Poznań

Uwagi inwestorów na temat firm wykonawczych
beaten
Posts: 2
Joined: Tue 24 Jul, 2007

Post by beaten » Thu 26 Jul, 2007

Witam! widzę że są osoby poszukujące wykonawcy domu w konstrukcji drewnianej w okolicach Poznania. Mogę polecić firmę która mi stawia taki dom w Borówcu - jest to firma z Koszalina INTERHAUS; jeżeli ktoś jest zainteresowany wyślę jakieś zdjęcia na maila ! Cena ucziwa, szybki termin realizacji, jakość bardzo wysoka. Pozdrawiam i życzę udanych wyborów!


Zbigi
Posts: 2
Joined: Wed 18 Jul, 2007

Post by Zbigi » Thu 26 Jul, 2007

Ja w takim razie bardzo proszę o zdjęcia na maila z.majewski@gmail.com

stallion-man
Posts: 4
Joined: Mon 11 Feb, 2008

Na pograniczu dolnego śląska i wielkopolski

Post by stallion-man » Mon 11 Feb, 2008

Witam i pozdrawiam wszystkich na forum, a szczególnie Pana Wojciecha.
Nie będę oryginalny i zapytam o firmę, którą polecacie do wybudowania domu z bala (1 piętrowy, 120 m2). Mieszkam na granicy woj dolnośląskiego i wielkopolskiego.
Kontakt: pawel-wojtowicz1@wp.pl

jakub_sz
Posts: 1
Joined: Mon 18 Feb, 2008

Post by jakub_sz » Mon 18 Feb, 2008

Witam wszystkich Forumowiczów i Pana Wojciecha :smile:
Chciałbym prosić o polecenie firmy, która wybudowałaby w Świątnikach (20km od Poznania w stronę Kórnika) dom z poddaszem użytkowym (około 150 metrów użytkowych) w technologii bala okrągłego, pełnego, w konstrukcji wykorzystującej węgły z ostatkami. Najbardziej interesowałaby mnie firma lokalna, która buduje z bala o grubości 180mm i oferuje dom "pod klucz".
Bardzo dziękuję za wszelką pomoc i pozdrawiam :smile:
Jakub Szydłowski
601 57 58 20

kugoga
Posts: 1
Joined: Tue 19 Feb, 2008

Post by kugoga » Tue 19 Feb, 2008

Ja również bardzo proszę o firmę budowlaną, która zbudowałaby dom w technologii szkieletowej w okolicy Poznania. Pozdrawiam

dariusz5502
Posts: 1
Joined: Sun 04 May, 2008

Post by dariusz5502 » Sun 04 May, 2008

Witam,
Proszę o ile to możliwe namiary na wykonawcę domu szkieletowego. Realizacja w Poznaniu (lato 2008). Serdecznie dziękuję, Dariusz

iguana_tz
Posts: 2
Joined: Tue 06 May, 2008

Post by iguana_tz » Tue 06 May, 2008

Dzień dobry,
Ja również prosiłabym o jakiekolwiek informacje dotyczące firm z Poznania i okolic, które zajmują się budową domów w technologii szkieletowej.
Przy okazji chciałabym zapytać, czy współpracował ktoś może z firmą Domek?
Będę wdzięczna za wszelkie informacje.
Pozdrawiam!

Ćma
Posts: 1
Joined: Fri 09 May, 2008
Location: Szczecin/ Graby
Contact:

Post by Ćma » Fri 09 May, 2008

Witam serdecznie,
ja również chciałabym się ładnie uśmiechnąć o namiary na godną polecenia firmę z okolic Poznania. Chcemy budować dom w technologii kanadyjskiej, myśleliśmy również o domu gotowym.
Czy orientuje się Pan w jakości usług tej firmy: http://www.taniedomy.net/ ? Czy to nie jest zbyt duża odległość do pokonania?

