Czy ktoś zna firmę ARTHAUSS - co sądzicie

Uwagi inwestorów na temat firm wykonawczych
Post Reply
szymszyl
Posts: 3
Joined: Sun 13 May, 2012
Location: Gliwice, Zabrze

Czy ktoś zna firmę ARTHAUSS - co sądzicie

Post by szymszyl » Sun 13 May, 2012

Witam
Przymierzam się do budowy domu prefabrykowanego. Szukam firmy konkretnej i która zna się na czymś takim. Przeglądając internet trafiłem na takie firmy jak Budimex Danwood (byłem osobiście w 3 domach) Multicomfort (byłem w 1 takim domku) i sam nie wiem jaką wybrać bo jest jeszcze kilka firm o których czytałem ale domów nie widziałem.
Ale do rzeczy. Trafiłem na ogłoszenie w muratorze na firmę ARTHAUSS strona www.arthauss.pl Dom szkielet prefabrykowany w konstrukcji stalowej. Firma z Częstochowy.
Chwalą się ceną 2160zł brutto za m2 i jeszcze dają pompę ciepła solary i nawet turbinę wiatrową.
Pytanko czy ktoś z forumowiczów odważył się z nimi budować i może coś o nich powiedzieć i ewentualnie dać namiary na jakąś konkretną firmę ze śląska budująca domy prefabrykowane z którą budowała taki dom.


emde
Posts: 2
Joined: Tue 08 May, 2012
Location: malopolska

Post by emde » Mon 14 May, 2012

Witam rowniez, tylko dolaczam sie do zapytania, dzwonilem do nich i wyglada ciekawie nawet. Projektow maja malo, ale moga kazdy zaadaptowac (koszt 3 tys.PLN). Wewnatrz bez szpachlowania plyt. W necie na ich teamt bardzo malo. Rowniez czekam na info od bardziej zorientowanych.
pzdr.
Marcin

sylwia.80
Posts: 2
Joined: Wed 23 May, 2012

Post by sylwia.80 » Wed 23 May, 2012

Witam,
Ja wybudowałam swój dom z ArtHauss i jestem bardzo zadowolona ze współpracy. Wszystko odbywało się sprawnie i szybko. Mieszkam w domku od marca tego roku i nie mam żadnych zastrzeżeń do wykonania.
Firma była zawsze pomocna np. przy załatwianiu formalności, zmiany i pomysły które mieliśmy z mężem były uwzględniane... pełen profesjonalizm.

Adam 32
Posts: 1
Joined: Wed 23 May, 2012

Post by Adam 32 » Wed 23 May, 2012

Witam,
Jestem nowy na forum, ale zainteresował mnie temat budowy domu z firmą arthaus.
Do sylwia.80:
- ile trwała sama budowa domu na działce,
- jak z wytrzymałością ścianek działowych
- czy ma Pani dom na stopach fundamentowych (takie mi oferowane)
- czy pompa ciepła ogrzewała Pani dom w marcu
- czy ma Pani też kolektory
- na jaki dom zdecydowała się z płaskim dachem czy spadzistym. Mnie się podobają dachy płaskie, ale jeszcze nie wiem czy będe mógł taki wybudować
Proszę o pilny kontakt ( mam kilka dni na decyzje).
Adam

Kubaty
Posts: 191
Joined: Sun 22 Aug, 2004
Location: Warszawa

Post by Kubaty » Wed 23 May, 2012

sylwia.80 - może pokażesz ten swój dom.
Byłem w Atrhauss i co? Jak powiedziała Pani .... nie zbudowali jeszcze żadnego domu.
Jaka zatem jest prawda? Gdzie ten "pełen profesjonalizm"? Chyba jednak nie w reklamie.

