcze prawie 3 tygodnie zanim bank raczył wypłacić pierwszą transzę, potem kilkakrotnie opóźnienia w płatności
2 miech spowolnienia prac ze względu na niesolidność firmy wykonujacej dach (chwała Bogu że to nie my ją wynajęliśmy) - nie można byo robic poddasza.
ALe ponieważ problemy finansowe były przewidywane podczas pisania umowy, uzgodniliśmy termin oddania na koniec lutego.
Z tym, ze od grudnia większość spraw już jest zakońćzona, w tej chwili pozostały tylko listwy podłogowe zasłaniające kanały instalacji i do widzenia:).

Teraz podpisujemy umowę na dom parterowy 8x16 metrów do zakończenia ok. końca sierpnia, także komplet robót, także jeszcze nie ma kredytu.Z tym, ze jeśli nie bedzie kłopotów z pieniędzmi to budowa pojedzie szybciej o ok. miesiac. Termin rozpczęcia prawc warsztatowych - pocz. marca.


Tomasz
Posts: 37
Joined: Wed 26 Jan, 2005
Location: Warszawa

Post by Tomasz » Tue 24 Jan, 2006

NO U NAS WYGLĄDAŁO TO TAK :

KONIEC SIERPNIA - ZALICZKA
WRZESIEN - FUNDAMENTY
PAZDZIERNIK - PIERWSZE SCIANY
STYCZEN - JUZ PO ODBIORZE

DAŁO BY RADE W 2 M-CE , GDYBY CAŁA EKIPA BYŁA NONSTOP NA PLACU ZAMKNIECI A KLUCZE U MNIE :) ALE NIE JEST ZLE , DAŁO RADE !!!!

rzyraf
Posts: 152
Joined: Wed 23 Feb, 2005
Contact:

Post by rzyraf » Tue 24 Jan, 2006

Super!
Realnie, przy ciagłym finansowaniu (niestety, niektóre banki dają kase jak na dom murowany:( ) można zbudowac w 3 miesiące od podpisania zaliczki.

czarek63
Posts: 390
Joined: Thu 03 Mar, 2005
Location: Polska

Post by czarek63 » Tue 24 Jan, 2006

Witam

Budowałem w 2005 roku

Według podpisanego kontraktu : data rozpoczęcia robót 15 lipca ,data odbioru 31 października

Około 2 miesiące wcześniej wyraziłem ustnie gotowość budowy ( czas dla wykonawcy ,aby zamówił dobrej jakości drewno kontrukcyjne )
Umowę podpisałem około 1 lipca

Prace (łącznie z fundamentami) rozpoczęto 15 lipca , domek odebrałem 21 października –czyli 10 dni przed terminem ( zakres robót jak zapisany w kontrakcie praktycznie pod klucz)

Potem jeszcze około półtora tygodnia: montaż paneli podłogowych,glazury,armatury łazienkowej ,pieca i grzejników centralnego ogrzewania

Pozdrawiam

PS. całość konstrukcji wykonywana była na miejscu

czarek63
Posts: 390
Joined: Thu 03 Mar, 2005
Location: Polska

Post by czarek63 » Tue 24 Jan, 2006

rzyraf

jak się ma "elastycznego" wykonawcę :lol: to czas wypłaty transz przez bank nie ma większego znaczenia :lol:

ps. przeżyłem 3 noce po minus 30 stopni i domek spisuje się super !!!!

rzyraf
Posts: 152
Joined: Wed 23 Feb, 2005
Contact:

Post by rzyraf » Wed 25 Jan, 2006

Czarku, uwierz, że jak potrzebujesz towaru w drewnie za 70000, robiciznę za 35000, do tego fundamenty itp, itp, a bank wypłaca 25000 i następne po zrobieniu prac za sumę jak wyżej, to masz kłopot za co zapłacić ZUS, US i materiał.
A po doświadczeniach z polskimi inwestorami, nie zamierzamy wiecej wkładać własnych pienięzy w czyjąkolwiek budowę.

czarek63
Posts: 390
Joined: Thu 03 Mar, 2005
Location: Polska

Post by czarek63 » Wed 25 Jan, 2006

witam

oczywiście mialem na myśli "rozsądny poślizg" (nie kilka miesięcy) i nie takie kwoty

a swoją drogą to już porządna inwestycja ,na którą potrzeba drewna za 70 000 :lol:

pozdrawiam



Post Reply

Return to “Opinie Inwestorów o firmach wykonawczych”