Pozdrawiam serdecznie
Do you think this is wise, boy? Crossing blades with a pirate?
Image

lidek
Posts: 1
Joined: Sun 25 May, 2008

Post by lidek » Sun 25 May, 2008

Witam,
szukam solidnej, godnej polecenia firmy budującej domy w technologii szkieletu drewnianego z Wielkopolski (okolice Poznania, Gniezna itp). Będę wdzięczna za przesłanie informacji na maila. Pozdrawiam.

slawek14
Posts: 1
Joined: Sat 05 Jul, 2008

Post by slawek14 » Sat 05 Jul, 2008

Witam
Również szukam fimy z okolic Poznaniu, ale nie wiem czy to aż takie istotne czy z okolic Poznania czy z całej Polski. szukam firmy relatywnie taniej, a dobrej i sprawdzonej. Dom ma być nieduży parterowy z użytkowym poddaszem - około 115 m2 powierzchni użytkowej. Dom ma być energooszczedny.
Bardzo prosze o wskazanie takich firm (firmy).
Pozdrawiam
Sławek Stępień (slawek.stepien@interia.pl)

KarolI
Posts: 4
Joined: Sun 28 Sep, 2008

Post by KarolI » Sun 28 Sep, 2008

Witam,
Jak wszyscy tutaj na forum szukam sprawdzonej,rzetelnej firmy budujacej domy szkieletowe bądz prefabrykowane.Posiadam dzialke ok 20km od Poznania.Czy ktos może budował z firma Domek z Ostrowa?

poniewa
Posts: 2
Joined: Fri 28 Nov, 2008

Post by poniewa » Fri 28 Nov, 2008

Witam, Panie Wojtku czy mógłbym prosić o rzetelne firmy zajmujące się budową domów z balii. Okolice Poznania jak większość w temacie :)
pozdrawiam

pawlem
Posts: 9
Joined: Thu 12 Jan, 2006
Location: Poznań

Post by pawlem » Mon 08 Dec, 2008

Firma INTER BUD DOM z Poznania. Chętnie podzielę się swoimi uwagami na temat współpracy z tą firmą. W roku 2006 realizowała mi budowę domu w szkielecie drewnianym.
Pozdrawiam

TomeQK
Posts: 3
Joined: Tue 19 Sep, 2006

Post by TomeQK » Fri 16 Jan, 2009

pawlem - jestem zainteresowany informacją na temat tej firmy.Czy gdybyś ponownie miał wybierać wykonawcę to wybrałbyś tego i dlaczego?

pawlem
Posts: 9
Joined: Thu 12 Jan, 2006
Location: Poznań

Post by pawlem » Fri 16 Jan, 2009

wysłałem info na priva

mario781
Posts: 5
Joined: Sun 03 May, 2009

Post by mario781 » Mon 04 May, 2009

Poproszę o namiary, na firmę z Poznania, Albo okolic, która postawi bezbłędnie dom ok 100-140 m2 z poddaszem użytkowym .
Dziś odwiedziłem firmę Mefra Bau System, i czekam na wycenę. Słyszałem juz pochlebne opinie tu na forum na temat tej firmy, ale zadnych konkretów.
Domek gotowy.

mwalec
Posts: 4
Joined: Fri 06 Jun, 2008

Post by mwalec » Mon 04 May, 2009

WITAM
Polecam firme ERIMCO z Wrześni jestem w trakcie budowy w Gowarzewie koło Poznania.
Pozdrawiam

Kubaty
Posts: 191
Joined: Sun 22 Aug, 2004
Location: Warszawa

Post by Kubaty » Mon 04 May, 2009

nie masz nic innego do powiedzenia na tym forum?
z twoich postów aż cieknie reklamą firmy. to widać że jesteś z nią związany. pamiętaj, tutejszych forumowiczów nie oszukasz, a jedynie robisz sobie antyreklamę. więcej takich cwaniaczków już na tym forum było. a ty kolejny i nowy. nie wstyd ci? a co twa twoja firma dotychczas zrobila? może chociaż zdjęcia z twojej budowy pokazasz. no chyba ze nie masz aparatu lub nie umiesz robic zdjęć.

pawlem
Posts: 9
Joined: Thu 12 Jan, 2006
Location: Poznań

Post by pawlem » Tue 05 May, 2009

Inter Bud Dom zdecydowanie nie polecam. To co przechodzę w trakcie usuwania usterek w ramach reklamacji jest dla mnie dostatecznym dowodem braku rzetelności. Krótko mówiąc : poznasz firmę nie po tym jak ci zbudowała ale po tym jak przykłada się do usuwania usterek w ramach trwania gwarancji.

