Fabryka Domów - Kamień / Rumia

Uwagi inwestorów na temat firm wykonawczych
michol
Posts: 1
Joined: Wed 06 Aug, 2008
Location: Rumia / Rëmiô

Post by michol » Wed 06 Aug, 2008

Witam,
Niedawno zakończyłem budowę z Fabryką Domów. Muszę przyznać, że współpraca przebiegała dobrze, ale na całe szczęście nieliczne spory zostawały szybko rozwiązywane. Raczej nie zanotowałem większych problemów z komunikacją z firmą, choć trochę przeszkadzało mi, że nie ma dostępu do pracowników np. w czasie weekendu (czasami się przydaje taka opcja).
Co do terminowości to też nie mam zarzutów, w zasadzie trzymają się wyznaczonych terminów, a w przypadku problemów starają się informować o przesunięciach.
Maetriały dobrej jakości, pracownicy solidni.
Domek stoi sobie w Rumi, jeżeli ktoś chce sobie popatrzeć to mogę podesłać zdjęcia (mój adres: michol@czetnica.org) czy też podać więcej informacji w zależności od potrzeby :)
Pozdrawiam,
Michał Ostrowski


Sylwia Liedtke
Posts: 12
Joined: Tue 22 Jan, 2008

Post by Sylwia Liedtke » Mon 25 Aug, 2008

Z sadysfakcją i nie krytą radością pragniemy poinformować, iż nasz dom - zbudowany przez Fabrykę Domów rzecz jasna- jest gotowy! Budowa zakończyła się ok. 4 miesięcy temu, jednak z powodu braku czasu i internetu nie mogliśmy spełnić danej na forum obietnicy i zrecenzować naszej współpracy z omawianą tu firmą - co jednak niezwłocznie czynimy zaspokajając wyraźny głód informacji na jej temat.
Patrząc ogólnie na przebieg budowy przebiegała ona bez zarzutów - i tu pozwolimy sobie wypunktować, dla wyraźniejszego przekazu:
1. To co często najistotniejsze przy tego rodzaju przedsięwzięciach :pełen, nieograniczony kontakt z wykonawcą. Zarządzający firmą zawsze odbierali telefon (i to nie tylko ten biurowy, ale także komórkowy!!!), w razie potrzeby nie było problemu ze zorganizowaniem spotkania w celu wyjaśniania jakichkolwiek wątpliwości, załatwienia bierzących problemów czy odpowiedzi na stawiane przez nas pytania.
2. Ogromna cierpliwość ze stony firmy w stosunku do nas i naszego - bądź co bądź- laickiego spojrzenia na budowę. Wielka wyrozumiałość i otwartość dały się nam mocno odczuć, co mocno ułatwiło nam przejście przez ten niełatwy czas bycia inwestorem. A więc przechodząc oczywistą gehennę w różnego rodzaju urzędach nie otrzymywaliśmy dodatkowych "ciosów" ze strony wykonawcy, a często nawet byliśmy w pewnym sensie wspierani. Oni współpracują, a nie walczą z inwestorem! Myślimy, że to bardzo istotny element.
3. Profesjonalność , terminowość i sumienność to kolejne cechy firmy, co do których nie możemy mieć żadnych zastrzeżeń. Niejednokrotnie pracowali do późnych godzin nocnych, aby wykorzystać np. pogodę. Zdawali się być stale świadomi ustalonych terminów i starali się je za wszelką cenę dotrzymywać. Wszelkie "poślizgi" w czasie i nieznaczne opóźnienia rekompensowali w zawsze zadowalający nas sposób ( np. otrzymaliśmy nawet prezent od firmy w postaci 3 półtorametrowych pergoli na taras).
4. Wcześniej na forum zostało wspomniane, że kontakt z robotnikami jest mocno ograniczony. To prawda, ale wydaje się to wynikać z polityki firmy, a my pozostawiamy pełne prawo zarządzającym , do takiej polityki prowadzenia firmy jaka jest dla nich najwłaściwsza, jeśli nie koliduje z interesami inwestora. A w naszym przypadku nie kolidowała, gdyż - jak wspomnieliśmy- mieliśmy dostęp do wszelkich informacji u tzw. szefostwa firmy, a więc nie mieliśmy potrzeby dodatkowego ustalania czegokolwiek z pracownikami.
5. Co do pytań natury technicznej czy też technologicznej myślę, że najlepiej będzie poprosić o opinię p. Wojciecha Nitkę, który był inspektorem nadzoru na naszej budowie, a który na owym forum jakiś czas temu obiecał przedstawić swoją opinię po jej zakończeniu. Pragniemy oddać pełne pole do działania temu niekwestionowanemu w swojej dziedzinie autorytetowi i znawcy (z pewnością większemu od nas). (Właśnie dołożyliśmy pracy wiecznie zajętemu człowiekowi, prawda p. Wojtku?).
Jakkolwiek słodko i niewiarygodnie nie brzmiałaby przeczytana przez was opinia, to jednak- choć i nam trudno uwierzyć- jest szczera i w pełni przedstawia nasze rzeczywiste odczucia. Oczywiście przy tego typu inwestycjach jak budowa domu nie może obejść się bez problemów , dlatego tak wiele zależy od wykonującego prace. Myśmy wiedzieli o tym od początku , dlatego tak duży nacisk kładliśmy na kontakt z wykonawcą , jego wyrozumiałość i wsparcie. Przy bezlitosnym traktowaniu nas przez biurokratyczny, "krwawy" system urzędów w naszym kraju nie znieślibyśmy dodatkowo konfliktów z wykonawcą, to byłoby dla nas zbyt wiele. Pamiętajcie, że bardzo warzna jest także taktyka prowadzenia z nimi rozmów. Jak każda firma oni też was obserwują i próbują wyczuć na ile sobie "ułatwić" współpracę z wami. Oni też chcą, aby każda budowa poszła im jak najbardziej "gładko", więc nie bez znaczenia jest wasza postawa w tej współpracy. Business is business. Pamiętajcie o tym!
Ogólnie "zgrzyty" czy jakiekolwiek problemy przy współpracy z Fabryką Domów w Rumi były tak nieznaczące i małe, że już o nich nie pamiętamy. Dlatego dziękujemy im za pomoc w zrealizowaniu marzenia naszego życia: budowy naszego własnego domu. Stanęli na wysokości zadania i zrobili to czego od nich oczekiwaliśmy, co sprawia, że z czystym sumieniem możemy się podpisać pod tym co zostało tu napisane, co też niniejszym czynimy.

