Firma RAMZA DOMY DREWNIANE ???

Uwagi inwestorów na temat firm wykonawczych
Post Reply
alsalatar
Posts: 9
Joined: Sun 04 Aug, 2013
Location: poznan

Firma RAMZA DOMY DREWNIANE ???

Post by alsalatar » Fri 09 Aug, 2013

Czy zna ktoś firmę Ramza z Lubartowa ? Podają kuszącą ofertę za budowę domów np. wycena tego domu http://z500.pl/projekt/32/Z32.html
zakres prac :
- Szkielet ścian zewnętrznych i wewnętrznych oraz stropu z konstrukcją dachu, wraz niezbędnymi elementami klejonymi tj. belki nośne, nadproża, całość w postaci ścian prefabrykowanych wykonach z drewna suszonego, 4 stronnie struganego i impregnowanego ściany zewnętrzne o grubości 32 000
- Montaż szkieletu to koszt (cena zawiera zakwaterowanie i dojazdy ekipy) to koszt 3 500
- Transport do miejsca budowy 2 000
- Wycieplenie tj. obustronne obicie ścian zewnętrznych i wewnętrznych płytą OSB wraz z wyciepleniem ich wełną mineralną odpowiednią do grubości ścian, wraz podbiciem stropu płytą OSB i wycieplenie całości stropu wełną mineralną odpowiednią do grubości stropu, w części poddasz, ślepa podłoga z płyta OSB 22 mm jak i obustronnie ściany kolankowe obite obustronnie płytą OSB 12 mm wraz z wyciepleniem wełną wraz z podbiciem części dachu w części mieszkalnej płytą OSB 12 i stropu poddasz wraz z wyciepleniem powierzchni wełną odpowiedniej grubości do grubości dachu to cena wraz z robocizną 29 000
- Pokrycie dachu w standardzie membrana wysoko paroprzepuszczalna, łata, kontr łata, blachodachówka lub rąbek stojący wraz z całością obróbek blacharskich wraz z orynnowanie PCV. Wszystkie elementy drewniane są suszone i impregnowane. Cena wraz z robocizną to koszt 19 000
- Okna dachowe wraz z montażem to koszt 1 000 zł/szt.
- Elewacja zewnętrzna w postaci styropian 10 cm, + siatka + tynk mineralny wraz z obróbkami okien, drzwi, parapetów to koszt wraz z montażem 18 000
- Elewacja wewnętrzna płyty K-G wraz ze szpachlowaniem z robocizną to koszt 50 zł/m2
- Instalacja elektryczna standardowa wraz z robocizną (wewnątrz budynku) to koszt 7 500
- Stolarka okienna PCV kolor biały profil IDEAL 7000 to koszt wraz z montażem 10 000 zł drewniana około 14 000 zł (modrzew)
- Podbicie wystających elementów dachu/tarasu/wypustów tz. Podbitka w postaci PCV lub deski drewnianej (suszonej, struganej na pióro-wpust i 2 krotnie malowanej) wraz z robocizną to koszt 4 500
Co myślicie o tej firmie ??
Niestety brak informacji o materiałach :cry:


mpieszak
Posts: 3
Joined: Tue 30 Nov, 2004

Ramza

Post by mpieszak » Wed 18 Sep, 2013

Budowałem z nimi dom w tym roku. Najlepsza firma jaką miałem na budowie. przyjechali w poniedziałek w czwartek zakończyli stawianie konstrukcji. pełen profesjonalizm za przystępną cenę.

Mamełe
Posts: 1
Joined: Thu 13 Mar, 2014

Post by Mamełe » Thu 13 Mar, 2014

Dzień dobry,
podnoszę temat. Czy ktoś zna tę firmę?

gumis1984
Posts: 5
Joined: Thu 02 Jan, 2014

Re: Firma RAMZA DOMY DREWNIANE ???

