Uwaga na SP0MET OSZUŚCI!!!!

Uwagi inwestorów na temat firm wykonawczych
zosia111
Posts: 20
Joined: Thu 22 Dec, 2011

Uwaga na SP0MET OSZUŚCI!!!!

Post by zosia111 » Sun 25 Mar, 2012

Wczoraj byłam na targach budowlanych w Częstochowie i zainteresowałam się ich ofertą na dom MAX1
za 89 900 zł. Potrzebny mi taki mały domek a cena wydała się atrakcyjna. Ale w trakcie rozmowy na targach okazało się że to tylko podpucha i właściwie tylko część prawdziwej ceny. Firma zakłada, że sprzeda nam KIT zestaw a każdy już sam sobie dom wybuduje. Oferta jest tak napisana aby mało kto zrozumiał, że kupuje same materiały i to nie wszystkie bez robocizny. A potem już za wszystko trzeba dopłacić i wychodzi nam cena kosmiczna chyba najdroższa na rynku choć w ofercie jest taniutko. Tak naprawdę to po rozmowie (długiej) nie wiem ile ten dom miałby kosztować naprawdę bo firma miesza ile wlezie. Mnie wyszło bez fundamentów , bez szpachlowania płyt, bez instalacji, bez drzwi wewnętrznych , bez malowania, bez ogrzewania, bez wentylacji czyli same ściany i dach prawie 2500 zł za 1 m2. A nie wiem czy to wszystkie opłaty jakie należy ponieść aby cieszyć się tym architektonicznym wyczynem. Tak więc z mężem liczyliśmy wczoraj ile kosztuje ten dom w standardzie deweloperskim i wyszło prawie 134 000 zł. bez podłóg i bez łazienki za dom 43 m2 czyli przeszło 3100 zł. za 1m2 . Bardzo dobra oferta ale dla uchniętych, którzy nie potrafią liczyć. Firma traktuje Klientów jak głupków i wychodzi na to że ich łowi.


golos
Posts: 13
Joined: Thu 22 Dec, 2011

Post by golos » Tue 27 Mar, 2012

Ładne jaja. Sprawdziłem, firma podaje niskie ceny aby zwabic naiwniakow. A potem jak się ludzie napala to stopniowo dokładają dodatkowe koszty.

KrzysztofSpomet
Posts: 44
Joined: Wed 17 Sep, 2008
Location: Bielsko-Biała
Contact:

Post by KrzysztofSpomet » Thu 29 Mar, 2012

Owszem, cena domu MAX 1 to 89 900 zł brutto. Projekt budowlany wraz z obsługą kierownika budowy oraz certyfikatem energetycznym to 1500 zł brutto. Do tych cen należy doliczyć koszt montażu budynku. Cena montażu domu MAX 1 to 14 000 zł. Budynek posiada standardowo podłogę drewnianą, dlatego też należy wykonać słupy fundamentowe, aby go posadowić. Słupy fundamentowe to koszt ok. 6000 zł (koszt ten w dużej mierze zależy od ukształtowania i rodzaju terenu). Dodatkowego kosztu transportu do 30 km od Częstochowy nie liczymy.

Całość to ok. 111 400 zł. Jest to dom w stanie deweloperskim zamkniętym z pełną instalacją elektryczną, wodną, kanalizacyjną, oraz C.O. (bez pieca C.O i rozdzielacza). Na zewnątrz budynek jest wykończony na gotowo, czyli posiada drzwi oraz okna (2 szybowe, 6-komorowe), podbitkę, rynny, blachodachówkę, komin gazowy oraz kominki wentylacyjne.

Prace, które należy wykonać do stanu "pod klucz" to położenie paneli podłogowych, płytek w łazience i kuchni, biały montaż w łazience, zabudowa kuchni, zakup i montaż drzwi wewnętrznych, zakup i montaż pieca C.O wraz z rozdzielaczem, wykonanie wewnętrznej instalacji gazowej oraz szpachlowanie i malowanie ścian.

Na targach w Częstochowie byłem obecny ja oraz p. Kamil. Gwarantuję, że każda osoba z którą rozmawialiśmy powyższą informację otrzymała. Jak Pani opisała była to długa rozmowa, bo takie zawsze prowadzimy. Wpis, który Pani natomiast zamieściła świadczy o tym, że zrobiła Pani to celowo.

