Opina o firmie QMetters z Sosnowca

Uwagi inwestorów na temat firm wykonawczych
Post Reply
Dastian
Posts: 4
Joined: Tue 11 Oct, 2016

Opina o firmie QMetters z Sosnowca

Post by Dastian » Tue 11 Oct, 2016

Chciałem ostrzec Państwa przed firmą Qmetters z Sosnowca, firma zajmuje się budową domów szkieletowych. W moim przypadku firma zaprojektowała budynek na fundamencie słupowym. Budowlańcy ze 40 letnim stażem budowy w terenach podgórskich fundamentu takiego nie widzieli w domku jednorodzinnym - konstrukcja skomplikowana i jak się okazuje bardzo droga.

Przed podpisaniem umowy Qmetters nie uznało za stosowne poinformowanie mnie iż aby dokończyć fundament będę potrzebował setek ton odpowiedniej jakości materiału zimnego co podnosi koszt i tak już bardzo drogiego fundamentu o kolejne kilkadziesiąt tysięcy.

Wykonawca rozpoczął prace od wykonania słupów fundamentowych -w związku z tym iż prace były bez odpowiedniego nadzoru, a ich jakość budziła wątpliwości zleciłem wykonanie ekspertyzy budowlanej uprawnionemu rzeczoznawcy, Po zbadaniu wykonanych prac stwierdzono odchyły słupów od pionu po kilkadziesiąt centymetrów, słupy zostały wykonane zbyt wysoko o również o kilkadziesiąt cm, nie wykonano przewidzianej w projekcie izolacji przeciw wodnej, a wylewany beton nie został zawibrowany. Ponadto rzeczoznawca stwierdził brak uzasadnienia zastosowania tak skomplikowanego fundamentu na mojej działce. Po przedstawieniu ekspertyzy na temat wykonanych prac z Qmetters nie było kontaktu przez dwa tygodnie, brak odpowiedzi na maile i telefony. W końcu Panowie postanowili zerwać umowę z rzekomo z mojej winy (z powodu nie dostarczenia na czas odpowiedniego materiału zimnego) i zatrzymać sobie zaliczkę w wysokości prawie 80 tys. złotych. W ten sposób firma Qmetters pozbawiła nas wszystkich oszczędności, zepsuła działkę i zaprzepaściła marzenia o własnym domu. Dlatego polecam się głęboko zastanowić przed podpisaniem z Qmetters jakiejkolwiek umowy.

Sprawę oczywiście mam zamiar skierować do sądu gdyż firma nie reaguje na moje pisma.



Dastian
Posts: 4
Joined: Tue 11 Oct, 2016

Re: Opina o firmie QMetters z Sosnowca

Post by Dastian » Sun 16 Oct, 2016

Dziękuję za link.. umowę z firmą już rozwizalem, pozew w przygotowaniu, tak że przetestuje te praw a w rzeczywistości.

fizjoteam
Posts: 1
Joined: Tue 24 Jan, 2017

Re: Opina o firmie QMetters z Sosnowca

Post by fizjoteam » Tue 24 Jan, 2017

Cześć. Jak wygląda sprawa z QMetters? Mamy z nimi umowę na projekt domu, no i chcemy z nimi budować dom.

Dastian
Posts: 4
Joined: Tue 11 Oct, 2016

Re: Opina o firmie QMetters z Sosnowca

Post by Dastian » Mon 30 Jan, 2017

Witam. Tak jak pisałem sprawa trafiła do sądu. Czekamy na pierwszą rozprawę. Jeśli chcecie z nimi budować to nie możecie sie zgodzic na ich KB, będą robic co chcą. Umowę przed podpisaniem dajcie do sprawdzania dobremu prawnikowi. Ich konstruktor ma uprawnienia od dwóch lat, u nas musial wspomagac sie konstrukcjami stalowymi. I najwazniejsze nie wplacilbym im ani grosza z góry. Dobre firmy kasują po wykonaniu jakiegos etapu. Nie zdziwcie sie jak wasz dom okaze sie droższy o kilkadziesiąt tysięcy w stosunku do tego co mialo być. U mnie ostateczną wycene korygowali kilka razy bo nie porafili jej uzasadnić. Pamiętajcie aby zabezpieczyć sie w umowie tak aby prawa do projektu byly wasze,bo mozecie zostac na lodzie tak jak my.. z zaczetymi findamentami pod dom którego nie macie prawa zbudować. Pozdrawiam

Beny1
Posts: 1
Joined: Fri 14 Jul, 2017

Re: Opina o firmie QMetters z Sosnowca

Post by Beny1 » Fri 14 Jul, 2017

Witam. Czy ma ktoś jeszcze jakieś doświadczenia z ta firma? Tez się zastanawiamy nad budowa domu właśnie przez ta firmę. Na internecie można znaleźć tylko ta jedna opinie. Ewentualnie jak zakończyła się sprawa w sądzie?
Pozdrawiam

mar1972
Posts: 2
Joined: Fri 02 Nov, 2018

Re: Opina o firmie QMetters z Sosnowca

Post by mar1972 » Fri 02 Nov, 2018

Witam, mam podobny problem z tą firmą, szukam dobrego adwokata z Sosnowca, może jest osoba która poleci takiego i może dowiem się czegoś więcej jak wygląda sprawa z odzyskaniem długu przez Pana, pozdrawiam.

Dastian
Posts: 4
Joined: Tue 11 Oct, 2016

Re: Opina o firmie QMetters z Sosnowca

Post by Dastian » Tue 08 Jan, 2019

Witam,
Niestety sprawa nadal się ciągnie w sądzie, Qmetters próbuje podważyć wszelkie opinie ekspertów i wszelkie zastrzeżenia, powołali swojego eksperta który oczywiście stwierdził, że wszystko jest zrobione zgodnie ze sztuką, zmieniają adwokatów i próbują powoływać świadków których nazwiska nic mi nie mówią (nie brali udziału w budowie). Przeciągają sprawę jak się da, a nasza budowa stoi już 3 lata.

mar1972
Posts: 2
Joined: Fri 02 Nov, 2018

Re: Opina o firmie QMetters z Sosnowca

Post by mar1972 » Mon 21 Jan, 2019

moze wiecej informacji ne e-mail: turguta1975@wp.pl



Post Reply

Return to “Opinie Inwestorów o firmach wykonawczych”