Fabryka Domów - Kamień / Rumia

Uwagi inwestorów na temat firm wykonawczych
parzuch
Posts: 16
Joined: Wed 08 Apr, 2009
Location: Gdańsk

Re: Domek z fabryki

Post by parzuch » Thu 20 Jan, 2011

witam,
no i stalo sie ...budowa domu zakonczona wiec mozna przystapic do pewnych podsumowan...
Przede wszystkim jak wspominalem od samego poczatku firma FD jest firma godna polecenia.
Patrzac na ogol postow na forum i bardzo wspolczujac innym wykonawcom ktorzy 'nacieli' sie na pseudo-firmy, z wielka rozwaga przystapilismy do szukania tej wlasciwej i jedynej firmy. Wybor okazal sie byc trafnym i dzis ze spokojem moge powiedziec ze pomimo WIELU przeszkod pojawiajacych sie podczas budowy (co oczywiscie jest rzecza normalna i nigdy sie chyba tego nie uniknie) zawsze potrafilismy wspolnie z FD znalezc kompromis.
Oczywiscie nie chce przekoloryzowac mojej wypowiedzi na temat FD ale czytajac posty i kolejnych naciagnietych ludzi przez oszustow mam ta swiadomosc, iz dorobek mojego zycia nie poszedl na marne i dzis moge cieszyc sie wlasnym domem ...
Nalezaloby tez wspomniec o bardzo dobrym kontakcie z p.Evelina i p.Piotrem - co napewno w duzej mierze powoduje iz z czystym sumieniem mozna polecic ich firme jako glownego wykonawce.

Termin zakonczenia i odbioru koncowego nieco sie przesunal z roznych technicznych przyczyn ale i tu FD zaproponowala roznego rodzaju zadoscuczynienia ktore pokryly 'straty moralne' poniesione przez nas . Chcialbym tylko nadmienic iz nie bylo naciskow z mojej strony a to FD mi zaproponowala spotkanie i konkretne propozycje, co czyni ja jeszcze bardziej zaufana i profesjonalna w moich oczach. Sa rowniez pewne 'niedorobki' (pekniecia plyt KG) ale w raporcie koncowym jest ujeta ich naprawa z podanym okresem na ktory sie zgodzilismy - tak wiec sprawa gwarancji jest jak najbardziej tu aktualna i inwestor nie zostaje sam z tymi problemami...
Chyba to wszystko z mojej strony :) - teraz juz tylko pozostaje mi cieszyc sie domem, miejscem no i spokojem...

Pragne tez podziekowac wszystkim ktorzy mieli jakis wklad w budowanie nie tylko fizycznej konstrukcji ale rowniez moich wlasnych marzen...I tu szczegolne cieple pozdrowienia dla p.Eveliny i p.Piotra - wlascicieli jak rowniez p.Piotra B za cierpliwosc w odpowiadaniu na moje maile, p.Slawka L ,p.Sebastiana, p.Pawla i calej ekipy budowlanej - wielkie dzieki.
Oczywiscie jestem do dyspozycji jesli chodzi o pytania dot. budowy na priv. - a do ludzi ktorzy maja zamiar wchodzic w polemike ze mna pt. ze jestem z rodziny lub pracownikiem firmy etc co mialo miejsce wczesniej ,odpowiadam - NIE jestem poprostu zadowolonym inwestorem a nie typowym 'polaczkiem'- ktory weszyi tylko same podstepy ...
Ciesze sie ze jest takie forum, gdyz dzieki niemu moglem znalezc godna polecenia firme a jednoczesnie pragne podziekowac p.Wojciechowi Nitce za trafny pomysl strony internetowej - szkoda tylko ze wciaz spotykamy posty mowiace nam o wszedobylskich oszutach....

Pozdrawiam serdecznie i good luck dla przyszlych inwestorow - pamietajcie o jednym - jest to czas wyjety z waszego zyciorysu bo na nic innego nie bedziecie mieli juz sily - ale finalnie i tak jest warto:)
parzuch