Rozumiem, że nowo powstająca konkurencja musi się wykazać, lecz nie tędy droga.

toja
Posts: 451
Joined: Sun 04 Mar, 2012

Post by toja » Thu 29 Mar, 2012

@KrzysztofSpomet
Czyli mogę kupić u Was "Projekt budowlany wraz z obsługą kierownika budowy oraz certyfikatem energetycznym" i "Słupy fundamentowe" za 7500 zł brutto ?
A wracając do meritum - uczciwa transakcja handlowa ma minimum dwie strony, które w jednym mają zawsze odwrotną opinię - cena. Czy to takie dziwne?

KrzysztofSpomet
Posts: 44
Joined: Wed 17 Sep, 2008
Location: Bielsko-Biała
Contact:

Post by KrzysztofSpomet » Thu 29 Mar, 2012

Tak, można u nas kupić projekt wraz z obsługą kierownika budowy oraz certyfikatem za 1500 zł brutto (23% VAT). Otrzymuje się wtenczas 4 oryginały typowego projektu parterowego, obsługę kierownika budowy na czas montażu (jeśli jest wykonywana podbudowa w zakresie firmy SPOMET to kierownik budowy także pełni nad tym nadzór) oraz certyfikat energetyczny budynku wykonany przez zewnętrza firmę na nasze zlecenie po protokole odbioru montażu.
Jak już napisałem cena słupów fundamentowych zależy w dużej mierze od terenu, lecz na równej działce jest to kwota ok 6000 zł
Zgadzam się. Cena i to co się za nią dostaje jest najważniejsze, dlatego wymaga ona obszernego wyjaśnienia.

zosia111
Posts: 20
Joined: Thu 22 Dec, 2011

Post by zosia111 » Thu 29 Mar, 2012

Uczciwa oferta to taka w której wszystko jest jasne a nie zamieszane. Z waszej reklamy wynika ze można mieć dom za 89900 zł. a to nie jest prawda bo to dopiero początek wydatków. Rozumiem, ze jak uważam wasza ofertę za oszustwo to najlepiej skwitował ze jestem z konkurencji. A co Pan powie o tych super "zadowolonych" waszych Klientach , których opinie można poczytać na rożnych forach . Także są z konkurencji? Robicie wyrób domopodobny i w dodatku oszukujecie z cena. Pan sadzi ze to jest OK , bo ja nie.

KrzysztofSpomet
Posts: 44
Joined: Wed 17 Sep, 2008
Location: Bielsko-Biała
Contact:

Post by KrzysztofSpomet » Fri 30 Mar, 2012

Idąc Pani tropem znaczy to, że np. sprzedawca samochodów jest oszustem, bo informuje Panią że istnieje dopłata np. do klimatyzacji, ba informuje o tym że trzeba wlać do samochodu benzynę/olej żeby jechał - WIELKI OSZUST !
Wracając do branży budowlanej. Producent dachówki betonowej jest oszustem. Podaje, że metr kwadratowy dachu kosztuje np. 20 zł. Nie podaje natomiast kosztów montażu tej dachówki, dodatkowych wykończeń (które to są niezbędne do uszczelnienia dachu) itd.. - OSZUST !
I tak ze wszystkim co przyjdzie nam na myśl. Według Pani rozumowania wszyscy są oszustami. Oszustem proszę Panią jest ten kto nie informuje lub celowo zataja pochodne/dodatkowe koszty.

Co do naszych klientów. Na chwilę obecną mamy zbudowanych niemal 200 domów. Na forum przewija się ledwie kilka opinii.
Co do wyrobu "domopodobnego". Połowa Austryjaków, znaczna część Niemców i Czechów i niemal 200 naszych klientów, mieszka w domach gotowych.
Życzę Pani, aby miała Pani choć w części tak ciepły, energooszczędny, zdrowy, szybko zbudowany i relatywnie tani dom. Pozdrawiam.

zosia111
Posts: 20
Joined: Thu 22 Dec, 2011

Post by zosia111 » Fri 30 Mar, 2012

Rozumiem, ze tych kilku niezadowolonych Klientów na tym forum (oraz kilku na innych forach ) nie ma racji a ich niezadowolenie jest nieuzasadnione , bo przecież firma SPOMET jest super i co oni od niej chcą. Zapłacili i niech się odwala. Z takim podejściem życzę powodzenia Panu a tym bardziej Pańskim Klientom. Wielbicielka firmy SPOMET Zosia.

