Komentarze Pana Nitki odnośnie komentarzy na tym forum

Uwagi inwestorów na temat firm wykonawczych
Post Reply
Prawnicy
Posts: 14
Joined: Wed 08 Feb, 2012

Komentarze Pana Nitki odnośnie komentarzy na tym forum

Post by Prawnicy » Wed 08 Feb, 2012

Niestety, ale nie można wypowiedzieć się we właściwej zakładce, bo pozamykał je Pan, więc w tym temacie odniesiemy się do Pańskich komentarzy odnośnie komentarzy innych osób na Pańskim forum.

A no niestety, ale nie zrozumieliśmy do końca, dlaczego za opinie wyrażone na tym forum nie ponosi Pan odpowiedzialności, gdyż sam nie stosuje się Pan do swojego zarządzenia!
Przypominamy, że napisał Pan w swoim czasie, iż:

Inwestorzy o firmach wykonawczych - to Forum, na którym Iinwestorzy mogą wypowiedzieć swoje opinie dotyczące poszczególnych firm wykonawczych.

Dla wypowiadających się na tym Forum wymagam podania swoich personaliów (imię i nazwisko) i telefonu kontaktowego, tak by każdy Forumowicz mógł zweryfikować rzetelność i wiarygodność informacji podanej na tym Forum.
Jednocześnie uprzedzam, że posty bez podania powyższych informacji będą usuwane bez informowania Forumowicza i bez podania przyczyny usunięcia postu.

Zapraszam - mile widziane opinie pochlebne dla firm, równiez mile widziane krytyczne uwagi w stosunku dla poszczególnych firm.

Na tym Forum nie będą udzielane przez mnie informacje dotyczące rzetelnych i wiarygodnych firm. To Forum ma słyżyć TYLKO i WYŁĄCZNIE wymianie doświadczeń przez Inwestorów.


Rozumiemy zatem, że opinie inwestorów o firmach winny służyć wyłącznie wymianie doświadczeń o tym kto, co i jak buduje, a nie straszeniem się nawzajem?!

Panie Wojtku, proszę wreszcie zastosować się do własnych reguł i zrobić porządek na tym forum, bo wkradł się tu po prostu bałagan i na pewno to, co się tu dzieje nie służy konstruktywnej wymianie własnych doświadczeń budowlanych, a nadaje się jedynie do obrzucania mięsem.

Nie wypowiadamy się na tym forum, ani się na nim czynnie nie udzielamy, ale jesteśmy jego biernymi widzami, dlatego APELUJEMY PANIE NITKA pozamiatajże Pan te śmieci pod dywan!

I niech Pan raz na zawsze wskaże co Pan rozumie przez wymianę doświadczeń Inwestrów, a potem wyłączaj Pan swoją odpoiwedzialność za dochowaną przez Pana staranność!


Wojciech Nitka
Posts: 3840
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Re: Komentarze Pana Nitki odnośnie komentarzy na tym forum

Post by Wojciech Nitka » Wed 08 Feb, 2012

Prawnicy wrote: w tym temacie odniesiemy się do Pańskich komentarzy odnośnie komentarzy innych osób na Pańskim forum.
Szanowni Prawnicy,
do wpisu p. Pędzika z dnia 02 lutego br. ustosunkowałem się po mailu jaki dzisiaj otrzymałem od Pani, którą p. Pędzik wymienił w swoim poście, twierdząc że ukrywa się pod nickiem nick-t, dzisiaj zmienionym przez autora postu na Nick-t. W dniu wpisu p. Pędzika, tj. 02 lutego br. na tutejszym Forum nie było zarejestrowanego Forowicza o nicku nick-t czy Nick-t.
Osoba ukrywająca się pod nickiem Nick-t zarejestrowała się na tutejszym Forum w dniu 6 lutego br., co widać pod nickiem w danym poście, tj. cztery dni po wpisie p. Pędzika.