Post by gumis1984 » Wed 26 Nov, 2014

Witam przestrzegam przed ta firmą stawiaja nie daleko mnie dom z poddaszem, na zewnatrz na plyvie osb brak zastosowanej wiatroizolacji a styropian zwykly bez żadnego rusztu przykrecony 2 wkretami uwazam że to 2 najgorsze bledy jakie można popełnić w budownictwie szkieletowym. Zreszta na stronie maja piekne przekroje na ktorych też niema wiatroizolacji. Jeszcze raz przestrzegam chyba że coś się zmieniło w technologii

czaruta
Posts: 1
Joined: Thu 13 Nov, 2014

Re: Firma RAMZA DOMY DREWNIANE ???

Post by czaruta » Thu 27 Nov, 2014

Witam,
mialem okazje zobaczyć ich domy w fazie budowy w Rzeczycy k.Miedzyrzeca - nie zrobiło na mnie to dobrego wrażenia pod względem technicznym, ale tu wypowiadam sie jako laik. Odniosłem wrażenie, ze ludzi sciagaja spod budki z piwem w zależności od potrzeby. Na pytanie o przerob roczny i skad ma ekipy prezes nagle stal sie wykrętny i niezbyt przyjemny.

Jan
Posts: 1
Joined: Mon 23 Feb, 2015

Re: Firma RAMZA DOMY DREWNIANE ???

Post by Jan » Mon 23 Feb, 2015

Witam, jestem pracownikiem w firmie RAMZA i zarejestrowałem się tu bo czytając ostatnie dwa posty muszę zareagować!
Gumis1984 czytając twoje posty widzę że „zasięgasz” opinii na temat elewacji w tematach takich jak „wełna czy styropian” i widzę że właśnie stałeś się ekspertem :) Szkoda tylko że nie pofatygowałeś się na budowę to poznał byś technologie łączenia styropianu z płytą OSB i dlaczego nie ma tam foli. I ewidentnie skoro firma stosuje jedno z droższych rozwiązań jak styropian grafitowy KNAUFa to dlatego że zaoszczędziła na rolce folii... Szkoda słów.

Czaruta, zapraszam ciebie jak i każdego zainteresowanego na każdą budowę którą firma w danej chwili wykonuje, zapraszam z alkomatem:) W jaki sposób „ekipa spod budki z piwem” stawia konstrukcję w kilka dni?! Jeżeli ktoś nie wie ile budynków stawiamy, to zapraszam na poszczególne trwające budowy (telefon do firmy) bądź odwiedziny strony aby zobaczyć z ilu budów są zdjęcie.

Jeżeli ktoś chce się dowiedzieć czegoś to naprawdę telefon do firmy nie boli bądź rozmowa z nami na budowie.

gumis1984
Posts: 5
Joined: Thu 02 Jan, 2014

Re: Firma RAMZA DOMY DREWNIANE ???

Post by gumis1984 » Sun 15 Mar, 2015

Witam
Panie pracowniku firmy ramza proszę w takim razie o wyjaśnienie dlaczego niema wiatroizolacji lub proszę o podpowiedź Pana Nitkę. Pozdrawiam i czekam na konkrety.

Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Re: Firma RAMZA DOMY DREWNIANE ???

Post by Wojciech Nitka » Mon 16 Mar, 2015

Odpowiadam, jako że zostałem przywołany do tablicy.
Ze zdjęć na stronie firmy, widać, że nie do końca firma rozumie potrzebę układania folii wiatroizolacyjnej. Na niektórych zdjęciach w swojej galerii pokazuje, że zakłada elewacje drewnianą bez poklejenia folii, na innych wstawione okna przed założeniem folii wiatroizolacyjnej. To poważne błędy.
Przy okazji - ze zdjęć widać, że wszystkich pomieszczeniach powierzchnie ścian, podłogi i stropów wykładane są płytą OSB. Może warto w tym miejscu przypomnieć, że ze względu na formaldehyd istnieje ograniczenie stosowania płyty OSB - max. 1 metr kwadratowy płyty na 1 metr sześcienny pomieszczenia. No chyba że firma stosuje droższą płytę OSB - bezformaldehydową. To tak przy okazji.

gomez11
Posts: 1
Joined: Tue 21 Jul, 2015

Re: Firma RAMZA DOMY DREWNIANE ???