sylwia.80
Posts: 2
Joined: Wed 23 May, 2012

Post by sylwia.80 » Thu 24 May, 2012

Do Adam 32
- sama budowa trwała 12 dni
- ścianki działowe są wytrzymałe, wiszą na nich półki i wszystko się trzyma, z meblami kuchennymi też nie mam żadnego problemu
- tak, zdecydowaliśmy się na bloki fundamentowe które są w ofercie, wszystko jest stabilne
- tak w marcu ogrzewaliśmy już domek pompą ciepła, ale były dni że wspieraliśmy się c.o gazowym
- tak mam, wybudowaliśmy dom w pełnej wersji ( STANDARD)
- mnie również bardziej podobają się z dachem płaskim, ale niestety ze względu na warunki zabudowy nie mogliśmy takiego wybudować dlatego też mamy z dachem wielospadowym
Pisz na "pw" wtedy udzielę więcej szczegółowych informacji :)

do Kubaty
może pokaże ;)
A Pan by pokazywał swój dom wszystkim, którzy tego chcą??

golos
Posts: 13
Joined: Thu 22 Dec, 2011

Post by golos » Thu 24 May, 2012

To jakaś ściema. Skoro w firmie powiedziano mi, że jeszcze nie wybudowali ani jednego domu, to skąd ten dom? I jak to jest, że firma reklamuje się jako lider domów energooszczędnych skoro jeszcze nic nie wybudowali? Widziałem dom modelowy w Częstochowie i moje uwagi są następujące :
podłoga drży jak w kiepskiej przyczepie kempingowej, wynika to z braku doświadczenia, bo można to zrobić tak aby drżenie było niewyczuwalne. Wykończenie drewniane elewacji jest spartaczone. Widać zszywki którymi mocowano drewno. Proponuję odwiedzić stronę www.arthauss.de czyli niemieckiego odpowiednika i sprawdzić ceny, które tam zaczynają się od 850 euro za 1m2 czyli ok. 3700 zł. za metr. Więc skoro ta sama firma (przynajmniej z nazwy) sprzedaje u nas po 2160 zł. to może sprzedają coś innego. Może te domy tylko tyle są warte? Bida domy dla krajów trzeciego świata jak nas traktują Niemcy. Poza tym dlaczego każdy dom ma zamontowaną instalację odgromową, która jest droga (atestowana to koszt ok, 10 tys zł.) i która nie jest wymagana dla niskich budynków? Czyżby w obawie o zwiększone zagrożenie przyciągania piorunów?
Tyle moje uwagi. Czekam jak coś wybudują i za jakieś 3 lata na prawdziwą opinię prawdziwego użytkownika, który z prespektywy 3 lat będzie mógł naprawdę ocenić czy mieszka w dobrym domu i czy jest zadowolony. Jak na razie to tylko reklama i ściema.

golos
Posts: 13
Joined: Thu 22 Dec, 2011

Post by golos » Thu 24 May, 2012

Na koniec jeszcze jedna uwaga, to nie są domy budowane w szkielecie stalowym ,jak podaje producent tylko domy kontenerowe, bo ich konstrukcja jest oparta o ramę tzw. kontenera. Do poczytania w wyszukiwarkę trzeba wpisać " budownictwo kontenerowe".

Kubaty
Posts: 191
Joined: Sun 22 Aug, 2004
Location: Warszawa

Post by Kubaty » Thu 24 May, 2012

sylwia.80 wrote:- tak w marcu ogrzewaliśmy już domek pompą ciepła, ale były dni że wspieraliśmy się c.o gazowym
Fajne. Ja byłem na początku maja i wówczas dom modelowy był w budowie, a domu żadnego do tego czasu nie wybudowali.
Po co ta ściema? Tania reklama, na którą firmy Arthauss nie stać?

