Rozbudowa domu z drewna.

Uwagi inwestorów na temat firm wykonawczych
Post Reply
Przemek_PS
Posts: 6
Joined: Tue 12 Sep, 2017

Rozbudowa domu z drewna.

Post by Przemek_PS » Tue 12 Sep, 2017

Witam wszystkich,
To mojo pierwszy post, choć już od jakiegoś czasu przeglądam wasze forum w poszukiwaniu wiedzy :)
Jestem w trakcie poszukiwań domu i zwracam się do was z prośbą o poradę. Znalazłem dom w lokalizacji na której mi zależy, ale sam dom jest zdecydowanie za mały. Ponieważ miejsce jest idealne zastanawiam się nad możliwością jego rozbudowy, dlatego byłbym wdzięczny o polecenie firmy z okolicy Zawoi (tam jest dom) która chciałbym poprosić o oszacowanie możliwości rozbudowy i kosztów.

Dom wykonany z drewna docieplony układ warstw od strony wew.:
- bal drewniany 10 cm
- 10 cm wełny min
- 5 cm waty szklanej
- 5 cm deska

(bal jest wewnątrz domu, na zewnątrz jest deska)

Dach w konstrukcji drewnianej, krokwiowej - jętkowej. Stropy parteru i poddasza - belki drewniane, ściany parteru poddasza w konstrukcji wieńcowe z krawędziaków iglastych. Podpiwniczenie pełne pod całym budynkiem, balkon na całej szerokości ściany budynku.

Myślałem o rozbudowie w bok. Powiększeniu pietra, poddasza oraz murowanego parteru o wielkość tarasu + dobudowanie nowego tarasu.
Zastanawiam się też czy jest realne zdążyć z tym teraz przed zimą?

Będę wdzięczny za wasze porady jak i polecenie firmy z okolicy. Jeśli mając do dyspozycji te dane które wypisałem da się też stwierdzić czy takie przedsięwzięcie ma sens i choć w przybliżeniu oszacować koszt proszę o opinię.


Przemek_PS
Posts: 6
Joined: Tue 12 Sep, 2017

Re: Rozbudowa domu z drewna.

Post by Przemek_PS » Tue 12 Sep, 2017

Zapomniałem napisać dom ma około 75 m2, chciałbym powiększyć tą przestrzeń o około 45 m2 piętro+poddasze plus powiększenie murowanego parteru tak żeby nadal cały dom był podpiwniczony. Ponieważ parter jest wysoki tam też będą pomieszczenia mieszkalne.

Pytanie czy jeśli się tego podejmować to rozbudowywać w identycznej konstrukcji czy np. można to zrobić już z użyciem grubszych - pełnych - bali?

Przemek_PS
Posts: 6
Joined: Tue 12 Sep, 2017

Re: Rozbudowa domu z drewna.

Post by Przemek_PS » Wed 13 Sep, 2017

Będę wdzięczny również za opinię osób doświadczonych, czy taka rozbudowa ma sens również ekonomiczny.

zbiegusek
Posts: 285
Joined: Thu 27 Apr, 2017

Re: Rozbudowa domu z drewna.

Post by zbiegusek » Thu 14 Sep, 2017

"Jeden rysunek wart tysiąc słów" - przeczytałem twoje posty i... nic nie rozumiem. Może podesłałbyś jakiś szkic stanu obecnego i planowanych zmian?
Bo fachowcy cenią swój czas i ciężko ich przekonać, żeby się nad problemem pochylili. :)

Przemek_PS
Posts: 6
Joined: Tue 12 Sep, 2017

Re: Rozbudowa domu z drewna.

Post by Przemek_PS » Thu 14 Sep, 2017

Nie mam szkicu rozbudowy, ale mam zdjęcie frontu domu w stanie obecnym. Chciałbym dokładnie rozbudować tą część widoczną na zdjęciu, przesunąć widoczną na zdjęciach ścianę do przodu na taras żeby powiększyć piętro, tak samo przedłużyć dach żeby powiększyć poddasze oraz tak samo przedłużyć podpiwniczenie. Do tego dobudować taki sam taras, ten obecny zostanie wchłonięty przez rozbudowę.
Attachments
dom-1.jpg
dom-2.jpg

zbiegusek
Posts: 285
Joined: Thu 27 Apr, 2017

Re: Rozbudowa domu z drewna.

Post by zbiegusek » Thu 14 Sep, 2017

Ładny domek w ładnej okolicy. )
No i teraz, po zerknięciu na zdjęcia i ponownym przeczytaniu pierwszego postu jest już w 100% jasne, o co pytasz.
Pozostaje czekać, aż ktoś z wykonawców się odezwie. Jak się obrobi pewnikiem, bo przecież Polska w ruinie, to i czasu na pierdoły nie ma. ;)
BTW ja bym nie liczył na wykonanie tej roboty przed zimą. Sorki...



Post Reply

Return to “Opinie Inwestorów o firmach wykonawczych”