Z71 na podkarpaciu z firmą Kamarbud

Uwagi inwestorów na temat firm wykonawczych
Post Reply
User avatar
jablonka35
Posts: 18
Joined: Sun 08 Apr, 2012
Location: podkarpacie

Z71 na podkarpaciu z firmą Kamarbud

Post by jablonka35 » Mon 08 Jul, 2013

Witam
Chciałabym podzielić się moją historią budowy domu. Po pierwszym tygodniu prac jestem zadowolona. Praca od 7 do 19 idzie sprawnie. Nie wiem czy to jest standard, ale panowie przenosili nadmiar ziemi z fundamentów w miejsce na działce, które wyznaczyli sobie za pomocą niwelatora. Ujęło mnie to.
Prace ruszyły pełną parą. Wyszliśmy z ziemi na wysokość 50 cm. W weekend podlewałam fundament, żeby nie popękał.
Dom będzie z zewnątrz obity deskami, bo zawsze chciałam mieć drewniany dom. :smile:
Nie wiem dlaczego nie mogę dodać zdjęć...Może ktoś mi podpowie.


User avatar
jablonka35
Posts: 18
Joined: Sun 08 Apr, 2012
Location: podkarpacie

Ściany

Post by jablonka35 » Thu 11 Jul, 2013

U mnie stoją już ściany na dole...A ja wciąż nie mogę zamieścić zdjęć. I jest już pierwsza wpadka. Zmieniłam w projekcie położenie drzwi do dolnej łazienki i teraz nie mogę zmieścić w klatce schodowej schodów ze spocznikiem. Dom jest malutki, ma 79m2 pow użytkowej i stąd ten problem. Trzeba będzie z powrotem wstawić drzwi łazienkowe do sieni:(((

User avatar
jablonka35
Posts: 18
Joined: Sun 08 Apr, 2012
Location: podkarpacie

Post by jablonka35 » Mon 22 Jul, 2013

Dom ma już całą więżbę dachową i wyglada coraz bardziej jak dom. W tym tygodniu ma przyjechać mój zielony gont. Poszukuję też zielonych okiennic:)

User avatar
jablonka35
Posts: 18
Joined: Sun 08 Apr, 2012
Location: podkarpacie

Post by jablonka35 » Sat 03 Aug, 2013

I się stało..Panowie z Kamarbud zawiesili pięęęęękną wiechę. Została opita zgodnie z tradycją:)))
Teraz mam już pierwszą ścianę elewacji. Pod deskami dodatkowe ocieplenie styropianem ryflowanym.

User avatar
jablonka35
Posts: 18
Joined: Sun 08 Apr, 2012
Location: podkarpacie

Elewacja i instalacje

Post by jablonka35 » Sun 25 Aug, 2013

Moje deseczki już założone!! Są śliczne...Kolor dębu na świerku skandynawskim wygląda pięknie.
Mam też instalację CO, wodną i kanalizacyjną oraz elektryczną przygotowane do schowania w wylewce i ścianach. Panowie hydraulicy z Kamarbudu uwinęli się jednego dnia, a pan elektryk-drugiego.
Dobra rada: zaplanujcie sobie wcześniej, gdzie chcecie mieć gniazdka, przełączniki i lampy. Ja niby to zrobiłam dzień wcześniej, a i tak zapomniałam o lampie oświetlającej garaż oraz zasilaniu przepompowni ścieków...
I dalej nie mogę załączyć żadnego zdjęcia... :cry:

Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Sun 25 Aug, 2013

Nie wiem co i jak robisz, ale inni zamieszczają fotki na Forum.
Może coś źle robisz? Poczytaj - http://www.szkielet.pl/forum/faq.php
Najlepiej wstawiać zdjęcia za pomocą http://imageshack.us/ To łatwe - spróbuj.

User avatar
jablonka35
Posts: 18
Joined: Sun 08 Apr, 2012
Location: podkarpacie

Post by jablonka35 » Mon 26 Aug, 2013

Wydaje mi się, że wszystko robię dobrze, zgodnie z instrukcją. Pokazuje mi się komunikat, że limit załączników na tym forum został przekroczony. A ja nie dodałam przecież ani jednego zdjęcia. Podobno można dodać 50.

pathi555
Posts: 4
Joined: Tue 01 Nov, 2011

Post by pathi555 » Mon 26 Aug, 2013

Miałam ten sam problem i nie mogłam dodawać załączników. Musi Pani spróbować z jakimś darmowym hostingiem i tak dodawać zdjęcia.

