Fabryka Domów - Kamień / Rumia

Uwagi inwestorów na temat firm wykonawczych
Post Reply
Marta28
Posts: 3
Joined: Wed 28 Jun, 2006

Fabryka Domów - Kamień / Rumia

Post by Marta28 » Mon 03 Jul, 2006

Witam wszystkich
przeglądając strony firm oferujące budowę domu w systemie szkieletowym trafiłam na Fabrykę Domów z Rumi, będę wdzięczna za opinie o tej firmie.
Prawdopodobnie budowę swojego domu powiężę innej firmie też z Rumi ale myślę, że warto jest zasięgnąć opinii o innych wykonawcach zanim wybierze się tą właściwą.
Przeczytałam całe forum jeżeli chodzi o woj. pomorskie i nie zauważyłam żadnej wzmianki o tej firmie ani pozytywnej ani negatywnej, ciekawa jestem czy są tak kiepską firmą że nawet nie ma o czy pisać?
pozdrawiam
Marta


klon
Posts: 15
Joined: Fri 21 Jul, 2006

Post by klon » Fri 21 Jul, 2006

Dołączam sie do tego pytania :)

mariuszJ
Posts: 4
Joined: Sun 18 Mar, 2007
Location: GDAńSK

Post by mariuszJ » Sun 18 Mar, 2007

Dołączam sie do tego pytania :)[/quote]

volume
Posts: 5
Joined: Thu 19 Apr, 2007
Location: Szczecinek
Contact:

Post by volume » Thu 19 Apr, 2007

Ja tez myslalam o tej firmie. Perwszy kontakt super. Pani bardzo mila wyczerpujaco odpowiadala na pytania. Ale czy ktos mial doswiadczenia z ta firma? Czy nadal bedzie tak gladko szlo?

Grzegorz--59
Posts: 1
Joined: Tue 24 Apr, 2007

Fabryka Domów

Post by Grzegorz--59 » Tue 24 Apr, 2007

Witam
Wybudowałem dom 170 m2 pod Hoor z tą firmą. Doskonały kontakt przez cały czas budowy. Mój szwedzki inspektor nadzorujący prace nie mógł się nadziwić jaką jakość wykonawstwa prezentują Polacy.
Dom stanął w stanie zewnętrznie wykończonym. Szybko, czysto, dokładnie. Polecam

Pozdrawiam Grzesio

volume
Posts: 5
Joined: Thu 19 Apr, 2007
Location: Szczecinek
Contact:

Post by volume » Tue 24 Apr, 2007

Dzieki za odpowiedz. Zawsze to lżej podejmowac decyzje z tak pozytywną opinią

roza
Posts: 1
Joined: Wed 02 May, 2007

Post by roza » Wed 02 May, 2007

Ja w zasadzie zbliżam się ku końcowi budowy z tą firmą. Patrząc na wypowiedzi co do innych wykonawców, to muszę powiedzieć, że nie było tak źle (ale jeszcze nie mam odbioru końcowego, więc zobaczymy jak będzie). Budowa konstrukcji, elewacja super, jednak co do prac wykończeniowych i instalacyjnych to lepiej zatrudnić inne ekipy.
Z drugiej strony nie ma wykonawców idealnych :)

ynek
Posts: 1
Joined: Thu 03 May, 2007
Location: Słupsk

Post by ynek » Wed 13 Jun, 2007

Witam wszystkich forumowiczów

Rok temu skończyłem budowę mojego domu. W zeszłym tygodniu odbył się pierwszy przegląd gwarancyjny po 12 miesiącach. Prze ten rok w zasadzie nie mieliśmy większych problemów. Wystąpiło kilka niewielkich pęknięć płyt gipsowych, które zostały "zaleczone" :smile: i rozregulowały się drzwi tarasowe, ale wykonawca przysłał pracownika do usuniecia usterki po kilku dniach.
Sama budowa przebiegła dość sprawnie. Mimo wielkiego stresu ( w grę wchodziły oszczędności rodziców i kredyt :sad: ) z perspektywy kilkunastu miesięcy muszę stwierdzić , że jestem zadowolony z wyboru. Szef firmy był na budowie codziennie a pewne "niedoróbki" :wink: na etapie płyt gipsowych usunięte zgodnie z uwagami mojego kierownika budowy. Odbiór domu przesunął się o dwa tygodnie ale firma w ramach "odszkodowania za straty moralne" postawiła mi altankę. W tą zime ogrzewałem dom kominkiem, kupiłem 10m3 drewna a zużyłem najwyżej 5m

