Uwaga na SP0MET OSZUŚCI!!!!

Uwagi inwestorów na temat firm wykonawczych
User avatar
TERMIT
Posts: 486
Joined: Mon 12 Mar, 2012

Post by TERMIT » Mon 02 Apr, 2012

Post usunię™ty na prośbę autora.


Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Mon 02 Apr, 2012

Wojciech Nitka wrote:Chyba nie bardzo dyskusja na temat wiązarów zaczyna pasować do wątku.
Może warto otworzyć nowy.
toja wrote:Witam,
Tak jak wysokość cokołu. Pozdrawiam
Temat cokołu prowadził autor wątku. To tak dla porządku.

toja
Posts: 451
Joined: Sun 04 Mar, 2012

Post by toja » Mon 02 Apr, 2012

Wojciech Nitka wrote:Temat cokołu prowadził autor wątku. To tak dla porządku.
Kto jest autorem tego wątku i w której wypowiedzi posuszył temat cokołu? To tak dla porządku.

PS Wojciech Nitka jeżeli zadaję pytanie na pw to nie dlatego, że mam coś do ukrycia, lecz żeby nie "rozwodnić" głównego tematu. Poza tym istnieje coś takiego jak tajemnica prywatnej korespondencji, którą Wojciech Nitka naruszył.
Jeszcze raz poproszę "Nie zaciemniajcie głównego problemu".

Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Mon 02 Apr, 2012

toja wrote:To już przegięcie - prawidłowo wykonana płyta fundamentowa tj. zabezpieczenie gruntu przed możliwą wysadziną, zabezpieczenie gruntu przed erozją bezpośrednio pod płytą powodują, że takie posadowienia nie są takie tanie. Chyba, że nie wykonuje się wszystkiego dokładnie ... ( o takim przypadku pewnie pisze Zosia111)
To tak dla porządku.
Proszę zostawmy temat oferty firmy Spomet dla zosia111. Niech sami sobie udawadniają czy są w porządku czy nie. Sprawy techniczne warto przenieść do nowych wątków.

User avatar
TERMIT
Posts: 486
Joined: Mon 12 Mar, 2012

Post by TERMIT » Mon 02 Apr, 2012

Post usunię™ty na prośbę autora.

User avatar
TERMIT
Posts: 486
Joined: Mon 12 Mar, 2012

Post by TERMIT » Mon 02 Apr, 2012

Post usunię™ty na prośbę autora.

zosia111
Posts: 20
Joined: Thu 22 Dec, 2011

Post by zosia111 » Tue 03 Apr, 2012

Albo coś jest złe albo dobre. Kolor szary należy do polityków. Ale wracając do wątku. Panie Krzysztofie proszę opisać szczegółowo jak robicie płytę i napisać kosztorys szczegółowy tak jak prosiłam. Moze wtedy zmienię zdanie. Co do reszty Panów to proszę nie rozmywac tematu bo nam się Pan Krzysztof wyslizguje.

zosia111
Posts: 20
Joined: Thu 22 Dec, 2011

Post by zosia111 » Tue 03 Apr, 2012

Widzę, ze tak ogólnie to Pan Krzysztof moze porozmawiać , nakreślił sytuacje międzynarodowa , problemy współczesnego swiata ale jak trzeba szczegóły to już nie ,bo tu zciemniac trudno, zwłaszcza jak pytajacy ma pojęcie o co pyta. Wychodzi na to, ze z ta płyta SPOMETu jest jednak coś nie tak. Trochę szkoda, ze przez partactwo i cwaniactwo jednej firmy znowu o budownictwie szkieletowym ludzie bedą myśleć zle. Dalej twierdze ,ze moim zdaniem oferta SPOMETu to oszustwo ,choćby przez ten pseudo fundament płytowy ale nie tylko. Ktoś w końcu powinien Zajac się sprawa fuszerki i niesolidnych ofert zmierzających do naciągania naiwnych ludzi.

JaKuBa
Posts: 225
Joined: Wed 28 Jan, 2009
Location: Wejherowo

Post by JaKuBa » Tue 03 Apr, 2012

TERMIT wrote:prawde mowiac przeszkadza mi nazwanie firmy oszustami
a niby dlaczego? jak oszukuja ludzi to niby jak sie maja nazywac - porzadni? zwroceni sercem ku inwestorom?

User avatar
TERMIT
Posts: 486
Joined: Mon 12 Mar, 2012

Post by TERMIT » Tue 03 Apr, 2012

Post usunię™ty na prośbę autora.

zosia111
Posts: 20
Joined: Thu 22 Dec, 2011

Post by zosia111 » Wed 04 Apr, 2012

Nie zaciemniajcie Panowie.

