Budowa domu modułowego szkieletowego Poznań

Uwagi inwestorów na temat firm wykonawczych
Post Reply
Semprini
Posts: 4
Joined: Mon 04 Jan, 2016

Budowa domu modułowego szkieletowego Poznań

Post by Semprini » Wed 06 Jan, 2016

Dzień dobry,
Poszukujemy z żoną firmy, która podejmie się wybudowania domu w technice modułowej szkieletowej o wymiarach ok 8m na 12m. Czyli chcemy wybudować dom o powierzchni mieszkalnej ok 100 m kw. Dom parterowy z poddaszem użytkowym o jak najprostszej formie. Zwyczajny prostokąt. Chcemy aby stan deweloperski zamknął się w kwocie 250 000 zł (wraz z przyłączami, projektem itp). Jesteśmy w tym temacie kompletnymi laikami.
Czy taki koszt wystarczy i czy możecie polecić jakąś firmę w Wielkopolsce. Z góry dziękujemy za pomoc.


Wojciech Nitka
Posts: 3840
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Re: Budowa domu modułowego szkieletowego Poznań

Post by Wojciech Nitka » Sun 10 Jan, 2016

Co masz na myśli pisząc "dom w technice modułowej szkieletowej". Dlaczego to takie ważne?
Mógłbym Ci wskazać w Poznaniu solidną firmą wykonawczą, ale nie wiem czego konkretnie oczekujesz po technologii modułowej.
Nie wiem czy w tej cenie się zmieścisz, ale to już temat do negocjacji z firmą wykonawczą.

Semprini
Posts: 4
Joined: Mon 04 Jan, 2016

Re: Budowa domu modułowego szkieletowego Poznań

Post by Semprini » Sun 10 Jan, 2016

Bardzo dziękujemy za odpowiedź. Ważna dla nas jest przede wszystkim cena i w mniejszym stopniu krótszy czas trwania budowy. Niestety jesteśmy laikami w kwestii domów dremnianych. Jeżeli jest różnica pomiędzy modułowym domem a domem o konstrukcji szkieletowej to jest nam to obojętne. Ważne żeby dom oczywiście był porządnie zbudowany i stosunkowo tani oraz energooszczędny.

Wojciech Nitka
Posts: 3840
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Re: Budowa domu modułowego szkieletowego Poznań

Post by Wojciech Nitka » Sun 10 Jan, 2016

Semprini wrote:Ważne żeby dom oczywiście był porządnie zbudowany i stosunkowo tani oraz energooszczędny.
Niestety, te rzeczy nie zawsze idą w parze.
"Stosunkowo tani" to znaczy oszczędzać na jakości czy ilości materiałów a to kłóci się chociażby z hasłem "energooszczędny", który z góry wymaga raczej zwiększonej ilości materiałów, np. zwiększonej grubości izolacji cieplnej, a przy okazji i innych materiałów. W sumie trudno zbudować tanio dom, który ma być zbudowany porządnie i do tego energooszczędny. Ale próbować warto.

Semprini
Posts: 4
Joined: Mon 04 Jan, 2016

Re: Budowa domu modułowego szkieletowego Poznań

Post by Semprini » Sun 10 Jan, 2016

Zdajemy sobie z tego sprawę. Nie do końca orientujemy się też w kosztach a chcielibyśmy skorzystać w usług poleconej solidnej firmy. Jeżeli chodzi o taniość to też bez przesady. Ważniejsza jest jednak dla nas jakość połączona z rozsądną ceną. Jeżeli możemy prosić o namiary na solidną firmę, o której Pan wspomniał to będziemy wdzięczni.

Wojciech Nitka
Posts: 3840
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Re: Budowa domu modułowego szkieletowego Poznań

Post by Wojciech Nitka » Sun 10 Jan, 2016

Ze swej strony proponuję kontakt z firmą Jarpol - www.jarpol.com.pl
Buduje rzetelnie za rozsądną ceną.
Nie mniej będę ciekawy wrażeń ze spotkania i ... ewentualnej dalszej współpracy.

Semprini
Posts: 4
Joined: Mon 04 Jan, 2016

Re: Budowa domu modułowego szkieletowego Poznań

Post by Semprini » Mon 11 Jan, 2016

Bardzo dziękuję za podane informacje. Oczywiście damy znać z przebiegu rozmów. Jesteśmy niezmierni wdzięczni :)

cybe
Posts: 2
Joined: Thu 04 Feb, 2016

Re: Budowa domu modułowego szkieletowego Poznań

Post by cybe » Thu 04 Feb, 2016

I jak wyglądały rozmowy? Sam jestem ciekawy :)

tomay budowniczy
Posts: 2
Joined: Thu 16 Apr, 2015

Re: Budowa domu modułowego szkieletowego Poznań

Post by tomay budowniczy » Sun 14 Feb, 2016

Witam, co myślicie o domach w technologii STEICO? jest wiele firm które budują w tej technologii. Dla mnie wydaje się ważnym, że nie ma to żadnego twórczego myślenia na placu budowy, bo tam wszystko jest przemyślane i zorganizowane. Chcę zbudować dom 9x14 z poddaszem użytkowym. Technologia drewniana lub drewniano-podobna ;-) z bali już się wyleczyłem, a szkielet wydaje się być rozsądnym rozwiązaniem.

Co myślicie o STEICO? Może ktoś ma taki dom, jak się w nim żyje>? będę wdzięczny za podpowiedzi...



Post Reply

Return to “Opinie Inwestorów o firmach wykonawczych”