Fabryka Domów - Kamień / Rumia

Uwagi inwestorów na temat firm wykonawczych
kiki7712
Posts: 8
Joined: Fri 16 Dec, 2011

Post by kiki7712 » Tue 20 Dec, 2011

Witam wszystkich. Jestem ciekaw czy nasi inwestorzy robia cos z tym fantem. Chodzi o FD. Czy cierpliwie czekaja na cud? Majac jeszcze kase powinni szukac innej firmy wykonczeniowej.


gladiator1111
Posts: 187
Joined: Wed 16 Feb, 2011
Location: Warszwa

Post by gladiator1111 » Tue 20 Dec, 2011

Robimy zrzutkę na czarną wołgę i 5-murzynów. :smile:
Podjadą pod nowo postawiony domek gospodarczy pod lasem i ładnie poproszą o dokończenie rozpoczętych prac. :mrgreen:
Jak Pani Evelina nie będzie skora dokończyć prac wprowadzimy się do niej, będzie nas opierać, sprzątać itp. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

sara090826
Posts: 58
Joined: Tue 20 Sep, 2011

Post by sara090826 » Tue 20 Dec, 2011

Witam.
gladiator1111
Popieram ten pomysł całkowicie. Byłby ubaw na całego. Pozdrawiam.

Kubaty
Posts: 191
Joined: Sun 22 Aug, 2004
Location: Warszawa

Post by Kubaty » Tue 20 Dec, 2011

kiki7712 wrote:Chodzi o FD. Czy cierpliwie czekaja na cud? Majac jeszcze kase powinni szukac innej firmy wykonczeniowej.
Czy Fabryka Domów sugeruje swoim klientom, że nie będzie kończyć domów?

sara090826
Posts: 58
Joined: Tue 20 Sep, 2011

Post by sara090826 » Wed 21 Dec, 2011

Witam. Nie chcę być nie grzeczna ale kiki7712 chyba daje do zrozumienia Inwestorom, że chętnie zajmie się wykończeniem.
Co do FD to bardzo wątpie czy komukolwiek wykończą dom. Mają około miliona zadłużenia, więc daje to do myślenia. Pozdrawiam.

kiki7712
Posts: 8
Joined: Fri 16 Dec, 2011

Post by kiki7712 » Wed 21 Dec, 2011

Witam ponownie, tak Pani saro, chetnie nie jedna firma zajelaby sie wykonczeniem, ale to juz sprawa inwestorow. A co do FD to oni nie sugeruja ze nie wykoncza domow raczej wykoncza swoich klientow. A zlozenie zyczen swiatecznych z pewnoscia tu nie pomoze. Pozdrawiam.

Kubaty
Posts: 191
Joined: Sun 22 Aug, 2004
Location: Warszawa

Post by Kubaty » Wed 21 Dec, 2011

sara090826 wrote:Co do FD to bardzo wątpie czy komukolwiek wykończą dom. Mają około miliona zadłużenia, więc daje to do myślenia.
Czy któryś z inwestorów rozważał złożenie wniosku do prokuratury o umyślne wyłudzenie pieniędzy? Może wspólny wniosek kliku klientów odniósłby skutek.
Pytanie do p. Wojciecha - jakie kroki powinno się podjąć by do firmy nie trafiłyby kolejni, którym FD nie będzie w stanie skończyć domu?

sara090826
Posts: 58
Joined: Tue 20 Sep, 2011

Post by sara090826 » Wed 21 Dec, 2011

Witam .
kiki7712 - ja również prowadzę działalność, lecz nie daję do zrozumienia Inwestorom, że chętnie wykończę im domy szczególnie w sytuacji jakiej obecnie są. Natomiast gdy odzyskaja swoje wkłady wtedy z całą pewnością nie odmówiłabym. Co do życzeń składa się je w każdych chwilach nawet tych złych i przedewszystkim z okazji Świąt. :smile:

kiki7712
Posts: 8
Joined: Fri 16 Dec, 2011

Post by kiki7712 » Wed 21 Dec, 2011

witam czyli maja czekac na cos co jest niemozliwe tak?chodzi mi o to ze musza jakos dzialac a nie czekac jak pani im radzi bo to bez sensu a pozatym kazdy z inwestorow ma swoj rozum i sam podejmie decyzje kogo ma wziac do wykonczenia wlasnego wymarzonego domu pozdrawiam wszystkich i czekam na przemyslane decyzje