vacek
Posts: 6
Joined: Wed 24 Nov, 2010

FABRYKA DOMÓW buduje KAWKĘ 5

Post by vacek » Wed 16 Feb, 2011

Buduję z FABRYKĄ DOMÓW domek według projektu KAWKA 5 - projekt adaptowany do technologii szkieletowej z murowanej. Umowę podpisaliśmy w maju, ale pewne problemy z uzyskaniem pozwolenia na budowę, spowodowały, że do prac budowlanych przystąpiliśmy w listopadzie. Fundament wykonany został przez innego wykonawcę, a w styczniu na plac budowy weszła FD. Jak dotychczas, budowali na działce w sumie około dwóch tygodni i jak na mój gust, to w tym czasie powstało naprawdę sporo. Zwłaszcza imponująco wyglądało wznoszenie konstrukcji, w kilka dni "stanął dom" - sąsiedzi nie mogli się nadziwić. Obecnie czekamy na rozpoczęcie dalszych prac, trochę tego jeszcze zostało, tak więc pełną opinią będę mógł się podzielić po zakończeniu kolejnych etapów i końcowym odbiorze. Jednak z dotychczasowego przebiegu budowy, mogę wystawić FD bardzo dobrą opinię, kontakt z firmą jest OK, prace na placu budowy są bardzo dobrze zorganizowane, a jakość prac również może zadowalać. Oczywiście, jak to w życiu do ideału trochę tu i tam brakuje, ale trudno w życiu oczekiwać rozwiązań idealnych (mnie wystarczają dobre). Jednym słowem: na razie jest dobrze i oby tak dalej, a będę mógł z czystym sumieniem powiedzieć, że wybór FD był dobrym i szczęśliwym wyborem.
Attachments
Zdjęcie3.jpg
prace nad fundamentem
Zdjęcie5.jpg
ukończony fundament, zasypany...
Zdjęcie7.jpg
pierwszy dzień montażu
Zdjęcie9.jpg
trzeci dzień montażu
Zdjęcie11.jpg
zakończenie prac pierwszego etapu
Zdjęcie13.jpg
efekt prac po kolejnym tygodniu

vacek
Posts: 6
Joined: Wed 24 Nov, 2010

Post by vacek » Thu 17 Feb, 2011

Inspektor nadzorujący budowę w moim imieniu, nie miał zastrzeżeń (ja się na budownictwie nie znam).

Grzegorz Szostak
Posts: 1601
Joined: Sun 21 Aug, 2005
Location: Siedlce
Contact:

Post by Grzegorz Szostak » Thu 17 Feb, 2011

vacek wrote:Inspektor nadzorujący budowę w moim imieniu, nie miał zastrzeżeń (ja się na budownictwie nie znam).
Słusznie jeżeli materiał (drewno) jest odpowiednie.

AdamD, pokaż zdjęcia więźby z bliska.

Grzegorz Szostak
Posts: 1601
Joined: Sun 21 Aug, 2005
Location: Siedlce
Contact:

Post by Grzegorz Szostak » Thu 17 Feb, 2011

Wejdź na strych. :)

adin
Posts: 2
Joined: Wed 09 Mar, 2011

Post by adin » Wed 09 Mar, 2011

Szczerze wam powiem, że ta cała fabryka domów to zwykła firemka budująca przeciętnie, żadne tam rewelacje - wiem bo moja kuzynka z mężem dała sobie postawić takie coś. Elementy w środku okazały się zupełnie inne niż te w ofercie na stronie. Według jakiegoś tam standardu z ich strony miała być wełna a rockwool a dali isover i tą najtańszą. Ale wiadomo jak się prefabrykuje na hali to klient jak ma sprawdzić co fabryka wcisnęła między ściany??
Ale skoro na tym forum są tylko oszukani przez pseudo firmy i zadowoleni z fabryki domów to trudno FD porównać do innych firm. Przecież domy szkieletowe na pomorzu buduje Danmar z Szymbarka, Promopack z Banina czy Tromar także z Rumi. Natomiast pani Liedke i jej koledzy zrobili sobie z tego forum niezłą platformę dla reklamy. Czy to forum ktoś moderuje bo to już przegięcie.

Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Wed 09 Mar, 2011

adin wrote:Czy to forum ktoś moderuje bo to już przegięcie.
Jak widać ktoś śledzi na bieżąco i moderuje. A moderuje na zasadzie, że nie usuwa postów inwestorów chwalących swoich wykonawców, tak jak nie usuwa, np. takich jak Pański, opluwających firmę. Każdy, oczywiście do czasu, może się tu wypowiedzieć.
Pozdrawiam - Moderator

adin
Posts: 2
Joined: Wed 09 Mar, 2011

Post by adin » Thu 10 Mar, 2011

po 1 stwierdzam fakt że jest to wątek dotyczący FD
po 2 to nie ilość postów decyduje o rzetelności wypowiedzi (czasami jest wręcz odwrotnie)
po 3 skąd wiesz, że nie mam kanadyjczyka (jasnowidz??)
po 4 nie obrażam. Czy wypowiedź że ktoś jest przeciętny lub wprowadza w błąd lub dezinformuje jest obraźliwe??
po 5 czy jak ktoś zachwala daną firmę to jest to dozwolone a jak ktoś powie prawdę lub wypowie się troszkę mniej pochlebnie to już jest be.
A to, że na tym forum aktywnie działają przedstawiciele/właściciele firm budujących kanadyjczyki jest widoczne gołym okiem.
pozdrawiam

vacek
Posts: 6
Joined: Wed 24 Nov, 2010

Post by vacek » Fri 25 Mar, 2011

adin wrote:Ale skoro na tym forum są tylko oszukani przez pseudo firmy i zadowoleni z fabryki domów to trudno FD porównać do innych firm. Przecież domy szkieletowe na pomorzu buduje Danmar z Szymbarka, Promopack z Banina czy Tromar także z Rumi. Natomiast pani Liedke i jej koledzy zrobili sobie z tego forum niezłą platformę dla reklamy. Czy to forum ktoś moderuje bo to już przegięcie.
Nie jestem kolegą Pani Liedke.