Sylwia i Sławomir Liedtke

Iza Władek
Posts: 7
Joined: Fri 19 Sep, 2008
Location: Władysławowo

Post by Iza Władek » Fri 19 Sep, 2008

Witam,
czy nie uważasz Sylwio, że tak fachowa obsługa firmy - Fabryka Domów - wynikła z faktu, że Twoim Inspektorem Nadzworu był Pan Wojciech?
Zastanawia mnie sama ta sugestia.... i mam pytanie do Pana Wojtka : czy ja też mogę skorzystać z Jego usług jako Inspektora Nadzoru?
Pozdrawiam

Wojciech Nitka
Posts: 3840
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Fri 19 Sep, 2008

Iza Władek wrote:mam pytanie do Pana Wojtka : czy ja też mogę skorzystać z Jego usług jako Inspektora Nadzoru?
Czasami podejmuję się takowych funkcji. Wszystko zależy od współnych ustaleń, tym bardziej, że Władysławowo nie leży zbyt blisko Gdańska. Ile to kilometrów?

Funkcja Inspektora Nadzoru nie jest obowiązkową funkcją na budowie. Obowiązkową funkcją jesj pozycja Kierownika Budowy - tej się jednak nie podejmuję. Zatem, jeżeli chcesz zatrudnić Inspektora Nadzoru zastanów się i ... podaj - kiedy zamierzasz rozpoczynać budowę - jak firma będzie wykonawcą - kto będzie kierownikiem budowy (człowiek z firmy cz Twój człowiek). Poinformuj też firmę wykonawczą, że BYĆ MOŻE inspektorem nadzoru będzie ... Pamiętaj, że zdarzało się, że kiedy firma usłyszała, że Inspektorem Nadzoru bedzie .... - firma wycowywała się podpisanego kontraktu.

Iza Władek
Posts: 7
Joined: Fri 19 Sep, 2008
Location: Władysławowo

Post by Iza Władek » Tue 23 Sep, 2008

Przede wszystkim dziękuję za odpowiedź, a odległość między Władkiem a Gdańskiem wynosi 60km

Inspektor nadzoru inwestorskiego pełni rolę kontrolną nad kierownikiem budowy, może mu wydawać polecenia, które są odnotowywane w dzienniku budowy. Inspektor ma także prawo żądać dokonania stosownych poprawek od kierownika budowy lub kierownika robót budowlanych. Pełni zatem funkcję analogiczną do adwokata - reprezentuje interesy swojego klienta na budowie. Dba o to, aby budowa została wykonana rzetelnie i zgodnie z wiedzą techniczną. Może się zdarzyć, że firma budowlana bądź kierownik budowy będą odnosić się niechętnie do pomysłu powołania inspektora, sprzeciwiając się obiektywnej i niezależnej kontroli.
_______________
Moim zdaniem, które wyrobiłam sobie czytając Wasze wypowiedzi, istnieje duże ryzyko zatrudnienia firmy, która może (ale też nie musi) popełnić błędy przy stawianiu domu w systemie kanadyjskim. Jeśli moim gwarantem ma być zatrudnienie fachowca jako Inspektora nadzoru, to uważam to za składnik konieczny i należący do procedury budowy.
Na ten moment wybrałam firmę Fabryka domów. Jeśli Pani Sylwia chwali sobie współpracę to dlaczego nie mam skorzystać z Jej doświadczeń.
Jeśli chodzi o odpowiedzi na pozostałe tematy to może porozmawiamy na prywatnych wiadomościach? Chyba, że pozostali uczestnicy forum chcą poznać kroki od podstaw i będziemy korespondować na ogólnym forum.
Pozdrawiam