KrzysztofSpomet
Posts: 44
Joined: Wed 17 Sep, 2008
Location: Bielsko-Biała
Contact:

Post by KrzysztofSpomet » Sat 31 Mar, 2012

@Zosia111
Na wszystkich forach negatywne wpisy zostały zamieszczone przez dwóch użytkowników.Z pierwszym z użytkowników zawiązaliśmy porozumienie.
Dlatego też gdyby Pani doczytała znalazłaby Pani informację, iż wpisy są nieaktualne. Sprawa drugiego użytkownika jest aktualnie na wokandzie.
Pisząc o kilku opiniach miałem na myśli wszystkie opinie.

zosia111
Posts: 20
Joined: Thu 22 Dec, 2011

Post by zosia111 » Sat 31 Mar, 2012

Z Pana wypowiedzi wynika ,ze niezadowolonych Klientów przekupujecie (i to jest rozsądne) lub zastraszacie np. sądem(tak to zrozumiałam).
Która metoda będzie zaproponowana dla mnie? Mija się Pan z prawda mówiąc tylko o dwóch niezadowolonych .Jestem dociekliwa i lubię poznać temat do końca więc odwiedzialam kilku "zadowolonych" którzy także są niezadowoleni choć nie piszą na forach. Tak więc moze się okazać ze tych zadowolonych nie jest tylu o ilu Pan pisze. Widziałam także budowę fundamentu "płytowego" w waszym wykonaniu (lub firmy przez was wskazanej) i mimo,ze mam wykształcenie budowlane to nie rozumiem jak jakikolwiek kierownik budowy moze to odebrać. Fundament płytowy jest super ale pod warunkiem ze jest poprawnie wykonany z wymiana gruntu oraz innymi zasadami które trzeba przestrzegać . A tu kawałek betonu i już. Ciekawe ile wytrzyma. Proszę napisać ilu Klientów już wytoczyło wam sprawy sądowe a ilu jeszcze się waha.

KrzysztofSpomet
Posts: 44
Joined: Wed 17 Sep, 2008
Location: Bielsko-Biała
Contact:

Post by KrzysztofSpomet » Sat 31 Mar, 2012

@Zosia111
:) Rozsądne przekupywanie i sądowe zastraszanie. Chyba też widziałem ten film.
Wracając do rzeczywistości. Wielu z naszych klientów właśnie dlatego kupuje nasze domy, bo odwiedzili domy już wybudowane przez naszych klientów.
Płyty fundamentowe są rzeczywiście znakomitym rozwiązaniem. Klient nie musi tracić pieniędzy na kosztowny fundament, a płytę możemy mu wykonać sprawnie i jest ona w cenie budynku. Wykonywane przez nas płyty są wykonane prawidłowo.

toja
Posts: 451
Joined: Sun 04 Mar, 2012

Post by toja » Sat 31 Mar, 2012

KrzysztofSpomet wrote:Klient nie musi tracić pieniędzy na kosztowny fundament, a płytę możemy mu wykonać sprawnie i jest ona w cenie budynku.
To już przegięcie - prawidłowo wykonana płyta fundamentowa tj. zabezpieczenie gruntu przed możliwą wysadziną, zabezpieczenie gruntu przed erozją bezpośrednio pod płytą powodują, że takie posadowienia nie są takie tanie. Chyba, że nie wykonuje się wszystkiego dokładnie ... ( o takim przypadku pewnie pisze Zosia111)

KrzysztofSpomet
Posts: 44
Joined: Wed 17 Sep, 2008
Location: Bielsko-Biała
Contact:

Post by KrzysztofSpomet » Sat 31 Mar, 2012

@ toja
Prawidłowo wykonana podbudowa pod płytę fundamentową oraz płyta fundamentowa wraz z instalacjami wod-kan oraz c.o. jest tańsza i szybsza do wykonania od pełnego fundamentu i wykonywania wylewki z poprowadzonymi instalacjami.

