Dom od developera

Uwagi inwestorów na temat firm wykonawczych
Post Reply
gopher
Posts: 2
Joined: Tue 23 Jan, 2018

Dom od developera

Post by gopher » Wed 24 Jan, 2018

Witam.
Ostatnimi czasy rozglądamy się z żoną za jakimś 'gotowym' domem poza Warszawą. Jesteśmy wstępnie zainteresowani technologią szkieletową i znaleźliśmy nawet developera który sprzedaje gotowe domki. Niestety nie mamy wystarczającej wiedzy żeby zweryfikować ich kompetencje.

Pierwsze co zwróciło naszą uwagę to kapitał Ukraiński (a co za tym idzie być może też 'ukraińska' jakość). Cena nie jest mała więc wolelibyśmy nie wdepnąć w studnie bez dna.
Kolejne rzeczy które budzą kontrowersje to ocieplenie styropianem i wentylacja grawitacyjna.
Niestety są krótko na rynku więc ciężko znaleźć jakiekolwiek inwestycje czy odwiedzić kogoś kto mieszka wystarczająco długo aby ocenić jakość wykonania.
Tutaj jest ich strona: https://nowa-bud.pl/
Udało nam się znaleźć Ukraińską stronę http://evrodim.com/ jednak nie znamy tego języka ani nie mamy znajomych którzy mogliby nam pomóc w znalezieniu opinii. Osoba kontaktowa od developera powiedziała żeby nie zrażać się estetyką budynków które są w realizacjach na ukraińskiej stronie ponieważ są tam inne realia (jednak adresu i nazwy ukraińskiej spółki nam nie podano).
Z góry dziękuję za odpowiedź.


zbiegusek
Posts: 285
Joined: Thu 27 Apr, 2017

Re: Dom od developera

Post by zbiegusek » Wed 24 Jan, 2018

A co chcesz od ukraińskiej jakości? Polska niby lepsza? Poczytaj wątki o machlojkach rdzennie polskich (może nawet narodowych) firm. I przypomnij sobie, że Polacy za granicą cieszą się bardzo dobrą opinią. Podobnie Ukraińcy - za granicą pracują lepiej.? :)

gopher
Posts: 2
Joined: Tue 23 Jan, 2018

Re: Dom od developera

Post by gopher » Thu 25 Jan, 2018

Nie był to atak narodowościowy a wątpliwości. Niestety nie znając języka nie jestem w stanie sprawdzić referencji spółki oraz ich doświadczenia. W przypadku firmy na rodzimym rynku mogę sprawdzić jak długo zajmują się daną działalnością oraz mogę znaleźć ich klientów od których dowiem się więcej. Jak zwykle wszystko co człowiek napisze odbierane jest przez innych jako atak.

Gdybyśmy byli uprzedzenie nie rozważalibyśmy tej opcji.

zbiegusek
Posts: 285
Joined: Thu 27 Apr, 2017

Re: Dom od developera

Post by zbiegusek » Thu 25 Jan, 2018

Oki. Przepraszam, masz rację - czujniśmy się wszyscy zrobili jak ważki. ;)
Zasadniczo nie ufam deweloperom. Bez względu na narodowość kapitału czy wykonawców. Ale przecież nie może być tragicznie, bo jednak ktoś te deweloperkie kupuje?... :)

Grzegorz S
Posts: 6
Joined: Tue 09 Jan, 2018

Re: Dom od developera

Post by Grzegorz S » Fri 16 Feb, 2018

Mam po zakupie domu szkieletowego ,, pod klucz" kilka cennych uwag. Zapraszam do rozmowy 602210318. Ale dla Tych, którzy uważają że rozmowa ich nie interesuje, mam jedną informację. Omijajcie Stanisława Palinkera z Pisarzowic ul. Widokowa 8.



Post Reply

Return to “Opinie Inwestorów o firmach wykonawczych”