Pozdrawiam Ynek

Avecbud
Posts: 76
Joined: Sun 03 Jun, 2007

Post by Avecbud » Fri 27 Jul, 2007

Witam!
Wszystko zalezy od tego, jakie doswiadczenie maja firmy budujace domy szkieletowe w Polsce. W praktyce wyglada to tak, ze nie zawsze mamy doczyniania z profesjonalizmem jaki proponuja nam firmy. Doswiadczenie zdobywa sie na budowach za granica latami i budowa tam domow jako generalny wykonawca. Prospekty i pewna wiedza teoretyczna nie zastapia praktyki. Wiarygodna gwarancja dobrego wykonawstwa danej firmy sa referencje zdobyte za granica w tej dziedzinie budownictwa.

Adi
Posts: 4
Joined: Thu 06 Sep, 2007

Polecam Firmę z Rumi: www.fabrykadomow.com

Post by Adi » Thu 06 Sep, 2007

Serdecznie polecam jako wykonawcę FABRYKĘ DOMÓW z Rumi (www.fabrykadomow.com) zanim podjąłem decyzję o wyborze wykonawcy wysłałem maile z zapytaniem i obdzwoniłem około 50 firm z całej polski. Starałem się wybrać optymalnie jak najlepszego wykonawcę w rozsądnych pieniądzach. Od początku dobry kontakt z firmą, na etapie przygotowań formalności i dokumentacji pełna pomoc i doradztwo w zakresie doboru materiałów – udzielają praktyczne rady, gdzie teraz z perspektywy czasu cieszę się, że Ich posłuchałem :) Prefabrykacja trwała ok. 5 tygodni, w tym czasie ja przygotowywałem fundament i uzbrojenie działki. Gdy już przyjechali z elementami i zaczęto rozładowywać oraz stawiać ściany wyglądało to imponująco – wszystko przebiegało sprawnie, duży profesjonalizm! Żal było odjeżdżać z budowy, bo wszystko rosło w oczach z godziny na godzinę :) W ciągu dwóch dni postawiano wszystkie ściany! Po kilku dniach od rozpoczęcia budowy miałem dom zabezpieczony przed deszczem. Obecnie dom jest w stanie surowym zamkniętym, wykończony z zewnątrz tynkiem. Firma dobrała mi dachówkę, rynny, drzwi, podbitkę, rolety w jednym kolorze, okna drewniane okleinowane (złoty dąb) – wszystko robi niesamowite wrażenie! Bardzo polecam tą firmę, szczegółowe pytania proszę słać na adres: adam@fpi.pl

piko
Posts: 90
Joined: Wed 15 Aug, 2007
Location: Łódź

Post by piko » Thu 06 Sep, 2007

Hehe fajna reklama.

Adi
Posts: 4
Joined: Thu 06 Sep, 2007

Post by Adi » Thu 06 Sep, 2007

Poczekaj, jak popstrykam zdjęcia w weekend - zobaczysz wtedy, że nie bajeruję :)
Buduję w okolicach Iławy - woj. warm-maz, jak chcesz obejrzeć, to zapraszam!

Adi
Posts: 4
Joined: Thu 06 Sep, 2007

Post by Adi » Sun 09 Sep, 2007

Zgodnie z obietnicą zamieszczam zdjęcia ze swojej budowy :)

P.S.
Nie wiem dlaczego wychodzą tak słabo jakościowo na podglądzie, ale jak klikniecie na któreś z nich, to pojawią się prawidłowo :)
Attachments
100_5061.JPG
100_5064.JPG
100_5065.JPG
100_5069.JPG
100_5072.JPG

Chiara
Posts: 31
Joined: Thu 31 May, 2007

Post by Chiara » Tue 06 Nov, 2007

Witam,
jestem na etapie podpisania umowy z fabryka domow. Jak narazie wszystko super tylko nie mam jeszcze dokladnego kosztorysu domu tzn wiem mniejwiecej kwote poniewaz jest podana cena w zakresach za m2, do tego oczywiscie fundament. Czy moze mi ktos powiedziec jakie koszta do tego (od firmy) jeszcze dojda? Bo przeciez zawsze jeszcze cos.

Moge sie tez dowiedziec jakie projekty wzieliscie i jakie wykonczenie i za ile?
Dziekuje z gory

Acha ktos napisal ze instalacje lepjej z inna firma, dlaczego?

