OPINIE NA TEMAT KILKU FIRM

Uwagi inwestorów na temat firm wykonawczych
Post Reply
borys_waw
Posts: 21
Joined: Tue 19 Dec, 2017

OPINIE NA TEMAT KILKU FIRM

Post by borys_waw » Thu 21 Dec, 2017

Witam Was wszystkich,
planuję budowę prostego domu w technologii szkieletowej na podstawie własnej koncepcji i chcę zebrać oferty od kilku firm na stan deweloperski. Myślę raczej o budowie z elementów prefabrykowanych niż od A do Z składanych na miejscu.
Z tego powodu mam do Was wszystkich ogromną prośbę o opinie na temat kilku firm które biorę pod uwagę lub też polecenie innej z okolic woj. mazowieckiego lub ościennych. Oczywiście zależy mi (tak jak prawie każdemu) aby było dobrze i bez przepłacania.

Moja lista, kolejność przypadkowa:
1. Tadeks Fertig Haus
2. Future Home Production
3. Canada System (Łomża)
3. Multicomfort
4. Zetbeer
5. Danwood
6. Simple House
7. Wolf Haus
8. Futuradom
9. Frame Home
10. Julstar


toja
Posts: 451
Joined: Sun 04 Mar, 2012

Re: OPINIE NA TEMAT KILKU FIRM

Post by toja » Thu 21 Dec, 2017

Borysie_waw z 10 grudnia 2017 sprecyzuj może co to jest "stan deweloperski".
Potem spróbuj podzielić te firmy na ligi.

borys_waw
Posts: 21
Joined: Tue 19 Dec, 2017

Re: OPINIE NA TEMAT KILKU FIRM

Post by borys_waw » Fri 22 Dec, 2017

Stan deweloperski to niejako żargon z budownictwa wielorodzinnego. W tym przypadku chodzi o stan surowy zamknięty + instalacje + wylewki + płyty GK/Fermacell na ścianach od wewnątrz. Wszystko bez ostatecznego wykończenia (malowanie, gresy, oprawy oświetleniowe, gniazda, łączniki)

W kwestii podzielenia firm na ligi nie bardzo rozumiem o co chodzi.

toja
Posts: 451
Joined: Sun 04 Mar, 2012

Re: OPINIE NA TEMAT KILKU FIRM

Post by toja » Fri 22 Dec, 2017

Jakie "instalacje"? Gazowa? Elektryczna? Wentylacji mechanicznej? Itd. Moje zapytanie o "stan deweloperski" miało za zadanie uświadomić Ci konieczność szczegółowego wyspecyfikowania zapytania ofertowego. Wtedy dopiero dostaniesz oferty, które będziesz mógł porównywać.
Podział na ligi pozwoli Ci wyeliminować od razu niektóre z tych firm, ponieważ w dziesiątce są, zdaje się, duże fabryki jak i jakieś rękodzieło. A nie pójdziesz, chyba, kupować mercedesa do salonu fiata? I na odwrót.

borys_waw
Posts: 21
Joined: Tue 19 Dec, 2017

Re: OPINIE NA TEMAT KILKU FIRM

Post by borys_waw » Fri 22 Dec, 2017

Elektryczna, gazowa, wod-kan, co, wentylacja mechaniczna + rekuperacja.
Sam nie wiem czy dobrze robię, że chcę zakontraktować stan deweloperski w jednej firmie (koszt budowy pewnie będzie z tego powodu wyższy). Z drugiej strony obawiam się, że powiedzmy kupię stan surowy zamknięty, inna firma zrobi mi ruszt wewnętrzny + GK jeszcze inna instalacje itd. a po wykonaniu całości mogą dziać się jak wiemy różne kwiatki (pękające płyty, nieszczelności z powodu uszkodzeń w paroizolacji itp.) i założę się że będę miał na łbie dochodzenie z ekspertyzami technicznymi włącznie żeby udowodnić kto zawinił. Jednym słowem firma od konstrukcji będzie zrzucała winę na tę od wykończenia i na odwrót a ryzyko fuszerki jak mniemam w naszych realiach jest dość spore.
Wychodzę z założenia, że podpisuję umowę z jedną firmą i od jednej firmy dostaję gwarancję. Nie wiem czy z punktu finansowego to poprawne rozwiązanie.