A tak przy okazji, firma Arthauss weszła na rynek jako wykonawca obudów central wentylatorów produkowanych przez firmę Dospel, sąsiada firmy Arthauss. Można to sprawdzić na stronach http://dospelprofessional.com Nawet prezesa mają wspólnego. Zatem jak widać domy to tylko odpad produkcyjny.

golos
Posts: 13
Joined: Thu 22 Dec, 2011

Post by golos » Thu 24 May, 2012

Zadałem sobie trochę trudu i zapytałem w niemieckiem stowarzyszeniu budowniczych domów gotowych (coś jak polskie SDD) o firmę Arthauss i otrzymałem odpowiedź ,że jest to maleńka firemka wykonująca domy kontenerowe socjalne ale nie wypowiedzieli się o jakości tych domków bo nie wiedzieli. Tak więc "Lider domów energooszczędnych" bliżej nikomu nieznany w dodatku niemożliwy do sprawdzenia. Fajna firma powołująca się na niemiecką solidność (bo wiadomo co niemieckie to solidne) ale byłyby jaja gdyby się okazało, że jej właścicielami są chińczycy.

archie
Posts: 1
Joined: Wed 30 May, 2012

firma Arthauss

Post by archie » Wed 30 May, 2012

Oszuści !!! Nie mają żadnych korzeni w Niemczech. Firma (Dospel) "produkuje" wentylatory, które de facto sprowadza z Chin, w kontenerach, które potem wykorzystują jako konstrukcję domu. Bez powodzenia zresztą, bo jedyna realizacja to dom wzorcowy w Częstochowie - pełen usterek. Dziadostwo i oszustwo!

golos
Posts: 13
Joined: Thu 22 Dec, 2011

Post by golos » Wed 13 Jun, 2012

Znowu ŚCIEMA

Wojciech Nitka
Posts: 3840
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Wed 13 Jun, 2012

golos wrote:Znowu ŚCIEMA
Wpis dotyczy usuniętego postu prowadzającego w błąd użytkowników Forum.
Widocznie firmy Arthaus nie stać na porządną reklamę, stąd podszywając się pod różne nicki próbuje promować swój wyrób.

budbud
Posts: 1
Joined: Fri 15 Jun, 2012

Post by budbud » Mon 25 Jun, 2012

1.NIE POSTAWILI JESZCZE ŻADNEGO DOMU (PIERWSZY TO DOM MODELOWY, A DRUGI POWSTAJE PRAWDOPODOBNIE DLA PREZESA, ZAPEWNE JAKO DOMEK NA MAZURY LUB W GÓRY NA WEEKENDOWE WYPADY - INFO Z DOŚĆ DOBREGO ŹRÓDŁA).
2.FIRMA NIE POSIADA ZABEZPIECZEŃ FINANSOWYCH!!!
3.NIE DYSPONUJĄ MATERIAŁAMI Z REALIZACJI BUDOWY CHOĆBY JEDNEGO DOMU (KAŻDA FIRMA BUDUJĄCA DOMY JAKO PODSTAWĘ I NAJLEPSZĄ REKLAMĘ POKAZUJE NA SWOJEJ STRONIE REALIZACJE).
4.TWIERDZĄ, ŻE POSTAWILI 20 DOMÓW OD 2011r. I UMOWY SĄ SPISANE Z ARTHAUSS POLSKA - CIEKAWE JAK TO MOŻLIWE, SKORO W KRS-ie WIDNIEJĄ OD 23-05-2012r.
MOŻNA BY TAK PRZYTACZAĆ WIELE PRZYKŁADÓW NA TO, ŻE FIRMA CZEKA NA PIERSZEGO KLIENTA I NIE JEST WIARYGODNA. SPRZEDAWCY (Z JEDNEJ STRONY TROCHE MI ICH ŻAL, BO CHYBA MUSZĄ OPOWIADAĆ Z GÓRY NARZUCONE INFORMACJE NIE POPARTE FAKTAMI), PLĄTAJĄ SIĘ W ODPOWIEDZIACH NA TAKIE SAME PYTANIA ITD ITD ITD ....
budowniczy