sara090826
Posts: 58
Joined: Tue 20 Sep, 2011

Post by sara090826 » Thu 22 Dec, 2011

kiki7712 co ludzkie to wszystko jest możliwe .Radziłabym cwiczyć czytanie ze zrozumieniem
Nie mam zamiaru wdawać się z Panem w dyskusje ,która prowadzi do nikąd .Mam na ten temat swoje zdanie .Co do podejmowania decyzji zapewne każdy Inwestor wie jak postąpić .Pozdrawiam :smile:

Kubaty
Posts: 191
Joined: Sun 22 Aug, 2004
Location: Warszawa

Post by Kubaty » Thu 22 Dec, 2011

kiki7712 wrote:chodzi mi o to ze musza jakos dzialac a nie czekac jak pani im radzi bo to bez sensu a pozatym kazdy z inwestorow ma swoj rozum
Ludziska, czy nie widać ze kiki7712 to FD. Namawiając ludzi do szukania innych wykonawców chce się pozbyć ogona. FD liczy to to klienci pozrywają umowy i pojdą do innych wykonawców, a FD będzie miała spokój.

kiki7712
Posts: 8
Joined: Fri 16 Dec, 2011

Post by kiki7712 » Thu 22 Dec, 2011

A teraz kilka slow sprostowania. Panie czy tez pani kubaty, nie jestem zadna FD. Kazdego inwestora indywidualna sprawa jest co zrobi z tym fantem i nikogo do niczego nie namawiam! Nie moja sprawa co stanie sie z FD. Bylbym zadowolony gdyby wszyscy poszkodowani zrobili z FD porzadek! A wypisujac takie bzdury ze jestem FD tylko mnie pan rozbawil a jednoczesnie obrazi.l Pozdrawiam i milego dnia.

sara090826
Posts: 58
Joined: Tue 20 Sep, 2011

Post by sara090826 » Thu 22 Dec, 2011

Kubaty. Tam myślę to samo ,że to jakaś podstawka ale nie mi oceniać i decydować za innych .Pozdrawiam

kiki7712
Posts: 8
Joined: Fri 16 Dec, 2011

Post by kiki7712 » Thu 22 Dec, 2011

Tak samo moge pomyslec o was mili panstwo czyli kubaty i sara. Tylko trzeba najpierw pomyslec co u niektorych widac jest trudne. Najlatwiej komus cos zarzucic a potem schowac glowe w piasek i czekac na efekty. Szkoda zreszta strzepic klawiature. Przykro tylko ze zawodnicy grajacy do jednej bramki strzelaja sobie sami samoboja obrazajac innych takimi insyacjami ze ktos jest z FD. Pozdrawiam i pomyslcie najpierw logicznie zanim nastepnym razem cos palniecie bez sensu.

sara090826
Posts: 58
Joined: Tue 20 Sep, 2011

Post by sara090826 » Thu 22 Dec, 2011

Właśnie szkoda strzępić sobie klawiatury .Osoby wspólnie działające wiedzą o co chodzi więc proszę szanowny KIKI7712 nie ingerować .
WSZYSTKIM FORUMOWICZOM Z OKAZJI ŚWIĄT BOŻEGONARODZENIA ŻYCZĘ ZDROWIA ,SPOKOJU PRZY WIGILIJNYM STOLE NIECH MIŁOŚĆ BEZ USTANKU WAS DOTYKA A W NOWYM ROKU SZCZĘŚCIE SPOTYKA .

kiki7712
Posts: 8
Joined: Fri 16 Dec, 2011

Post by kiki7712 » Thu 29 Dec, 2011

Nikt tu nie ingeruje w nikogo, to tylko rozmowa przeciez. Ale widac komus bardzo zalezy aby w ogole nie rozmawiac o problemie. Tylko o czym wobec tego????