Chiara
Posts: 31
Joined: Thu 31 May, 2007

Post by Chiara » Sat 22 Dec, 2007

Szkoda ze nikt nie odpowiada, chociaz same pozytywy o tej firmie. Dziwi mnie to ze nadal nie mam dokladnego kosztorysu, jak dopytuje to cisza. Cos mi sie zaczyna niepodobac i wacham sie.

Chiara
Posts: 31
Joined: Thu 31 May, 2007

Post by Chiara » Sat 22 Dec, 2007

Panie Nitka, moze Pan wie cos dokladniejszego na temat Fabryki Domow. Slyszalam ze wspolpracowal Pan z nimi.

Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Sat 22 Dec, 2007

Chiara wrote:Panie Nitka, moze Pan wie cos dokladniejszego na temat Fabryki Domow. Slyszalam ze wspolpracowal Pan z nimi.
Szanowna Pani,
nigdy nie współpracowałem z firmą Fabryka Domów.
Co prawda aktualnie jako inspektor nadzoru inwestorskiego nadzoruję jedną z budów pod Gdańskiem realizowaną przez Fabrykę Domów. Więcej jednak na temat działalności firmy będę mógł powiedzieć po zakończeniu budowy.

Sylwia Liedtke
Posts: 12
Joined: Tue 22 Jan, 2008

Post by Sylwia Liedtke » Tue 22 Jan, 2008

Witam,
buduje z FABRYKA DOMOW. Jestem w trakcie budowy "domu pod klucz" wraz z fundamentami. Obecnie instaluje ogrzewanie. Po zakonczeniu budowy chetnie opisze dokladnie przebieg budowy i wspolpracy z ta firma. Do chwili obecnej nie dzieje sie nic groznego.

Chiara
Posts: 31
Joined: Thu 31 May, 2007

Post by Chiara » Wed 23 Jan, 2008

Witam
no to czekam z ciekawoscia na ciag dalszy. My nadal nie mamy dokladnej wyceny domu. Powoli zaczyna mnie to nudzic tymbardzej ze kilkakrotnie o to prosilam. Mam wrazenie ze im nie zalezy i powoli rozgladam sie za firma alternatywna.

Oczywiscie nadal czekam na opinie.

monicb
Posts: 7
Joined: Thu 18 Jan, 2007
Location: mazowieckie

Post by monicb » Mon 28 Jan, 2008

Tyle pozytywów o tej firmie, że sama zaczęłam się zastanawiać nad budową z nimi. Ale czekać 2 miesiące na kosztorys to lekka przesada ! :shock:
Monika

Sylwia Liedtke
Posts: 12
Joined: Tue 22 Jan, 2008

Post by Sylwia Liedtke » Mon 28 Jan, 2008

Chiara, nie znam przyczyny tak dlugiego oczekiwania na kosztorys, ale odebralabym to na plus. Spotykalam sie z takimi firmami, ktore to po godzinie rozmowy juz wiedzialy ile bedzie kosztowal kompletny dom - takze tu sytuacja jest raczej pozytywna. Nadal obiecuje szczegolowe sprawozdanie, ale po zakonczonych pracach i zdania nie zmienie :smile: pozdrawiam budujacych.

bozena1961
Posts: 3
Joined: Tue 29 Jan, 2008

Post by bozena1961 » Tue 29 Jan, 2008

Czy jest możliwosć oglądnięcia kilku domów postawionych przez tą firme, też jestem nią zainteresowana. Mieszkam w okolicach Trójmiasta czekam na zaproszania.

bozena1961
Posts: 3
Joined: Tue 29 Jan, 2008

Post by bozena1961 » Tue 29 Jan, 2008

Panie Wojtku czy może już Pan zaopiniować FABRYKĘ DOMÓW Z RUMII na podstawie budowy którą Pan nadzoruje

Arek
Posts: 120
Joined: Fri 28 Jan, 2005
Location: Warszawa

Post by Arek » Fri 01 Feb, 2008

Cześć,
Obejrzałem fotki tego domku i się zapytowywuję - gdzie jest KOMIN? Chata ma zapewne ze 120m2, ale jakie tu będzie ogrzewanie?

Sylwia Liedtke
Posts: 12
Joined: Tue 22 Jan, 2008

Post by Sylwia Liedtke » Sat 02 Feb, 2008

witaj arek! zapewniam cie ,iz kominy sa dwa...jesli chodzi o ogrzewanie to sprawa indywidualna inwestora prawda?Przeciez na poczatku ustala sie z firma jakie chcesz ogrzewanie...