Sczegóły mogę podać na priv. lub nawet zaprosić do siebie.

pszb
Posts: 49
Joined: Tue 18 Jan, 2005
Location: Warszawa

Post by pszb » Tue 05 May, 2009

pawlem wrote:Inter Bud Dom zdecydowanie nie polecam. [...] Sczegóły mogę podać na priv. lub nawet zaprosić do siebie.
A w czym problem, by wkleić tu kilka fotek? Tu nie chodzi o jakąś ciekawość, ale o naukę.
pozdr.
Piotr B.

mwalec
Posts: 4
Joined: Fri 06 Jun, 2008

Post by mwalec » Thu 07 May, 2009

Do Kubaty:
Do powiedzenia za dużo tu nie mam (jedynie pytania, na które znalazłem odpowiedzi na tym forum, jeśli będzie więcej na pewno zapytam). Z firmą Erimco mam do czynienia tyle że buduje mi dom. Zdjęć mam dużo, mogę wysłać zainteresowanym a co wiecej zapraszam na budowę:) A to strona firmy http://www.erimco.eu/ tam są realizacje o które pytałeś. Osobiście rozmawiałem z mieszkańcami domów wybudowanych 10 lat temu przez tą firmę.
Pozdrawiam

kepascal
Posts: 1
Joined: Sat 30 May, 2009

Post by kepascal » Sat 30 May, 2009

Szukam solidnej firmy do budowy domu z Poznania lub okolic.

vonsaygon
Posts: 11
Joined: Thu 10 Sep, 2009
Location: Poznań

Post by vonsaygon » Thu 10 Sep, 2009

Na wiosnę 2010 chcę rozpocząć budowę domu pasywnego w systemie szkieletowym do 120 m2 pod Poznaniem. Czy macie godne uwagi firmy z okolic do polecenia? Zastanawiam się nad FDPL sp z oo www.fdpl.pl , choć to pod Łodzią. Mój priv to vonsaygon@tlen.pl

Abelino
Posts: 12
Joined: Tue 22 Sep, 2009

Post by Abelino » Tue 22 Sep, 2009

Również szukam domu energooszczędnego zbliżonego parametrami do pasywnego. Od znajomych z Francji słyszałem że najlepiej kupić dom modułowy - najszybciej i najdokładniej się go stawia. Ten system do perfekcji rozwinęli podobno Finowie. Ta firma z Łodzi FDPL ma właśnie fińskie domy modułowe - stawia sie to podobno w kilka dni. Rozmawiałem z nimi i przekalkulowałem ofertę - cena porównywalna z innymi systemi , ale najbardziej kusząca jest szybkość budowy. Z ich strony nie ma problemu postawić dom w Poznaniu - mają swoje autoryzowane ekipy , które doajdą a dom przyjeżdza na dwóch TIRach na plac.
Czy ktoś z Was ma jakies opinie o takim domu ??? Ja jak na razie mam tylko pozytywne zachęty od znajomych z zagranicy.

gregi
Posts: 12
Joined: Wed 17 Feb, 2010
Location: opolskie

Post by gregi » Thu 18 Feb, 2010

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów, a w szczególności abelino i vonsaygon. Widzę że mamy ten sam problem a mianowicie brak jakichkolwiek informacji na temat domów jukka talo.
Aebelino i vonsaygon jeżeli posiadacie info na ten temat bardzo proszę prześlijcie na priv - gprokulski@poczta.onet.pl

Grzegorz Szostak
Posts: 1601
Joined: Sun 21 Aug, 2005
Location: Siedlce
Contact:

Post by Grzegorz Szostak » Thu 18 Feb, 2010

Budowa domu zbliżonego do pasywnego nie jest problemem poza kosztami. Dojdzie też ważna kwestia - bryła będzie prosta bez lukarn, wykuszy itp. Chcą osiągnąć dobre efekty najlepiej jest wykonać projekt indywidualny, ale nie przez jednego architekta a cały zespół.
Jeśli chodzi o wzorce proponuję szukać wśród firm niemieckich.

vonsaygon
Posts: 11
Joined: Thu 10 Sep, 2009
Location: Poznań

Post by vonsaygon » Fri 19 Feb, 2010

Ostatecznie wziałem dom Danwoodu z serii Living 110 z dodatkowym ociepleniem, oknami 0,7, rekuperatorem pompą ciepła i ogrzewaniem podłogowym. Pasywny nie bedzie, ale energooszczędny. Całą budowę będę dokumentował na blogu http://budujedomszkieletowy.bloog.pl/