W kwestii podziału firm na ligi - ...hmm, gdybym wiedział coś więcej o tych firmach nie zakładałbym tego wątku. Słyszałem oczywiście co nieco o Danwoodzie (to chyba ten mercedes o którym piszesz :-) choć o ich około 30% awaryjności też słyszałem), Tadeksie i Julstarze ale niestety niewiele dlatego poprosiłem Was forumowiczów o opinie.

toja
Posts: 451
Joined: Sun 04 Mar, 2012

Re: OPINIE NA TEMAT KILKU FIRM

Post by toja » Fri 22 Dec, 2017

borys_waw wrote:Nie wiem czy z punktu finansowego to poprawne rozwiązanie.
To rzeczywiście problem, ale piszę, żebyś już na starcie dokładnie wiedział za co zapłacisz.

borys_waw
Posts: 21
Joined: Tue 19 Dec, 2017

Re: OPINIE NA TEMAT KILKU FIRM

Post by borys_waw » Tue 02 Jan, 2018

Witam ponownie w nowym roku.
Wracając do tematu, będę wdzięczny za Wasze opinie na temat tych firm.

komar
Posts: 2
Joined: Thu 21 Jul, 2016
Location: Niemcy

Re: OPINIE NA TEMAT KILKU FIRM

Post by komar » Tue 06 Feb, 2018

Frame Home buduje mi dom, ale dom nie mogę nazwać prefabrykowanym. Budują go już od początku listopada i ma potrwać do połowy lutego. Nie chcę dużo pisać na forum, bo nie mam ochoty na wojnę z adwokatami...żałuje tylko, że nie zbudowałem z danwood, jak mój sąsiad...

Grzegorz S
Posts: 6
Joined: Tue 09 Jan, 2018

Re: OPINIE NA TEMAT KILKU FIRM

Post by Grzegorz S » Fri 16 Feb, 2018

Nie mam wiedzy na temat firm budujących w technologii szkieletowej, oprócz tej która budowała mi i mojemu bratu domy pod klucz. Chodzi o Palinkera Stanisława z Pisarzowic ul. Widokowa 8, nie pozwólcie mu nawet na budowę kurnika. Oszust, partacz, mam dowody na moje słowa oraz dwa wygrane procesy sądowe z tym człowiekiem. Budowlanym oszustom, mówimy stanowcze NIE. 602210318.

aleksandrastec
Posts: 1
Joined: Fri 22 Jun, 2018

Re: OPINIE NA TEMAT KILKU FIRM

Post by aleksandrastec » Fri 22 Jun, 2018

Nie polecam firmy Frame Home!
Kilka miesięcy temu wysłałam projekt architektoniczny, zrobiony przez siebie (jestem architektem z wykształcenia) do wyceny. Komunikacja na początku była bardzo dobra, pan Dawid jest dobrym sprzedawcą, trochę gorzej w wiedzą na temat budownictwa. Dało to się wyczuć już od początku rozmów. Jedynym plusem, który oferowali było to, że mogli wybudować ten dom w stanie deweloperskim, co bardzo ułatwiłoby nam pracę, biorąc pod uwagę fakt, że budowa ma być na Islandii. Kilka tygodni trwała wymiana informacji czego potrzebujemy, co oni mogą zaoferować, za jaką stawkę itp. Sprawa bardzo powoli posuwała się naprzód, ponieważ najczęściej pojawiającą się odpowiedzią na moje pytania było "tak, jesteśmy w stanie to zrobić", niestety bez żadnych konkretów typu z jakich materiałów i za jaką kwotę. Przez cały ten czas było zwodzenie nas za nos, z typowym stwierdzeniem, że będzie to gotowe "na jutro" lub "na przyszły tydzień".

Dwa tygodnie przed umówionym spotkaniem na żywo wysłałam listę pytań i zagadnień do ostatecznego opracowania, tak by przy spotkaniu można było już negocjować warunki i podpisywać umowę wstępną. W dniu spotkania okazało się, że pan Dawid o tym sobie zapomniał, pani prezes nawet nie raczyła się pojawić. Nic nie było przygotowane, więc właściwie przez dwie godziny rozmawialiśmy dokładnie o tym samym co wcześniej, w rozmowach telefonicznych i mailowych. Nadal zero konkretów. Aczkolwiek wtedy pojawiło się ciśnienie ze strony firmy, żeby podpisywać umowę. Ustaliliśmy, że ok, ale po podaniu tych wszystkich niejasności, które ciągle nie były wyjaśnione. Sprawa ciągnęła się przez kolejne 4 tygodnie.