Zatem intencją mojego komentarza, a nie "komentarzy odnośnie komentarzy innych osób" było ustosunkowanie się do wpisu p. Pędzika z dnia 02 lutego br, rejestracji Forowicza Nick-t z dnia 6 lutego br i maila otrzymanego w dniu dzisiejszym przez zainteresowaną osobę.

Prawnicy
Posts: 14
Joined: Wed 08 Feb, 2012

Post by Prawnicy » Wed 08 Feb, 2012

Panie Nitka,

Proszę przeczytać treść postu ze zrozumieniem, a następnie na niego odpowiedzieć. Chodzi o zasady działania tego działu forum, a nie o jedną osobę.
Chce Pan przykładów, oto i one:
http://www.szkielet.pl/forum/viewtopic.php?t=5112
http://www.szkielet.pl/forum/viewtopic.php?t=6871
http://www.szkielet.pl/forum/viewtopic. ... &start=400
http://www.szkielet.pl/forum/viewtopic.php?t=1823
http://www.szkielet.pl/forum/viewtopic.php?t=4290

a to tylko pierwsze kilka tematów. Proszę wprowadzić trochę rzetelnosci w tych wypowiedziach.

Prawnicy
Posts: 14
Joined: Wed 08 Feb, 2012

Post by Prawnicy » Wed 08 Feb, 2012

http://www.szkielet.pl/forum/viewtopic.php?t=4918
http://www.szkielet.pl/forum/viewtopic.php?t=6680
http://www.szkielet.pl/forum/viewtopic.php?t=6746
http://www.szkielet.pl/forum/viewtopic.php?t=3718

Pan i Pańska obiektywność Panie Nitka...

Mam tylko nadzieję, że swoim zwyczajem nie zlekceważy Pan tego dosyć istotnego z perspektywy tych ludzi tematu.

Prawnicy
Posts: 14
Joined: Wed 08 Feb, 2012

Post by Prawnicy » Thu 09 Feb, 2012

Rozumiem, że jednak nie ma co liczyć na Pańską pomoc i chęć podjęcia dyskusji i wytłumaczenia się z Pańskiego postępowania. W mojej ocenie powinien Pan natychmiast przejrzeć wszystkie wątki i tematy, a tam wszystkie posty i posuwać te w których logujący się użytkownicy nie wskazali publicznie swojego imienia i nazwiska oraz danych kontaktowych celem uwiarygodnienia swoich opinii. Poszperałem dziś trochę w naszych prawniczych programach i informuję Pana, ze Pańskie wyłączenie odpowiedzialności nie ma żadnego znaczenia. Jest Pan administratorem tego portalu i sam określił Pan zasady jego działania. Zasady te zostały upublicznione, a następnie Pan nie zastosował się do tych zasad. W każdym Sądzie Pan przegra Panie Nitka, niestety. Proszę też nie cytować orzeczeń Sądu Najwyższego, o których Pan nie ma najmniejszego pojęcia, bo w orzeczeniu nie sentencja jest najważniejsza, ale uzasadzienie. A z cytowanego kiedyś tam na tym forum orzeczenia wynika, że tamte administrator nie poniósł odpowiedzialności, bo.... uwaga.... w porę usunął krytyczny wpis. Co Pan na to Panie Nitka?

Prawnicy
Posts: 14
Joined: Wed 08 Feb, 2012

Post by Prawnicy » Thu 09 Feb, 2012

A czy ja wyrażam opinię na temat jakiejś firmy? Czy podaję swoje rekomendacje albo ją krytykuję? Publicznie zwracam się do administratora portalu, które ustalił pewne zasady, a potem ich nie przestrzega. Skąd wiedzieć, które opinie są prawdziwe, a które nie?

Kubaty
Posts: 191
Joined: Sun 22 Aug, 2004
Location: Warszawa

Re: Komentarze Pana Nitki odnośnie komentarzy na tym forum

Post by Kubaty » Fri 10 Feb, 2012

Prawnicy wrote:A no niestety, ale nie zrozumieliśmy do końca, dlaczego za opinie wyrażone na tym forum nie ponosi Pan odpowiedzialności, gdyż sam nie stosuje się Pan do swojego zarządzenia!
Rząd podpisał ACTA i co? Stosuje się do dokumentu który podpisał? A wy Prawnicy czepiacie się p. Wojciecha i tego Forum? Śmiechu warte.