Post by gomez11 » Tue 21 Jul, 2015

Przestrzegam wszystkich przed tą firmą ! Budowali mój dom w 2011, fakt szybko 3 dni i po sprawie... Po roku główna belka stropowa (zbita z desek ...) podtrzymująca całe 1 piętro wygięła się na długości 7 metrów o 5 cm... wszystkie ściany na piętrze na których oparty jest 350 m dach oparte były jedynie na płycie osb 22 mm, beż żadnych poprzeczek , dach jak przyjechali dekarze musieli prostować ... różnica około 1 metra , rezultat musiałem wymienić belkę główną na dwuteownik , podnieść całą konstrukcję i wstawić poprzeczki pod ścianami . Jakiekolwiek próby zgłoszenia problemu w firmie nie dały rezultatu !!! I jeszcze jedna uwaga z firmą Ramza współpracuje pan Sławomir Wróblewski ,,kompania estetyki '' na niego też trzeba uważać , oszust i złodziej !

pawelWa
Posts: 2
Joined: Mon 16 Feb, 2015

Re: Firma RAMZA DOMY DREWNIANE ???

Post by pawelWa » Thu 06 Aug, 2015

na pewno było tanio

Amkam9
Posts: 4
Joined: Sat 23 Apr, 2016

Re: Firma RAMZA DOMY DREWNIANE ???

Post by Amkam9 » Sat 23 Apr, 2016

PRZED RAMZĄ Z LUBARTOWA OSTRZEGAM WSZYSTKICH !!!! Mieli nam budować dom włącznie z fundamentami, na szczęście współpraca została szybko zakończona. Po pierwsze - KIEROWNIK BUDOWY - Ramza nie zgadza się na kierownika ze strony inwestora, narzuca swojego, twierdząc, że nie wszyscy się na tym znają. Tymczasem kierownik budowy Ramzy NIE POJAWIŁ SIĘ na budowie ani razu !!! Podpisał dokumenty, nie widząc wykonanej pracy - pracy źle wykonanej , gdyż fundament jest krzywy, bardzo niedokładnie wykonany. Dodatkowo Ramza zakłada jako izolację pionową fundamentu biały styropian EPS 70 dach - podłoga (choć wcześniej uzgadnia z klientem co innego). Po drugie szef Ramzy nie odbiera telefonów, nie zwraca projektu domu, obraża się kiedy klient do niego dzwoni. Z Ramzą bardzo trudno jest się porozumieć. Firma nie zwraca uwagi na jakość , liczy się dla nich ilość budowanych domów . Po trzecie Ramza podczas budowy nie życzy sobie inwestora na działce, firma nie lubi być kontrolowana i sprawdzana, a gdyby nie kontrola nawet byśmy nie wiedzieli jaki wspaniały styropian chcieli nam założyć na fundament...

MajorDamage
Posts: 75
Joined: Fri 31 Jan, 2014

Re: Firma RAMZA DOMY DREWNIANE ???