Majonez
Posts: 41
Joined: Tue 23 Sep, 2008
Location: Gdańsk

Fabrykadomów Rumia

Post by Majonez » Tue 23 Sep, 2008

Iza!
Pisz ile wlezie - utwórz dziennik - podziel się doświadczeniami...
Ja (a raczej My) planujemy zacząć wiosną. Własnie kupiliśmy działkę Gdańsku, niestety bez MPZP więc czekamy na decyzję o warunkach zabudowy i resztę papierologii... Chyba udało mi się finalnie przekonać rodzinę do szkieletu i skłaniam się ku firmie z Rumii... Forum śledzę od pół roku. Literatury trochę przeczytałem. Ale cały czas w wielu punktach rozterki mnie rozrywają :))))
Wybór "fabryki" bo:
- lokalna firma - coś się schrzani to szybciej zareagują niż Ci ze Śląska (np.)
- opinie pozytywne
- ludzie mili - raz dzwoniłem i baaardzo fajny kontakt, raz dostałem maila (jak ktoś mnie się pyta czy na pewno się zdecydowałem na technologię szkieletu, to chyba nie chce wciskać kitu)
- masz możliwość doboru, skomponowania drewna, płyt OSB, ociepenia, stolarki etc... w masowej produkcji (firm nie wymienię, ale ze 3 uchodzą za duże) to zaczynają marudzić...

Daj znać na co się zdecydowałaś (projekt), detale tech., i wszystko co pomaga przy podejmowaniu decyzji.
Trzymam kciuki :)

Iza Władek
Posts: 7
Joined: Fri 19 Sep, 2008
Location: Władysławowo

Post by Iza Władek » Fri 03 Oct, 2008

Majonez :smile:
jeśli chcesz już się trochę dowiedzieć na temat etapów budowy to jest fajna zakładka pod tytułem : historie budowy domów; tam są zdjęcia i aktualne posty ludzi, którzy zdążyli już wybudować domek

ja jestem na etapie rozmów z wykonawcą i wyborze projektu; jak już zapadnie decyzja o projekcie to wówczas otworzę swoją historię i postaram się w miarę dokładnie opisać krok po kroku swoje działania.
W razie pytań pisz śmiało na pw, postaram się pomóc.
Poz
Iza

Majonez
Posts: 41
Joined: Tue 23 Sep, 2008
Location: Gdańsk

Post by Majonez » Fri 03 Oct, 2008

Wielkie dzięki :))))
... a historie to przeglądam od "deski do deski" :)
Pozdrawiam

jarek dzieszko
Posts: 7
Joined: Tue 30 Sep, 2008

Post by jarek dzieszko » Fri 03 Oct, 2008

Witam.
Pytanie: czy ktoś z Państwa miał do czynienia z firmą polski dom 2000???

Martinez
Posts: 4
Joined: Sat 18 Oct, 2008

Post by Martinez » Sat 18 Oct, 2008

Witam wszystkich
buduje dom z1 z FIRMA FABRYKA DOMOW Z RUMI
co i jak opisze jak będzie końcówka budowy :smile:
POZDRAWIAM

Paul33
Posts: 2
Joined: Sun 30 Nov, 2008

Post by Paul33 » Sun 30 Nov, 2008

Witam wszystkich
Jestem w trakcie realizacji budowy domu z1 z FIRMA FABRYKA DOMOW Z RUMI. Bardzo mila wspolpraca z Pania Ewelina oraz swietna fachowosc i doskonale wykonawstwo Pana Piotra !
Pozostalo do wykonania: podbitka, koncowa konserwacja drewna zewnetrznego oraz drobne poprawki elewacji, takze jeszcze nie ma koncowego odbioru. Natomiast juz moge powiedziec cos wiecej o tej firmie, ze generalnie wszystko przebiegalo sprawnie. Wszystkie uwagi oraz drobne poprawki zostaly realizowane na bierzaco. Firma godna polecenia.
POZDRAWIAM

maa821
Posts: 10
Joined: Tue 02 Dec, 2008

Post by maa821 » Wed 10 Dec, 2008

Paul33, jesli moge sptrac, gdyz takze podoba mi sie projekt Z1. Ile wyniosla cie budowa?I za jaki stan?

Paul33
Posts: 2
Joined: Sun 30 Nov, 2008

Koszty budowy

Post by Paul33 » Thu 11 Dec, 2008

Witam.
Generalnie jeszcze nie moge wypowiedziec sie na temat calkowitych kosztow budowy, poniewaz nie ukonczylem jeszcze tego projektu. Jesli chodzi o cene za stan surowy zamkniety to cennik znajduje sie na stronie Fabryki Domow.
Pozdrawiam.

Sylwia Liedtke
Posts: 12
Joined: Tue 22 Jan, 2008

Post by Sylwia Liedtke » Wed 28 Jan, 2009

Witajcie! Mieszkam sobie juz w domku marzen pierwsza zime! Musze powiedziec, ze opinie o utracie ciepła sa nieprawdziwe! Domek jest bardzo cieplutki! "Fabryka domow" budowała nam pod klucz czyli wraz z kafelkami, pochwale ich kolejny raz - nie mamy żadnych problemów!!! Pozdrawiam :grin:

JaKuBa
Posts: 225
Joined: Wed 28 Jan, 2009
Location: Wejherowo

Post by JaKuBa » Wed 28 Jan, 2009

Pani Sylwio,
a czy to jest prawda ze ktos z Pani rodziny (brat, maz) pracuje w tej fabryce domow? A jezeli to prawda to czy dzieki temu robi Pani taka reklame a czlonek rodziny ma podwyzke?
Ciekawe ilu juz klientow dalo sie nabrac na pani pisanie.

maa821
Posts: 10
Joined: Tue 02 Dec, 2008

Post by maa821 » Fri 30 Jan, 2009

Zastanawia mnie taka sprawa:
firma z Rumii wspolpracuje z biurem projektowym Z500. Zatem stwierdzialm, ze kosztorys konkretnego domu, podany na stronie z500 powinien byc mniej wiecej zgodny z wycena firmy z Rumii. Nic bardziej myslnego!
Roznica jest ponad 50tys netto. Przyznacie, ze roznica jest duza.
Zatem - skad takie kosztorysy na stronie z500? Czy ktos moze wie czemu taka duza roznica?

