opinie o Galand 2

Uwagi inwestorów na temat firm wykonawczych
Post Reply
didi2012
Posts: 2
Joined: Thu 27 Dec, 2012

opinie o Galand 2

Post by didi2012 » Thu 27 Dec, 2012

Czy ktoś z forumowiczów słyszał o tej firmie? Jakie ma opinie?


snikers
Posts: 1
Joined: Mon 10 Mar, 2014

Post by snikers » Mon 10 Mar, 2014

Witam. Odgrzeje kotleta. Poszukujemy z żoną opinii o firmie Galand2 z Mzurek. Czy ktoś z forumowiczów może coś o nich słyszał, bo na ich stronie kilka domków już wykonanych. Pozdrawiam.

Yano
Posts: 11
Joined: Mon 20 Jan, 2014
Location: Sigmaringen
Contact:

Post by Yano » Tue 11 Mar, 2014

Wystarczy popatrzeć na zdjęcia z budów tej firmy, aby omijać ją szerokim łukiem. Brak wiatroizolacji, brak paroizolacji wewnątrz budynku. Nawet mocowanie ocieplenia elewacji nieprawidłowe.
Taki dom to jeden wielki most termiczny. :)

kozi_wkt
Posts: 1
Joined: Sun 04 Sep, 2016

Re: opinie o Galand 2

Post by kozi_wkt » Wed 12 Oct, 2016

Mógłby się ktoś odnieść do powyższego posta?
Firma gwarantuj zapotrzebowanie na ciepło ok 20kWh/m2/rok.
Firma jest na rynku już od jakiegoś czasu i patrząc po terminach nie narzekają na brak zamówień.

ijjji
Posts: 11
Joined: Sat 28 Jan, 2017

Re: opinie o Galand 2

Post by ijjji » Sat 28 Jan, 2017

Niedawno dostałem wycenę z firmy galand 2 wraz ze specyfikacją. Również zastanawiałem się o braku zastosowania folii, co widać po zdjęciach z realizacji. Dziwne. Niebawem spotkam się osobiście z właścicielem i będę mógł napisać coś więcej na ten temat. Tymczasem chętnie poczytam opinie.

rufik
Posts: 3
Joined: Sun 19 Feb, 2017

Re: opinie o Galand 2

Post by rufik » Sun 19 Feb, 2017

Ja także przymierzam się do budowy pomału i zainteresował mnie Galand. Ktoś budował z nimi, rozmawiał, widział na żywo ich pracę?

sosna_92
Posts: 3
Joined: Mon 16 Oct, 2017

Re: opinie o Galand 2

Post by sosna_92 » Tue 17 Oct, 2017

Odświeżam temat. Proszę o opinie.

ijjji
Posts: 11
Joined: Sat 28 Jan, 2017

Re: opinie o Galand 2

Post by ijjji » Wed 22 Nov, 2017

Ja rozmawiałem i się nie dogadałem. Wybrałem inną firmę z łódzkiego.
Niestety lampka mi się zapaliła jak właściciel rzucił temat, że wcale nie potrzeba robić projektu zamiennego na dom drewniany, wystarczy wpis w dzienniku budowy o zmianie technologii z murowanej na drewnianą i in się wszystkim zajmie. Sorry, ale ja bez konkretnego projektu, gdzie jest ktoś konkretny podpisany się nie ruszam. A z takim podejściem Galand 2 może mi wybudować wiatę na podwórku a nie dom.

Mirek2014
Posts: 75
Joined: Thu 02 Jan, 2014

Re: opinie o Galand 2

Post by Mirek2014 » Thu 23 Nov, 2017

Nie znam firmy, ale wydaje mi się że zaszło nieporozumienie. Już pisałem w którymś poście, że wg. obecnie obowiązujących przepisów zmiana konstrukcji domu jednorodzinnego z tradycyjnej na drewnianą jest odstąpieniem nieistotnym od pozwolenia na budowę. Oznacz to, że taka zmiana nie wymaga zgłoszenia do urzędu wniosku o zmianę pozwolenia na budowę. Rzeczywiście wystarczy wpis do dziennika budowy i załączenie rysunków zamiennych konstrukcji. I w tym temacie przedstawiciel/szef firmy ma rację.
Natomiast oczywiście ktoś kto posiada odpowiednie uprawnienia musi dla firmy wykonawczej lub inwestora wykonać projekt zamienny konstrukcji, wziąć za niego odpowiedzialność i potwierdzić to wpisem do dziennika budowy.
Dla tego mam pytanie, czy firma z Łodzi wystąpiła o zmianę pozwolenia na budowę w związku ze zmianą technologii?

ijjji
Posts: 11
Joined: Sat 28 Jan, 2017

Re: opinie o Galand 2

Post by ijjji » Fri 29 Dec, 2017

Mirek nie wiem. Wybrałem po prostu inną firmę, która w podobnej cenie robi mi projekty domu wraz ze wszystkimi instalacjami. Myślę, że Pan z Galand wpisałby mi coś takiego do dziennika budowy, natomiast a projekt zamienny musiałbym już zapłacić ja - bo niestety nie było w wycenie tego elementu kosztowego ;)



Post Reply

Return to “Opinie Inwestorów o firmach wykonawczych”