Arek
Posts: 120
Joined: Fri 28 Jan, 2005
Location: Warszawa

Post by Arek » Mon 04 Feb, 2008

Cześć,
Skoro zapewniasz, że są to nie ma się czy martwić. Tylko po obejrzeniu załączonych fotek, zaskoczył mnie brak komina (kominów). Sama się przyjrzyj tym fotkom.

Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Mon 04 Feb, 2008

Sylwia Liedtke wrote:witaj arek! zapewniam cie, iz kominy sa dwa...
Arku,
zwróć uwagę, zdjęcia o których piszesz nie przedstawiają domu Sylwii.
Dom ten (dom Sylwii) akurat znam, gdyż nadzoruję jego go jako inspektor nadzoru inwestorskiego... i faktycznie dwa komuny ma.
Ale proszę nie pytajcie co i jak, gdyż budynek jest w trakcie budowy. Z chęcią swoje zdanie wypowiem po całkowitym zakończeniu budowy.

Arek
Posts: 120
Joined: Fri 28 Jan, 2005
Location: Warszawa

Post by Arek » Mon 04 Feb, 2008

Witam,
No to sorki! ktoś zrobił zamieszanie z tymi fotkami, bo mówi o czym innym a oglądamy co innego. Nie ma sprawy.

Sylwia Liedtke
Posts: 12
Joined: Tue 22 Jan, 2008

Post by Sylwia Liedtke » Mon 04 Feb, 2008

Hahaha ale sie porobilo :lol:

Adi
Posts: 4
Joined: Thu 06 Sep, 2007

Post by Adi » Tue 19 Feb, 2008

Arek wrote:Witam,
No to sorki! ktoś zrobił zamieszanie z tymi fotkami, bo mówi o czym innym a oglądamy co innego. Nie ma sprawy.
Sam zrobiłeś zamieszanie Arku, bo są to zdjęcia z etapu, gdy kominy były "podciągnięte" pod kalenicę przed przyjazdem FABRYKI DOMÓW na kolejny etap prac :)
:cool:

Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Tue 19 Feb, 2008

Adi wrote:Sam zrobiłeś zamieszanie Arku, bo są to zdjęcia z etapu, gdy kominy były "podciągnięte" pod kalenicę przed przyjazdem FABRYKI DOMÓW na kolejny etap prac :) :cool:
Teraz Ty robisz zamieszanie.
Poczytaj dokładnie mój post wyżej - te zdjęcia nie dotyczą domu, który stawia Fabryka Domów.

Bartosz
Posts: 66
Joined: Tue 10 Apr, 2007

Post by Bartosz » Tue 19 Feb, 2008

To i ja sie dolacze. Owszem, te zdjecia dotycza domu stawianego przez Fabryke Domow Rumia. To sa zdjecia domu Adi'ego i on sam najlepiej wie gdzie ma w swojej chalupie kominy. Zreszta wyraznei bylo napisane czyje to zdjecia..
Arek po prostu nie doczytal. Wojciech jak widac takze.
pzdr

Sylwia Liedtke
Posts: 12
Joined: Tue 22 Jan, 2008

Post by Sylwia Liedtke » Wed 20 Feb, 2008

Drodzy Panowie! po co ta dyskusja? Biore wine na siebie i koniec :grin: zdjecia z tej strony to dom Fabryki Domow z Rumii, lecz jeszcze nie widac kominow na tym etapie. Moj domek ma juz kominy, ale nie wklejalam zdjec na forum i tu P.Wojtek ma tez racje. Pozdrawiam SERDECZNIE Panow :lol:

Arek
Posts: 120
Joined: Fri 28 Jan, 2005
Location: Warszawa

Post by Arek » Fri 29 Feb, 2008

No to sorki, mało istotne, prawda. Opisujemy coś, a pokazujemy inne rzeczy. Można się "naciąć" i strzelić gafę. Najważniejsze żeby mury pięły się do góry

pafdadi
Posts: 1
Joined: Sun 02 Mar, 2008

Post by pafdadi » Sun 02 Mar, 2008

Moim zdaniem solidność każdej firmy powinna być pokazana już podczas pierwszego kontaktu z klientem. Niestety, pomimo wysłania maila, w ktorym wykazałem zainteresowanie współpracą z firmą z Rumii, do dziś nie dostałem odpowiedzi - choćby pocałuj nas w d... Nie polecam, chyba że ktoś ma cierpliwość do dobijania się do jaśnie panstwa z owej firmy - ja nie mam, konkurencja jest duża.