toja
Posts: 451
Joined: Sun 04 Mar, 2012

Post by toja » Sat 31 Mar, 2012

@KrzysztofSpomet
Żeby nie przerzucać się tańszy droższy. Podaj proszę dokładne rozwiązanie posadowienia Twojej płycie przy nast. warunkach:
1. cokół min 40 cm powyżej terenu - dla ścian drewniana takie jest minimum,
2. spadek terenu na długości budynku 50 cm - ponieważ wody opadowe odprowadzane są na teren działki, nie wolno zmieniać istniejącego ukształtowania terenu
3. głębokość przemarzania gruntu 1,20 m
4. dla ułatwienia w podłożu grunty to pyły IL = 0,55 (ułatwienie bo słaba nośność gruntu może uzasadnić posadowienie płytowe choć może nie dla budynku jak niżej)
5. budynek parterowy 8x10, wiązary dwuspadowe, brak nośnych ścian wewnętrznych
W wolnej chwili postaram się wycenić.

edit: pyły to IL, napisałem ID - mój błąd

zosia111
Posts: 20
Joined: Thu 22 Dec, 2011

Post by zosia111 » Sat 31 Mar, 2012

No to proszę mnie przekonać ze robicie prawidłowo. Proszę opisać dokładnie jak to robicie i zrobić kalkulacje szczegolowa dla domu 100 m2 ile kosztuje taki fundament płytowy . Moze zmienię zdanie.

zosia111
Posts: 20
Joined: Thu 22 Dec, 2011

Post by zosia111 » Sat 31 Mar, 2012

Widzę ze toja mnie ubiegl więc moze być dla domu 80 m2 płyty.

User avatar
TERMIT
Posts: 486
Joined: Mon 12 Mar, 2012

Post by TERMIT » Sat 31 Mar, 2012

Post usunię™ty na prośbę autora.

zosia111
Posts: 20
Joined: Thu 22 Dec, 2011

Post by zosia111 » Sat 31 Mar, 2012

W końcu zaczynaja się konkrety i pojawia się merytoryczna dyskusja .

toja
Posts: 451
Joined: Sun 04 Mar, 2012

Post by toja » Sat 31 Mar, 2012

Gdyby nie fakt, że pomyliłem się powyżej, to bym wyszydził (myślałem nawet o podszepcie komuś "życzliwemu"), ale co tam masz gratis:
"Współczynnik przenikalności cieplnej ścian zewnętrznych to K=0,18 W/m2K" - "K" to było kiedyś teraz jest "U".
PS KrzysztofSpomet w marketingu ważne są szczegóły. A tak przynajmniej mówił Pan na szkoleniu - potem poprosił mojego pryncypała, żebym nie przychodził więcej :cry: .

User avatar
TERMIT
Posts: 486
Joined: Mon 12 Mar, 2012

Post by TERMIT » Sat 31 Mar, 2012

Post usunię™ty na prośbę autora.

zosia111
Posts: 20
Joined: Thu 22 Dec, 2011

Post by zosia111 » Sat 31 Mar, 2012

No to jak z tym opisem i kalkulowaniem Panie Krzysztof.

roobik66
Posts: 788
Joined: Mon 28 Sep, 2009

Post by roobik66 » Sun 01 Apr, 2012

Nie bede sie tu specjalnie wypowiadal nt domkow Spometu , bo fakt jest taki ze w Polsce klienci w znacznej mierze sa dziwni , chca i ekspresowo i luksusowo i tanio . Wszystkiego razem sie nie da pogodzic. Ale mam tu uwage do pana co pisze ze posadowienie powinno byc min. 40cm pow. terenu, otoz jest w bledzie , polecam sie zapoznac z najbardziej chocaiz podstawowymi materialami informacyjnymi odnosnie kanadyjczykow , wystarczy 20 cm.