Gdy już właściwie większość rzeczy była ustalona, poprosiłam o przygotowanie pełnego projektu budowlanego, opracowanego pod tą konkretną technologię i umowę wstępną, tak byśmy mogli zapoznać się z jego treścią i nanieść ewentualne zmiany. Wtedy w rozmowy wkroczyła pani prezes. Kilka razy wysyłała nam wzory umów (wyglądające na takie, które można znaleźć w Internecie) lub umowy jakie miała przygotowane pod inne budowy. Nie poświęciła nawet chwilki, by zmienić te umowy pod ten konkretny przypadek, co już pokazuje jej zainteresowanie tematem. Podczas pierwszej rozmowy telefonicznej poprosiłam ją, by zmieniła dane tej umowy pod nasz projekt, obiecała, że to przygotuje na następny dzień. Czekałam przez tydzień, dzwoniłam dwukrotnie jednak pani prezes nie odbierała, po tygodniu przez przypadek udało mi się z nią skontaktować i obiecała, że umowa będzie gotowa do końca tygodnia (to była środa). Od tamtej rozmowy minął właśnie miesiąc, dzwoniłam do niej wielokrotnie bez skutku, prosiłam osobę odbierającą telefon stacjonarny o przekazanie informacji z prośbą o kontakt - również bezskutecznie, dwukrotnie przez ten czas rozmawiałam o tym z panem Dawidem, też obiecywał coś wskórać, jednak również bez powodzenia.
Zupełnie przez przypadek (po kilku nieodebranych przeze mnie połączeniach) oddzwoniła do mnie pani prezes, tylko i wyłącznie dlatego, że pomyliła numer, na który chciała oddzwonić, dzięki czemu udało mi się z nią porozmawiać. Tłumaczeniem było to, że była w Niemczech (czy w Niemczech nie działają telefony?) i pokrętnym tłumaczeniem się dawała mocno do zrozumienia, że nie mają ochoty realizować tego projektu. Obiecała również, że zaraz po spotkaniu (2h), na które właśnie się wybierała na pewno oddzwoni - właśnie mija doba od tamtej rozmowy. Znowu zero kontaktu.

Reasumując - firma jest kompletnie nierzetelna, nie traktująca klientów poważnie, mająca niewielkie doświadczenie w tym co robią, jedyne co potrafią to kłamać i mydlić oczy ludziom, którzy de facto dawaliby im pracę. Przestrzegam lojalnie przyszłych potencjalnych klientów, żeby nie tracili cennego czasu na jakiekolwiek rozmowy z tymi ludźmi. Mało realizacji, krótki czas na rynku, młoda i niedoświadczona ekipa to nienajlepsze połączenie. Nie warto oddawać w ich ręce tak odpowiedzialnego i drogiego zlecenia jak budowa domu.

komar
Posts: 2
Joined: Thu 21 Jul, 2016
Location: Niemcy

Re: OPINIE NA TEMAT KILKU FIRM

Post by komar » Sat 28 Jul, 2018

Witam,
to co pani Aleksandra pisze przeżyłem też i byłem nie raz przez nich okłamywany i oni nawet tego się nie wstydzą...
Wybudowali nasz dom, ale z tyloma poprawkami, że nikomu tego nie życzę.

Katrinss
Posts: 1
Joined: Sun 14 Oct, 2018

Re: OPINIE NA TEMAT KILKU FIRM

Post by Katrinss » Sun 14 Oct, 2018

Odradzam firmę Julstar z Katowic. Nie będę się rozpisywać. Pieniądze wzięte , dom nieskończony. Porażka. Firma zaczyna budowę i nie kończy. Wszystkie negatywne opinie w internecie są usuwane, zostają tylko te pozytywne. Firma nie płaci podwykonawcom, którzy później przychodzą do inwestora i upominają się o pieniądze. To tak w skrócie. Pozdrawiam

mika2828
Posts: 2
Joined: Tue 13 Nov, 2018

Re: OPINIE NA TEMAT KILKU FIRM

Post by mika2828 » Tue 13 Nov, 2018

Witam,
czy ktoś zna firme Futuradom ze Zgierza? Budowaliscie z nią dom? Jakie macie opinie?
Dziękuje z góry!

mika2828
Posts: 2
Joined: Tue 13 Nov, 2018

Re: OPINIE NA TEMAT KILKU FIRM

Post by mika2828 » Tue 13 Nov, 2018

o wolfie slyszalam niepochlebne opinie



Post Reply

Return to “Opinie Inwestorów o firmach wykonawczych”