mbonal
Posts: 9
Joined: Sun 29 Mar, 2009

Post by mbonal » Tue 05 Apr, 2011

Drodzy Forumowicze,
w związku z tym, ze mamy już dom zakończony i odebrany przesyłam w puntach subiektywną ocenę wykonawcy.
Zacznę od najważniejszych kwestii :
1. Dom jest zbudowany i jest w nim ciepło oraz dobrze nam się mieszka :) ( 3 miesiące mijają)
2. Fabryka Domów rozliczyła się z każdej złotówki , którą jej powierzyliśmy, choć wpłacanie swoich pieniędzy przed zbudowaniem było pod kątem psychicznym dla nas niekomfortowe.
3. Prace prowadzono w sposób rzetelny a niedoróbki były eliminowane
4. Problemem była współpraca pomiędzy Fabryka a moimi podwykonawcami - tutaj - polecałbym zorganizowanie spotkania na budowie nie w biurze Fabryki - fizyczne pokazanie co można zrobić w szkielecie ( dziury) i jak oraz dogranie kwestii terminów.
5. W trakcie budowy zmiany ( inny rodzaj elewacji, okna dachowe, komunikacja) i kwestie problemowe rozwiązywano w sposób satysfakcjonujący obydwie strony.
6. Ostatnia sprawa, która jest ważna - serwis gwarancyjny : Firma reaguje na zgłaszane usterki i nie uchyla się od poprawek.

Moja opinia jest subiektywna i dotyczy okresu , który minął gdyby się coś zmieniło prześlę aktualizację opinii :), wszak dom można ocenić dopiero po kilku latach eksploatacji.
Życzę wszystkim szczęścia w szukaniu wykonawcy bo my takie mieliśmy.
Pozdrawiam

mbonal
Posts: 9
Joined: Sun 29 Mar, 2009

Post by mbonal » Tue 05 Apr, 2011

a teraz fotka
Attachments
domek.jpg
(15.63 KiB) Downloaded 52366 times

gladiator1111
Posts: 187
Joined: Wed 16 Feb, 2011
Location: Warszwa

Post by gladiator1111 » Tue 26 Apr, 2011

mbonal wrote:choć wpłacanie swoich pieniędzy przed zbudowaniem było pod kątem psychicznym dla nas niekomfortowe.
mbonal,
Jaki procent wartości wpłacaliście?? Gdzie domek jest postawiony, czy jest możliwa wizja lokalna :mrgreen:

picia9
Posts: 2
Joined: Fri 06 May, 2011

Post by picia9 » Fri 06 May, 2011

Witam
Ja po czterech latach od wybudowania domu z Fabryką Domów jestem raczej zadowolony. Wiadomo popękały trochę płyty ale to chyba normalne. Było kilka usterek ale z włascicielami nawet po gwarancji która już mineła zawsze mozna sie dogadać. Zawsze chętnie pomagają (przynajmniej w moim wypadku), doradzają, kontak jest konkretny i rzeczowy. Nawet teraz mam dylemat z dzrwiami wejściowymi i pomoc z Ich strony również jest.
Co do samego domu to jest cieplutki, ogrzewanie gazowe + doraźnie kominek - na rachunki nie narzekam. Polecam firmę przede wszystkim ze względu na kontakt nie tylko w czasie inwestycji ale i długo po niej.

rzeznik23
Posts: 1
Joined: Fri 06 May, 2011

Post by rzeznik23 » Fri 06 May, 2011

...
inspektor

brygadzista
Posts: 31
Joined: Sat 07 May, 2011

Post by brygadzista » Sun 08 May, 2011

panie adamie wiele o panu slychac w polowie firm w polsce,pana ocena jest nie obiektywna gdyz pracuje pan w konkurencyjnej firmie i zrobi pan wszystko by nas obsmarować,gdyż nasza współpraca nie doszła do skutku i msci sie pan na FD

PS-prosze zagłębic się w technologie budowy FD,dowiedziec sie na co maja certyfikaty a pużniej oceniac jakość prac.

P.Michałowski
Posts: 1
Joined: Mon 09 May, 2011
Location: Rumia
Contact:

Post by P.Michałowski » Mon 09 May, 2011

W związku z powagą zarzutów i mając na uwadze dobro przyszłych Klientów i obecnych Inwestorów którzy zaufali „FABRYCE DOMOW“ oraz jakość produkowanych przez nas domów i wykonywanych prac pragnę napisać, co to jest FD i zaproponować konstruktywne rozwiązanie.