toja
Posts: 451
Joined: Sun 04 Mar, 2012

Post by toja » Sun 01 Apr, 2012

roobik66 wrote:... powinno byc min. 40cm pow. terenu, ... wystarczy 20 cm.
Nie to jest teraz kwestią, takie są warunki, które zaproponowałem - proszę nie zaciemniać i przyjąć, że tak wynika z Planu Zagospodarowania Działki, fundamentowanie tylko musi spełnić te warunki najmniejszym kosztem.
PS. Jeżeli nadal będzie interesowało Cię moje zdanie w temacie wysokości cokołu to proszę daj znać na pw., lub załóż temat w stosownym dziale.

roobik66
Posts: 788
Joined: Mon 28 Sep, 2009

Post by roobik66 » Mon 02 Apr, 2012

Powiem tak: na moj gust to Spomet jest drogi. Ale sa dwie kwestie : 1 . male domki (atu mowa o 43 m2) wychoda bardzo drogo za metr, 2. prefabrykacja (z roznych wzgledow) przedraza znacznie koszta. Sam przygotowuje domek (z zalozenia dla masowego klienta [chociaz trudno o uzywac takie wyrazenie w obecnych czasach posuchy kredytowej]) , domek 90 m2 , 3 syp. , elegancki , a nie szkaradztwa typu oferowanych obecnie na Allegro, i co domek wychodzi w cenie lekko pow. 100 tys. (sa tam osczednosciowe rozwiazania konstr, typu np posadowienie na slupach) , ale jak kalkulowalem prefabrykacje to koszt sie niemal podwoil. Tak ze reasumujac , mala wielkosc i prefabrykacja to = drozyzna. Takie sa fakty.

zosia111
Posts: 20
Joined: Thu 22 Dec, 2011

Post by zosia111 » Mon 02 Apr, 2012

Zrobisz budynek na słupach to będziesz miał problem z nierownym osiadaniem słupów tak jak to opisywał któryś z Klientów naszej wspaniałej firmy. To tylko pozornie taniej. Fundament jest sprawa fundamentalną. I tu trudno zaoszczędzić bo odpowiedzialność zostaje.

zosia111
Posts: 20
Joined: Thu 22 Dec, 2011

Post by zosia111 » Mon 02 Apr, 2012

Ale jak tam Panie Krzysztofie z opisem i kalkulacja płyty?

KrzysztofSpomet
Posts: 44
Joined: Wed 17 Sep, 2008
Location: Bielsko-Biała
Contact:

Post by KrzysztofSpomet » Mon 02 Apr, 2012

toja wrote:@KrzysztofSpomet
Żeby nie przerzucać się tańszy droższy. Podaj proszę dokładne rozwiązanie posadowienia Twojej płycie przy nast. warunkach:
1. cokół min 40 cm powyżej terenu - dla ścian drewniana takie jest minimum,
2. spadek terenu na długości budynku 50 cm - ponieważ wody opadowe odprowadzane są na teren działki, nie wolno zmieniać istniejącego ukształtowania terenu
3. głębokość przemarzania gruntu 1,20 m
4. dla ułatwienia w podłożu grunty to pyły IL = 0,55 (ułatwienie bo słaba nośność gruntu może uzasadnić posadowienie płytowe choć może nie dla budynku jak niżej)
5. budynek parterowy 8x10, wiązary dwuspadowe, brak nośnych ścian wewnętrznych
W wolnej chwili postaram się wycenić.

edit: pyły to IL, napisałem ID - mój błąd
Przy takich warunkach wykonujemy podbudowę opartą na bloczkach betonowych.

KrzysztofSpomet
Posts: 44
Joined: Wed 17 Sep, 2008
Location: Bielsko-Biała
Contact:

Post by KrzysztofSpomet » Mon 02 Apr, 2012

zosia111 wrote:No to proszę mnie przekonać ze robicie prawidłowo. Proszę opisać dokładnie jak to robicie i zrobić kalkulacje szczegolowa dla domu 100 m2 ile kosztuje taki fundament płytowy . Moze zmienię zdanie.
Stwierdziła Pani, że widziała jak wykonujemy nasze płyty. Rozumiem, że ma Pani zastrzeżenia co do ich wykonania. Proszę więc o przesłanie na PM opisu w jakim miejscu została płyta wykonana, listę uwag i kontakt do siebie.
Zdjęcia z budowy oraz opinię biegłego proszę przesłać na nasz firmowy e-mail z adnotacją - "dla Krzysztofa" Dziękuję.