Chiara
Posts: 31
Joined: Thu 31 May, 2007

Post by Chiara » Sat 31 Jan, 2009

Witam,
u nas byla ta roznica jeszcze wieksza (ok 70.000 tys) i to 2 lata temu. Nie wspomne ze wodzono nas przez ponad dwa miesiace za nos zanim mielismy ten szokujacy kosztorys.

ramona
Posts: 9
Joined: Tue 02 Dec, 2008

Post by ramona » Sat 31 Jan, 2009

Szokujące to chyba są stawki którymi, posługują się biura architektoniczne dokonując szacunkowej wyceny swoich projektów.
Ciekawe, czy ktoś wybudował swój dom w zgodzie z kosztorysem dołączonym do kupionego projektu?

Sylwia Liedtke
Posts: 12
Joined: Tue 22 Jan, 2008

Post by Sylwia Liedtke » Sun 01 Feb, 2009

Odpowiem Pani na tak miłe słowa, wiec maż pracuje w tej firmie od 2 tygodni, natomiast dom naszych marzen powstał zeszłej zimy :mrgreen: naprawde nie wszyscy knuja spiski :mrgreen: przegladajac to forum nie jestem jedyna osoba bardzo zadowolona z pracy "fabryki domow", mysle ze ci wszyscy ludzie nie sa tam zatrudnieni... :evil:

Sylwia Liedtke
Posts: 12
Joined: Tue 22 Jan, 2008

Post by Sylwia Liedtke » Sun 01 Feb, 2009

W trosce o należyty poziom tej rozmowy i chcąc rozwiać ową plotkarską atmosferę wprowadzoną - nieopatrznie jak mniemam- na to forum, pragnę oznajmić, iż prawdą jest, że od niedawna pracuję w firmie Fabryka Domów w Rumii. Jawność naszych wypowiedzi podpisanych imieniem i nazwiskiem (w przeciwieństwie do pani pana JaKuBa) świadczy o szczerości i dobrych intencjach w stosunku do ludzi stojących przed wyborem firmy, której powierza się tak ważne zadanie jak budowa domu, który często jest zwieńczeniem życiowych marzeń popartych wieloma wyrzeczeniam (sami wciąż pamiętamy nasze obawy i wiemy jak poważny to krok w czasach i w branży gdzie wciąż króluje cwaniactwo i naciągactwo). Oskarżanie przez panią pana JaKuBa mojej żony o to, że naciąga ludzi wypowiadając się pochlebnie o Fabryce Domów z Rumii jest co najmniej śmieszne. Jest to niewątpliwie bardzo polskie podejście, kiedy stykając się z czyimś zadowoleniem i brakiem tak typowego dla nas krytykanctwa węszymy podstęp i przekręt - co prawdopodobnie nierzadko podsycone jest zwykłą zazdrością. Myślę jednak, że czas zacząć eliminować tak prymitywne zachowania z listy naszych narodowych cech.Jesteśmy po prostu parą zadowolonych inwestorów z efektów naszej decyzji dotyczącej wyboru firmy. Dodam także, iż inspektorem nadzoru na naszej budowie był nie kto inny, ale pan Wojciech Nitka, który nie miał w czasie budowy żadnych poważnych zastrzeżeń do jakości wykonywanych prac, a jego usłyszane przez nas opinie były bardzo pochlebne. Fakt, że rozpocząłem pracę w firmie, która zeszłej zimy postawiła nam dom jest chyba wystarczającym świadectwem tego, że wszystko w stosunkach między nami a wykonawcą jest jak najbardziej poprawne i właściwe. Z nierzetelnymi oszustami prawdopodobnie obecnie bym się procesował, a nie podejmował z nimi współpracę. Tak więc gorąco pozdrawiam wszystkich, a w szczególności panią pana JaKuBa.
Z poważaniem
Sławomir Liedtke

harry_1986
Posts: 1
Joined: Wed 04 Feb, 2009

Post by harry_1986 » Wed 04 Feb, 2009

Panie Wojciechu prosiłbym o obiektywną opinię na temat omawianej tu firmy na podstawie budowy domu pani Sylwii.
Chciałbym wybudować dom w technologii prefabrykowanej ale mam pewne obawy co do codziennego użytkowania tego typu domu. Myślę że Pan jako autorytet mógłby potwierdzić lub zanegować chwalebną opinię pani Sylwii na temat Fabryki Domów.

Martinez
Posts: 4
Joined: Sat 18 Oct, 2008

Post by Martinez » Mon 23 Mar, 2009

Witam ponownie jak obiecałem to też czynie :smile: Polecam jako wykonawce Fabrykę Domów z Rumi .
Współpraca podczas przygotowań i budowy super .Firmie zależy na zadowoleniu klienta a nie tylko o wyrwanie kasy . Pozdrawiam

Marcin. J.