User avatar
jablonka35
Posts: 18
Joined: Sun 08 Apr, 2012
Location: podkarpacie

Post by jablonka35 » Mon 26 Aug, 2013

uda się...??
Attachments
Zdjęcie0207a.jpg
Zdjęcie0208.jpg
Zdjęcie0211a.jpg
Zdjęcie0215a.jpg
Zdjęcie0216a.jpg
Zdjęcie0234aa.jpg
Zdjęcie0253a.jpg
Zdjęcie0255a.jpg
Zdjęcie0290a.jpg
Zdjęcie0310a.jpg

User avatar
jablonka35
Posts: 18
Joined: Sun 08 Apr, 2012
Location: podkarpacie

Post by jablonka35 » Mon 26 Aug, 2013

cuda jakieś hahaha..zrobiłam to co zawsze i tym razem weszły. Nareszcie możecie zobaczyć mój zielony dach:) :grin:
Attachments
Zdjęcie0438a.jpg
Zdjęcie0411a.jpg
Zdjęcie0403a.jpg
Zdjęcie0400aa.jpg
Zdjęcie0369.jpg
Zdjęcie0332a.jpg

User avatar
jablonka35
Posts: 18
Joined: Sun 08 Apr, 2012
Location: podkarpacie

Post by jablonka35 » Mon 09 Sep, 2013

Prace idą bardzo szybko. Mam już okna i drzwi po długim oczekiwaniu i paru wpadkach firmy BOZ, gdzie je kupowałam. Ściany też praktycznie gotowe. Te na górze w 100%.
Na dole miałam trochę problemów z decyzją jaki ma być piec CO. Zakładałam gazowy dwufunkcyjny, a skończyło się na jednofunkcyjnym z zasobnikiem. Panowie z Kamarbud do ostatniej chwili czekali na decyzję hydraulików, aby móc odpowiednio przygotować ściany pomieszczenia gospodarczego i łazienek. Nawet sami proponowali, że są gotowi jeszcze raz przykręcić i poszpachlować płyty w górnej łazience, bylebym tylko miała ładnie poprowadzone rury do cyrkulacji...I udało się. Wszystko będzie schowane pod wylewki i płyty GK.
Pokój na górze wyszedł ładny, przestronny, drugi również. Gorzej z łazienką. Malutka...Ale trudno, skoro dom ma niecałe 80 m2 pow. użytkowej. I tak wszyscy mówią, że jest spory jak na taki metraż.
Attachments
Zdjęcie0550a.jpg
Zdjęcie0551a.jpg
Zdjęcie0552a.jpg
Zdjęcie0553a.jpg
Zdjęcie0554a.jpg
Zdjęcie0493a.jpg
Zdjęcie0494a.jpg
Zdjęcie0555a.jpg

User avatar
jablonka35
Posts: 18
Joined: Sun 08 Apr, 2012
Location: podkarpacie

Finisz

Post by jablonka35 » Sun 22 Sep, 2013

To prawdopodobnie ostatni tydzień prac Kamarbudu. Trwają ostatnie prace. Trochę żal....Przyzwyczaiłam się już do obecności panów na budowie. Na pewno sprawiło to to, że jestem z ich pracy bardzo zadowolona. Pomogą, doradzą, zadbają o porządek. Nie robią wszystkiego najtańszym kosztem z byle jakich materiałów.
Pokażę teraz mój salon, kuchnię i taras.
Attachments
Zdjęcie0597a.JPG
Zdjęcie0599a.JPG
Zdjęcie0602a.JPG
Zdjęcie0603a.JPG

User avatar
jablonka35
Posts: 18
Joined: Sun 08 Apr, 2012
Location: podkarpacie

Post by jablonka35 » Fri 04 Oct, 2013

Mój pierwszy ogień w kominku...
Attachments
Zdjęcie0655a.jpg
Zdjęcie0657a.jpg
Zdjęcie0661a.jpg

roobik66
Posts: 788
Joined: Mon 28 Sep, 2009

Post by roobik66 » Sat 05 Oct, 2013

Porzadna robota, ladnie to wszystko wyszlo , ladna elewacja i gont. Piekny efekt bez wyglupow w wyborze materialow.

User avatar
jablonka35
Posts: 18
Joined: Sun 08 Apr, 2012
Location: podkarpacie

Post by jablonka35 » Sat 05 Oct, 2013

Dzięki. :lol: Wprawdzie mój zielony gont wzbudził zdumienie w oczach panów wykonawców, ale cieszę się, że go mam. Efekt jego połączenia z zielonymi opaskami okien i drzwi jest taki jak oczekiwałam. Byli trochę zdumieni, ponieważ wszyscy wybierają gonty w odcieniach brązu i modne teraz - stalowe.
Dziś zabraliśmy się za malowanie ścian w klatce schodowej, zanim przyjadą schody. Uznałam, że łatwiej jest teraz ją pomalować, gdy jest pusta. Potem najwyżej zamaluje się ewentualne zabrudzenia powstałe przy montażu schodów.
Attachments
Zdjęcie0676a.JPG