regwit
Posts: 4
Joined: Fri 17 Sep, 2010

Post by regwit » Sun 15 Jan, 2012

Witam
Jestem inwestorem opisanym tu: Modrzewiowy - zamieszczonym na stronie FD - http://www.fabrykadomow.com/pl/aktualno ... zawie.html :roll: To dość ironiczne w kontekście tego, jak FD wywiązała, a w zasadzie nie wywiązała się z umowy. Pytanie do inwestorów: dziś upływa termin "inwentaryzacji" w FD, czy u kogokolwiek z Państwa planuje się podjęcie prac lub jakiekolwiek działania?
pozdrawiam Witek

sara090826
Posts: 58
Joined: Tue 20 Sep, 2011

Post by sara090826 » Sun 15 Jan, 2012

Witam serdecznie. Chciałam nadmienić, że jeśli chodzi o FD to nie liczcie Państwo na to, że komukolwiek zostaną zwrócone pieniądze lub wykończony dom. Państwo "M" wyjeżdżają na Litwę, więc marne szanse. Ja sama ze swojej strony już złożyłam zawiadomienie o ucieczce. Jeśli ktoś z Państwa jest zainteresowany szczegółami i chciałby zjednoczyć siły proszę o kontakt na priv. Pozdrawiam.

sara090826
Posts: 58
Joined: Tue 20 Sep, 2011

Post by sara090826 » Mon 16 Jan, 2012

Witam drodzy forumowicze. W dniu dzisiejszym próbowałam wysłać do FD mail, lecz jest problem z dostarczeniem wiadomości. Nie pozwólcie, żeby tej kobiecie uszło to płazem. Uważam, że każdy powinien ponosić konsekwencje za swoje czyny. Zostaliście w większości oszukani. Nie czekajcie na cud piszcie na priv. Pozdrawiam.

JaKuBa
Posts: 225
Joined: Wed 28 Jan, 2009
Location: Wejherowo

Post by JaKuBa » Tue 17 Jan, 2012

gladiator1111 wrote:Jak Pani Evelina nie będzie skora dokończyć prac wprowadzimy się do niej, będzie nas opierać, sprzątać itp. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
pomysl do rozpatrzenia. mieszka niedaleko. a wakacje z p Evelina moga okazac sie calkiem fajne. czlowiek bedzie oprany, osprzatany, podkarmiony.

gogo
Posts: 5
Joined: Wed 04 Jan, 2012

Post by gogo » Tue 17 Jan, 2012

Witam
Bardzo interesuje mnie fakt, dlaczego FD została wyrejestrowana lub sama wystąpiła ze Stowarzyszenia . Proszę o rzetelną odpowiedź.

gladiator1111
Posts: 187
Joined: Wed 16 Feb, 2011
Location: Warszwa

Post by gladiator1111 » Tue 17 Jan, 2012

AdamD wrote:Na marginesie - przybywa tych do dopisali FD do spisu dłużników (nie podam nazwy bo mi nie wolno, ale łączna kwota jest spora
Ja myśle że to dopiero początek, a ile jest osób które nie wpisały wspaniałej firmy do spisu dłużników...

sara090826
Posts: 58
Joined: Tue 20 Sep, 2011

Post by sara090826 » Wed 18 Jan, 2012

Drodzy forumowicze. Informacja. Ktoś w grudniu wygrał z FD sprawę w Sądzie. Co do osób poszkodowanych, które nie wpisały FD jest sporo. Pani E. usunęła swoja nazwę maila.
Astra i Gogo teraz to bez znaczenia czemu ich wypisali. Teraz ważne jest jak odzyskać pieniądze i dokończyć to co większość z Was zaczęła lub zaczyna "Domy".

Wojciech Nitka
Posts: 3840
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Wed 18 Jan, 2012

AdamD wrote:Uważam (prywatnie), że firmy zrzeszone w SDD powinny mieć zunifikowaną umowę, z możliwością pobrania ze strony, oczywiście każda będzie się różniła ze względu na różnorodność projektów i wykończeń, ale harmonogram i zaliczkowanie powinno być prawie takie same.
Zapraszam - http://budujzdrewna.pl/forum/viewtopic. ... 2ddfad20b9 i ... pozdrawiam.