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Post by Marcin L » Fri 10 Feb, 2012

Co to za jakies prawnicze gderanie to forum dla inwestorow i wykonawcow , papugi do zoo :wink:
ktos tu chyba jest prawnikiem jakiejs firmy ktora zostala obsmarowana na forum,czyzbym sie mylil?
A tak powaznie kazdy ma prawo wypowiedzi na tym forum a jak komus nie pasuje cos to juz jego problem

Prawnicy
Posts: 14
Joined: Wed 08 Feb, 2012

Post by Prawnicy » Fri 10 Feb, 2012

Witam,
hehehe …. jestem klientem we własnej sprawie. Podpisałem umowę na wykonanie domku drewnianego. Następnie znalazłem tu kilka niepochlebnych opinii na temat firmy, którą znalazłem. Zacząłem więc szukać informacji o sposobie weryfikowania zamieszczanych tu opinii, po tym jak usłyszałem od mojego wykonawcy, że nie zgadza się z tymi opiniami i nie zawierają one pełnej prawdy odnośnie realizowanych przez niego umów.
Poszukałem i okazało się, że każdy może napisać opinię dowolnej treści, a jego słowa nie są weryfikowane w żaden określony sposób. Mogę również założyć kilka kont i z kilku różnych kont obsmarowywać mojego znienawidzonego wykonawcę. Ogólnie, na tym forum to wykonawca jest z gruntu rzeczy zły, a inwestor ma rację, bo jest inwestorem. Każdy pisze co chce, a ludzie w to jak konie z klapkami na oczach wierzą. Może część z tych ocen jest prawdziwa, ale jestem przekonany o tym, że nie wszystkie.
A przecież reguły, które proponuję wprowadzić służą ochronie nas – inwestorów, w tym mnie.

sebol
Posts: 3
Joined: Wed 01 Feb, 2012

Post by sebol » Fri 10 Feb, 2012

Prawnicy??? Ten nick to ściema.To są ludzie z firmy DREW-KOR Krzysztof Pędzik (partacz) który wycenił że stracił 60 tyś przez to że na innych budowach odwalił lipę tzw. fuszerę i przez to nowi inwestorzy nie chcą mu zaufać buaaahaaaaa !!!!!. NALEŻY NAPIĘTNOWAĆ OPISYWAĆ I JEŹDZIĆ OD GÓRY DO DOŁU PO PARTACZACH I OSZUSTACH WSZELKIEJ MAŚCI.

Prawnicy
Posts: 14
Joined: Wed 08 Feb, 2012

Post by Prawnicy » Fri 10 Feb, 2012

Chcę wybudować dom o powierzchni około 180 m2 i mam wykonawcę z północy kraju i mam projekt, ale jak czytam Wasze posty to nie wiem na ile to jest prawda, a na ile nie. Stąd potrzebuję pomocy. Ryzykować czy nie? Nie chcę się ujawniać w tym temacie dotyczącym mojej firmy, dlatego chciałem dowiedzieć się jak sprawdzić prawdziwość tych informacji. I tyle, a tu od razu Panowie Internauci naskakujecie na mnie i o najgorsze oskarżacie. Poza tym chcę przesłać komuś projekt, żeby coś podpowiedział jak zrobić i czy wszystko okej, bo to nie moja profesja. A tak poza tym to, co prawnik już nie może budować domu drewnianego. A prawnicy to ja i moja żona ;) Jak to mówią klika prawnicza.

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Post by Marcin L » Fri 10 Feb, 2012

:mrgreen: bardzo oryginalny sposob na weryfikacje firmy- burza w szklance wody........... :mrgreen:

Prawnicy
Posts: 14
Joined: Wed 08 Feb, 2012

Post by Prawnicy » Fri 10 Feb, 2012

O widzę, że Pan produkuje fajne domki i jest Pan z Polski Środkowej.

