Ostrzeżenie przed firmą Bio Energy System

Uwagi inwestorów na temat firm wykonawczych
Post Reply
martado
Posts: 5
Joined: Thu 05 Sep, 2013

Ostrzeżenie przed firmą Bio Energy System

Post by martado » Thu 05 Sep, 2013

Chciałam przestrzec wszystkich przed budową domu czy innego obiektu z firmą Bio Energy System 2 z Parczewa (lubelskie - ale działa w całej Polsce), oraz z jej właścicielem Sławkiem Najdyhorem. Najnowsza nazwa tej firmy to BesBudownictwo.pl. Właściciel tej oszukańczej firmy bierze duże zaliczki na budowę domów energooszczędnych, nie kończy zlecenia, nie rozlicza się z podwykonawcami i na koniec porzuca budowę. Dowiedziałam się też - niestety za późno dla mnie - że właściciel tej całej Bio Energy System i Bio Energy System 2 (bo pierwsza niby zbankrutowała) był już karany więzieniem za oszustwa finansowe. A teraz tworzy kolejne spółki, firmy, zmienia nazwy, podstawia rodzinę jako właścicieli nowych spółek, bo sam ze względu na karalność nie może być w zarządzie i wyłudza pieniądze od niczego nieświadomych jak ja klientów. A do tego w 2013 roku ta pseudo-firma Bio Energy System otrzymała Złoty Medal targów Murexpo, od jury w którego składzie był m.in. zastępca Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego oraz redaktor MuratorPlus.pl. Uważam że to skandal, iż na takich poważnych imprezach jak te targi nie sprawdza się uczciwości nominowanych do podium firm i firmują to jeszcze urzędnicy państwowi i czasopisma branżowe. Mam nadzieję że moja opinia uchroni choć jedną osobę od pomyłki życia.
Marta.


niedal
Posts: 54
Joined: Thu 26 Nov, 2009
Location: BP

Re: Ostrzeżenie przed firmą Bio Energy System

Post by niedal » Thu 05 Sep, 2013

Jest Pani jak widać bystrym użytkownikiem internetu jednak są lepsi od Pani. Widocznie firma dosyć znacznie musiała nadepnąć Pani na odcisk, skoro stała się Pani tak aktywnym oponentem firmy. Jednak aby nie być gołosłownym, proponowałbym "pochwalić " się swoją budową z tą firmą. Najprawdopodobniej jest Pani nieudolnym przedstawicielem jakiejś firmy konkurencyjnej, która co najwyżej może pomarzyć o jakim kolwiek medalu w branży budowlanej. Bo jak widać posiada Pani niewielki zasób wiedzy na temat wyróżnienia medalem Murexpo produktu, który wystawiony był na targach. Jakość produktu jak widać doceniło jury, które do tego odpowiednią wiedzę posiada. Dobry produkt obroni się sam swoją jakością, bez względu na opinie osób takich jak Pani.

Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Thu 05 Sep, 2013

Firma Bio Energy System została usunięta z listy członków Stowarzyszenia Dom Drewniany.
Firma Bio Energy System P. Sławomira Najdyhora, będąc członkiem SDD, korzystała z różnych form promocji, które oferowało SDD, jednak NIGDY nie uregulowało swoich należności w stosunku do SDD. Kiedy SDD upomiało się o swoje należności okazało się, że firma jest w stanie upadłości, a Pan Najdyhor założył kolejną spółkę.
Oto cała historia współpracy firmy Bio Energy System ze Stowarzyszeniem Dom Drewniany.
Opinie o firmie Forowicze powinni wyrobić sobie sami.

martado
Posts: 5
Joined: Thu 05 Sep, 2013

Post by martado » Fri 06 Sep, 2013

Czyta Pan ale niestety nie rozumie co. Nie kwestionuję ani jury ani jakości produktu. Ja kwestionuję uczciwość właściciela Bio Energy System. Nadepnął na odcisk nie tylko mi pobierając zaliczki na 90 % budowy a wykonując ją w zaledwie 60%, używając przy tym materiałów najtańszych i najgorszej jakości. Nie rozliczył się przy tym z podwykonawcami, których zatrudniał. Mam już kontakt z kilkoma osobami, które jak ja zostały oszukane, budowy trwają od półtora roku, od właściciela nie można wyegzekwować ani dokończenia prac ani zwrotu gotówki. Z tymże ja mu nie odpuszczę i mam nadzieję że inne osoby, które mają problemy z tą firmą a były zastraszane przez Sławka Najdyhora odważą się teraz odezwać. Marta

niedal
Posts: 54
Joined: Thu 26 Nov, 2009
Location: BP

Post by niedal » Sat 07 Sep, 2013

martado wrote:Czyta Pan ale niestety nie rozumie co. Nie kwestionuję ani jury ani jakości produktu. Ja kwestionuję uczciwość właściciela Bio Energy System. Nadepnął na odcisk nie tylko mi pobierając zaliczki na 90 % budowy a wykonując ją w zaledwie 60%, używając przy tym materiałów najtańszych i najgorszej jakości. Nie rozliczył się przy tym z podwykonawcami, których zatrudniał. Mam już kontakt z kilkoma osobami, które jak ja zostały oszukane, budowy trwają od półtora roku, od właściciela nie można wyegzekwować ani dokończenia prac ani zwrotu gotówki. Z tymże ja mu nie odpuszczę i mam nadzieję że inne osoby, które mają problemy z tą firmą a były zastraszane przez Sławka Najdyhora odważą się teraz odezwać. Marta
Proszę o wskazanie lokalizacji badź chociaż zdjęć z tej budowy. Konkretne argumenty...

martado
Posts: 5
Joined: Thu 05 Sep, 2013

Post by martado » Sat 07 Sep, 2013

Sprawę oszustwa tej firmy powierzyłam prokuraturze, to oni są kompetentni w rozwiązywaniu takich matactw. Otrzeżenie przed tą pseudo firmą napisałam dla ludzi a jakich zdjęć bym nie zamieściła i tak bedą kwestionowane. Chyba że chodzi p.Najdychorowi o ustalenie adresu mojej budowy - to cierpliwości, wkrótce dowie się tego od bardzo miłej Pani Prokurator /pozdrawiam/
Swoją drogą czyżby już p. Najdyhor tylu ludzi oszukał, że nawet nie wie komu teraz powinien ściemniać/grozić/straszyć? A to pech! Mam nadzieję że inni poszkodowani się przełamią i dołączą do mojego wniosku do prokuratury. Naprawdę warto.Marta

seba_karwach
Posts: 1
Joined: Mon 09 Sep, 2013
Location: Mordor

Post by seba_karwach » Mon 09 Sep, 2013

Ostrzegam wszystkich przed Panem/Panią martado, Marta Ochal, marta dommex. Jestem ciekaw, czy zawiadomienie do prokuratury złożyła Pani/Pan również pod wymyślonymi danymi? Jeżeli pisze Pan/Pani "prawdę" na temat owej firmy, to dlaczego nie podpisze się Pan/Pani swoim własnym nazwiskiem?

Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Thu 23 Jan, 2014

Właśnie dostaliśmy pismo z Sądu Rejonowego w Lublinie dotyczące układu upadłościowego z firmą Bio-Energy System.
Wierzytelności firmy względem Stowarzyszenia Dom Drewniany wynoszą 7.311,00 złotych, a ogółem - 818.138,37 złotych !!!
Warto zatem ostrożnie podchodzić do działań p. Sławomira Najdyhora.



Post Reply

Return to “Opinie Inwestorów o firmach wykonawczych”