KrzysztofSpomet
Posts: 44
Joined: Wed 17 Sep, 2008
Location: Bielsko-Biała
Contact:

Post by KrzysztofSpomet » Mon 02 Apr, 2012

toja wrote:Gdyby nie fakt, że pomyliłem się powyżej, to bym wyszydził (myślałem nawet o podszepcie komuś "życzliwemu"), ale co tam masz gratis:
"Współczynnik przenikalności cieplnej ścian zewnętrznych to K=0,18 W/m2K" - "K" to było kiedyś teraz jest "U".
PS KrzysztofSpomet w marketingu ważne są szczegóły. A tak przynajmniej mówił Pan na szkoleniu - potem poprosił mojego pryncypała, żebym nie przychodził więcej :cry: .
Ma Pan rację. Zmieniamy na stronie literę K na U zgodnie z PN-EN-ISO-6946. Dziękuję za uwagę.
Co do szkoleń to nie prowadzę takowych. Musiał mnie Pan z kimś pomylić.

toja
Posts: 451
Joined: Sun 04 Mar, 2012

Post by toja » Mon 02 Apr, 2012

KrzysztofSpomet wrote:Przy takich warunkach wykonujemy podbudowę opartą na bloczkach betonowych.
Co to jest "podbudowa z bloczków", ale nie wnikam - wniosek jest prosty coś takiego nie będzie już tańsze od "tradycyjnego" posadowienia. A podane warunki to nie jakieś ekstremum, to jest 75% posadowień. Zadałem sobie trochę trudu i przeglądałem Waszą stronę - jeżeli na zdjęciach, które mają rekomendować firmę umieszczacie wiszącą w powietrzu (praktycznie) płytę to znaczy, że po prostu nie umiecie tego robić. Nie powiem, które to zdjęcia - nie będzie tak łatwo jak z "U". Wiem już o czy pisała zosia111 i rzeczywiście to jest bubel.
Co do osoby szkolącej, to nie co Ciebie chodziło. Rzeczywiście napisałem niezręcznie i niejednoznacznie. Przepraszam.

KrzysztofSpomet
Posts: 44
Joined: Wed 17 Sep, 2008
Location: Bielsko-Biała
Contact:

Post by KrzysztofSpomet » Mon 02 Apr, 2012

TERMIT wrote:nie nazwalbym tego oszustwem, tylko tanim chwytem reklamowym, z konstrukcyjnego punktu widzenia
w jaki sposob sciany sa polaczone z podloga (wylana plyta) lub z fundamentem?
Za pomocą 160 mm kotw chemicznych.
TERMIT wrote:jaki jest sens uzywania slupow fundamentowych o szer. ok.30 cm lub wiecej jednoczesnie opierajac cala konstrukcje na kilku waskich klinach?
W przypadku domu MAX 1 konstrukcja podłogi opierana jest na 12 słupach betonowych. Nie używamy żadnych klinów.
Proponujemy klientom posadowienie na słupach fundamentowych, ponieważ jest to tańsze, niż wylanie płyty fundamentowej.
Można natomiast zakupić dom MAX 1 z płytą fundamentową. Wtenczas odejmujemy cenę podłogi drewnianej.
TERMIT wrote:czy nie nalezaloby unikac elementow podlogowych bezposrednio na gruncie?
Żaden element podłogi nie jest posadowiony bezpośrednio na gruncie.
TERMIT wrote:firma robi dzwigary, wiec dlaczego na kazdym niemal zdjeciu widac jak robotnicy lamia podstawowe zasady obchodzenia sie z tymi elementami?
- brak usztywnienia ustawionych dzwigarow
- kladzenie i przenoszenie ich na plask, niedopuszczalne dla elementow laczonych plytkami metalowymi
Zaskoczył mnie Pan tym stwierdzeniem. Wydaje nam się to kuriozalne, ale dla draki posłałem Pański wpis do producenta płytek kolczastych. Ciekawe co odpowiedzą.

JaKuBa
Posts: 225
Joined: Wed 28 Jan, 2009
Location: Wejherowo

Post by JaKuBa » Mon 02 Apr, 2012

No to jak z tą firmą jest?
Buduje dobrze? Jest polecana? Czy tak jak w temacie - OSZUŚCI?