Abelino
Posts: 12
Joined: Tue 22 Sep, 2009

Post by Abelino » Tue 16 Mar, 2010

Gregi, pisałem już w jednym z tematów że fdpl dopiero postawi pierwsze domy w Polsce. Finlandia jest nimi usiana wzdłuż i wszerz ( sam nawet mieszkałem w takim domu przez 4 miesiące pobytu w Finlandii na kontrakcie), ale Jukkatalo dopiero teraz weszło na polski rynek za pośrednictwem FDPL. Rozmawiałem już z nimi 3 razy. Z pierwszym domem mieli startować w marcu, ale pogoda pokrzyżowała plany. Napaliłem się na tą technologię bo ją poznałem z autopsji a ponieważ mam gdzie mieszkać to poczekam do tego kwietnia jak wystartują z budową. Moja żona wybrała już sobie domek spośród oferowanych http://www.fdpl.pl/117-2.html i jak zwykle w takich sytuacjach - ten i żaden inny :mrgreen: więc czekamy. Myślę że firma nie zrobi wtopy na początku, zresztą całość domu jedzie z Finlandii, więc i tam mam gwarancję a w kwestii montażu naprawdę trudno to spartaczyć. W tej technologii niezwykle ważny jest fundament (odchyłka w poziomie max 5 mm), ale tu rekomendują specjalistyczną firmę wykonawczą i pomoc w sprawdzeniu i odbiorze fundamentu.Jeśli kupię od nich dom to raczej zdecyduję się na podstawowy standard - do wykończenia wewnątrz ( mam dobrą i tanią ekipę i raczej wyjdzie mi to taniej niż ich szacunki zresztą sam też dużo potrafię).
Gregi, mam sporo informacji na temat FDPL, zresztą wejdź na ich stronę www.fdpl.eu otwórz pełną ofertę domów i przekierujesz się na polską wersję Jukkatalo, tam też jest kilka ciekawych informacji. W razie czego daj znać o jakie szczegóły Ci chodzi , być może znam odpowiedzi. A swoją drogą sporo ofert konkurencji przeleciałeś? Jakie masz spostrzeżenia? Kogo rozpatrujesz w pierwszej kolejności i dlaczego?

pawlem
Posts: 9
Joined: Thu 12 Jan, 2006
Location: Poznań

Post by pawlem » Sun 09 Oct, 2011

Odradzam budowanie z firmą INTER BUD DOM z Poznania. Szczegóły oraz zdjęcia mogę przesłąć mailem. Chętnie zaproszę do siebie i opowiem historię budowy z tą firmą oraz przebieg reklamacji.

Aquarius69
Posts: 1
Joined: Fri 04 Feb, 2011
Location: Poznań

Post by Aquarius69 » Fri 27 Jan, 2012

Witam, więc tak jak wszyscy (no prawie) proszę o namiary na firmy budujące w okolicy Poznania domy z bala, najlepiej prostokątnego, klejonego, o grubości niewymagającej dodatkowego docieplenia. A najlepiej jakby to były bale z zimnych rejonów (Finlandia, Syberia). Ewentualnie firma budująca z drewna klejonego (w podobnym systemie jak HBE)
Pozdrawiam,
Proszę o odpowiedź na prv.

Ania71
Posts: 3
Joined: Mon 31 Oct, 2011

Post by Ania71 » Tue 31 Jan, 2012

Podaję numer do osoby z Poznania, która powinna pomóc. Przemek 513-218-640. Pozdrawiam Ania.

profesorek3
Posts: 2
Joined: Thu 23 Feb, 2012

Post by profesorek3 » Thu 23 Feb, 2012

Joaśka wrote:I ja dołączam się do prośby o przesłanie nazwy uczciwej i solidnej firmy, niekoniecznie z okolic Poznania, ciekawa jestem m.in. opinii na temat firmy Kar z Łodzi. Może być na aschy@gazeta.pl bądź na priva. Z góry dziękuję
Joaśka
koooo

Ania71
Posts: 3
Joined: Mon 31 Oct, 2011

Post by Ania71 » Tue 06 Mar, 2012

Joaśka, wysłałam maila na wskazany adres. Pozdrawiam



Post Reply

Return to “Opinie Inwestorów o firmach wykonawczych”