Prawnicy
Posts: 14
Joined: Wed 08 Feb, 2012

Post by Prawnicy » Fri 10 Feb, 2012

I wie Pan co ten internet jest zmorą ludzką, teraz po tych wszystkich opiniach zastanawiam się czy dobrzew wybrałem i wykonawcę i projekt. Człowiek ma tyle watpliwości, ze zaczyna wariować. Jak coś to mogę liczyć na Pańską pomoc w weryfikacji tego, czy projekt mojego wykonawcy odpowiada standardom, a jak już zacznie budowę czy robi wszystko okej. Kupę kasy w to właduję i nie chcę potem problemów.

Prawnicy
Posts: 14
Joined: Wed 08 Feb, 2012

Post by Prawnicy » Fri 10 Feb, 2012

Panie Marcinie, ma Pan ten europejski atest?

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Post by Marcin L » Fri 10 Feb, 2012

Z tego co wiem to taki atest nie jest wymagany, Zreszta zeby na cos wydac atest trzeba moim zdaniem stworzyc najpierw normy budownictwa szkieletowego i na ich podstawie dopieo taki atest bedzie mial jakas wartosc. Na dzien dzisiejszy wykonawcy opieraja sie tylko i wylacznie na doswiadczeniu oraz wiedzy zdobytej np. w internecie.
Jakies tam usterki i problemu sa przy kazdej budowie. Istotne moim zdaniem jest to w jaki sposob wykonawca wspolnie z inwestorem te problemy rozwiazuje.

Nick-t
Posts: 8
Joined: Mon 06 Feb, 2012

Post by Nick-t » Sat 11 Feb, 2012

Prawnicy wrote:Witam,
hehehe …. jestem klientem we własnej sprawie. Podpisałem umowę na wykonanie domku drewnianego. Następnie znalazłem tu kilka niepochlebnych opinii na temat firmy, którą znalazłem. Zacząłem więc szukać informacji o sposobie weryfikowania zamieszczanych tu opinii, po tym jak usłyszałem od mojego wykonawcy, że nie zgadza się z tymi opiniami i nie zawierają one pełnej prawdy odnośnie realizowanych przez niego umów.
Poszukałem i okazało się, że każdy może napisać opinię dowolnej treści, a jego słowa nie są weryfikowane w żaden określony sposób. Mogę również założyć kilka kont i z kilku różnych kont obsmarowywać mojego znienawidzonego wykonawcę. Ogólnie, na tym forum to wykonawca jest z gruntu rzeczy zły, a inwestor ma rację, bo jest inwestorem. Każdy pisze co chce, a ludzie w to jak konie z klapkami na oczach wierzą. Może część z tych ocen jest prawdziwa, ale jestem przekonany o tym, że nie wszystkie.
A przecież reguły, które proponuję wprowadzić służą ochronie nas – inwestorów, w tym mnie.
Pan/Panie Prawnicy skoro Pan podpisał umowę i weryfikuje słowa w ten sposob to życzę powodzenia:)
A to że każdy może założyć kilka kont i z nich obsmarowywać ---ależ tak , może i gloryfikować te nie zasługujące też- -wystarczy wpisać dane jednego z występujących tu producentów i odrazu widać na ilu blogach jest wychwalany.
Znienawidzonego producenta???-Ależ każdy na swoją opinię sam sobie zapracowuje i gdyby był solidny i uczciwy wobec klientów zapewne nikt by go niewinnie nie szkalował...Ani nie podawał do sądu !!!!

A co do tego iż dba Pan o ochronę inwestorów nie wierzę, raczej o wybranego wykonawcę...:)
Nick-t

magda77
Posts: 7
Joined: Mon 14 Nov, 2011

Post by magda77 » Sat 11 Feb, 2012

brawo sebol brawo nick-t!!!!!



Post Reply

Return to “Opinie Inwestorów o firmach wykonawczych”