Martinez
Posts: 4
Joined: Sat 18 Oct, 2008

z1

Post by Martinez » Thu 16 Apr, 2009

fotka z realizacji projektu :wink:
Attachments
DSC00966.JPG

Martinez
Posts: 4
Joined: Sat 18 Oct, 2008

z1

Post by Martinez » Thu 16 Apr, 2009

cdn
Attachments
DSC00972.JPG

HaniaB
Posts: 2
Joined: Thu 16 Jul, 2009

buduj z fabryką domów

Post by HaniaB » Thu 16 Jul, 2009

WITAM
ZANIM PODJĘLIŚMY DECYZJĘ BUDOWY Z "FABRYKĄ DOMÓW", SPRAWDZILIŚMY KOMPETENCJE FIRMY, DOMY, KTÓRE ZOSTAŁY UŻ POSTAWIONE , A TAKŻE W TRAKCIE BUDOWY.
MYŚLELIŚMY- FIRMA AŻ TAK BARDZO NIE REKOMENDUJE SIĘ, HALA PRODUKCYJNA NIEDUŻA - A MOŻE COŚ SIĘ POD TYM KRYJE

TAK JAK PRAWIE KAŻDY PRZYSZŁY INWESTOR, NA POCZĄTKU,TOWARZYSZYŁY :POWĄTPIEWANIE I OGÓLNY SCEPTYCYZM.

I TAK PO NITCE DO KŁĘBUSZKA......
PIERWSZA WIZYTA W BIURZE W RUMI U PANI EVELINY MICHAŁOVSKIEJ-BARDZO SYMPATYCZNEJ I OTWARTEJ OSOBY,KTÓRA NA PEWNO ZAUWAŻYŁA NASZE TROSZKĘ WĄTPLIWE NASTAWIENIE, ALE TA ROZMOWA "ROZWIAŁA"NASZE WĄTPLIWOŚCI.
PANI EVELINA NA STAWIANE PRZEZ NAS PYTANIA , UDZIELAŁA KONKRETNYCH ODPOWIEDZI , A NA BARDZIEJ SZCZEGÓŁOWE, ODPOWIADAŁA BEZ IRYTOWANIA SIĘ , WYJAŚNIAJĄC INTERESUJĄCE NAS ZAGADNIENIA , OFERUJĄC POMOC I OGÓLNE ZAANGAŻOWANIE FIRMY.
OD SAMEGO POCZĄTKU DOBRZE NAM SIĘ WSPÓŁPRACOWAŁO.
W BIURZE PANOWAŁA IŚCIE RODZINNA ATMOSFERA, A SZEFOSTWO ZAWSZE ZNALAZŁO CHOĆBY CHWILĘ NA ROZMOWĘ, GDY BYŁA POTRZEBA.

I TAK ZDECYDOWALIŚMY SIĘ !!!
17 GRUDNIA 2008 ROKU PRZEJECHAŁY NA DZIAŁKĘ " PIERWSZE CZĘŚCI" NASZEGO UKOCHANEGO DOMIKU.
BĘDĄC PRZY TEJ WIELKIEJ DLA NAS OKOLICZNOŚCI, WIDZIELIŚMY,JAK FIRMA TRAKTUJE TO DLA NAS WAŻNE PRZEDSIĘWZIĘCIE.
PROFESJONALNOŚĆ W KAŻDYM CALU!!! BUDOWA NADZOROWANA DOKŁADNIE PRZEZ SZEFA FIRMY PANA PIOTRA.
FIRMA Z KAŻDEGO TERMINU WYWIĄZYWAŁA SIĘ O CZASIE. O KAŻDYM KOLEJNYM ETAPIE BYLIŚMY INFORMOWANI NA BIEŻĄCO.
NIGDY!!! NIE ZDARZYŁO SIĘ ABY PANIE SEKRETARKI - BARDZO SYMPATYCZNE OSOBY, NIE PRZEKAZAŁY INFORMACJI, O KTÓRĄ PROSILIŚMY ,
SZEFOM FIRMY W SYTUACJI BRAKU KONTAKTU.
WIDZIELIŚMY BARDZO DUŻE ZAANGAŻOWANIE W WYKONYWANĄ PRACĘ I PODEJŚCIE PRACOWNIKÓW " FABRYKI" JAK DO SWOJEGO DOMU.
W MOMENCIE WYSTĄPIENIA JAKIEJKOLWIEK USTERKI,BŁĘDU,NIGDY NIE ZOSTALIŚMY POZOSTAWIENI " SAMI SOBIE" , DLATEGO BYLIŚMY SPOKOJNI.
ALE PROSZĘ UWIERZYĆ , ŻE WSZYSTKIM INWESTOROM ŻYCZYMY TAK MAŁYCH I TAK NIEWIELE ZNACZĄCYCH PROBLEMÓW Z JAKIMI MY SPOTKALIŚMY SIĘ NA NASZEJ BUDOWIE.
GDY TERAZ SŁUCHAMY I CZYTAMY JAKIE PROBLEMY MIEWAJĄ INWESTORZY Z RÓŻNYMI FIRMAMI I PRZEDSIĘBIORSTWAMI BUDOWLANYMI - MYŚLIMY - ILE MIELIŚMY SZCZĘŚCIA , ŻE NASZ DOMEK OD PODSTAW BYŁ W DOBRYCH I ODPOWIEDZIALNYCH RĘKACH ,BUDOWA I JEJ ETAPY PRZEMYŚLANE, A PODEJŚCIE FIRMY Z SERCEM I BUDOWLANĄ PRECYZJĄ.
I CO WAŻNE, A NAWET BARDZO WAŻNE - WIELKIE BRAWA DLA FIRMY ZA UCZCIWOŚĆ!!!
WIELE RAZY MIELIŚMY OKAZJĘ SIĘ SIĘ O TYM PRZEKONAĆ.
BUDOWAĆ DOM Z " FABRYKĄ DOMÓW " W TAKIEJ TECHNOLOGII TO PRZYJEMNOŚĆ .
GDYBYŚMY MIELI BUDOWAĆ SIĘ JESZCZE RAZ - TO BEZ WAHANIA PODJELIBYŚMY DECYZJĘ TYLKO I WYŁĄCZNIE DOM O KONSTRUKCJI DREWNIANEJ
, A O TYM JEST TEŻ PRZEKONANA NASZA ZIELEŃ, PRZYRODA ;KTÓRYM TEN TYP BUDOWNICTWA JEST BARDZO PRZYJAZNY, A NASZ DOM JEST WŁAŚNIE W SERCU TEJ PRZEPIĘKNEJ NATURY ,DRZEW , TRAWY.
CÓŻ WIĘCEJ POTRZEBA......
POZDRAWIAMY
HANNA I ANDRZEJ BUJAS