Wojciech Nitka
Posts: 3840
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Wed 18 Jan, 2012

Podpisanie harmonogramu robót, odbiorów i płatności j/w skutkuje sytuacją przedstawioną poniżej: wynik podpisania powyżej przedstawionych warunków jest taki, że astra zapłaciła F.D. 85% wartości domu a ma wykonanie na poziomie 40%.
Wszystkim zainteresowanym przedstawię szczegółowe opracowanie dotyczące finansowania i rozliczenia jednej z budów firmy Fabryka Domów.

sara090826
Posts: 58
Joined: Tue 20 Sep, 2011

Post by sara090826 » Wed 18 Jan, 2012

Nic ująć nic dodać Państwo M oszukali większość Inwestorów i nie tylko i potrafią dobrze udawać .

E.Michalovska
Posts: 2
Joined: Fri 09 Dec, 2011

Post by E.Michalovska » Sat 21 Jan, 2012

W latach 2010-2011 polityka firmy polegala na zawieraniu malo rentownych kontraktów w duzej ilosci.
Skorzystali na tym pracownicy firmy w zakresie wysokich wynagrodzen, szkolen i imprez firmowych, podwykonawcy w zakresie ciaglosci pracy, przedstawiciel handlowy, nawet troche Stowarzyszenie.
Negatywne wpisy ( w wiekszosci zwolnionych pracowników i podwykonawcow w sprawach uzytkownikow Regwit i malajo) spowodowaly wycofanie sie z kontraktów Klientów z 2011 i 2012 roku. Łączna kwota przychodu, ktora stracila firma wynosi okolo 970 000,00 PLN.
Tym co zostali firma zaproponuje 30% podwyzki cen. Planowany okres zawieszenia działanosci to sierpień 2012
Miał Pan racje Panie Wojtku, w Polsce nie da sie budować tanio i dobrze - zawsze ktos na tym ucierpi - Klient, pracownik, podwykonawca lub kolega po fachu sie obrazi i zamiast pomoc bedzie kopał "ponizej pasa"....
Mimo szczerych intencji,faktycznej pasji,fachu w rekach i dobrej roboty, jaka moja firma robila przez te lata nie uda sie mnie obronic swojego dobrego imienia dlatego tez pozostawię tym co sie chca pastwić wolną wolę wypowiedzi.
.....
Pan zmienił odpowiedzi pierwszy ;)

Wojciech Nitka
Posts: 3840
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Sat 21 Jan, 2012

E.Michalovska wrote:Na forum jest 61 tematów. Najczęściej odwiedzanym jest Ranking Firm Wykonawczych, który ma ponad 6000 postów.
Pozwoli Pani, że w kolejnych wpisach będę ustosunkowywał się do kolejnych tematów poruszanych przez Panią.
Ma Pani rację - najczęściej uczęszczanym wątkiem jest Ranking Firm Wykonawczych, w którym nie jest jak Pani pisze "ponad 6000 postów". Z tym że i tym razem nie ma Pani racji, gdyż aktualnie jest "jedynie" 5.992. Proszę zwrócić uwagę - rekord wątku, a także całego Forum bije temat "Fabryka Domów - Rumia" - na tę chwilę 397 wpisów i 182.547 wejść.
I jak to widać, to dzięki działalności Pani firmy - Fabryka Domów - Rumia, Forowicze nabijają, wyimaginowane przez Panią, reklamy. I dzięki Pani za to.

sara090826
Posts: 58
Joined: Tue 20 Sep, 2011

Post by sara090826 » Sat 21 Jan, 2012

Drodzy forumowicze .Pani " M" to osoba ,która nie ma skrupułów grozi nie tylko Wam .Wystawia rachunki na fikcyjne Firmy nie wiem czy istnieją czy zostały dopiero założone za jej namową bo tak zrobił mój były pracownik i puściła go z torbami .Szkoda słów . Pozdrawiam

Wojciech Nitka
Posts: 3840
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Sat 21 Jan, 2012

