Lubelski Dom Efektywny Energetycznie - czy warto ?

Uwagi inwestorów na temat firm wykonawczych
Post Reply
gelek
Posts: 1
Joined: Tue 09 Feb, 2016

Lubelski Dom Efektywny Energetycznie - czy warto ?

Post by gelek » Tue 09 Feb, 2016

LDEE.PL - czy warto z nimi wybudować dom pasywny ?



Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Re: Lubelski Dom Efektywny Energetycznie - czy warto ?

Post by Wojciech Nitka » Wed 16 Mar, 2016

A kto jest właścicielem tego Lubelskiego Domu Efektywnie Energetycznego ???
Warto poczytać http://ldee.pl/do-pobrania/kodeks-etyki/ i spytać się o historię Bio Energy System (bez II).
Np. wrzucając w Google "Bio Energy System opinie"

toja
Posts: 451
Joined: Sun 04 Mar, 2012

Re: Lubelski Dom Efektywny Energetycznie - czy warto ?

Post by toja » Wed 16 Mar, 2016

Pofatygowałem się na ich stronę - "Członkowie Konsorcjum", "Rada Konsorcjum" to jakaś sekta, a nie firma budowlana.
O ile kogokolwiek interesuje moje zdanie :(.

Sara
Posts: 1
Joined: Fri 29 Apr, 2016

Re: Lubelski Dom Efektywny Energetycznie - czy warto ?

Post by Sara » Fri 29 Apr, 2016

Czy ktoś z Państwa posiada sprawdzone informacje? Jedyne opinie wspominane przez pana Wojciecha znajdują się na tym forum, brzmią sprzecznie.

layla
Posts: 1
Joined: Tue 14 Jun, 2016

Re: Lubelski Dom Efektywny Energetycznie - czy warto ?

Post by layla » Tue 14 Jun, 2016

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


SPIN-TRANS
Posts: 1
Joined: Sat 04 Feb, 2017

Re: Lubelski Dom Efektywny Energetycznie - czy warto ?

Post by SPIN-TRANS » Sat 04 Feb, 2017

niestety ale właściciele LDEE nie płacą swoich zobowiązań wobec kontrahentów UWAGA !!! zalegają z płatnością od października 2016 :x

Santa
Posts: 3
Joined: Fri 14 Apr, 2017

Re: Lubelski Dom Efektywny Energetycznie - czy warto ?

Post by Santa » Tue 02 May, 2017

Ostrzegam!!!! Mam bardzo złe doświadczenie z tą firmą!!! To co pisał Pan Wojciech Nitka o p. Sławomirze Najdyhorze to PRAWDA. Jest w tym jego syn p. Daniel Najdyhor, p. Wojciech Baryła, p. Rafał Szpilewicz. Proszę uważać!!! Więcej na priv: 3fatamorgana@wp.pl

hauraton
Posts: 3
Joined: Wed 17 May, 2017

Re: Lubelski Dom Efektywny Energetycznie - czy warto ?

Post by hauraton » Wed 17 May, 2017

Dokładnie - problemy zaczęły się już dawno z tą firmą. Przez nich blisko było do mojego końca :(

Zen
Posts: 6
Joined: Mon 07 Aug, 2017

Re: Lubelski Dom Efektywny Energetycznie - czy warto ?