Lucjan
Posts: 5
Joined: Tue 23 Oct, 2007

Fabryka domow wraz z fundamentem?

Post by Lucjan » Wed 05 Mar, 2008

Sylwia Liedtke wrote:Witam,
buduje z FABRYKA DOMOW. Jestem w trakcie budowy "domu pod klucz" wraz z fundamentami. Obecnie instaluje ogrzewanie. Po zakonczeniu budowy chetnie opisze dokladnie przebieg budowy i wspolpracy z ta firma. Do chwili obecnej nie dzieje sie nic groznego.
Witam Pani Sylwio!
Ja rowniez zastanawiam sie nad wyborem firmy FABRYKA DOMOW. Ciekawi mnie fakt, ze firma ta wykonuje dla Pani rowniez fundament. Skontaktowalem sie z ta firma telefonicznie, lecz mnie zaproponowali budowe domu na juz istniejacym fundamencie czyli fundament musze wykonac sam (zlecic wykonanie innej firmie).
Czy moze Pani podac powierzchnie budowanego domu oraz przyblizony koszt budowy(lacznie z fundamentem)? Bede wdzieczny za pomoc.
Pozdrawiam.

Sylwia Liedtke
Posts: 12
Joined: Tue 22 Jan, 2008

Post by Sylwia Liedtke » Thu 06 Mar, 2008

Witam Pana! Pisze pan, ze skontaktowal sie z firma telefonicznie i udzielili odpowiedzi "bez fundamentu". Moge tylko panu doradzic, aby jednak umowic sie na spotkanie i rozmawiac osobiscie. Moj dom buduja z fundamentem, wiec chyba warto porozmawiac :smile: co do ceny to moja byla rok temu ustalana, takze nie sledze obecnych cen. Moge tylko dodac, ze po ustaleniu koncowej ceny nic sie nie zmienilo, czyli nie wzrosla :grin: pozdrawiam

Chiara
Posts: 31
Joined: Thu 31 May, 2007

Post by Chiara » Thu 06 Mar, 2008

Witam,
my niestety zrezygnowalismy z tej firmy. Po wstepnym ustaleniu kosztorysu ustnie i kilkakrotnych prozbach potwierdzenia tego wzgledem podpisu umowy (w miedzyczasie zalatwilismy pozwolenie na budowe) dostalismy wyszczegolniony kosztorys zawierajacy prawie 60 tys wiecej. Jestesmy bardzo rozczarowani gdyz mamy wrazenie ze specjalnie czekali tak dlugo (2 miesiace) aby zrobic wycene po przelomie roku gdy podniesli sporo ceny. Tak sie chyba nie robi.

rysio61
Posts: 1
Joined: Sat 12 Apr, 2008
Location: trojmiasto

Post by rysio61 » Sat 12 Apr, 2008

Witam
Niedawno zkończyłem budowę mojego domu z "Fabryką Domów"
Umowa została podpisana na wiosnę 2007 roku, cena nie uległa zmianie mimo, że z powodu kłopotów z naszym wykonawcą fundamentów zmuszeni byliśmy przesunąć termin realizacji.
Na budowie panował ład i pożądek, mój inspektor nie miał wielu zastrzeżeń.
Kontakt z firmą na zadowalającym poziomie. Kilka niewielkich problemów w czasie prac zostało rozwiazanych w sposób konstruktywny w 70% po mojej myśli :wink:
Mogę z czystym sumieniem polecić tą firmę , a już biorąc pod uwagę doświadczenia z firmą wykonującą mój fundament to z Bardzo Czystym Sumieniem :lol:
Pozdrawiam

biochemik
Posts: 4
Joined: Fri 31 Aug, 2007
Location: Gdańsk

Post by biochemik » Tue 15 Apr, 2008

Witam!
Co prawda nie zakończyliśmy jeszcze budowy z Fabryką Domów, ale większość prac została zrobiona. Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyboru tej firmy. Przede wszystkim z powodu wysokiej fachowości wykonywanych prac, niespotykanej czystości pracy i co dla nas było ważne zaangażowania w budowę naszego domu. Ważne też, że stosują dobrej jakości materiały. Od pierwszego kontaktu zrobili na nas dobre wrażenie, miły kontakt i widać, że naprawdę zależy im na zadowoleniu klienta. Tym, którzy jeszcze się zastanawiają, polecamy!
Jak zostanie położony kolor na elewacje i zostaną zrobione tarasy wrzucimy kilka zdjęć.



Post Reply

Return to “Opinie Inwestorów o firmach wykonawczych”