HaniaB
Posts: 2
Joined: Thu 16 Jul, 2009

nasz dom

Post by HaniaB » Thu 16 Jul, 2009

:)

Yentl
Posts: 1
Joined: Mon 21 Sep, 2009

Post by Yentl » Mon 21 Sep, 2009

Witam,
Mam szczególne pytanie do Pani Sylwi. Ponieważ również planujemy rozpocząc współpracę z FD, szczególnie po przeczytaniu tego wątku, czy jest możliwe obejrzenie Państwa domu " na żywo". Będę wdzięczna za odpowiedź na forum lub na mojego prywatnego maila yetl@wp.pl. Takie spotkanie z "dziełem" na zywo pomoże nam w ostatecznej decyzji.

bozka37
Posts: 1
Joined: Mon 12 Oct, 2009

Post by bozka37 » Mon 12 Oct, 2009

Witam wszystkich
Ja również mocno rozważam budowę mojego wymarzonego domku na wiosnę z "fabryka". Odwiedziłam i rozmawiałam z większością firm z rejonu trójmiasta i oni wydaja mi się najodpowiedniejsi: Sporo wybudowanych domów, referencje, mili właściciele, dobry stosunek cena jakość. Jednakże przed podjęciem tak ważnej decyzji chciałabym obejrzeć jakiś dom zamieszkały od kilku lat.
Zdaje sobie sprawę ze jest to dość krepujące ale jeżeli jest na forum jakiś użytkownik mieszkający w szkieletowcu od kilku lat i zechciałby mi go pokazać proszę o kontakt na priv.
Z góry dziękuje
Bożena

mbonal
Posts: 9
Joined: Sun 29 Mar, 2009

Post by mbonal » Sun 10 Jan, 2010

Dla informacji Forumowiczów,
Zainteresowanych Opinią o Fabryce Domów. Właśnie jesteśmy "po słowie" z Fabryka Domów ( umowa podpisana). W marcu 2010 startujemy. O postępach i współpracy będziemy informować na bieżąco.
Domek Z 38 z drobnymi zmianami.

kamilo97
Posts: 3
Joined: Thu 04 Mar, 2010

Post by kamilo97 » Sat 06 Mar, 2010

UWAGA!!! OSTRZEGAM PRZED TĄ FIRMĄ. więcej na Priv.
pozdrawiam szkieletowców

mbonal
Posts: 9
Joined: Sun 29 Mar, 2009

Post by mbonal » Sun 07 Mar, 2010

Witam,
z całym szacunkiem kamilo97 zapędził się ze swoim UWAGA!! na priv nie podał żadnych informacji, jedynie zarzucił fakt, iż jedna osoba z forumowiczów pracuje w Fabryce i ma zbudowany przez Fabryke Domów z Rumii dom - nota bene ta osoba już wyjasniła na Forum tą kwestię i oficjalnie sie przyznała , że tam pracuje.
pozdrawiam i nie ukrywam , że czekam na lepsza pogodę bo zima opóźnia mi budowę :) :mrgreen:

kamilo97
Posts: 3
Joined: Thu 04 Mar, 2010

Post by kamilo97 » Tue 09 Mar, 2010

mbonal wrote:z całym szacunkiem kamilo97 zapędził się ze swoim UWAGA!! na priv nie podał żadnych informacji, jedynie zarzucił fakt, iż jedna osoba z forumowiczów pracuje w Fabryce...
Panie mbonal zapędził to się chyba pan... bo po pierwsze pisze bzdury a po drugie nie umie czytać co inni piszą...przez Pana wypowiedź jestem zmuszony wypowiedzieć się a raczej zdradzić informację o której mi wiadomo otóż:

W jednej z odpowiedzi w tym temacie dowiadujemy się że w Fabryce D. pracuje mąż pani Sylwii Liedtke pan Sławomir natomiast,
NA PYTANIE WYSŁANE DO FABRYKI DOMÓW ODPISUJE OSOBA PODPISUJĄCA SIĘ JAKO PANI SYLWIA LIEDTKE czyli jedna z osób wypowiadających się w tym temacie (zalecam przeczytanie calego tematu) Jako dla mnie czyli przyszłego INWESTORA działanie tego typu jest delikatnie mówiąc ukrywaniem prawdy...
Resztę pozostawiam do oceny przyszłych inwestorów.

mbonal
Posts: 9
Joined: Sun 29 Mar, 2009

Post by mbonal » Wed 10 Mar, 2010

Panie Pedzelito,
wedle mojej wiedzy zaczęła pracę po tym jak zamieszczała swoje uwagi. Zatem jako pracownik nie umieszczała tam swoich komentarzy.
pozdrawiam

Sylwia Liedtke
Posts: 12
Joined: Tue 22 Jan, 2008

Post by Sylwia Liedtke » Thu 11 Mar, 2010

Do informacji P. Kamilo97 cytat:" Jak dla mnie czyli przyszłego inwestora działanie tego typu jest delikatnie mówiąc ukrywaniem prawdy"
Po raz kolejny zostałam "poproszona" o wyjaśnienie dotyczące mojego prywatnego życia.
Tak więc wyjaśniam : 25.08.2008r miał miejsce wpis na forum mówiący o pomyślnym zakończeniu budowy. Natomiast budowa mojego domu , którego wykonawcą była firma " FABRYKA DOMOW" z Rumii odbyła się na przełomie 2007/08r.
Mąż podjął pracę w styczniu 2009r.
Ja natomiast jako zadowolony i pozostający nadal w doskonałych relacjach z byłym wykonawcą klient podjęłam współpracę na przełomie 2009/10r.
Jak widać nie ma rozbieżności między wpisami na tym forum a rzeczywistością, tym bardziej nikt nie ukrywa prawdy.
Ukrywanie prawdy miałoby miejsce gdybym odpowiadając zainteresowanym klientom nie podpisywała się z imienia i nazwiska a jedynie np. Fabryka Domow.
Wszystkich zainteresowanych a szczególnie "naszego przyszłego inwestora" zapraszam do rozmowy w prywatnej korespondencji.
Niniejszym kończę rozmowę dotyczącą mojej i mojego męża pracy oraz oświadczam , że więcej informacji na ten temat nie udzielam na forum.
Pozdrawiam

Grzegorz G
Posts: 1
Joined: Thu 18 Mar, 2010

Fabryka Domów z Rumi

Post by Grzegorz G » Wed 24 Mar, 2010

Witam wszystkich Forumowiczów, zarówno Tych jeszcze niezdecydowanych z jaką firmą budować dom jak i Tych, którzy mieli przyjemność zrealizować swoje marzenie o domku z firmą "FABRYKA DOMÓW" z Rumi.

My naszą przygodę z "FD" rozpoczęliśmy w październiku 2008 (wtedy to podpisaliśmy umowę) i można powiedzieć, że już prace zostały zakończone (została do zrobienia drobna rzecz, której z uwagi na niskie temp. nie można jeszcze wykonać). Niestety mieliśmy 3 miesięczny poślizg z naszej winy (a właściwie Banku) ale firma nie robiła z tego tytułu żadnych problemów.

Ogólnie rzecz biorąc jesteśmy z żoną zadowoleni ze współpracy z tą firmą (wiadomo, nie zawsze wszystko idzie gładko tak jak byśmy tego chcieli). Kontakt z firmą bardzo dobry, zarówno mailowy jak i telefoniczny. Pani Magda (bardzo miła osoba - pozdrawiam) wykazała się dużą cierpliwością w telefonicznych rozmowach ze mną. Teraz kilka słów o samej budowie. Konstrukcja domku powstała błyskawicznie (panowie fachowcy stwierdzili że pobili rekord, jeśli idzie o czas postawienia) proszę nie myśleć że odbiło się to na jakości - wcale nie.
Byłem pod wrażeniem porządku jaki zostawiali po sobie panowie z "FD" po zakończonej pracy. Niestety nie mogę tego powiedzieć o innych "fachowcach", których miałem na terenie budowy. Muszę przyznać że ekipa Fabryki Domów nie miała ze mną lekko, na ich "nieszczęście" tak się złożyło, że byłem obecny na terenie budowy każdego dnia i to od samego rana ;). Wszelkie uwagi i usterki zgłaszane przez kierownika budowy jak i przeze mnie były na bieżąco usuwane. Pan Piotr chętnie udzielał mi rad odnośnie prac wewnątrz wykończeniowych, które wykonywałem we własnym zakresie.

Ktoś wcześniej stwierdził, iż Fabryka Domów nie wykonuje fundamentów. Nie jest to prawdą, przykładem może być Pani Sylwia Liedtke gdzie dom został zbudowany "pod klucz". My z żoną też rozważaliśmy taką możliwość, lecz po rozmowie z Panią Eveliną postanowiliśmy iż wykonamy ławy we własnym zakresie. Pozwolę sobie zacytować Panią Evelinę : "oczywiście możemy wykonać u Państwa ławy fundamentowe, lecz jeśli mają Państwo możliwość wykonać je sami to na pewno będzie to dla Państwa tańsze rozwiązanie". Tak na marginesie wspomnę, iż to własnie po tym jak obejrzeliśmy z żoną dom Państwa Liedtke, (było nam akurat po drodze z pierwszego spotkania z Panią Eveliną) oraz po rozmowie z Nimi podjeliśmy decyzję o budowie domu z "FD" .Oczywiście to forum też się do tego przyczyniło w dużej mierze, a nawet w bardzo dużej bo gdyby nie ono to pewnie sądziłbym się z pewną firmą "G" z Gdańska do dnia dzisiejszego :(