Post by MajorDamage » Sat 23 Apr, 2016

Widzę, że wynikły problemy z jedną z najlepszych firm w regionie. I tak długo miała nieposzlakowaną opinię. Cóż, firma oficjalnie zarejestrowana, posiadająca własny spory warsztat i zatrudniająca jak należy pracowników zastała dotknięta przypadłością regionu - konkurencją szarej strefy. Nie chcąc utonąć tnie koszty i stąd nerwowość i prezesa i klientów. Tak samo zrobiła swego czasu jedyna w regionie firma, będąca członkiem SDD. Ale zmieniła podejście i rad z książki Pana Nitki nie bierze sobie do serca. Tak robi wiele oficjalnych firm. Ważny jest kontakt i amerykański uśmiech a nawet poważne błędy nie będą kwestionowane. Taka jest potrzeba rynku. Trzeba zrozumieć jedno - taniej nie znaczy tak samo dobrze. To klient wymusza obniżenie końcowej wartości realizowanego projektu i sam jest sobie winien zaistniałej sytuacji. Kierownika nie ma na budowie? Powszechną normą jest olewka "kierownika" na budowie i nie ważne czy jest od klienta czy realizatora. Jest tak także w budownictwie szeregowym. Szybki zysk jest najważniejszy. Jeżeli ktoś marzy o solidnie wykonanej pracy powinien opierać się na umowie a nie żądać faktur za robociznę. Wybrać znawcę tematu, który będzie kontrolował budowę jak należy i chętnie poświęci swój czas i wykaże się wiedzą praktyczną (żaden kierownik nie będzie się czepiał i doglądał tak jak on). Koszt takiej imprezy to ok.10tys zł ale można nawet nie jeździć na budowę a w 3 miesiące będzie możliwa przeprowadzka. I dom będzie wykonany książkowo. Ale za takie pieniążki można oczko wodne sobie zrobić i kawał ogrodu, więc boli taki wybór...
Ps. Parę tygodni temu pod Wwą pewien spec od domów szkieletowych miał okazję przeglądać książkę p.Nitki. Nie zrobiło to na nim wrażenia i raczej nie bawił się poprawianie tego nabroił. Wspomnę tylko, że był 30% tańszy i już CZWARTY miesiąc mija a nie ma mowy o rozpoczęciu prac wykończeniowych. Na brak klientów nie narzeka...

Amkam9
Posts: 4
Joined: Sat 23 Apr, 2016

Re: Firma RAMZA DOMY DREWNIANE ???

Post by Amkam9 » Sun 24 Apr, 2016

Jeśli ktoś wybierze Ramzę to nawet umowa nie pomoże. Trzeba ich pilnować i znać się na budownictwie, ponieważ firma popełnia elementarne błędy budowlane !!! Różnica między styropianem hydro do fundamentów (zielony lub niebieski) a białym "zwykłym" dach podłoga nie jest tak duża w cenie zakupu !!! ....więc czemu firma RAMZA dopuszcza się do rażących zaniedbań w sztuce budowlanej ??? ...pozostawia to do własnej interpretacji... Ponadto po inspekcji nowego kierownika budowy okazało się, że ściana fundamentowa (z bloczków betonowych) na odcinku pół metra posadowiona jest tutaj proszę o UWAGĘ ...na ziemi bez jakiejkolwiek ławy fundamentowej (wylewki) !!! SIC!. Dodatkowo firma używa CEGIEŁ !! SIC! w ścianach fundamentowych. Cegła jako materiał budowlany składający się w głównej mierze z gliny nie powinna być używana w ścianach fundamentowych, które są narażone na wilgoć, a cegła będzie się "rozpuszczać" poprzez podciąganie kapilarne... Oczywiście błędów budowlanych było więcej na wszystko jest wykonywana dokumentacja fotograficzna uzupełniana o dokumentację prawną (dla ciekawych twórczości RAMZY fotografie z budowy mogę przesłać na maila) Całe szczęście w nieszczęściu że współpraca z tą firmą została zakończona, ponieważ strach pomyśleć, co byłoby dalej skoro już na wstępie firma zafundowała inwestorowi tak kardynalne błędy budowlane, pozostaje tylko innych ostrzec.... bierzcie na siłę swojego kierownika (zaufanego), który będzie ich nadzorował, ale nie wiem czy warto ?? fundować sobie niepotrzebne emocje i nerwy podczas budowy domu...!!! oraz tracić niepotrzebnie pieniądze.... hasta la vista RAMZA !!!

Amkam9
Posts: 4
Joined: Sat 23 Apr, 2016

Re: Firma RAMZA DOMY DREWNIANE ???

Post by Amkam9 » Sun 24 Apr, 2016

RAMZA...najlepsza w regionie ??? :) pozwolę sobie na komentarz.... HA HA HA... ....trzeba się nawzajem ostrzegać przed takimi firmami !!!


UWAGA NA RAMZE !!! nie bierz tej FIRMY do wykonania TWOJEGO DOMU !!!

MajorDamage
Posts: 75
Joined: Fri 31 Jan, 2014

Re: Firma RAMZA DOMY DREWNIANE ???