szymszyl
Posts: 3
Joined: Sun 13 May, 2012
Location: Gliwice, Zabrze

Post by szymszyl » Thu 05 Jul, 2012

Witam
Też byłem w domu modelowym w Częstochowie. Totalna fuszerka. Dom ma fundament na blokach betonowych cały drży. Jak byłem akurat robili podłogowe ogrzewanie i przedstawiciel mówił ze po tym ogrzewaniu już tego efektu nie będzie. Niezła ściema. Co do budów to ponoć budują jakiś dom pod Wrocławiem (faza końcowa) i jakieś osiedle koło Łodzi. Co do domu modelowego to nie przekonali mnie w ogóle. Dla mnie ten dom nie ma duszy. Działają niby od 2004 roku ale dopiero w Polsce chyba od 2010 lub 2011 roku. Osobiście dla mnie odpada.

golos
Posts: 13
Joined: Thu 22 Dec, 2011

Post by golos » Sat 07 Jul, 2012

taka sciema: budujemy tylko nie tutaj i cale osiedla
to typowe dla firm ktore jeszcze nic nie wybudowaly a jakos chca sie uwiarygodnic.
LIDER DOMOW ENERGOOSZCZEDNYCH a powinno byc LIDER KIEPSKIEJ SCIEMY.

Marta88
Posts: 1
Joined: Mon 09 Jul, 2012

Post by Marta88 » Mon 09 Jul, 2012

http://www.spgexpress.pl/firma/arthauss ... 000421598/ , Pani Sylwia 80, to Pani ktora pracuje w tej firmie, firma ta w Polsce zostala zarejestrowana w KRS z dnia:2012-05-23, wiec jak mogla wybudowac Pani Sylwi dom w marcu? oszusci.

Wojtek Dubak
Posts: 3
Joined: Mon 17 Sep, 2012
Location: Wrocław

Post by Wojtek Dubak » Mon 17 Sep, 2012

Tak to jest ta osoba która pracuje w tej firmie ... :o I to ona nas prawdopodobnie oprowadzała.

Założyłem konto, po to aby się podzielić z wami moimi spostrzeganiami na temat firmy arthauss - sami szukamy swojego miejsca i szukamy wiarygodnej firmy na rynku polskim.
Byliśmy w 3 tyg. temu na wizycie ich domu pokazowego. Dom pokazowy jest ładny. Bardzo ładna otoczka, super plakaty, widokówki i wizytówki. Obsługa zna się na rzeczy i odpowiada na każde nasze pytanie. Bardzo miło i przytulnie.

Dom pokazowy oferowany przez LIDERA - (kompletne bzdura, jeżeli tak wygląda lider w Polsce to nasze budownictwo strasznie słabo stoi :)))))))) Polskiego rynku wcale nie wychodzi 289.000 PLN jak napisali.
Po głębszej rozmowie dochodzimy do dalszych kosztów dla wybudowania domu pokazowego, i wszystko opisane poniżej musimy sobie sami ZAŁATWIĆ ... czyli:
+ min 40.000 PLN wylewka betonowa pod dom
+ 15.000 PLN okna 3 szybowe - reklamują że współczynnik przenikania domu klaruje się na 0,14 U - ale nie jest to osiągalne przy tej technologii i na pewno z oferowanymi oknami - takie info otrzymałem od 4 innych firm w których byliśmy.
+ 10.000 PLN ładny taras taki jak na projekcie + drzwi itp ...
+ koszty za wynajem dźwiga 150PLN za 1h - a roboty mają trwać 2 tyg
+ ponieważ jesteśmy z Wrocławia dochodzą koszty dojazdów pracowników: ich dieta (tutaj najbardziej się zdziwiliśmy że musimy z żoną za to płacić).
+ transport elementów około 5000 PLN
+ sam sposób płacenia jest dość śmieszny, 30% umowa, 30% przed budową + reszta przed wyjechaniem z fabryki - 100% płatności za dom przed złożeniem ? I tutaj już wiemy że nie odzyskamy naszych pieniędzy jeżeli dom będzie źle zrobiony ...
Całość wychodzi: min o 100.000 PLN dodatkowych kosztów - i jest to absolutne minimum + w naszym wypadku zakup działki

