Firma do wykonania szkieletu

Uwagi inwestorów na temat firm wykonawczych
Post Reply
woomaa
Posts: 114
Joined: Fri 18 May, 2012

Firma do wykonania szkieletu

Post by woomaa » Tue 26 Feb, 2013

Szukam firmy, która postawi mi dom szkieletowy w stanie surowym otwartym, ewentualnie z oknami, bez instalacji, ocieplenia w środku i całej reszty wewnętrznej roboty czyli:
1. Fundament (ale niekoniecznie)
2. Szkielet
3. Obicie OSB + wiatroizolacja + wełna kamienna + tynk
4. Dach (blacha lub gont bitumiczny)
5. Komin
Budowa w Maniowach - Podhale, nad Jeziorem Czorsztyńskim.
Projekt Z7 lub Z12 (w zależności od możliwości finansowych) z pracowni Z500 obydwa z podniesioną nieco ścianą kolankową i użytkowym poddaszem.
Czy możecie mi kogoś polecić?


Leksus
Posts: 58
Joined: Sun 21 Mar, 2010
Location: Śląsk

Post by Leksus » Tue 26 Feb, 2013

woomaa, W którym rejonie Polski będziesz budował.

Kubaty
Posts: 191
Joined: Sun 22 Aug, 2004
Location: Warszawa

Re: Firma do wykonania szkieletu

Post by Kubaty » Tue 26 Feb, 2013

woomaa wrote:Szukam firmy, która postawi mi dom szkieletowy w stanie surowym otwartym
Powinieneś żałować tego postu.
Dostaniesz oferty firm tanich, które zrobią Ci tani dom. Ale tego chyba chcesz.
Napisz kiedyś na forum, która "firma" wygrała licytacje "kto da mniej" i ... czy jesteś z domu zadowolony.
Pamiętaj też, to forum nadzoruje, podobno, biegły sądowy. Może, może Ci się kiedyś przydać.

woomaa
Posts: 114
Joined: Fri 18 May, 2012

Post by woomaa » Tue 26 Feb, 2013

Nie rozumiem? Czy nie ma tu uczciwych firm albo inwestorów, którym takowe budowały? Przecież to forum dla takich inwestycji, jak rozumiem. najlepsi nie kalają się budową SSO?
Pewne rzeczy już wiem, więc nie akceptuję firm nie robiących wg zasad podstawowych (drewno strugane, suszone, tylko wełna i tynk mineralny, lata praktyki). Gdyby nie to, że mam w rodzinie mocny opór to zakasałbym rękawy i z pomocą Taty, który budował szkielety w USA jakiś czas temu, zacząłbym budowę samodzielnie, bo czasu mam dużo. Nie znajdę oferty to będę murował, bo murarzy kilku w rodzinie mam.

Greg Olchawski
Posts: 723
Joined: Fri 02 Mar, 2007
Location: Floryda/Poznan

Post by Greg Olchawski » Thu 28 Feb, 2013

woomaa wrote:Nie rozumiem? Czy nie ma tu uczciwych firm albo inwestorów, którym takowe budowały? Przecież to forum dla takich inwestycji, jak rozumiem. najlepsi nie kalają się budową SSO?
Ja także nie rozumiem uwag. Twoje pytanie wydaje mi się jak najbardziej na miejscu. Z przyjemnością postawiłbym Ci profesjonalnie sam szkielet o ile dogadalibyśmy się cenowo jednak... niestety chyba jesteś zbyt daleko aby to miało sens ekonomiczny.
Class-1 License, Building Construction (Comercial & Residential), St.Johns Co, Florida (USA)
Class-2 License, Carpentry (Structural, Rough/Frame & Finish), St.Johns Co, Florida (USA)
NAHB (National Association of Home Builders)
obecnie: Poznań, PL

woomaa
Posts: 114
Joined: Fri 18 May, 2012

Post by woomaa » Thu 28 Feb, 2013

Generalnie wiele rzeczy jestem w stanie wykonać sam. Nawet szkielet, po lekturze tego forum przeczytaniu paru ksiżek i oglądnięciu masy stron w sieci bym chyba wystawił. Nie robiłem jednak w drewnie nigdy, Tata ma jakieś tam doświadczenie z USA i lubi sobie meble proste robić więc nawet jakby znalazł się jeden cieśla wykwalifikowany w tej pracy chętnie go przenocuję, nakarmię i zapłacę za pracę oczywiście.
Z tego co już zdążyłem poczytać w internecie wychodzi na to, że to technologia wymagająca tylko i aż dokładności. Reszta to logika i trochę sprawności manualnej.



Post Reply

Return to “Opinie Inwestorów o firmach wykonawczych”