E.Michalovska wrote:1. Rażące opóźnienie w procedurze uzyskanie certfikatu CE oraz brak precyzyjnych regulacji odnośnie udostępniania znaku. Wysoka zaliczkowa wpłata została pobrana od członków ubiegających się o certyfikacje w 2010 roku.
To Pani firma, pomimo wielu wezwań, do końca przynależności do SDD, nie przedstawiła proponowanych rozwiązań w zakresie budowy domów, opóźniając proces certyfikacji.
Jeżeli natomiast wielkość zaliczki w wysokości 5.000 zł. netto określa Pani jako "wysoka zaliczkowa wpłata", to naprawdę należy współczuć kondycji finansowej firmy Fabryka Domów - Rumia. Zresztą przystała na te warunki, kiedy to w okresie świetności, autorytet firmy podnosiła p. Sylwia.
Do tego, o ile wiem, kwota ta została rozliczona w zamian za inne zaległe zobowiązania firmy Fabryka Domów wobec SDD. Tym w tym samym dniu, kiedy firma Fabryka Domów Rumia, otrzymała wezwanie do uregulowania zaległości wobec SDD, albo usunięcia z członkostwa w SDD, Fabryka Domów - Rumia, zrezygnowała z przynależności do SDD i ubiegania się o Europejską Aprobatę Techniczną.
Po prostu, firma Fabryka Domów - Rumia nie była w stanie sprostać finansowo wobec SDD - płacąc składki roczne w wysokości 2.400 zł. netto, plus ponieść koszty uzyskania EAT.
To tyle w odcinku dotyczącym pkt. 1 dotyczącego rezygnacji Pani firmy z przynależności do SDD. CDN.

DABEKO
Posts: 168
Joined: Mon 22 Nov, 2010

Post by DABEKO » Sun 22 Jan, 2012

A ja kolejny raz patrzę i oczom nie wierzę. Jest zlecenie, jest praca, jest transza a więc jest za co robić. To nie. Trzeba przykombinować bo uczciwie to pewnie za wolno albo za mało tej kasy będzie. A potem gadają wszyscy, że Polacy to tylko narzekają albo, że w Polsce to się nie da wyżyć.
A swoją drogą o co chodzi z tymi nazwiskami na stronie - taki chwyt marketingowy, pseudonim artystyczny? Michałowski/Michalovska.

sara090826
Posts: 58
Joined: Tue 20 Sep, 2011

Post by sara090826 » Sun 22 Jan, 2012

Witam. Jeśli chodzi o moją osobę "ADAMD" byłam podwykonawcą FD i nie jestem anonimowa. Moje uwagi popełnionych błędów przez byłych pracowników Pani E. również wysłałam Panu Wojciechowi i opisałam po części sytuacje. Mogę z całą świadomością napisać, że FD to oszuści i kombinatorzy. Mając na uwadze dobro Inwestorów wiem, że pod koniec roku 2011 podpisali kolejne umowy i w marcu tego roku mają być realizowane.
Pozdrawiam Celina Rzepa.

sara090826
Posts: 58
Joined: Tue 20 Sep, 2011

Post by sara090826 » Sun 22 Jan, 2012

Panie Wojciechu, bardzo proszę aby opisał Pan podstawy konfliktu ponieważ to mogło by ustrzec wiele osób przed podpisaniem kolejnych umów, które nadal podpisują i przedstawić rozliczenie oczywiście za zgodą "ASTRY".

brygadzista
Posts: 31
Joined: Sat 07 May, 2011

Post by brygadzista » Sun 22 Jan, 2012

Wiedziałem ze to kiedyś nastąpi: p.WOJTEK stracił swoją cierpliwość, a Pani E. STĄPA PO GRZĄSKIM GRUNCIE. Ciekawe kiedy sie zapadnie. Pracując tam przez trzy lata prawie, widziałem i słyszałem nie jedno.Jeżdząc na budowy rozmawiając z klientami niejednokrotnie musiałem sie wstydzić za szefostwo fd. A podejscie szefa firmy było żałosne jak przy pracownikach wyrazał sie o inwestorach. To było niezręczne. Na budowach gdzie bywałem wiekszość inwestorów nie miała dobrych opini o szefostwie. Ja tez nie mam uregulowanych pieniędzy z fd i znam sporo wiecej takich ludzi, którym nie zapłacili. To u nich norma. Nie wspomnie o hotelach, w których mieszkaliśmy, hurtowniach z materiałami. Jeszcze po odejsciu z fd dzwoniono do mnie w sprowie kontaktu z szefostwem fd. MAM WIELKĄ NADZIEJE ZE TA FIRMA JUZ SIE NIE POZBIERA ZE SKOŃCZY SIE FD I NIE BEDZIE JUZ WIECEJ LUDZI POKRZYWDZONYCH.