Arthauss nie ponoś odpowiedzialności za podwykonawców - wszystko trzeba załatwiać sobie samemu :(

Na pewno nie są liderem na rynku - do tej pory nie postawili żadnego i to powtarzam żadnego domu !!!!
Czy warto ? Sam nie wiem, ta firma nie różni się niczym innym od firm budowanych na rynku - ale w innych firmach mamy wszystko wykonane kompleksowo...
Pochłoną nas ich ogromny szyld na trasie ale widać za taką ceną zawsze są jakieś haczyki ...

bobesz
Posts: 1
Joined: Mon 17 Sep, 2012

Dom 80 i 100 metrów

Post by bobesz » Mon 17 Sep, 2012

Witam,
Byłem w weekend oglądać koło Włocławka domy arthaus z płaskim dachem. Domy 80 i 100 metrów wyglądają naprawdę nieźle wykonane, elewacja drewniana ładna. Polecam poświęcić trochę czasu i pojechać zobaczyć a nie użalać się na forum
Pozdrawiam
Bogdan

alexis
Posts: 1
Joined: Wed 19 Sep, 2012

Post by alexis » Wed 19 Sep, 2012

Również byliśmy jakiś czas temu z wizytą w firmie arthauss i zgodzę się obsługa bardzo miła i zna się na rzeczy, odpowiadają konkretnie na pytania. Zaś cała reszta którą czytam jak dla mnie stek bzdur, proponowałabym jeszcze raz przeprowadzić rozmowę z przedstawicielem firmy a nie wypisywać nie prawdziwe informacje.

Zweryfikuje kilka stwierdzeń:
"+ ponieważ jesteśmy z Wrocławia dochodzą koszty dojazdów pracowników: ich dieta (tutaj najbardziej się zdziwiliśmy że musimy z żoną za to płacić)" - bzdura, firma sama zapewnia zakwaterowanie pracowników, którzy pracują przy montażu domu
"+ koszty za wynajem dźwiga 150PLN za 1h - a roboty mają trwać 2 tyg "- owszem dźwig jest potrzebny i dochodzą dodatkowe koszty, ale nie za 2 tygodnie

golos
Posts: 13
Joined: Thu 22 Dec, 2011

Post by golos » Wed 19 Sep, 2012

I znowu ściema. Jak dotąd to mam wrażenie ,że ta firma powinna się nazywać Amber Gold bis. Jeszcze nie zaczęli budować a już dają 1000 lat gwarancji. W sumie to bez różnicy, jak się nie uda zaistnieć to zawsze można firemkę zlikwidować i niech się martwią zakupionym bublem durni naiwniacy. Nie zdziwię sie jak zaczną dokładać w cenie działki na Marsie.

golos
Posts: 13
Joined: Thu 22 Dec, 2011

Post by golos » Wed 19 Sep, 2012

I jeszcze jedno, przed chwilą widziałem montaż domu modelowego na słupkach betonowych na YouTube. Ale będą jaja jak im te ich pseudofundamenty zaczną nierówno osiadać. W Zakopanem jest dom "do góry nogami" a u nas będzie krzywy dom. Firma będzie się nazywać Lider Krzywych Domów.

Gumis
Posts: 1
Joined: Thu 20 Sep, 2012

Post by Gumis » Thu 20 Sep, 2012

Witam wszystkich. Spotkałem się z tą firmą na targach w Poznaniu. Oczywiście dostałem od uroczych pań na targach wyczerpujące informacje o materiałach z których są budowane domy, technologi, terminach itd., ale jestem dociekliwy i szukałem informacji o domach budowanych przez arthauss w internecie, na forach. I o dziwo informacje "zdobyte" na targa potwierdzały się w opiniach forowiczów. Dom, który warto budować. Sam ustalam rozkład pomieszczeń, szybki termin realizacji, cena przystępna. Dla mnie super. A jeśli podpiszą ustawę o dofinansowaniu domów energooszczędnych to kilka tysi wpadnie na urządzenie chatki.