No to teraz mój post wprowadzi pewnie troszkę zamieszania i da pożywkę zwłaszcza dla osób snujących "spiskowe teorie dziejów". Żeby uciąć wszelkie negatywne komentarze (a pojawiły się dwa takie już wcześniej), oraz nie być posądzonym o kryptoreklamę pozwolę sobie napisać iż Dom Państwa Liedtke oglądaliśmy w sierpniu 2008, umowa podpisana w październiku 2008. Natomiast Pan Sławek z tego co sie orientuję zaczął pracę w 2009 roku a jego żona na przełomie 2009/2010.Jednocześnie oświadczam iż nie jestem spokrewniony w jakikolwiek sposób z Państwem Liedtke bądź z Państwem Eveliną i Piotrem Michałowskim jak również nie pracuję w Fabryce Domów

To by było na tyle mojej strony w temacie Fabryki Domów.

Oczywiście by nie być gołosłownym zamieszczam kilka fotek z poszczególnych etapów budowy. Jeśli bedą jakieś pytanie to zapraszam na PW. Troszkę się rozpisałem, ale mam nadzieję że pomoże to osobom niezdecydowanym w podjęciu właściwej decyzji.
Pozdrawiamy
Joanna i Grzegorz G.
Attachments
091203_143951.jpg
091203_143858.jpg
091203_143754.jpg
efekt końcowy
091030_141731.jpg
090922_150414.jpg
090826_173733.jpg
taki był efekt po 5 dniach
090821_185959.jpg
to efekty całodziennych zmagań na placu boju..... znaczy budowy ;)
090821_105527.jpg
090821_084657.jpg
Pan Piotr osobiście nadzoruje pracę..
090821_083016.jpg
start budowy

inwestor123
Posts: 1
Joined: Sat 03 Apr, 2010
Location: Polska

pytanie

Post by inwestor123 » Sat 03 Apr, 2010

:twisted: :twisted: :twisted:

Jan Jablonski
Posts: 321
Joined: Thu 28 Jan, 2010
Contact:

Post by Jan Jablonski » Sat 03 Apr, 2010

Witam w zasadzie nie powinienem sie wypowiadac na ten temat bo sam jestem konstruktorem jednak skoro zostal poruszony to wtrace moje 3 grosze; co do gwarancji to jest problem bo tak naprawde w polsce nie ma ubezpieczyciela ktory ma w swoim pakiecie taki produkt jak ubezpieczenie gwarancji (wiem bo sam szukam) w zwiazku z tym jesli firma przestanie istniec to jest po gwarancji ,to samo tyczy sie importerow bo to oni sa odpowiedzialni za gwarancjie na rynku ktory obsluguja. Jesli chodzi o sprawdzenie wiarygodnosci i solidnosci firmy to najlepiej zobaczyc wykonane domy jedne z pierwszych bo finanse czy bilans nic nie mowia o solidnosci zreszta firma jednoosobowa nie ma obowiazku prezentacji tych dokumentow co maja obowiazek spolki certyfikat iso potwierdza tylko dobre zarzadzanie firma a nie jakosc produktu (tu czesto sa mylone pojecia ISO NIE JEST ZNAKIEM JAKOSCI PRODUKTU)

mbonal
Posts: 9
Joined: Sun 29 Mar, 2009

Post by mbonal » Fri 09 Apr, 2010

Witam wszystkich Forumowiczów,
w związku z tym, ze miałem na bieżąco informować o postępach prac z Fabryką Domów z Rumii, z nie ukrywaną satysfakcją przesyłam kilka fotek z placu budowy.
Fundament stoi ( realizacja Fabryka Domów) , zaraz będzie wykonywany garaż murowany - a za cztery tygodnie ma się pojawić konstrukcja domu.
- fundament jest wykonany solidnie co oczywiście nie zwalniało nas od sprawdzania wykonawcy i zgłaszania uwag, wszelkie uwagi były na bieżąco analizowane i uwzględniane przez wykonawcę a nie jest z nami jako inwestorami lekko.
- jak roboty się posuną, powrócę z dalszymi informacjami
Pozdrawiam,

PS. dla moich dzieci koparka zrobiła najwieksze wrażenie z placu budowy
Attachments
20100407(004).jpg
20100409(002).jpg

parzuch
Posts: 16
Joined: Wed 08 Apr, 2009
Location: Gdańsk

Domek z fabryki

Post by parzuch » Mon 03 May, 2010

... calkowita opinie na temat budowy naszego domu przez firme FD przedstawimy po odbiorze koncowym ...
Attachments
IMGP9767.JPG

mbonal
Posts: 9
Joined: Sun 29 Mar, 2009

FABRYKA DOMOW Z RUMII kolejne fotki

Post by mbonal » Wed 02 Jun, 2010

Witam, dla zainteresowanych załączam kolejne fotki z budowy.
Pozdrawiam,
Attachments
PICT0435.JPG
PICT0438.JPG



Post Reply

Return to “Opinie Inwestorów o firmach wykonawczych”