User avatar
TERMIT
Posts: 486
Joined: Mon 12 Mar, 2012

Post by TERMIT » Wed 04 Apr, 2012

Post usunię™ty na prośbę autora.

zosia111
Posts: 20
Joined: Thu 22 Dec, 2011

Post by zosia111 » Wed 04 Apr, 2012

Zadałam konkretne pytanie i oczekuje konkretnej odpowiedzi. To mój wątek i moje pytania.

DABEKO
Posts: 168
Joined: Mon 22 Nov, 2010

Post by DABEKO » Wed 04 Apr, 2012

HAhahaha moj watek i moge z nim robic co chce? Dobre sobie.
Skoro zalatwia Pani negocjacje poprzez forum to jest to zenada i tyle. Burzy sie Pani o ceny, wyzywajac od oszustow to prosze porozmawiac bezposrednio z firma czy pracownikami a potem co najwyzej opinie negatywna badz pozytywna opisac.
Moj watek... heheheh

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Post by Marcin L » Thu 05 Apr, 2012

Czytam sobie te posty i zastanawiam sie o co tu chodzi?
Firma buduje domy w kilku wariantach i za kazdy poszczegolny kolejny etap dolicza dodatkowe pieniadze , wiec w czym tkwi problem??
Jesli wykonawca informuje o tym potencjalnego inwestora przed rozpoczeciem prac to momi zdaniem wszystko jest OK. Wiec gdzie tkwi to oszustwo .zosia111 :?:
Co do poprawnosci prac to sie nie wypowiadam bo niewiele widac na tych fotkach.

zosia111
Posts: 20
Joined: Thu 22 Dec, 2011

Post by zosia111 » Thu 05 Apr, 2012

Pan Krzysztof SPOMET występuje tu w trzech osobach a w kolo sami adwokaci. Widzę ,ze zadaje niewygodne pytania. Firma SPOMET moim zdaniem wykonuje fundament płytowy niezgodnie ze sztuka budowlana a wszystkie moje pytania są przemilczane i spychane przez zmieniaczy tematu. To tylko jeden z przykładów nieuczciwych praktyk tej firmy.

User avatar
TERMIT
Posts: 486
Joined: Mon 12 Mar, 2012

Post by TERMIT » Thu 05 Apr, 2012

Post usunię™ty na prośbę autora.

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Post by Marcin L » Fri 06 Apr, 2012

Jesli chodzi o mnie to tak jak napisalem na tematy technologiczne nie wypowiadam sie gdyz nie znam sprawy, nikogo z Spometu tez nie znam, wiec zadnym adwokatem tu nie jestem Zosiu111
TERMIT wrote:jesli firma, w umowie zobowiazuje sie do wykonania czegos , a pozniej nie dotrzymuje umowy
to jest to oszustwo bez watpienia.
Natomiast jesli jest od poczatku inwestor poinformowany o zakresie prac i kosztach za kazdy poszczegolny etap to uwazam ze wszystko przebiega prawidlowo.
Od oceny poprawnosci wykonanych prac jest niezalezny inspektor nadzoru ktory powinien ocenic poprawnosc jej wykonania :idea:

zosia111
Posts: 20
Joined: Thu 22 Dec, 2011

Post by zosia111 » Fri 06 Apr, 2012

Zaczyna się robić śmiesznie. Sami adwokaci. Nie można już nawet poczuć się oszukanym bo znajdzie się jakiś "Adwokat" który odmówi prawa także do tego. Wyrażnie widać zmianę taktyki SOPMETu. Najpierw próbowali odpowiadać i przekonywać ale jak pojawiły się konkretne pytania to cisza a na pierwszą linię posłali "obiektywnch" forumowiczów broniących firmy. Grubymi nićmi szyte i myślę ,że to jest dla wszystkich widoczne. Ale taktyka mi się podoba. Sprytna firma. Zdrowych i wesołych.