JaKuBa
Posts: 225
Joined: Wed 28 Jan, 2009
Location: Wejherowo

Post by JaKuBa » Sun 22 Jan, 2012

astra wrote:Kierownik był ode mnie
to skad w pozycji FD kwota 2.500 zlotych za kierownika budowy? to byl kierownik budowy czy inspektor nadzoru inwestorskiego?

brygadzista
Posts: 31
Joined: Sat 07 May, 2011

Post by brygadzista » Tue 24 Jan, 2012

Droga astro, zal mi cCiebie. Gdy ostrzegałem na forum przed fd to duzo osób odezwało sie i naswietliłem im sytuacje firmy. Zresztą też pisałem o tym. Pani M. ROZUM STRACIŁA JUŻ DAWNO I SADZI ZE INNE ROZUMY JUŻ ZJADŁA. Myśl,i ze jest bezkarna. Może wreszcie ktoś jej utrze nosa. PAN WOJCIECH POWINIEN SIE ZAINTERESOWAĆ INNYMI BUDOWAMI, KTORE ROBIŁA FIRMA Z RUMI. TAKIMI JAK PŁOTY KOŁO ZIELONEJ GÓRY CZY TEŻ KLONOWA. JEST TAM CO OGLĄDAC, A BŁEDY SA I TO DOŚĆ POWAŻNE. FD NIE MA O NICH POJĘCIA, BO MIELI BRYGADZISTE, KTÓRY NIE MIAŁ POJĘCIA O TEJ PRACY A PAN M. JEST ZA ... ABY TAKIE RZECZY ZAUWAŻYC. KOLEJNĄ RZECZA JEST KUPOWANIE PRZEZ NICH TERENÓWEK ZA KASE KLIENTÓW. ASTRA AUTO, KTÓRE OGLĄDAŁAŚ POD FD MOŻE BYŁO ZA TWÓJ DOM NIE WYKOŃCZONY. W JANKOWICACH TEŻ NIE BYLO WESOŁO I JEST JESZCZE WIELE TAKICH BUDÓW. NIEWSPOMNE O KAMIENIU ITP Z MIŁA CHECIĄ BYM ODWIEDZIŁ PANIĄ M. ZA KRATKAMI :mrgreen:

JaKuBa
Posts: 225
Joined: Wed 28 Jan, 2009
Location: Wejherowo

Post by JaKuBa » Wed 25 Jan, 2012

czy nie czas zalozyc stowarzyszenie pokrzywdzonych przez fb?
podobno ulatwia to postawienie winnego pod sad.

Kubaty
Posts: 191
Joined: Sun 22 Aug, 2004
Location: Warszawa

Post by Kubaty » Sat 28 Jan, 2012

Warto poczytać co grozi tym co oszukali bank - http://www.google.pl/#sclient=psy-ab&hl ... 00&bih=809
Szczególnie - http://www.rdc.pl/index.php?/pol/aktual ... 115_tys_zl
astra czy będzie to dla Pani satysfakcją? A co inni klienci firmy Fabryka Domów zez Rumi?

Kubek
Posts: 124
Joined: Mon 12 Oct, 2009

Post by Kubek » Sun 29 Jan, 2012

Sytuacja w/w pokrzywdzonych jest podobna do mojej, chociaż mój wykonawca Grzegorz Szostak nie był w SDD.
Nie rozumiem jednak jednej rzeczy: FD oszukała bank.
Bank nie wysyłał swoich rzeczoznawców przed uruchomieniem kolejnych transz na budowę? Transze szły bezpośrednio z banku na konto FD czy pośrednio przez konto inwestora do FD?

sara090826
Posts: 58
Joined: Tue 20 Sep, 2011

Post by sara090826 » Sun 29 Jan, 2012

Witam. AdamD - złożyłam pismo do prokuratury, musiałam również założyć sprawę cywilną i czekam na termin rozprawy. Chętnie poinformuję Forumowiczów o terminie. Oj będzie się działo będzie. Pozdrawiam.



Post Reply

Return to “Opinie Inwestorów o firmach wykonawczych”