FABRYKA DOMÓW (FD) - to malutka rodzinna firma działająca nieprzerwanie od 1996 roku, zatrudniająca 25-30 osób.
Zespół składa się z
4 brygad:
-Brygada prefabrykująca
-Brygada montażowo-dekarska
-Dwie Brygady elewacyjno wykończeniowe
4 brygadzistów: Sebastian, Roman , Paweł i Darek ( bezpośrednio odpowiedzialnych za jakość prac na budowie) i 16 pracowników fizycznych.
Narzędziowiec – magazynier Pan Jacek dbający o stan narzędzi i wydający je poszczególnym brygadom, dba również o weryfikacje stanów magazynowych.
W biurze pracuje:
2 konstruktorów Jerzy i Sylwester, którzy zajmują się tworzeniem rysunków produkcyjnych i adaptowaniem projektów do technologii firmy
2 „logistyków/ koordynatorów budów“ Piotr i Sławek, którzy zajmują się koordynacją prac na hali produkcyjnej i na budowach, dostawami materiałów, kontaktami z Inwestorami.
Księgowa Helena
Spinająca biuro, niezastąpiona asystentka - Asia.
Oczywiście nie można zapomnieć o JEDYNYM (na dzień dzisiejszy) przedstawicielu handlowym - słynnej Pani Sylwii L
Moja żona Evelina, świetny menager, będąca wszędzie i służąca wszystkim pomocą.
Jestem też ja - Piotr Michałowski , czyli nic nie robiący szef ;)

Większość ludzi w NASZEJ FIRMIE [75%] pracuje co najmniej rok, a niektórzy 8 lat.
Od 2010 roku odeszło od nas łącznie 5 pracowników, z czego 3 przed upływem miesiąca. Zespół sam weryfikuje i odrzuca niekompatybilne jednostki.
Pracami elektrycznymi zajmuje się Pan Jurek z którym współpracujemy od 9 lat, a prace instalatorskie ( hydraulika i ogrzewanie) prowadzi dla nas profesjonalna firma „Desto“
Od 12 lat współpracujemy z biurem architektoniczno-konstruktorskim Państwa Kozickich ( znawcy tematu doskonale wiedzą o kogo chodzi)
W 2011 roku odbyły się dwa szkolenia pracowników: jedno w firmie Dietrichs ( Obróbka ciesielska] drugie prowadzone przez SDD w zakresie (wymagań wilgotnościowo-cieplnych dla budynków o drewnianej konstrukcji szkieletowej.)
W maju 2011 roku podpisaliśmy umowę na wdrożenie Systemu Zrządzania Jakością zgodnie z wymogami normy ISO 9001-2008
Warto również wspomnieć o znaku jakości EAT {Europejskiej Aprobacie Technicznej } na naszą technologie, o który staramy się wraz ze Stowarzyszeniem SDD.

Wg Pana “Rzeźnika 23” I Pana „AdamaD” wszystkie te osoby biorące udział w procesie produkcyjnym, budowlanym i logistycznym to banda złodziei , naciągaczy, oszustów I fuszerów
Wg Pana AdamaD największymi naciągaczami oszustami I fuszerami są Evelina I Piotr Michałowscy

Żaden z piszących na forum Inwestorów ( z wyjątkiem Sylwii Liedke, która od momentu podjęcia współpracy z FD nie udziela się na forum) nie jest podstawiony ani nie dostaje z tego tytułu wynagrodzenia. Jest to proste do zweryfikowania przez przyszłych Klientów, którzy są wysyłani na zakończone i aktualne budowy.

Pan „Rzeżnik23” I „AdamD” swoimi wpisami obrazili również tych ludzi, robiąc z nich naciągaczy na usługach FD.

Budujemy 15-20 domów “pod klucz“ rocznie, a wpisów jest tylko kilka. Większość Inwestorów proszę o dokonywanie wpisów na Forum ( to są nasze referencje) Niektórzy Inwestorzy to robią, niektórzy nie - wszyscy zgodnie ze swoim sumieniem.

Mimo małej hali produkcyjnej ( staramy się o dotacje na własną hale I prowadzimy rozmowy w sprawie zakupu nowoczesnej linii produkcyjnej) nasza prefabrykacja jest w dużym stopniu zaawansowana. Prefabrykujemy domy od 2004roku do wielu europejskich krajów, siłą rzeczy nabyliśmy sporo doświadczeń I byliśmy niejednokrotnie weryfikowani.

Nasze prefabrykaty w (99%) są otwarte od wewnątrz więc nie ma fizycznej możliwości włożenia innej wełny, niż jest zakontraktowana ( to co napisał pan Adin, jest to porostu kłamstwo) . Wełna w ścianach, dachu i stropach wkładana jest na budowie, a jej sposób ułożenia podlega kontroli kierowników budów i Inwestorów.