Post by Zen » Mon 07 Aug, 2017

To nie jest firma to wydmuszka.
Chcąc wydać kilkaset tysięcy złotych na upragniony dom należy sprawdzić kilka rzeczy:
1. Jak wygląda zakład tak zwanej, w tym przypadku, prefabrykacji. Opisywane superwarunki w których wykonywane są prefabrykaty to rozsypująca się hala w zapomnianym przez Boga Parczewie.
2. Kadra. W tym przypadku jej brak. Ani jednej osoby z wyższym wykształceniem, żadnego inżyniera. Najczęściej dziennik budowy podpisuje dziadek po technikum ukończonym chyba jeszcze w IXX w. dla którego styropian to szczyt osiągnięć technicznych. Uprawnienia ma więc podpisuje za tysiaka.
3. Kursy na które powołuje się Najdyhor to pic na wodę. Kurs certyfikowanego doradcy / projektanta budownictwa pasywnego, odbył, bo był dofinansowany z ECS tylko że nie zdał egzaminu ( można sprawdzić ma stronach Polskiego Instytutu Budownictwa Pasywnego _PIBP lub u źródła na stronie Instytutu Budownictwa Pasywnego w Darmstadt (PHI)). Zabawne jest to że podczas kolejnych edycji są przytaczane ciekawostki/anegdoty na jego temat i to nie o pozytywnym wydźwięku. Wiem bo byłem na tym kursie a że go znam to też z łatwością go zidentyfikowałem ( potwierdziłem to u prowadzących).
4. Tajemnicą poliszynela jest dlaczego Najdyhor nie jest udziałowcem firmy. Już spieszę z wyjaśnieniem. Otóż jest on prawomocnie skazany za przestępstwo umyślne ( machloje finansowe za które siedział w więzieniu)
5. Materiały budowlane i prace budowlane. Tego człowieka wszyscy w branży znają. Nikt nie chce mu dać materiałów z odroczonym terminem płatności ( stąd te horrendalne zaliczki które pobiera). Materiał który uda mu się zdobyć jest kiepskiej jakości. Drewno zasiniałe, z ewidentnym grzybem. Prace budowlane wykonują ludzie nieprzeszkoleni bez wiedzy i doświadczenia a przy tym z problemami alkoholowymi. Tylko tacy chcą u niego pracować.
OMIJAĆ SZEROKIM ŁUKIEM

Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Re: Lubelski Dom Efektywny Energetycznie - czy warto ?

Post by Wojciech Nitka » Mon 21 Aug, 2017

Oto informacja jaką dostałem od jednego z klientów firmy LDEE. Zamieszczam ją nie pytając o zgodę autora postu.
Warto jednak ją opublikować, szczególnie w zakresie informacji - "Ostatnio P. Najdyhor napisał że zamierza złożyć wniosek o ogłoszenie upadłości firmy LDEE."

"Witam,
Piszę do Pana gdyż mam problemy z firmą LDEE, którą reprezentuje P. Sławomir Najdyhor.
Niestety za późno zobaczyłam to ostrzeżenie przed nim i teraz nie wiem co robić.
Firma LDEE miała wybudować mój dom pasywny. Wymusili na mnie płatność całej kwoty a już ponad rok nie dokończyli budowy i czekam co robić. P. Najdyhor ciągle przerzuca winę na mnie i wyciąga rękę po kolejne płatności.
Słyszałam, że ma Pan więcej informacji o nim. Czy wobec Pana sprawa była rozwiązana polubownie?
Czy ja muszę iść do sądu? Ostatnio P. Najdyhor napisał że zamierza złożyć wniosek o ogłoszenie upadłości firmy LDEE.
Proszę i jakąś informację gdyż trudno opierać się na opiniach z internetu.
Z poważaniem"

Zen
Posts: 6
Joined: Mon 07 Aug, 2017

Re: Lubelski Dom Efektywny Energetycznie - czy warto ?

Post by Zen » Sun 27 Aug, 2017

No niestety ta Pani ma pecha ale na własne życzenie, niestety. Sprawa upadłości to stary numer. Najdyhor z każdym inwestorem tak postępuje. Jeżeli inwestor naciska a co gorzej grozi konsekwencjami, ten pożal się boże diiirektor stwierdza że ogłasza upadłość i ma w niej doświadczenie. W tym jednak przypadku jest nieco lepiej. Poprzednie firmy maiły tylko 5000 kapitału teraz jest lepiej chociaż to aport ale mienie jest. Potrwa to trochę ale jest szansa odzyskać choć trochę.



Post Reply

Return to “Opinie Inwestorów o firmach wykonawczych”