Firmy budujące na śląsku

Uwagi inwestorów na temat firm wykonawczych
Post Reply
darius
Posts: 1
Joined: Tue 20 Jun, 2006

Firmy budujące na śląsku

Post by darius » Tue 20 Jun, 2006

Ostatnimi czasy zainteresowłem się gotowymi domami z drewna. Zależy mi na krótkiej i taniej budowie, więc doszedłem do wniosku,że to dobry pomysł. Mieszkam na śląsku i byłbym zainteresowany ofertami firm właśnie z tego regionu.Przeglądałem kilkanascie ofert i 2 z nich wydały mi się na miare moich możliwości finansowych. Pierwsza z nich to IBUD z Pszczyny a, druga GRAND DDL z Częstochowy tzw ''domy z paczki''.Chciałbym by Pan wyraził jakąs opinie o firmach a, szczególnie o tej drugiej z Częstochowy, lub skierował mnie do osoby może być z forum ,która budowała z tą firmą.Chodzi mi żeby te firmy zawierały :solidność wykonania bez wiekszych usterek z wszelkimi normami i doractwo od finansowego po wykonawstwo pod klucz.Dom jaki mnie interesuje to ok.80m2 o średniej cenie za metr ok.1500zł pod klucz.Jeszcze jedna sprawa jakie mogę zastosować ogrzewanie w tego typu domach. Po analizie cen za ogrzanie 1metra domu wyszło mi ,że kotły na biomase tzn. pellety lub ziarna owsa wychodzą tanio w stosunku do innych paliw.Proszę o odpowiedz, z góry dziekuję za czas poświęcony na odpowiedzi zadane przeze mnie pytania.


V1
Posts: 46
Joined: Thu 09 Mar, 2006
Location: Gliwice

Post by V1 » Fri 14 Jul, 2006

Witaj na forum Darius!

Skorzystaj z opcji "szukaj". Po wpisaniu nazw firm znjdziesz około 10 postów na ich temat. Proponuję odświerzyć któryś z tamtych wątków zamiast tworzyć kolejny na podobny temat.

1.500 zł za m2 pod klucz wydaje mie się odrobinę podejrzane. Sprawdź dokładnie co wchodzi w zakres prac i jakiej jest to jakości.

Przy wyborze ogrzewania oprócz kosztów eksploatacji warto przekalkulować koszt inwestycji (również pomieszczenie na kotłownie czy sklad opału), wygodę obsługi, dostęp do paliwa itd. Przed zakupem zastanów się dobrze, które kryterium jest dla Ciebie najważniejsze.

Powodzenia!

Post Reply

Return to “Opinie Inwestorów o firmach wykonawczych”