balowood

Uwagi inwestorów na temat firm wykonawczych
Post Reply
lechoo80
Posts: 8
Joined: Tue 10 May, 2016

balowood

Post by lechoo80 » Tue 10 May, 2016

Witam.
jakie są państwa opinie na temat firmy Balowood ?? http://www.balowood.pl/
Zastanawiam się nad skorzystaniem z usług tej właśnie firmy i proszę o opinie!
Będę wdzięczny za każdą opinie!
Dziękuje i pozdrawiam. Leszek


lechoo80
Posts: 8
Joined: Tue 10 May, 2016

Re: balowood

Post by lechoo80 » Mon 16 May, 2016

Naprawdę nikt nie zna tej firmy???

lechoo80
Posts: 8
Joined: Tue 10 May, 2016

Re: balowood

Post by lechoo80 » Wed 25 May, 2016

może jednak ktoś zna tą firmę??? proszę o opinię!

Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Re: balowood

Post by Wojciech Nitka » Thu 26 May, 2016

Patrząc na prezentowany układ warstw ścian zewnętrznych i wewnętrznych - http://www.balowood.pl/technologia/ - to mocno bym się zastanowił.
To samo dotyczy stropu międzykondygnacyjnego.
Firma powinna mocno zweryfikować swoją technologię.

lechoo80
Posts: 8
Joined: Tue 10 May, 2016

Re: balowood

Post by lechoo80 » Thu 26 May, 2016

Nie rozumiem. Dlaczego?? Co ze ścianami i stropem jest nie tak ????

lechoo80
Posts: 8
Joined: Tue 10 May, 2016

Re: balowood

Post by lechoo80 » Thu 26 May, 2016


Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Re: balowood

Post by Wojciech Nitka » Fri 27 May, 2016

Mam podpowiadać firmie ??
Zapraszam do poczytania:
- http://budujzdrewna.pl/category/domy-dr ... sc-cieplna
- http://budujzdrewna.pl/category/domy-dr ... sc-budynku
Firma sama powinna zweryfikować swoją znajomość wymagań w zakresie układu warstw w przegrodach.

Jeżeli chodzi o układ warstw w przegrodach firmach Brzechwa - nie mam uwag, Firma widać stosuje się do "Warunków technicznych wykonywania i odbioru robót" - http://budujzdrewna.pl/produkt/3837

lechoo80
Posts: 8
Joined: Tue 10 May, 2016

Re: balowood

Post by lechoo80 » Fri 27 May, 2016

W takim razie bardzo dziękuje Panu za odpowiedź! Chyba jednak wybiorę firmę z mojego miasta czyli Obornik;) A firmę może Pan podpowiedzieć;) byle z wlkp! Dziękuje.

KalinowskiJ
Posts: 5
Joined: Thu 02 Jun, 2016

Re: balowood

Post by KalinowskiJ » Thu 02 Jun, 2016

Dzień Dobry,
Również zastanawiałem się nad budową domu z firmą Balowood i po przejrzeniu kilku ofert zdecydowałem się na rezerwację terminu na przyszły rok.

Po technologii ze strony widzę, że firma Brzechwa albo nie stosuje wiatroizolacji albo nie podała tego na stronie. Poza tym w obu przypadkach ściany są takie same, podwójnie płyta osb itd. Balowood stosuje jeszcze dodatkowo przerwę wentylacyjną, której ta druga firma nie ma. Zrobić ścianę bez tej przewy pewnie byłoby łatwiej i taniej.
Pozdrawiam,
JK

Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Re: balowood

Post by Wojciech Nitka » Thu 02 Jun, 2016

Gdyby były tylko te różnice to nie zawracałbym głowy.
Różnic jest zdecydowanie więcej i to poważnych, które mogą wpłynąć na trwałość budynku.
Niestety, firma niech sama porówna swoją technologię z opisami podanymi w linkach.
Mogę jedynie np. podpowiedzieć:
- pod elewacją drewnianą nie stosuje się folii opóźniacza pary (paroizolacji),
- pod elewacją drewnianą należy zachować szczelinę wentylacyjną,
- w przegrodach wewnętrznych - ściankach działowych i stropach międzykondygnacynych - nie stosuje się folii opóźniacza pary (paroizolacji).
To tylko niektóre z uwag ...

Balowood
Posts: 1
Joined: Thu 23 Feb, 2017

Re:

Post by Balowood » Thu 23 Feb, 2017

Witam wszystkich forumowiczów.
W imieniu firmy Balowood chcielibyśmy oficjalne sprostować umieszczone powyżej informacje, które są nieprawdziwe. Opisane wnioski zostały oparte wyłącznie na poglądowych szkicach przygotowanych przez zewnętrzną agencję multimedialną, które zawierały błędy i są obecnie korygowane.
Wszystkie budowane przez nas domy są zgodne z dokumentacją projektową, pokrywają się z zasadami budowy opisanymi w książce pod tytułem:
"Szkieletowy Dom Drewniany", autorstwa Wojciecha Nitki, oraz poparte są naszym wieloletnim doświadczeniem w budowie domów w kraju i
za granicą.
Pana Wojciecha Nitkę oraz wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do spotkania i obejrzenia naszych realizacji na żywo.
Z wyrazami szacunku
Zespół Balowood

Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Re: balowood

Post by Wojciech Nitka » Fri 24 Feb, 2017

Jeżeli już powołujecie się na moją książkę, to polecam poczytać - dokładnie - o układzie warstw w ścianach wewnętrznych i w stropie międzykondygnacyjnym.
To co prezentowane jest na stronie - niestety jest błędne.
Zapraszam do lektury i ... korekty na stronach ...

reloop
Posts: 1
Joined: Thu 10 Aug, 2017

Re: balowood

Post by reloop » Thu 10 Aug, 2017

firma balowood tylko z pozoru udaje profesjonalną do czasu zawarcia umowy i wpłacenia kasy, potem samo życie. Nieprofesjonalni, nieterminowi pracownicy z łapanki, niekulturalni, stolarzy z prawdziwego zdarzenia jest może dwóch z czego muszą obskoczyć kilka budów na raz i ciągle jeżdżą na poprawki po pierwszej ekipy. Podwykonawcy też pozostawiają wiele do życzenia. Mógłbym referat napisać na ich temat ale w skrócie NIE POLECAM. Pozytywne opinie na innych portalach są chyba pisane przez samych pracowników lub ich rodziny. Poszukajcie innej firmy.

Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Re: balowood

Post by Wojciech Nitka » Thu 10 Aug, 2017

A tak przy okazji:

Image

Okładzinę elewacyjną zakłada się na ruszcie, by deski mogły jednakowo oddychać, tak po zewnętrznej jak i po wewnętrznej stronie ...



Post Reply

Return to “Opinie Inwestorów o firmach wykonawczych”