Konstrukcja zamykana jest paroizolacją po osiągnięciu 16-17% procent wilgotności ( proszę mi wierzyć że w dobie Internetu wszyscy nasi Inwestorzy są doskonale wyedukowani w tym temacie)
W zasadzie wszystkie budowy są pod kontrolą KATA( jak wdzięcznie napisał pan Rzeżnik23) w postaci Inwestora, jego teścia, wujka, kierownika budowy lub Inspektora nadzoru, - często są to wszystkie te osoby jednocześnie. Zgodnie z zasadą Dzierżyńskiego: “UFAJ I SPRAWDZAJ “ ( w tej dziedzinie inwestorzy również są doskonale wyedukowani – przecież chodzi o pieniądze spłacane przez kilkadziesiąt lat od momentu zakończenia budowy)

Nie jesteśmy najlepszą firma w Polsce, ale wszyscy ciężko i uczciwie pracujemy, żeby budować szybko I jakościowo. Oczywiście popełniamy drobne błędy, ale nigdy nie uchylamy się przed ich naprawą, w większości wypadków idąc na rękę Inwestorom ( czasami nawet po 3 letnim okresie rękojmi)
Bardzo staramy się utrzymywać dobry kontakt z Inwestorami , współpracować, a nie walczyć, zdając sobie sprawę, że budowa własnego domu to dla Inwestorów wielkie emocje i stres. Zdarza się również ( rzadko, ale się zdarza),że na etapie podpisywania umowy nie decydujemy się na współpracę z przyszłymi Inwestorami, którzy nastawieni są na walkę, a nie na współpracę. ( takie budowy przeradzają się później w koszmar dla obu stron)
Nie decydujemy się na współprace z “Inwestorami” nasłanymi przez konkurencje ( a takich kilku się trafiło] w celu wykonania wywiadu gospodarczego, patrz- AdamD)

Zdaję sobie sprawę że FABRYKA DOMOW straszenie irytuje I drażni niektóre firmy konkurencyjne . Wpisy, przez nie dokonywane mają w sprytny sposób podkopać zaufanie naszych przyszłych Klientów I obecnych Inwestorów.

W CELU ZAMKNIECIA TEJ “AFERY”[KOLEJNEJ] PROPONUJE:
1. Pan Rzeznik23 postąpi jak mężczyzna I ujawni się z imienia I nazwiska na tym Forum
2. Poda adresy budów na których wystąpiły nieprawidłowości
3. Ujawni, którym bezpośrednim przełożonym zgłaszał o tych nieprawidłowościach.
4. STOWAZYSZENIE DOM DREWNIANY wyśle Komisje Techniczną, która wraz z NADZOREM BUDOWLANYM I INWESTORAMI sporządzi stosowne ekspertyzy.
5. Jeżeli zarzuty te potwierdzą się - FD na własny koszt usunie wszystkie usterki( żadna łaska - obowiązuje 3 letnia rękojmia) lub jeżeli to będzie niemożliwe w inny sposób zadość uczyni poszkodowanym INWESTROM.
6. Jeżeli jednak zarzuty okażą się wyssanym z palca stekiem bzdur, pisanym przez obrażonego na firmę pracownika z 2 tygodniowym stażem pracy , kosztem tych ekspertyz obciążony zostanie Pan “Rzeznik23”
7. Oraz, jeżeli zarzuty nie potwierdzą się - FD na drodze procesu cywilnego (broniąc swojego dobrego imienia)będzie dochodzić od Panów “ Rzeżnik23” oraz “AdamD” zadość uczynienia finansowego lub OFICIALNYCH PRZEPROSIN ( sorki wtedy nie wystarczą )

Bardzo proszę traktować ten wpis jako moje oświadczenie i nie wciągać mnie w polemiki oraz przepychanki słowne.

Z wyrazami szacunku
Piotr Michałowski

picia9
Posts: 2
Joined: Fri 06 May, 2011

Post by picia9 » Tue 10 May, 2011

Witam
widze że tutaj istna wojna się toczy! Panowie ??
Ja z mojeje stony chciałem dodać że nie jestem żadnym podstawionym, czy tez zmuszanym klientem do wpisywania na forum. Opisuję sytauacje taką jaka jest i jak ja oceniam. Uważam, że wszystko można załatwić - ROZMOWĄ.

vacek
Posts: 6
Joined: Wed 24 Nov, 2010

Post by vacek » Wed 11 May, 2011

AdamD wrote:O ile rzeznik23, pisze prawdę to wyszło szydło z worka, już wiele osób podejrzewało że piszą tu opinie podstawione osoby i zachwalają te firmę.
Ja na szczęście zakończyłem kontakt z nimi na NIE PODPISANIU bzdurnej i wciąż zmienianej umowie którą jednocześnie tworzyła Pani E. i Pani S. Na koniec bardzo im zależało na zaliczce oraz na 1 transzy w kwocie 200tys zł (50% wartości domu). Przedszkolaki lepiej umowy piszą choć należy oddać, że sprytnie w umowie były zagwarantowane prawa firmy w razie nie wywiązywania się inwestora - choćby natychmiastowe z porzucenie budowy jak bank spóźni się z transzą.