DABEKO
Posts: 168
Joined: Mon 22 Nov, 2010

Post by DABEKO » Fri 06 Apr, 2012

Zosiu, ja rowniez nie jestem w zaden sposob powiazany z firma. Nie spodobal mi sie jedynie ostro napastliwy ton tego wszystkiego i troche dziecinne wyzywanie/podpuszczanie firmy jakimi to oszustami sa.
Wiadomo, ze lepiej nie nadziac sie na mine, ale wyzywanie kogos od oszustow troche zbyt pochopne.
Bo to raczej praktyka marketingowa na zasadzie - mycie samochodu od 10 zl. Tylko jak chcesz z woskowaniem itd. to cena rosnie. I mysle, ze to po prostu taktyka firmy aby przyciagnac uwage klienta co jak widac po tym temacie skutecznie im sie to udalo. Dlatego zycze Ci uzyskania wszelkich odpowiedzi. Lepsze to niz czytac potem posty jak np. o firmie Stollux.

golos
Posts: 13
Joined: Thu 22 Dec, 2011

Post by golos » Fri 06 Apr, 2012

Nie czaruj , czy ty myślisz ze wszyscy są kretynami. SPOMET wychodzi z ciebie tak wyraźnie ze trudno to ukryć.

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Post by Marcin L » Sat 07 Apr, 2012

golos wrote:czy ty myślisz ze wszyscy są kretynami
moze jeden... z calym szacunkiem jeszcze glupszego postu na tym forum nie czytalem.

User avatar
TERMIT
Posts: 486
Joined: Mon 12 Mar, 2012

Post by TERMIT » Tue 01 May, 2012

Post usunię™ty na prośbę autora.

Subfosylny
Posts: 107
Joined: Mon 28 Feb, 2011
Contact:

Re: Uwaga na SP0MET OSZUŚCI!!!!

Post by Subfosylny » Tue 01 May, 2012

zosia111 wrote:Wczoraj byłam na targach budowlanych w Częstochowie i zainteresowałam się ich ofertą na dom MAX1
za 89 900 zł. Potrzebny mi taki mały domek a cena wydała się atrakcyjna. Ale w trakcie rozmowy na targach okazało się że to tylko podpucha i właściwie tylko część prawdziwej ceny. Firma zakłada, że sprzeda nam KIT zestaw a każdy już sam sobie dom wybuduje. Oferta jest tak napisana aby mało kto zrozumiał, że kupuje same materiały i to nie wszystkie bez robocizny. A potem już za wszystko trzeba dopłacić i wychodzi nam cena kosmiczna chyba najdroższa na rynku choć w ofercie jest taniutko. Tak naprawdę to po rozmowie (długiej) nie wiem ile ten dom miałby kosztować naprawdę bo firma miesza ile wlezie. Mnie wyszło bez fundamentów , bez szpachlowania płyt, bez instalacji, bez drzwi wewnętrznych , bez malowania, bez ogrzewania, bez wentylacji czyli same ściany i dach prawie 2500 zł za 1 m2. A nie wiem czy to wszystkie opłaty jakie należy ponieść aby cieszyć się tym architektonicznym wyczynem. Tak więc z mężem liczyliśmy wczoraj ile kosztuje ten dom w standardzie deweloperskim i wyszło prawie 134 000 zł. bez podłóg i bez łazienki za dom 43 m2 czyli przeszło 3100 zł. za 1m2 . Bardzo dobra oferta ale dla uchniętych, którzy nie potrafią liczyć. Firma traktuje Klientów jak głupków i wychodzi na to że ich łowi.
Albo jesteś konkurencja tej firmy i robisz im koło pióra albo nie masz rozeznania ile co kosztuje. Chcesz wybudować dom za 100 K PLN? Przecież średniej klasy samochód tyle kosztuje. Łatwo pluć na ludzi zasłaniając się nickiem Zosia i myśląc, że jest się bezkarnym.

zosia111
Posts: 20
Joined: Thu 22 Dec, 2011

Post by zosia111 » Thu 31 May, 2012

Podtrzymuje swoje zdanie zwłaszcza , ze nie odpowiadają na pytania dotyczące konkretów. W międzyczasie gryze temat i potwierdza się moja opinia. Domy firmy SPOMET to lipa. Powinni budować domy socjalne i tyle .

JaKuBa
Posts: 225
Joined: Wed 28 Jan, 2009
Location: Wejherowo

Post by JaKuBa » Thu 31 May, 2012

a tak w ogole czy tam u was medalikow jest cos porzadnego?
spomet - jest be.
arthauss - wielki metalowy bubel rodem z chin - jak pisza w innym watku.
a kto tam buduje jakos tak lepiej?

zosia111
Posts: 20
Joined: Thu 22 Dec, 2011

Post by zosia111 » Thu 31 May, 2012

Jasna Góra . A tak na marginesie to wszystkim tym paraspometowcom co to udają indywidualnych użytkowników, przydałaby się spowiedź na Jasnej Gorze. Tylko uwaga mało kto dostaje rozgrzeszenie. To forum przepełnione jest "obrońcami SPOMETU" i pewnie dla nikogo nie jest to dziwne. SPOMET- firma kreujaca alternatywna rzeczywistość dla idiotów. Coraz wiecej prawdziwych opinii na wasz temat na tym i innych forach, więc prawda was goni i pewnie dogoni.
Ciekawe czy ujawniły się już wszystkie awatary SPOMETU ? Najwyższy czas aby na takich forach każdy występował pod swoim imieniem i nazwiskiem.