bob_dudowniczy
Posts: 1
Joined: Thu 20 Sep, 2012

Post by bob_dudowniczy » Thu 20 Sep, 2012

do golos
lekka przesada. Jestem z po wstępnych rozmowach z przedstawicielką firmy Panią Agnieszką W. Oglądałem osobiście plac budowy jednego z budowanych domów. Jest dokładnie to co w ofercie. Wiem ile i za co będę musiał zapłacić, wystarczy czytać umowę, człowieku.

golos
Posts: 13
Joined: Thu 22 Dec, 2011

Post by golos » Fri 21 Sep, 2012

I znowu ściema. Chłopaki piszą, że na forach potwierdzają się pozytywne opinie o firmie. Jakie opinie? o miłych Paniach na targach bo przecież nie o domach, których jeszcze nie ma. Na mnie też te Panie robią dobre wrażenie ale dom modelowy już nie bo to fuszerka. Dużo reklam, zresztą ładnych, kupa kasy w promocji, ale przypominam kolorowy papierek nie czyni z kupy cukierka. Niemiecka technologia ( budowy domów socjalnych z kontenerów) i lider domów energooszczędnych (który postawił tylko dom modelowy), a na stronie napisali jeszcze U= 0,14 (ciekawe jak to policzyli, bo wychodzi więcej) gwarantuje koszt rocznego ogrzewania na poziomie 2.500 zł. rocznie. Zwróćcie uwagę ,że to U gwarantuje nie firma. Więc jakby co czepiajcie się współczynnika U. Zresztą nie napisali jakiego domu to dotyczy bo jeśli 100 metrów to bardzo drogo wychodzi to ogrzewanie. Wygląda to na zwykły wałek i ściemę. Nie ma jak uczciwa firma i uczciwa reklama.

Wojtek Dubak
Posts: 3
Joined: Mon 17 Sep, 2012
Location: Wrocław

Post by Wojtek Dubak » Mon 01 Oct, 2012

Dokładnie się z tobą zgadzam, zobacz kiedy zostały założone konta powyżej ... na-pewno to obsługa pseudo LIDERA. U tak dokładnie wydawają oni certyfikat sami - KOMPLETNE DNO, ja tez wam wydam certyfikat że dom ma 0,01U. zgodnie z inna firmą żeby uzyskać takie U nie jest możliwe przy użyciu materiałów (standardowych) od arthauss. No i drewno kupują z polski ... u nas nie ma DOBREGO i podkreślam DOBREGO drewna na domy, wystarczy poczytać w internecie. Ciekawe co ten lider na to, że jak wpiszę w Google lider domów to wyskoczą 4 firmy :) Ciekawe kto jest w końcu tym liderem. Znalazłem firmę z Olkusza - nie mają marketingu ale mają prawdziwe domy i realizacje DOMY ! Właściciel Arthauss to właściciel Dospela ... widać kasa jest na marketing szkoda tylko ludzi którzy na to pójdą ...

Wojtek Dubak
Posts: 3
Joined: Mon 17 Sep, 2012
Location: Wrocław

Post by Wojtek Dubak » Mon 01 Oct, 2012

alexis wrote:Również byliśmy jakiś czas temu z wizytą w firmie arthauss i zgodzę się obsługa bardzo miła i zna się na rzeczy, odpowiadają konkretnie na pytania. Zaś cała reszta którą czytam jak dla mnie stek bzdur, proponowałabym jeszcze raz przeprowadzić rozmowę z przedstawicielem firmy a nie wypisywać nie prawdziwe informacje.