Podobno Pan Wojtek zna inną prawdę (a jak wiemy są trzy :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:)

Sumując cieszę się że to nie FD Rumia mnie budowała.
Z utęsknieniem czekam na fotki tych fuszerek. Nie ma to jak przecieki z wewnątrz firmy. No i czuje że znów mąż pani E. będzie komuś sądem wygrażał po poście rzeznik23.
W moim poprzednim poście opisałem swoje doświadczenia z pierwszej fazy budowy z FD. Po prostu, tak jak było, nic więcej. Zrobiłem to dlatego, żeby tym którzy, tak jak ja wcześniej, planują budowę i szukają wykonawcy, było łatwiej wybrać. Bo ja też szukałem opinii w internecie i te które znalazłem (te rzetelne oparte o doświadczenia i udokumentowane - stąd moje zdjęcia) bardzo mi w wyborze pomogły. I co potem? Potem jakiś gość MNIE OBRAŻA, twierdząc publicznie, że jestem kimś podstawionym, czyli oszustem. Bo tak się temu panu wydaje, czy coś tam. Tu już nie chodzi o budowanie i tym podobne sprawy, ja takich tematów po prostu nie odpuszczam. Krótko więc, obrażać się nie pozwolę. Mieszkam w Szczecinie, przyjedź pan do mnie to się przekonasz bardzo twardo, jak materialnym jestem bytem. Namiary dam na priwie - mam trochę udeptanej ziemi i nie zawaham się jej użyć. Też nie oczekuję tu polemiki.

Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Wed 11 May, 2011

AdamD wrote:Z utęsknieniem czekam na fotki tych fuszerek. Nie ma to jak przecieki z wewnątrz firmy. No i czuje że znów mąż pani E. będzie komuś sądem wygrażał po poście rzeznik23.
I jak Pan widzi, nie doczekał się Pan fotek z budowy. rzeznik23 - sam usunął założony przez siebie wątek. To była zwykła próba zemsty. I po co ta cała piana na tym Forum?
Okazuje się, że można bezpodstawnie oskarżać, ale też okazuje się, że po chwili opamiętania można wycofać się z niesłusznie postawionych oskarżeń. I tego Panie Adamie. panu życzę.

Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Thu 12 May, 2011

AdamD wrote:Po raz kolejny proszę aby Pan napisał że ADIN to nie ja.
Mogę potwierdzić, że adin nadaje z innego komputera i innego rejonu kraju. Tylko tyle mogę napisać.

Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Thu 12 May, 2011

Mam nadzieję, że to również koniec wzajemnych pretensji na linii AdamD - FD i FD - AdamD.
Wszelkie posty z pretensjami na tych liniach - będą usuwane. To po prostu robi się nudne i myślę, że przestało interesować naszych Forowiczów. W końcu zainteresowani mogą wrócić do historii postów.
Pozdrawiam

mbonal
Posts: 9
Joined: Sun 29 Mar, 2009

opinia

Post by mbonal » Tue 17 May, 2011

witam,
ciesze sie, ze jalowa dyskusja sie zakonczyla ii dla jasnosci dodaje ze dom zostal zbudowany i bardzo nam sie dobrze w nim mieszka.
pozdrawiam i zycze szczescia w wyborze wykonawcy.

gladiator1111
Posts: 187
Joined: Wed 16 Feb, 2011
Location: Warszwa

Post by gladiator1111 » Wed 18 May, 2011

FD będzie stawiać mi dom w sierpniu jestem bardzo ciekawy ja ułoży się nam współpraca :smile:
Na dzień dzisiejszy wszysto jest ok. to na dzień dzisiejszy...

tomciog
Posts: 57
Joined: Fri 04 May, 2007
Location: Gościcino

Post by tomciog » Sun 22 May, 2011

Moi drodzy - szczerze - czy naprawdę my, Polacy musimy szukać problemów zamiast je rozwiązywać?
Sam mam akurat sytuację (a właściwie masę sytuacji), w której muszę postarać się (choćby) rozwiązywać problemy zamiast je nawarstwiać - i nie jest to łatwe, ale też nie niemożliwe (choć tak wygląda na pierwszy rzut oka)...
Może zamiast się kłócić czy szkalować poszukajmy wspólnie w miarę rozsądnego rozwiązania? Nie lepiej? No chyba, że niektórzy w swoim zacietrzwieniu będą "szukać dziury w całym" - bo to po prostu lubią?
Proponuję wejście na www.piekielni.pl , żeby zobaczyc jak potrfią się zachować obie strony procesu konsumpcyjnego - bo nie zawsze klient jest "piekelny" i nie zawsze firma...
Z humorem, ale jednocześnie - w miarę realnie (nie we wszystko wierzę) :wink: .
Raz się żyje, raz się umiera. Potem tylko straszy.... ;-)

regwit
Posts: 4
Joined: Fri 17 Sep, 2010

Mój Modrzewiowy

Post by regwit » Thu 02 Jun, 2011

Nie udzielam się na forach, bo pisarz ze mnie żaden. Niemniej jednak zaczynam (jutro - hura) budowę. Głównym wykonawcą będzie FD. Dom powstanie w Falenicy na malutkiej działce. Postanowiłem, ponieważ bycie inwestorem w naszym Kraju to bolesny i usłany rafami i cierniami proces, rzetelnie informować (tylko zainteresowanych) o tym jak się będzie współpracowało z FD. I tyle. Ponieważ dom zacznie się montować w Lipcu - pierwsze info w połowie wakacji.
Pozdrawiam Witek
ps Gladiatora 1111 proszę o kontakt na PW - wychodzi, że zaczynamy blisko siebie i w podobnym terminie :-)