KrzysztofSpomet
Posts: 44
Joined: Wed 17 Sep, 2008
Location: Bielsko-Biała
Contact:

Post by KrzysztofSpomet » Mon 02 Apr, 2012

Czy po lekturze wszystkiego tego co napisałem powyżej sądzi Pan, że jesteśmy oszustami?
Czy czytał Pan moje powyższe posty?
Czy wreszcie zaglądnął Pan na stronę naszych aktualności, aby przekonać się co robimy?

toja
Posts: 451
Joined: Sun 04 Mar, 2012

Post by toja » Mon 02 Apr, 2012

KrzysztofSpomet wrote:Czy po lekturze wszystkiego tego co napisałem powyżej sądzi Pan, że jesteśmy oszustami?
Czy czytał Pan moje powyższe posty?
Czy wreszcie zaglądnął Pan na stronę naszych aktualności, aby przekonać się co robimy?
Czy mnie pytasz? Pytam poważnie ("tykam" bo to internet, w żadnym razie brak szacunku).

KrzysztofSpomet
Posts: 44
Joined: Wed 17 Sep, 2008
Location: Bielsko-Biała
Contact:

Post by KrzysztofSpomet » Mon 02 Apr, 2012

toja wrote:
KrzysztofSpomet wrote:Przy takich warunkach wykonujemy podbudowę opartą na bloczkach betonowych.
Co to jest "podbudowa z bloczków", ale nie wnikam - wniosek jest prosty coś takiego nie będzie już tańsze od "tradycyjnego" posadowienia. A podane warunki to nie jakieś ekstremum, to jest 75% posadowień. Zadałem sobie trochę trudu i przeglądałem Waszą stronę - jeżeli na zdjęciach, które mają rekomendować firmę umieszczacie wiszącą w powietrzu (praktycznie) płytę to znaczy, że po prostu nie umiecie tego robić. Nie powiem, które to zdjęcia - nie będzie tak łatwo jak z "U". Wiem już o czy pisała zosia111 i rzeczywiście to jest bubel.
Co do osoby szkolącej, to nie co Ciebie chodziło. Rzeczywiście napisałem niezręcznie i niejednoznacznie. Przepraszam.
Nie używamy latających dywanów. Nalegam aby wskazał Pan zdjęcie.
Trudno mi ocenić ile płyt fundamentowych jest wylewanych wraz z betonowymi bloczkami fundamentowymi, lecz nie jest to aż 75%.
Warunek, który Pan podał (40 cm cokołu) jest bardzo wysoki (roobik66 ma racje) dlatego też moja odpowiedź to bloczki betonowe.
Często natomiast zdarza się, że klienci wynoszą poziom płyty fundamentowej ponad poziom drogi.

KrzysztofSpomet
Posts: 44
Joined: Wed 17 Sep, 2008
Location: Bielsko-Biała
Contact:

Post by KrzysztofSpomet » Mon 02 Apr, 2012

toja wrote:Czy mnie pytasz? Pytam poważnie ("tykam" bo to internet, w żadnym razie brak szacunku).
Pytanie to było skierowane do JaKuBa.

JaKuBa
Posts: 225
Joined: Wed 28 Jan, 2009
Location: Wejherowo

Post by JaKuBa » Mon 02 Apr, 2012

Może zosia111 odpowie. Było nie było to ona założyła wątek, z nazwą OSZUŚCI.
Ciekawe czy Pana wypowiedzi przekonały ją do zmiany zdania. A czy też inni forumowicze zmienili zdanie?

User avatar
TERMIT
Posts: 486
Joined: Mon 12 Mar, 2012

Post by TERMIT » Mon 02 Apr, 2012

Post usunię™ty na prośbę autora.

User avatar
TERMIT
Posts: 486
Joined: Mon 12 Mar, 2012

Post by TERMIT » Mon 02 Apr, 2012

Post usunię™ty na prośbę autora.

Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Mon 02 Apr, 2012

Chyba nie bardzo dyskusja na temat wiązarów zaczyna pasować do wątku.
Może warto otworzyć nowy.



Post Reply

Return to “Opinie Inwestorów o firmach wykonawczych”