Post by MajorDamage » Mon 25 Apr, 2016

Proszę czytać ze zrozumieniem. Z tekstu jednoznacznie wynika, że BYŁA jedną z najlepszych firm w regionie. Teraz dostosowała się do wymagań rynku czyli klientów i robi to co wszystkie oficjalnie działające firmy - buduje tanio. Z innymi aspektami można dyskutować. Ja także informuję klienta o znaczeniu ceny za usługę. Nikła część potrafi zrozumieć tę prostą zależność...

Amkam9
Posts: 4
Joined: Sat 23 Apr, 2016

Re: Firma RAMZA DOMY DREWNIANE ???

Post by Amkam9 » Mon 25 Apr, 2016

"Widzę, że wynikły problemy z jedną z najlepszych firm w regionie" użyty czas teraźniejszy, niska cena, a niewylanie pod trzy bloczki fundamentowe jakiejkolwiek ławy to kardynalny błąd, który nic nie kosztuje $$$, a świadczy o podejściu firmy do wykonywanej usługi, CZY TO JEST WPŁYW NISKIEJ CENY ? MOŻNA OSZCZĘDZAĆ NA MATERIAŁACH DLATEGO CHCIELI DAĆ STYROPIAN ZWYKŁY W FUNDAMENTY, A TU SIĘ KŁANIA ELEMENTARNE ABC BUDOWY DOMÓW WYNIKAJĄCE Z JAKOŚCI EKIPY BUDOWLANEJ ORAZ BRAKU ICH KIEROWNIKA NA BUDOWIE.
PODSUMOWUJĄC - GORSZYCH FUNDAMENTÓW NIE DA SIĘ ZROBIĆ.

MajorDamage
Posts: 75
Joined: Fri 31 Jan, 2014

Re: Firma RAMZA DOMY DREWNIANE ???

Post by MajorDamage » Mon 25 Apr, 2016

Wierz mi. Da się. Widziałem budowę bez ani jednego bloczka. I to nie zadupiu. W Wwie. I przechodzi taki chłam. Po prostu dostosowujemy reality do standardów francuskich czy angielskich. Chociaż nie - tam są fundamenty, choć bez izolacji...

andrzej67
Posts: 1
Joined: Mon 21 Aug, 2017

Re: Firma RAMZA DOMY DREWNIANE ???

Post by andrzej67 » Thu 24 Aug, 2017

Witam
W 2015r. budowałem dom z firmą Ramza ze Skrobowa i jestem zdziwiony tak negatywnymi wpisami.
Firma zastosowała materiały systemowe ( np. Knauff ) z tym, że za okna trzyszynowe i zwiększoną grubość styropianu w ścianach oraz wełny w dachu , dopłaciliśmy do wyceny podstawowej, która się już nie zmieniła.
Domu nie przewiewa, jest dobrze wyciszony, jesteśmy mile zaskoczeni rachunkami za ogrzewanie( gaz). Płyty gipsowo kartonowe nie pękają.
Po wstawieniu drzwi od razu dostaliśmy klucze. Nie mieliśmy problemów ze skontaktowaniem się z Firmą. Po zakończeniu budowy otrzymaliśmy projekt, dziennik budowy ze wszystkimi wpisami, faktury. Drobne usterki zostały usunięte.
Wiem że dwa lata to krótki staż ale jest OK. Ja tę firmę polecam.

lukasz82
Posts: 2
Joined: Fri 24 Aug, 2018

Re: Firma RAMZA DOMY DREWNIANE ???

Post by lukasz82 » Fri 24 Aug, 2018

Przestrzegam przed działaniem firmy Ramza materialy do budowy uzyte nie zgodne z projektem wykonanie sciany brak katów i pretensje do inwestora ze się czepia jak cos jest nie tak szefostwo wręcz kpi sobie z ludzi którzy tych dziadów utrzymują omijac ich szerokim łukiem bo o budowi nie maja zielonego pojęcia

lukasz82
Posts: 2
Joined: Fri 24 Aug, 2018

Re: Firma RAMZA DOMY DREWNIANE ???