DABEKO
Posts: 168
Joined: Mon 22 Nov, 2010

Post by DABEKO » Thu 07 Jun, 2012

Moze wlasnie od siebie zaczniesz to wystepowanie pod imieniem i nazwiskiem.

toja
Posts: 451
Joined: Sun 04 Mar, 2012

Post by toja » Wed 11 Jul, 2012

roobik66 wrote: polecam sie zapoznac z najbardziej chocaiz podstawowymi materialami informacyjnymi odnosnie kanadyjczykow , wystarczy 20 cm.
Odświeżam temat.
Proszę zajrzeć na strone dataholz.com (strona polecana przez Wojciech Nitka dla członków Stowarzyszenia ... w poście o taki tytule), dokładnie kolumna "Component connections" -> External wall -> wall base, załadować dokument pdf i odczytać minimalna wartość. Wydaje się, że polecają wysokość cokołu min. 300 mm.
roobik66 jesteś członkiem Stowarzyszenia ... ?

Boma
Posts: 13
Joined: Sun 21 Feb, 2010

Rozumiem o co chodzi Zosi111

Post by Boma » Wed 11 Jul, 2012

Cena jaką podaje Spomet jest myląca i właściwie stanowi "zaproszenie do tańca" . Za każdy drobiazg dodatkowy doliczają krocie . Budowali mi dom i nie jestem zadowolony z jego wykonania . Wrogowi bym nie polecił tej firmy .

Boma
Posts: 13
Joined: Sun 21 Feb, 2010

Post by Boma » Wed 11 Jul, 2012

zosia111 wrote:Z Pana wypowiedzi wynika ,ze niezadowolonych Klientów przekupujecie (i to jest rozsądne) lub zastraszacie np. sądem(tak to zrozumiałam).
Która metoda będzie zaproponowana dla mnie? Mija się Pan z prawda mówiąc tylko o dwóch niezadowolonych .Jestem dociekliwa i lubię poznać temat do końca więc odwiedzialam kilku "zadowolonych" którzy także są niezadowoleni choć nie piszą na forach. Tak więc moze się okazać ze tych zadowolonych nie jest tylu o ilu Pan pisze. Widziałam także budowę fundamentu "płytowego" w waszym wykonaniu (lub firmy przez was wskazanej) i mimo,ze mam wykształcenie budowlane to nie rozumiem jak jakikolwiek kierownik budowy moze to odebrać. Fundament płytowy jest super ale pod warunkiem ze jest poprawnie wykonany z wymiana gruntu oraz innymi zasadami które trzeba przestrzegać . A tu kawałek betonu i już. Ciekawe ile wytrzyma. Proszę napisać ilu Klientów już wytoczyło wam sprawy sądowe a ilu jeszcze się waha.
Proszę poczytać moje posty - inteligentna osoba zrozumie o co chodzi ... w każdym razie ma Pani rację . Bez dobrego prawnika nie polecam budowy domu z żadną firmą ! Najważniejsze wyłączyć emocje i włączyć rozsądek polecam . Nikt rozsądny chce się włóczyć po sądach - ale czasem ktoś nas do tego zmusza.

Damian Bogdanek
Posts: 2
Joined: Mon 19 Mar, 2018

Re: Uwaga na SP0MET OSZUŚCI!!!!

Post by Damian Bogdanek » Mon 19 Mar, 2018

Temat jest jednym wielkim nadużyciem bo nie uważam że Spomet to oszuści to normalne że każda firma ma opcje za dopłatą. Domy przedewszystkim są ładne i porządnie zbudowane. Polecam umówić się z inwestorami którzy już mają domy i mogą się wypowiedzieć na temat budowy ze Spometem. Ja po rozmowie z klientem spometu jestem dużo bardziej pozytywnie nastawiony do budowy z nimi niż przed spotkaniem inwestorów.



Post Reply

Return to “Opinie Inwestorów o firmach wykonawczych”