gladiator1111
Posts: 187
Joined: Wed 16 Feb, 2011
Location: Warszwa

Post by gladiator1111 » Thu 02 Jun, 2011

:mrgreen: skoro Tobie montują w lipcu a mi w sierpniu to oznacza że mają więcej niż jedną ekipe montażową :mrgreen:
Będzie się działo :grin:

regwit
Posts: 4
Joined: Fri 17 Sep, 2010

Post by regwit » Fri 03 Jun, 2011

Taaaaaa...... Choć po przejściu Wawerskiej Urzędniczej Drogi Płaczu nic nie wydaje się straszne. Pozdrawiam inwestorów wydeptujących korytarze w urzędach....
W.

vacek
Posts: 6
Joined: Wed 24 Nov, 2010

FABRYKA DOMÓW buduje KAWKĘ 5 częśc druga

Post by vacek » Fri 01 Jul, 2011

Czas kończyć wątek, który parę miesięcy temu zacząłem. FD już kilka dobrych tygodni temu zakończyła swoje prace, więc czas na podsumowanie. Podstawowy wniosek, który mogę sformułować brzmi: wywiązali się z umowy w sposób co najmniej wystarczający. Rozumiem przez to: wykonany zgodnie z umową zakres prac, za uzgodnioną wcześniej cenę i mniej więcej w odpowiednim terminie. Oczywiście, jak to w życiu, pewne drobne poślizgi i poprawki się pojawiły, ale wszystko zostało pozytywnie załatwione. Mając teraz już pewne doświadczenia z innymi ekipami pracującymi przy budowie (fundament i zwłaszcza wykończenie), muszę stwierdzić, że FD wyróżniła się na plus, głównie organizacją pracy i szybkością załatwiania pojawiających się problemów, a także dostępnością (reagują na telefony i maile, co wcale nie jest normą). Zdaję sobie oczywiście sprawę z tego, że jakość prac będzie można rzetelnie ocenić dopiero po jakimś czasie eksploatacji domu ale mam, myślę uzasadnioną nadzieję, że jeśli pojawią się jakieś problemy to FD będzie reagowała pozytywnie. Kończąc chcę stwierdzić, że ze swej strony mogę polecić FD tym wszystkim, którzy tak jak my, chcą szybko i bez zbędnych komplikacji wybudować dom - i to nawet w przypadku, kiedy samemu nie ma się pojęcia o budowaniu. Bo oni nie zawracają bez potrzeby głowy inwestorowi, po prostu budują szybko i sprawnie. (Wcześniej warto tylko możliwie dokładnie określić zakres i standard prac). Poniżej kilka zdjęć z drugiego etapu realizacji i efekt końcowy (cokół i opaska zostaną wykonane niebawem). Pozdrawiam całą ekipę FD która była zaangażowana w budowę naszego domu.
Attachments
10.jpg
na razie koniec
8.jpg
7.jpg
Końcówka prac zewnętrznych FD i... wiosna
4.jpg
po montażu wykończeń elewacyjnych
3.jpg
koniec tynkowania
2.jpg
nakładanie tynku silikonowego metodą natryskową
1.jpg
prace dekarskie
(57.87 KiB) Downloaded 47828 times

gladiator1111
Posts: 187
Joined: Wed 16 Feb, 2011
Location: Warszwa

Post by gladiator1111 » Sun 03 Jul, 2011

Jak wcześniej pisałem będe budować z FD, natomiast na etapie projektu są już problemy. Wybrałem z żoną projekt Z79 ze strony Z500 jest on w wersji murowanej, ale dostępny też w drewnianej. Architekt z FD naniósł nasze zmiany i wysłał do architekta w naszym miejscu zamieszkania w celu adaptacji projektu zabudowy do działki. I tu zaczęły się schody. Pani architek nie wierzyła własnym oczom, jak można było cos takiego wysłać.
Okazało się że projekt który miał być przygotowany, zwymiarowany nie spełnia wymogów... tz. jest nadal w wersi murowanej, jest pokreślony, mało czytelny, nie jest zwymiarowana wiata, płyta fundamentowa też niepoprawnie naniesiona, nie uwzględnione instalacjie. Wygląda to tak jakby komus się nie chciało, bądź nie zależało.
Jak prawidłowo powinno to wygladać? Czy to juz norma u nas, że przy załatwianiu czegokolwiek trzeba osiwieć!!?
Duży MINUS dla FD

gladiator1111
Posts: 187
Joined: Wed 16 Feb, 2011
Location: Warszwa

Post by gladiator1111 » Sun 03 Jul, 2011

Nie no to super że bez problemów.
Tylko co teraz mam robić ?

gladiator1111
Posts: 187
Joined: Wed 16 Feb, 2011
Location: Warszwa

Post by gladiator1111 » Sun 03 Jul, 2011

Tak pracownik, architekt.
Na tą chwile nie będe podawać personalii. Ręce opadają :sad:

Grzegorz Szostak
Posts: 1601
Joined: Sun 21 Aug, 2005
Location: Siedlce
Contact:

Post by Grzegorz Szostak » Sun 03 Jul, 2011

gladiator1111 wrote:Jak prawidłowo powinno to wygladać?
Znajdź na stronie pracowni Z500 rysunki szczegółowe projektów drewnianych w PDF i porównaj. Projekt wykonawczy powinien być dużo dokładniejszy.

gladiator1111
Posts: 187
Joined: Wed 16 Feb, 2011
Location: Warszwa

Post by gladiator1111 » Fri 15 Jul, 2011

Napisałem do FD prośbe o dosłanie wersj drewnianej budynku, otrzymałem odpowiedz:
„ …oczekuje od firmy projektu budynku drewnianego…”- do uzyskania pozwolenia na budowę wystarczy wersja murowana projektu , adaptacja w opisie technicznym projektu zawiera zapis o technologii drewnianej . Szczegóły rysunków konstrukcyjnych szkieletu domu nie załączamy- Tajemnica Handlowa.
Bardzo proszę o komentarz.... :sad:

Quazimodo
Posts: 4
Joined: Fri 15 Jul, 2011

Post by Quazimodo » Sat 16 Jul, 2011

Popros o pomoc p.Wojciecha Nitkosia

Grzegorz Szostak
Posts: 1601
Joined: Sun 21 Aug, 2005
Location: Siedlce
Contact:

Post by Grzegorz Szostak » Sat 16 Jul, 2011

gladiator1111 wrote:do uzyskania pozwolenia na budowę wystarczy wersja murowana projektu
Tak, ale formalnie architekt (tutaj adoptujący projekt) musi wykonać stosowne zapisy w oryginalnym projekcie (opis, rysunki i obliczenia) lub wykonać projekt zamienny. Zobowiązuje go do tego art. 36a ust. 6 ustawy "prawo budowlane" i to on kwalifikuje czy zmiana jest istotna czy też nie. W tym konkretnym przypadku uwzględniając zapis z art. 36a ust. 5 "oraz nie wymaga uzyskania opinii, uzgodnień, pozwoleń i innych dokumentów, wymaganych przepisami szczególnymi" nie będzie to nieistotne odstąpienie.
Dla lepszego zrozumienia problemu... pozwolenie na dom murowany a stawiamy z bala bo się koncepcja zmieniła?

gladiator1111
Posts: 187
Joined: Wed 16 Feb, 2011
Location: Warszwa

Post by gladiator1111 » Sat 16 Jul, 2011

Grzegorz Szostak wrote:Dla lepszego zrozumienia problemu... pozwolenie na dom murowany a stawiamy z bala bo się koncepcja zmieniła?
Nie, koncepcja jest od początku ta sama, dom w technologi szkieletowej. W dniu dzisiejszym otrzymałem odpowiedz z FD:
,,Po przystapieniu do prefabrykacji może otrzymać Pan projekt produkcyjo-montazowy. Nie wykonujemy tego projektu przed uzyskaniem pozwolenia na budowę."
Odpowiedz wydaje się jasna i logiczna...
Grzegorz Szostak, b.dziękuje za odpowiedz, miłego dnia życzę.

Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Mon 18 Jul, 2011

Quazimodo wrote:Popros o pomoc p.Wojciecha Nitkosia
Do wystąpienia o pozwolenie na budowę niezbędny jest projekt w technologii w jakiej będzie stawiany budynek. Pozwolenie wydaje się na budynek o określonej konstrukcji. Nie dopuszczalne jest występowanie o pozwolenie na budowę domu murowanego, a stawianie o konstrukcji drewnianej.
Taka "lewizna" może skutkować różnymi problemami w przyszłości, np. w przypadku jakiegokolwiek odszkodowania - w dokumentach będzie budynek murowany a w rzeczywistości ...? Kto będzie płacił odszkodowanie za coś czego faktycznie nie ma?

gladiator1111
Posts: 187
Joined: Wed 16 Feb, 2011
Location: Warszwa

Post by gladiator1111 » Mon 18 Jul, 2011

AdamD wrote:Udaj się może do jakiegoś adwokata niech wyjaśni FD jakie w tym kraju obowiązują przepisy
Z prawnikiem to umowe zmienialiśmy którą podpisałem.
Na droge sądową mam nadzieje że nie będe musiał wchodzić, ale maile wszystkie zbieram :grin: Momentami się zastanawiam same pozytywne opinnie na temat FD a tu takie kwiatki...

rene1000
Posts: 1
Joined: Thu 21 Jul, 2011

Post by rene1000 » Thu 21 Jul, 2011

UWAGA NA TA FIRME TO OSZUSCI I ZLODZIEJE !!!

dahuz
Posts: 26
Joined: Tue 29 Mar, 2011
Location: Kwidzyn

Post by dahuz » Thu 21 Jul, 2011

rene1000, na jakiej podstawie tak twierdzisz ? To mocne słowa i wymagają mocnych argumentów.



Post Reply

Return to “Opinie Inwestorów o firmach wykonawczych”