Post by lukasz82 » Fri 24 Aug, 2018

Poszukuje osob które tez maja lub miały problem z Firma krzak a mianowicie Ramza

Aniol_1986
Posts: 5
Joined: Thu 29 Nov, 2018

Re: Firma RAMZA DOMY DREWNIANE ???

Post by Aniol_1986 » Sat 01 Dec, 2018

A może ktoś powie coś na temat firmy Leszka Znanieckiego LEZNA z Robakowa niedaleko Grudziądza. Niewiele jest info na temat tej firmy

micu111
Posts: 6
Joined: Tue 27 Aug, 2019

Re: Firma RAMZA DOMY DREWNIANE ???

Post by micu111 » Tue 27 Aug, 2019

W lipcu rozmawiałem z ramzą na temat budowy domu pod lublinem i muszę przyznać, że oni wciskają swoim klientom kit. A przynajmniej mnie. Pan mówił rzeczy o właściwościach stosowanych przez firmę do budowy domów materiałów budowlanych niezgodne z prawdą, co mu udowodniłem. Zamilkł telefon. Wiecie, klient zainteresowany budową nie musi się na wszystkim znać, a taka firma powinna mu tę drogę ułatwić i rzetelnie odpowiadać na pytania. Tak nie było.

Jomi
Posts: 1
Joined: Mon 25 Nov, 2019

Re: Firma RAMZA DOMY DREWNIANE ???

Post by Jomi » Mon 25 Nov, 2019

lukasz82 wrote:
Fri 24 Aug, 2018
Poszukuje osob które tez maja lub miały problem z Firma krzak a mianowicie Ramza
Proszę o kontakt

ostek
Posts: 5
Joined: Thu 24 May, 2018

Re: Firma RAMZA DOMY DREWNIANE ???

Post by ostek » Thu 16 Jan, 2020

Czy z firmą Ramza są jakieś problemy? Dość mocno reklamują się na portalach aukcyjnych i sprzedażowych, na Google opinie dobre, a tutaj widzę sporo niezadowolonych osób. Możecie rozwinąć temat współpracy z firmą Ramza?

vvooxx
Posts: 1
Joined: Sun 15 Mar, 2020

Re: Firma RAMZA DOMY DREWNIANE ???

Post by vvooxx » Sun 15 Mar, 2020

Ja mialem okazję współpracować z tą firmą latem zeszłego roku 2019 i szczerze mówiąc dziwię się tym negatywnym opiniom. Kontakt z firmą na etapie przygotowań dobry, otwarci na zmiany w projekcie, na przesunięcia terminów również, słowni i punktualni. Jeżeli traktuje sie ich tak samo to wszystko idzie zgodnie z planem. Pierwsza firma budowlana (a trochę się już ich przewinęło w życiu) która jest zdyscyplinowana i na prawdę pracowita. Dokladność ok, zero alkoholu na budowie, pracowali w pocie czoła po 12h. Cierpliwości również nie można im odmówić. Budowanie z Nimi to czysta przyjemność, przyjazd w poniedzialek, wyjazd w sobotę (dom już stał). Rewelacja. Drewno odpowiednio przesuszone, nic sie nie powykręcało, zima za nami i jest ok, ciepło, cicho i przytulnie. Można powiedzieć, że zaryzykowałem patrząc na opinię (mam wrażenie, że konkurencja nie śpi również w komentarzach) ale okazało się, że kompletnie nie mialem podstaw by się czymś zamartwiać. Ceny na prawdę przystępne. Moj dom jest w galerii na ich stronie. Nie bylo problemu by przyjechali kilkaset km z calym majdanem by złożyć dom. Jeżeli chodzi o personel to każdy czlowiek jest inny, nie współpracowaliśmy razem by zostać przyjaciółmi tylko by fachowo i zawodowo podejść do tematu a tego tutaj nie zabraklo. Na wyróżnik zasługuje bardzo dobra organizacja pracy. Pozdrawiam. S. K.



Post Reply

Return to “Opinie Inwestorów o firmach wykonawczych”