JaKuBa
Posts: 225
Joined: Wed 28 Jan, 2009
Location: Wejherowo

Post by JaKuBa » Sat 05 Oct, 2013

na forum znalazlem taki rysunek

Image

czy wy tez nie powinniescie dac blaszek nad oknami by woda nie wplywala poza te obramienie okien?

roobik66
Posts: 788
Joined: Mon 28 Sep, 2009

Post by roobik66 » Sun 06 Oct, 2013

Tak jak na rysunku, blachy trzeba zrobic i wsunac u gory pod oblicowke, znacznie latwiej to sie robi przed zalozeniem desek oblicowki, ten okapnik drewniany pod blacha, nie jest niezbedny. Metoda ze opaske u gory sie czyms usczelni, nie wystarcza na dlugo.

User avatar
jablonka35
Posts: 18
Joined: Sun 08 Apr, 2012
Location: podkarpacie

Post by jablonka35 » Mon 07 Oct, 2013

Dzięki za uwagi. Obawiam się, że już nie jest możliwe wsunięcie blachy pod opaski. Elewacja jest skończona. Chyba pozostało mi tylko uszczelnienie opasek od góry. I nadzieja, że deszcz nie będzie zacinał z tej strony:)

User avatar
jablonka35
Posts: 18
Joined: Sun 08 Apr, 2012
Location: podkarpacie

Post by jablonka35 » Mon 07 Oct, 2013

Dziś przekonałam się po raz kolejny o rzetelności Kamarbudu. Przyjechali, żeby zabrać już swoje rzeczy z budowy i w odpowiedzi na post powyżej-uszczelnili mi silikonem dekarskim połączenie elewacji z opaskami okiennymi. Zupełnie bezinteresownie, bo należność za budowę już otrzymali. A mogli już nic nie robić i sobie pojechać. :lol:

JaKuBa
Posts: 225
Joined: Wed 28 Jan, 2009
Location: Wejherowo

Post by JaKuBa » Mon 07 Oct, 2013

mozna miec i takie podejscie
ale z drugiej strony widac ze firma nie zrobila tego co powinna - wedziala wczesniej ze tak trzeba czy nie wiedziala, jezeli wiedziala to dlaczego nie zrobila

User avatar
jablonka35
Posts: 18
Joined: Sun 08 Apr, 2012
Location: podkarpacie

Post by jablonka35 » Mon 07 Oct, 2013

Znając ich podejście do budowy, wydaje mi się, że brak okapów wynika z tego, że ich nie robią, a nie dlatego, że nie chciało im się założyć. Przecież to niewielkie koszty. Na ich stronie internetowej domy nie mają takich okapów. Nie przypominam też sobie, żebym widziała je oglądając inne zdjęcia domów z opaskami. Niemniej prawda jest taka, że lepiej byłoby je mieć. Ciekawe czy inne firmy stosują takie rozwiązanie?

User avatar
jablonka35
Posts: 18
Joined: Sun 08 Apr, 2012
Location: podkarpacie

Post by jablonka35 » Mon 16 Dec, 2013

Wszystkim,którzy chcą mieć mały dom polecam Z71D !!
Każdy, kto do mnie przychodzi twierdzi, że jak na 80m2 to duży dom. Wszystko w nim zmieściłam. Mam nadzieję, że będzie mi się dobrze w nim mieszkało, także dzięki fachowości firmy Kamarbud. Służą mi pomocą nawet teraz, gdy dzwonię z jakimiś pytaniami.
Attachments
Zdjęcie0859aa.jpg
Zdjęcie0861a.jpg
Zdjęcie0862a.jpg
Zdjęcie0864a.jpg
Zdjęcie0863a.jpg

User avatar
jablonka35
Posts: 18
Joined: Sun 08 Apr, 2012
Location: podkarpacie

Post by jablonka35 » Mon 06 Jan, 2014

Mieszkam już 3 tygodnie i jest super. Wprowadzilam sie po 5,5 miesiącach od rozpoczęcia budowy. Zmieściłam w domu wszystko co chciałam. Schowek pod schodami i strych sa w tym względzie nieocenione.
Attachments
dom 008a.JPG
dom 009a.JPG

gbasta
Posts: 1
Joined: Wed 12 Nov, 2014

Re: Z71 na podkarpaciu z firmą Kamarbud

Post by gbasta » Wed 12 Nov, 2014

Witam serdecznie,
Czy możesz mi podać namiary na tą firmę?



Post Reply

Return to “Opinie Inwestorów o firmach wykonawczych”