Zweryfikuje kilka stwierdzeń:
"+ ponieważ jesteśmy z Wrocławia dochodzą koszty dojazdów pracowników: ich dieta (tutaj najbardziej się zdziwiliśmy że musimy z żoną za to płacić)" - bzdura, firma sama zapewnia zakwaterowanie pracowników, którzy pracują przy montażu domu
"+ koszty za wynajem dźwiga 150PLN za 1h - a roboty mają trwać 2 tyg "- owszem dźwig jest potrzebny i dochodzą dodatkowe koszty, ale nie za 2 tygodnie
Nie jest to bzdura wystarczy podnieść telefon i zadzwonić ... a za ile ? Skoro jesteś z pseudo LIDERA to może powiesz nam ile ?

GrzeTom
Posts: 21
Joined: Sat 22 Oct, 2011
Location: Wawa

Post by GrzeTom » Fri 01 Feb, 2013

sylwia.80 wrote:Ja wybudowałam swój dom z ArtHauss i jestem bardzo zadowolona ze współpracy.
A czy budowany dom był zrobiony zgodnie ze schematem ze strony ???
Bo tak siedze i sie zastanawiam po co folia paroprzepuszczalna położna na styropianie od zewnętrznej strony sciany?
Pozdrawiam !!
Attachments
Capture.PNG
Dobudowałem "szkieleta" do kostki..
Trwa wykańczanie...

Dociekliwy
Posts: 1
Joined: Sat 23 Feb, 2013

Post by Dociekliwy » Sat 23 Feb, 2013

Kilka informacji które można znaleźć w internecie odnośnie firmy "niemieckiej" firmy Arhtaus:

1. W niemieckim rejestrze firm znajdującym się pod adresem https://www.unternehmensregister.de po wpisaniu nazwy ArtHauss znajdujemy ciekawe informacje. Wynika z niego że "niemiecki" ArtHauss GMBH który dokonal ekspansji na rynek Polski" to wcześniej firma …… Dospel Deutshaland :) i tak "niemiecka" technologia domów pasywnych wkroczyła do Polski stając się w błyskawicznym czasie "liderem domów pasywnych" :)

2. adres internetowy arthauss.de (niemiecki) jest zarejestrowany w polskiej firmie rejestrującej domeny internetowe az.pl a serwer (strona internetowa) jest utrzymywana na serwerach w …Lodzi :) dane z wyszukiwarki domaintools.com:

http://whois.domaintools.com/arthauss.de

natomiast dane z rejestru domen internetowych www.denic.de (https://www.secure.denic.de/webwhois/) podają nam właściciela domeny arthauss.de i jest nią firma ….

Domaininhaber:
dospel sp.zo.o
Adresse:
Glowna 188
PLZ:
42-280
Ort:
Czestochowa
Land:
PL

ps.
To że na tej stronie jest polski adres dospela wszyscy widzą. Również to że stronę "niemieckiego" arthauss.de wykonała polska agencja interaktywna http://www.simis.pl też jest widoczne w stopce strony :)

pps.
żeby było jasne nie uważam że domy modulowe / kontenerowe są zle, bo są ładne ale ich cena w porownaniu do cen kontenerów socjalno-biurowych które mozna kupic w cenie ok. 1000 zł/m2 jest wg. mnie wysoka. W cenie 2100-2500 zł/m2 można wybudować (zlecić porządnej firmie) dom w technologii tradycyjnej z ceramiki (również może mieć nowoczesną architekturę i płaski dach jak ktoś lubi) a jeśli będzie miał skośny dach to w tej cenie będzie miał dachówkę.

Dorabianie "niemieckosci" do znanej w Polsce technologii budownictwa modułowego / kontenerowego i teksty marketingowe o ekspansji na rynek polski niemieckiej firm produkującej domy pasywne uważam za nie fair.

Chociaż dziwi mnie łatwość odszukania "niemieckiego" pochodzenia firmy to przed budżetem reklamowym który widać po rozmachu kampanii billboardowej i stoiska targowego chylę czoła :)



Post Reply

Return to “Opinie Inwestorów o firmach wykonawczych”